Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Thriller

Poslední recenze (5 339)

plakát

Rivalové (2024) 

Film mě nadchnul především svým vícevrstvým scénářem, protože to pořesahuje ať už klasickou sportovní zápletku, ale i vztahové věci zde jsou napsány hodně kvalitně a všechno je to natočený svěžím sexy stylem a ani chvíli nenudí. Flashbacky fakt nemusím i když chápu, že někdy jako třeba zde to má svůj smys, ale tady mám dojem, že paradoxně komplikovaně netuctovému vztahu dvou pánl a jedné ženy to spíš ubralo, než prospělo, resp. cítil jsem, že jsem mohl dostat více silnějších scén. Ale jak říkám, kvalitné, chytrý, kamera taky nabídne zajímavý záběry, třeba "když diváka mění v tenisový míček na chvíli" .A pak tu máme herecké výkony, kluci dobrý, ale královna je tady Zendaya, ta je tady za luxusní mrchu a zjevně jí to hodně bavilo. A mě zase hodně bavilo koukat na tenhle biják.

plakát

Mizerové: Na život a na smrt (2024) 

Pořád to má styl a sexy miamský vizuál, ale už se přece jen vytrácí nadrzlý humor Mizerů na úkor řešení věku a s tím související zdravotní trable, to fakt ne. Co mě však vadilo nejvíc je práce Robrecht Heyvaerta, já si místy připadal, že to je kamereman co zrovna dostal vycházky. Jestli něco nemusím, tak záběry, kdy já jako divák na akčnéí scénu čumím z pozice pistole, nebo lítám záběry z místa na místo co sekundu, až budu chtít hrát playstation, ušetřím si cestu do kina. V dnešní době, aby akční film, který má alespoň nějakou úroveň i když scénář je značně obroušenej pohledal, takže budu v hodnocení smířlivější a dokonce věřím, že pokud někomu nevadí, kamareman, kterýmu vysadili před natáčením prášky užije si to. Já si příští radši pustím předchozí díly série, který jsou špičkou žánru a ne půrměrem, jako tento kousek.

plakát

Na sever Severozápadní linkou (1959) 

Já vím, že jsem tady kdysi napsal, že s filmy Alfred Hitchcocka jsem skončil, protože dívat se najeho dílka s následním čtením zdejších adorujích komentů na mě psůobilo stejně, jako kdyby mě někdo tvrdil, že E.T. mimozemšťan se ožral na Žižkově. Nicméně když se sejdeš s claudelem a pomem a slovo dá slovo, zadrinkuješ si a pak z toho vyleze i konverzace o Alfrédovi a ani nevíš jak a už držíš v ruce disk s filmem Na sever Severozápadní linkou a slyšíš pomův průvodní doslov "jestli se ti nebude líbit ani tohle..." . Ovšem nutno říct, že konečně i u mě Alfred Hitchcock dostál slovu mistr hrůzy, protože když jsem se ráno ve 12hodin vzbudil, vyděsil jsem se že jsem disk nechal v taxiku a budu tak prvním člověkem, který pomovi rozjebal jeho ultimátní sbírku filmů, takže mě čeká smrt. Naštěstí se ukázalo, že disk v klidu vegetí u přehrávače, takže šup do něj ať mám to utrpení co nejdřív za sebou. Ale pozor nastalo velké překvapení, film se mě líbil. Především díky opravdu skvělému scénaři, velmi kvalitní obrazové složce, mimořádně dobře napsané hlavní ženské postavě, dokonce možná jedna z nejlpších ženských hrdinek vůbec a to už vůbec nemluvím o tom, že Eva Marie je super kočka. Oceňuji, že Alfréd měl konečně i jasno v tom jaký žánr chce natočit, zkrátka si to ve všech filmařských složkách sedlo a já dostal opravdu kvalitní napínavej biják a nebýt posraný finálovky, bůh ví jak by to s mým hodnocením bylo, ale i tak uznávám, že film je mírně nadprůměrná podívaná, která za ten čas stála.

Poslední hodnocení (6 179)

Sanitka 2 (2013) (seriál)

17.06.2024

Rivalové (2024)

07.06.2024

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

05.06.2024

Na sever Severozápadní linkou (1959)

01.06.2024

Mělas to vědět (2020) (seriál)

30.05.2024

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

22.05.2024

Žárlivé tango (1982)

20.05.2024

Vedlejší produkt (2024) (seriál)

19.05.2024

Království Planeta opic (2024)

08.05.2024

Reklama

Poslední deníček (34)

Osmdesátkový koutek

Troška vzpomínek na starý dobrý filmový časy

Osmdesátkový koutek