V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Arsenal83

Úplne zbytočný materiál. Kvalitného King Konga sme tu už mali a tento severský troll nepriniesol viac úžitku než troll so správnou vlajočkou na Facebooku. Jediné, čo som sa dozvedel je, že nič horšie ako christianizácia sa Nórsku nemohlo stať. Inak typický godzilla príbeh s dobrým CGi a dotieravou propagandou typu Netflix. ()

Juto

Režisér Roar Uthaug sa nebál ukázať svoje postavy ako serióznych ľudí so skutočnými emóciami a sentimentom. Čo oceňujem je, že nezľahčoval film hlúpymi vtipmi, čo v dnešnej dobe vidíme vo filmoch od Marvelu. ,,Troll" sa tiež nespolieha na toxickú vojenskú prevahu ako zbraň na zničenie monštra, ale spolieha sa na fantastické nápady, ktoré sú pre film tohto žánru zriedkavé. A áno, niektoré scény boli hlúpe a obsahujú veľa klišé, ale nebolo to tak rušivé. Je to príjemná zábavná jednohubka. 6,5/10 ()

pornogrind

Z kamenů a zeminy přišel z hor, ze země se zvedl obrovitý tvor... Takovýhle filmy nejsou zrovna šálkem mýho čaje ale Trol nedopadl vůbec špatně. CGI efekty jsou vydařený a i samotnej Troll je povedenej. Líbil se mi i fotřík houmlesák. Napínavý a atmosferický je to spíš ze začátku než se Troll ukáže v celé své kráse. Pak už je to spíš o akci než nějakým napětí. Místy tam jsou i vtipný hlášky. Ikdyž filmy tohohle typu zrovna nevyhledávám tak za mě určitě lepší jak Godzilla či King Kong. Takže proto se přikloním ke slabší 4 hvězdám. PS: Příběh mluvčího premierky o mnichovi bych klidně uvítal ve filmový podobě. To by mohla být dobrá chujovina. ()

Nach

Strašná slabota. Doufal jsem, že dostanu druhého Lovce trolů a místo toho jsem dostal nevýrazný, k uzoufání předvídatelný a hloupý příběh s postavami tak otravnými, že jsem celému Norsku přál dopad meteoritu, aby tu de....tu vyhladil. Jednu hvězdu dávám za snahu nemít zlého trola a druhou za počítačové efekty. Vy se tomu prosím vyhněte obloukem. 50% ()

BrooksW.Here

Troll (inými slovami "nórska Godzilla") ma celkom sklamal, podľa traileru som si sľuboval oddychovku v podobe nadupanej jazdy s množstvom vtipných a trefných hlášok, no to, čo som videl bolo niečo úplne iné (a nie v dobrom slova zmysle). Vizuál tohto filmu je skvelý, trol vyzerá, ako keby bol naozaj vytvorený z kameňa a jeho pohyby sú pekne dotiahnuté a k tomu ešte majestátna a krásna nórska krajina všade naokolo, ale úprimne, na jej záberoch sa nedá prakticky nič pokaziť, tie vždy hovoria samé za seba... Takže, ako som už viac-menej povedal, celková podoba a vizuálne efekty sú tým jediným, čo si v tomto filme zaslúži pochvalu, prejdem k tomu ostatnému. Scenár je neskutočne deravý, človek sa po pätnástich minútach pozerania veľmi ľahko stratí, celý čas je to ako na hojdačke (dianie preskakuje z jedného miesta na druhé), koniec je predvídateľný (no to zase tak veľmi nevadí), ale najhoršie na to je to, že jediná reálne sympatická postava v celom filme je samotný trol (to už je fakt bieda 😬) – nikto iný mi nerezal, dokonca tu je aj niekoľko postáv, ktoré za celý film neprerieknu ani jedno slovo a pôsobia tak, že sú vo filme iba na okrasu (a to ani nepočítam premiérku, ktorá sa ani raz k ničomu nevyjadrila sama za seba a stále sa iba na niečo vypytovala)... No a to by bolo asi všetko, už k tomu naozaj nemám, čo dodať... V konečnom dôsledku Troll ani neurazil, ale ani neohúril a preto dávam 5 kamenných ksichtov z 10, čo sú vlastne nejaké lepšie dve hviezdy... ()

• Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna scéna. (pornogrind)
  • Film sa natáčal v Oslo a Åndalsnes (Nórsko). Obdobie natáčania trvalo od septembra 2021 do 20. januára 2022. (Arsenal83)