Reklama

Reklama

Shogun Assassin

  • Japonsko 真田幸村の謀略
Trailer

Obsahy(1)

Šílený, paranoidní šógun se rozhodne nechat zlikvidovat elitního samuraje Ogamiho, o kterém se domnívá, že by pro něj mohl být hrozbou. Plán však nevyjde, je zavražděna pouze samurajova manželka Azami. Ogami se tak se svým malým synkem Dajgorem vydává na cestu pomsty proti celému šógunátu, stává se z něj legendární nájemný zabiják Vlk samotář, vrah se synem.
Snímek vznikl pro americký trh sestřihem z prvních dvou dílů japonské samurajské série Vlk samotář a mládě (Lone Wolf and Cub). Kromě nadabování do angličtiny došlo ke zjednodušení zápletky, doplnění voice-overu vyplňujícího mezery v ději a nahrání nové, elektronické hudby. (VanTom)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

342...345 ninjů... Naprostý kult ve všech myslitelných ohledech. Tajemný Lone Wolf se svým synem na cestě za klidem duše (a nebo do zatracení; vyberte si), která je lemována nějakou tou stovkou mrtvol, hektolitry krve a spoustou odpadajících lidských částí. Jedná se o sestřih úvodních dílů volné série o jejich společné cestě. I tak to obsahuje emocionální hloubku, jakou byste tomu na letmý pohled záležitosti nepřiřkli. Jediná, bohužel velká, výtka míří k tomu, že je místy až přespříliš poznat, že se jedná "pouze" o sestřih. Jeden z filmů bez něhož by Tarantino neměl co vykrádat v Kill Billovi. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Povedený sestřih původních dvou dílů "Lone wolfa". Obtížně se hodnotí ve vztahu k jednotlivým dílům, naštěstí jsem Shogun Assasin viděl nejdřív a pak teprve postupně jednotlivé díly. Naprostá bomba a klasika samurajských filmů a ujeté japonské kinematografie. Výborné akční scény - souboje, neuvěřitelně absurdní situace, úžasný komentář malého synka po celý děj filmu, neskutečně charismatický a chladný hlavní hrdina. Osobně ho považuji za vůbec největšího "frajera" akčních filmů všech dob. Výborná vizuální stránka filmu ... prostě naprostý skvost. (V jisté době se dostal na seznam videonasties - zakazovaných filmů pro svoji brutalitu). ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Původní sérii o Vlkovi samotáři zatím neznám, takže hodnotím jen tento počin. Příběhově samozřejmě nic nového ani omračujícího, jelikož filmů o pomstě je spousta. Samuraj se synkem prochází krajinou, v patách mají Shogunovy zabijáky, ale jsou smířeni s osudem, a tak smrti se nebojí. Snímek má několik působivých scén, které připomenou klasiku Tenkrát na západě. Asi nejlepší je scéna v lázni, kdy by se atmosféra dala krájet samurajským mečem. Další je moment u studny - obětuje Vlk syna? Vsadit bych si nechtěl... Ta nejdojemnější naopak je, když chce syn přinést zraněnému otci vodu ze řeky. Sympatické gore, kdy gejzír krve co chvíli ohodí kameru, již dnes nešokuje, ale potěší. Namyšlené trio Vládců smrti brzy zjistí, že vždycky je někdo o něco lepší. Slušná kamera, hudba poněkud nevyvážená - místy vytváří úžasné napětí, jinde zas naopak nepříjemně elektronicky kváká. Meče se míhají, hlavy a končetiny létají a Vlk se synem, jako by byli chráněni magií, kráčí vstříc svému osudu... ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Osudová a jaksi vnitřně emocemi nabitá výprava za pomstou, která třebaže je velmi přímočará a dějově strohá, ve výsledku nepůsobí nijak primitivně. Možná je to díky cílevědomé a na svou dobu technicky kvalitní režii (výborná kamera, přechody i práce se zvuky) a možná za to může lehounká příměs hry s diváckými očekáváními, každopádně svou zásluhu na vážnosti a vznešenosti nese i charismatický a málomluvný hlavní hrdina. Ona vážnost však nápadně kontrastuje se záměrnou přemírou černohumorné brutality. 8/10 ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Americká verzia prvých troch častí Lone Wolfa (KOZURE OKAMI: KO WO KASHI UDE KASHI TSUKAMATSURU, KOZURE OKAMI: SANZU NO KAWA NO UBAGURUMA a KOZURE OKAMI: SHINIKAZENI MUKAU UBAGURUMA) je iba mixom spomínaných samurajských filmov s Ittom Ogamim a jeho synčekom Daigorom. Pre diváka, ktorý pozná pôvodnú sériu je sledovanie upravenej verzie pod názvom “Shogun Assassin“ iba videoklipovým zážitkom bez ducha originálu. Poprepletané scénky Itta Ogamiho idúceho cestou pekla naprieč krajinou sú iba zlepencom ústrižkov jeho životného príbehu bez hlbšieho zmyslu. Okrem vcelku zaujímavej a pasujúcej novej zvukovej stopy svižne dokresľujúcej súboje zatrateného pomstiteľa Itta Ogamiho, je “Shogun Assassin“ charakteristický a súčasne rozdielny v porovnaní s originálom o alternatívne dialógy. Rovnaké scénky, ale z úst Itta Ogamiho znejú iné slová :) Proste gulášovitý a nesúrodý príbeh snažiaci sa priblížiť exotickosťou bežnému americkému divákovi, ktorý nepozná nič iné, len zhruba americko-taliansku produkciu. Niet divu že gulášovitý, veď ho rozpráva malý synček veľkého otca Daigoro :) Na druhú stranu treba povedať, že ak bude “Shogun Assassin“ tým prvým filmovým zážitkom s Ittom Ogamim v hlavnej úlohe, výsledný dojem by nemal byť pre fanúšika podobných klasických dobrodružných sekačiek na meče (katany) sklamaním. Pozor, ale o to menej môže zaujať pôvodná japonská séria, ku ktorej sa “Shogun Assassin“ môže stať prirodzeným lákadlom. ### “Shogun Assassin“ sa vďaka zobrazeniu násilia a krvavých masakrov na obraze, stal v čase svojho vzniku tŕňom v oku niektorých cenzorov. Na Novom Zélande ho dokonca úplne zakázali, vo Veľkej Británii sa o to pokúsili. V roku 1981, kedy sa v Británii dostáva do miestnych kín verzia v podobe o 2 sekundy orezanom zostrihu, sa cesta filmu iba začala. S časovým odstupom po prepustení filmu do kín prichádza zásluhou distribučného štúdia “Vipco“ čas na nahodenie VHS-ok na britský trh. Umiestnenie filmu na domácom distribučnom trhu cenzorov z BBFC až tak pobúrilo, že začali proti nemu uplatňovať kroky vedúce k zákazu a stiahnutiu z obehu video zábavy. Kópie filmu boli sťahované a distribútori potrestávaní. Stíhanie filmu ale zlyhalo a nikdy sa neprepracovalo až do finále v podobe označenia a pridelenia na zoznam “Video nasties“. Proces cenzorov slávil porážku. “Shogun Assassin“ sa obratom vracia na trh. Oficiálne sa nikdy na neslávne známy zoznam v skutočnosti NEDOSTAL. Po rokoch od prvotných problémov sa štúdio “Vipco“ rozhodlo o znovuvydanie “Shogun Assassin“ v roku 1992 (totožná verzia ako tá, čo bežala v kine). Úplný Uncut prichádza až v roku 1999 zásluhou distribučného štúdia “Horror Video“. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Filmaři najali hluché odezírače ze rtů, aby pomohli sestavit anglické dialogy tak, aby pohyby rtů odpovídaly pohybům japonských herců. (Rominator)

Reklama

Reklama