Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

deckardx

Prijemny prekvapeni... Ben Affleck kupodivu zastinuje i Morgana Freemana.. Strhujici dej, ktery vam neda vydechnout a vyusti v atomovou hrozbu primo na uzemi USA.. ()

ZkuKol

Pro mě jako fanouška Toma Clancyho je to nejlepší adpatace a první film, kde hraje Ben Affleck hlavní roli a dokoukal jsem ho dokonce (nechoďte na mě s Dobrým Willem!) ()

ericek

V dnešních dnech Gruzínsko-Rusko-Osetské krize nabývá tento film další rozměr. Určitě stojí za shlédnutí dřív, než někdo pošle na stadion na východním pobřeží nový typ automatu na kafe nebo limču. 70% ()

FeatherBoy

Takhle parádní film už jsem dlouho neviděl. Začátek je takový volnější, ale pak se to rozjede a drží si to úroveň až do konce. Při některých scénách mě až mrazilo zádech (kdo viděl ví, kterou scénu asi myslím -- nechci spoilerovat :-) ). Každopádně tento film doporučuji. ()

Lukoboss

Balancuje to na hraně mezi 3 a 4 hvězdama, nakonec se ale přikloním spíš k té lepší variantě. Herecké obsazení je víc než v pořádku, scénář nijak nepokulhává a napětí ke konci filmu by se dalo skoro krájet. Pár scén prošpikovaných nějakým tím klišé se najde, ale snímku jako celku to nijak zvlášť neubírá. ()

sedm.1

Tak zjišťuji, ze si začínám poslední dobou pomalu protiřečit. Od mých prvních filmových krůčků totiž tvrdím, že politické thrillery nejsou ani trochu mou krevní skupinou. Jenže když si vezmu pár posledních filmových počinů spadajících do této skupiny, musím pouze konstatovat, že vesměs patří mezi ty nadprůměrné podívané. A Nejhorší obavy jsou toho jasným důkazem. Jde o naprosto strhující a dynamický snímek, kde sice mluvené slovo svým množstvím zdaleka převyšuje ty akčnější pasáže (které jsou tedy jen tak mimochodem též skvělé a dechberoucí) a přesto jde o kulervoucí podívanou. Prakticky od prvních minut disponují Nejhorší obavy nadprůměrně napínavou zápletku, kde se pořád něco děje, film má spoustu zajímavých a především skutečně nečekaných zvratů a zvláště po tom největším nabere děj takové obrátky, že mít čepici na hlavě, tak mi jí ten spád odfoukne :). Film baví i díky obsazení, s Affleckem jsem neměl na rozdíl od ostatních uživatelů problém nikdy, Freeman výborný, Schreiberovi vstupy jsou pak třešničkou na dortu, ovšem i ostatní dodávají celému filmu tu pravou šťávu. Překvapivě zde také fungují i emoce, naopak méně pekvapivá je výborně vystavěná atmosféra, využívající především nebezpečné reálnosti celé zápletky. Nejhorší obavy je zkrátka parádní film, který podle mne musí chytit každého. Jak toho nejnadupanějšího intelekta, tak i toho nejtupějšího popcorňáka, neboť dokáže každému něco nabídnou. ()

kenkaku

Protože jsem konzerva, blbě nesu rošády v hercích představují-li jednu postavu. Proto když po Alecu Baldwinovi (Hon na ponorku) a Harrisonu Fordovi (Vysoká hra patriotů, Jasné nebezpečí) přišel na řadu jako "Jack Ryan" zase nový herec - Ben Affleck - byl jsem rozladěn (a to jsem ještě neměl ani páru, že to nebyla změna poslední... příští Ryan bude herec Chris Pine). Nálada se mi malinko srovnala až mi došlo, že i když jde o "čtvrtý film o Jacku Ryanovi" je vlastně dějově první (se svou budoucí ženou teprve randí). Po chvilce sledování mě přítomnost nového herce přestala rozrušovat úplně, protože mě zcela pohltilo vyprávění a děj. Svým způsobem mi přišel Ryan#4 i nejvíc akční, protože skutečně nedovolí polevit pozornost ani na chviličku. Pozn.: za sebe si dovolím vypíchnout postavu Johna Clarka (Liev Schreiber, v Jasném nebezpečí - Willem Dafoe). Luxusní drňák a frajer, kterého bych si přál vidět v extra filmu :) (Edit: kdybych tak věděl, že se to po 20 letech splní a bude ho hrát díky trendu doby černoch, asi by mě šelhlo…). ()

SG-1

"Každý má svůj názor, pane Cabote. A respektuji to. Dneska mi moje žena řekla, že jsem starej, plešatej a ošklivej." -předseda senátu- ()

herr_carter

To je mi ale opravdu milé překvapení ! Amerika a Rusko jsou na pokraji válečného konfliktu, jelikož jeden nasraný, zatrpklý nácek to tak chce a málem se mu to povede. Pravdou je, že místy se člověk trošku pousměje nad nerealističností snímku a občas mě napadlo jméno Emmerich, i tak si ale film drží vážnou laťku neuvěřitelně vysoko a divák trne, jak malinko by možná stačilo k tomu, aby se rozpoutala 3.světová...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

PALINO

THE SUM OF ALL FEARS ako ďalšia sfilmovaná ryanovka od Toma Clancyho robí svojím spracovaním celej sérií dobré meno. Ale v porovnaní s predchádzajúcimi Ryanovými príbehmi vychádza ako porazená. Celá viac ako polovica filmu sa nesie v miernom tempe, ale od jadrového výbuchu, ktorý je spracovaný až príliš neosobne, neatmosféricky, naberá film nezadržiteľné tempo, ktoré až do konca nestráca. Benovi Affleckovi v úlohe Jacka Ryana nemožno uprieť snahu, ale viem si predstaviť mnoho iných hercov, ktorí by lepšie zahrali túto zaujímavú postavu. P.S. Úvodná Goldsmithova hudba stojí za to. ()

darwin

Jaderný popcorn pro volnou sobotu. Zajímavé a aktuální téma, které by se dalo jistě natočit x-krát lépe. Takhle je to mišmaš všeho možného, včetně klasicky nesmrtelného amerického prezidenta a černého obětního beránka. "Jen Ben Affleck může zachránit náš svět." Hrůza. ()

iXtr3m3

Skvelá Ryanovka, skvelý Affleck v časoch, keď zapadal prachom a jeho nový zrod bol ďaleko pred ním. Moderná hrozba, silné fakt silné až doslova luxusné herecké obsadenie. Skvelá Ryanovka. S odstupom času po opakovaných zhliadnutiach je to pre mňa osobne s Honom na ponorku dvojica najlepších Ryanoviek. Tretia séria Jacka Ryana od Amazonu v podstate v určitom ohľade berie námet od tohoto snímku, ale nerecykluje ho doslovne, len zdiaľky. ()

Loki_Six

"For you to get involved here, its like sleeping with another mans wife... and what you are suggesting is that afterwards they all live together under the same roof... but what really happens is that the betrayed husband goes out and buys a gun." ()

Hopper

Skoro najlepšie sfilmovaná Clancyovka, ktorá má drajv, vierohodnosť a od maximálneho hodnotenia ma odrádza len obsadenie a to najmä Affleck ako Ryan, ktorému to nesedí. M. Freeman v rámci možností ujde, záporáci sú takí ako majú byť a KGB-man ruského prezidenta je asi najlepší. Nechýbajú prekvapivé momenty, klišé takmer nenájdete, len ten americký prezident je tak akosi nereálny. Odporúčam. ()

Balu...

Decentně sem se zakuckal nad opakováním se neskutečně hrdinných proslovů amerických generálů a hlavně prezidenta. Myslím, že to, co jej povyšuje "nad" úroveň jiných filmů s podobnou tématikou je hlavně výprava, po dějové stránce jsem nic neočekávaného nenašel a herecké výkony taktéž nespadají do oskarových nominací. Jo a nemám rád Bena Afflecka.. ()

Theraphosa

Strhující drama Phila Aldena Robinsona. Jednání dvou odvěkkých (ne)přátel a největších zbraňových velmocí na světě při jakémkoliv náznaku útoku toho druhého. Rusko jak jej známe. Přesvědčeno o svojí neohrožené moci a jaderné síle. U.S.A. jak je neznáme. Doufající ve světový mír a váhající s protiútokem- jak jinak, kdo byl asi tvůrce...Děj nás zavede do těch nejniternějších koutků tajných služeb a jejich tajného počínání. Herecké výkony opravdu fascinující a každému jsem věřil jeho roli- co víc může herec chtít. Škoda, že celý děj filmu se podpírá o jediného zachránce světa a jak jinak- Američana. Až na závěr nadprůměrný snímek. Škoda, že tvorba pana Robinsona je tak skromná. 80% ()

cab

V Rusku je zvolen novy prezident a studena valka je jiz radny cas passe, ale i presto se najdou lide, kteri by radi videli dve jaderne velmoce ve valecnem stavu. Kdyz tato situace opravdu nastane, je na Jacku Raynovi (Ben Affleck), aby vznikajici svar zazehnal. Jak malo staci k velkemu nestesti. Tento dobry thriller se obejde bez jakychkoliv skobrtnuti, ale bylo mi jasne, jak vse skonci. 65% ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)