Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spisovatelka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) se proslavila sérií románů o tajném agentovi jménem Argylle (Henry Cavill), který kráčí ve stopách Jamese Bonda a zachraňuje lidstvo před šílenci všeho druhu. Příběh její poslední knížky líčí jeho souboj s mocným syndikátem, který plánuje ovládnutí celého světa. Detaily celé zápletky se až pozoruhodně shodují s plány, jež chystá realizovat skutečné zločinecké uskupení. A to se musí rozhodnout, co s Elly udělat. Je to jen náhoda, nebo spolupracuje s někým dobře informovaným? Bude ji stačit vyslechnout? Nebo se má rovnou zlikvidovat? Je jasné, že spisovatelčin velmi poklidný život na idylické samotě, kde jí dělá společnost jen kocour Alfie, právě skončil. Ocitne se na šíleném kolotoči, který nemá šanci zastavit ani zpomalit. Naštěstí se v jejím životě objeví „špión, který hraje za ty dobré“ (Sam Rockwell) a stejně jako Argylle v jejích románech jí pomáhá přežít. Jenže skutečný život bývá často mnohem komplikovanější než příběhy knížek. (Cinemart)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (233)

Hild 

všechny recenze uživatele

Nejslabší Matthew Vaughn. To, že se celý příběh bude muset brát s velkou nadsázkou, jsem samozřejmě čekala, Vaughn to však vždycky dokázal tak skvěle vyvážit tou jeho dravou režií a neskutečnou hravostí, ale tady jakoby to točil někdo úplně jiný. Ta režie vůbec není dravá, celé je to takové unylé a bez šťávy. Scénář je k tomu opravdu hloupý a po chvíli mě to vlastně úplně přestalo zajímat a všechny ty zvraty už spíše ještě více unavovaly. K tomu všemu mi zde vůbec neseděla Bryce Dallas Howard v hlavní roli. Moc doufám, že Vaughn si jen vybral slabší chvilku (kterou už ale měl i u předchozích Kingsmanů) a brzy se vrátí v plné síle, protože já osobně tomuto tvůrci stále hodně fandím. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Matthew Vaughn se rozhodl udělat variaci sám na sebe a po špionážní sérii Kingsman natočil film, který jako by ze série vypadl, ale je ve všem o poznání horší. Střih, akční scény, hudba, zvraty, šíleně barevné finále... máme tu úplně všechno, ale působí to, jako kdyby režisér vyhořel a nevěděl kudy kam. Možná za to může i Fuchsův scénář, jehož Pana fakt nemusím (až na cover na Nirvanu, který stejně vznikl až na place jako improvizace). Když se film rozjede, tak na vás zvraty chrlí vlastně pořád... i když ony jsou to jen takové pseudozvraty, protože se film vždycky stočí víc a víc k provařenému klišé. Samotný závěr pak navnazuje na možné pokračování... a dost možná i propojení s Kingsmanem, ale to bych si vlastně i nechal ujít. Obsazení super, spoustu scén funguje a film by vlastně fungoval taky, kdyby se na něj nelepil další balast, protože jak běžel, byl jenom horší. Hodnocení: 55 % ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Je to zábavné, napínavé, zdánlivě klasická variace na Muže z Acapulca, ale to není to hlavní. To hlavní je překrásná Bryce Dallas Howard (spoiler). Marketing si tentokrát hraje hru naprosto nezávislou na skutečném filmu. A fakt mám radost, že to není další Kingsman. Protože Bob Saint-Clare je jen jeden. #čsfdprojekce ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi před dnešním zážitkem někdo z oka v oko tvrdil, že by mě mohl Matthew Vaughn svým filmem zklamat, obratem by se dočkal potupného výsměchu. No, po dnešku už nic takového neplatí, protože tohle byla fakt bída. V mnoha ohledech. Scénář byl tak zoufale mizerný, že jaksi nedokážu pochopit, proč do něčeho takového MM vůbec šel. Tedy, pochopit do dokážu, ale fakt mu ty prachy stály za to? Asi ano. Zpočátku jsem měl silný dojem, že jde o vykrádačku Le Magnifique, přičemž jsem jasně cítil, že mě francouzská verze bavila mnohem víc, jak se ale s postupujícím dějem ukázalo, sledovali tvůrci odlišnou stopu, což by mohlo být fajn, pokud bych se u snímku dokázal bavit. Jenže ve všem tom digibordelu a u vesměs nepřesvědčivých hereckých výkonů (s výjimkou Sama Rockwella, ale ten to sám vytrhnout nemohl) jsem tu zábavu jaksi nedokázal najít. A představitelka hlavní role pro mě byla dalším problémem. Nejsem fanda rachitických modelek, ale obsadit do role terénní agentky ženu s náběhem na Droběnu nebyl podle mého názoru šťastný nápad. Upřímně; vrtulník bych s ní nechtěl dělat ani za svých lepších dnů, kdy jsem ještě skákal přes kaluže. Ne, nebyl to pro mě dobrý zážitek a hodnocení plně vystihuje míru mého zklamání. / Poučení: Chceš-li se stát tajným agentem, vycvič si kocoura. ()

salisbury 

všechny recenze uživatele

Henry Cavill se opět zhostil role agenta, ač v tomto snímku spíše sekunduje. Režisér Matthew Vaughn, který světu dal bohovský Hvězdný prach nebo Kick-Ass, X-Menovskou První třídu či Kingsmana filmem Argylle: Tajný agent ve své filmografiii lehce zaklopýtl a zavrávoral. Pár scének je zdařilých, divák se i zasměje, ale celkově to filmu nestačí k nijakému výraznému zapamatování. Sam Rockwell je nejvýraznější postavou, která lehce zastiňuje ve filmu vše ostatní a i díky němu se dá dojít k zdárnému konci. Na úkor zmíněného Hvězdného prachu dávám režisérovi šanci a těším se na jeho další film, jenž bude snad o pár hvězdných šupin lepším počinem. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

Související novinky

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Režisér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, X-Men: První třída) se čerstvě zúčastnil newyorského Comic-Conu, kde mimo jiné propagoval svůj nadcházející špiónský film pro Apple Argylle s Henrym Cavillem a… (více)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (více)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (více)

Reklama

Reklama