Wyrmwood: Apocalypse

• Nový Zéland Wyrmwood: Apocalypse

borec999

Kvalitatívne vlastne úplne totožné s jednotkou. Je to low budget, aj keď to tak nevyzerá a tvorcovia aj s tým málom čo mali, ukázali relatívne dosť. Dejovo nič moc, akcia ujde, posledná potitulková scéna nedáva podľa mňa vôbec zmysel ale tak budiž. Celkovo je Wyrmwood 2  béčková, zombie žánrovka, ktorá na 1 pozretie myslím si nikoho extra neurazí, ale určite ani nenadchne. 55% ()

Forsberg11

Grindhouse 21. storočia. A v podstate to aj celkom funguje. Až na to, že samotný zombíci tu už nepredstavujú skoro žiadnu hrozbu a slúžia len ako filmová kulisa (a palivo).  A to je pri zombie horore na hovno skutočnosť. Ale aspoň sa tu dostatočne a pomerne zábavne masakrujú preživší, takže nudiť sa nebudete. Celkovo ale prehliadnuteľný a zbytočný sequel. 55 %!! ()

666Carnage

Jednička byla zběsilá a zábavná jízda. Dvojka je taky, ale není to jako první díl. Jento vtipný, svižný, nechutný ale má to rozhodně svoje mouchy. Příběh jednodušší. Každopádně je to zábavná zombie apokalypsa, co je krvavá a taky dost barevná. 60% ()

Corpsegrinder

S výpravou a praktickejma efektama si opět dali záležet, bohužel film většinu času nudí a poslední půlhodina už to stěží zachraňuje. První díl byl mnohem lepší, i tak doufám že tyhle australský magoři pojedou dál. ()

Hapretor

nápadité-ujeté-vtipné-nenudící-drsné-mohly tam být hezčí ženský-fakt překvapující retro béčko jak ze zlatých na přelomu osm-devatesátých let - perly typu "útěk z LA" - Cyborg - "Rytíři" a další takové blázniviny ... ()

Razzor_82

"Všichni jste monstra!" Přímočaré pokračování krvavé zoombie jízdy. Jake Ryan se dostává do hlavní role a je vcelku drsný sympaťák. Jednoduchý příběh, který je zábavný a stále hravý. Přidáno pár kreativních nápadů. Nicméně už to postrádá takový WoW efekt jako jednička.  6/10 ()

vikino1

Měl jsem trochu strach, že Apokalypsa nebude dosahovat stejných kvalit jako první díl, ale hned po úvodních titulkách mě bylo jasno, že to bude pětihvězda jak vyšitá. Já se bavil - Guilty Pleasure jako prase. Je to hravé, je to krvavé, je to zábavné, je to originální.... Tomu říkám žánrovka... ()

xxmurphyxx

Banda stredoškolákov ujebala fotrovcom kameru, zbehla do lesa na lúku a natočila túto amatérsku kokotinu. Jedna vec je nemať budget na výpravu, efekty, či kvalitných hercov, čo dokážem pochopiť. Druhá vec je ale odfláknuť scenár, nelámať si hlavu nad logikou a tempom deja a nechať si ne/hercov prehrávať do úplného extrému a recitovať holé vety, spojené do nelogických dialógových kontier, okorenených tak kultovými a otrepanými hláškami, ako You're all going to die here. Pre toto pochopenie ozaj nemám. Videl som aj jednotku, aj keď si z nej už trt pamätám, ale sotva to bolo tak zlé, ako táto žumpa, inak by som sa tomu určite vyhol oblúkom. Okrem toho, že to je lacné, amatérske a po každej stránke nezvládnuté s jedným z naj otrasnejších hudobných doprovodov za posledné roky, to ráta priamo s tým, že divák jednotku videl a aj s odstupom siedmich rokov si z nejakého neznámeho dôvodu na všetko pamätá a preto sa tu zvysoka serie na nejaké predstavenie charakterov, či pozadia príbehu. Nie žeby pri tejto kokotine na tom nejako záležalo. Toto mohlo byť ako tak  zábavné niekedy v 90tych rokoch, pred tým než prišiel Snyder s jeho kultovým Dawn of the Dead a nie teraz, keď tu máme granáty typu Train to Busan, Sadness, Alive alebo obyčajný World War Z.  Jedna hviezda za kontaktné šošovky. ()

Maneken

Chci jen předem upozornit že předchozí díl jsem neviděl. Ale tohle byla jízda od začátku do konce. Jasně, pomalý zombies jsou už celkem out. A ikdyž to mělo strašně moc chyb, tak akce byla skvělá. Tohle je třeba fakt něco na co se klidně podívaám znovu. ()

vinducha

Metan ze zombíků používat jako alternativní pohon se mi jeví jako vcelku  čerstvý a zajímavý nápad na poli tohoto subžánru. ()

Chicharron

Proti "jedničce" už tak trochu  nastavovaná kaše, která připomíná spíše sérii skečů, než nějaký smysluplný příběh. Pár gore scén, které překvapí, se zde ale vyskytne a fórek s vysunutým "šupletem" pobavil, stejně jako zombie "dron". Nic zvláštního ale nečekejte, jen krvavou flákotu na jeden večer... ()