Oppenheimer

USA / Velká Británie, 2023, 180 min

V době, kdy Druhá světová válka ještě vypadala nerozhodně, probíhal na dálku dramatický souboj mezi Spojenými státy a Německem o to, komu se dřív podaří zkonstruovat atomovou bombu a získat nad nepřítelem rozhodující převahu. V Americe se tajný výzkum skrýval pod označením Projekt Manhattan a jedním z jeho klíčových aktérů byl astrofyzik Robert Oppenheimer. Pod obrovským časovým tlakem se s týmem dalších vědců pokoušel sestrojit vynález, který má potenciál zničit celý svět, ale bez jehož včasného dokončení se tentýž svět nepodaří zachránit… (Cinemart)

Diskuze

Parabot

Parabot (hodnocení, recenze)

Vzhledem k tomu, že jsou víceméně stejně staří, tak to moc nedává smysl. Snad Nolan nesklouzne k největší scénáristické sra**e posledních let - paralelním dimenzím. :)

JUWA

Jasně, že je to mystifikace. To ale musí být jasné komukoliv, kdo umí anglicky, když se tam říká, že scénu výbuchu atomovky natáčel jako reál bez triků, ne? Plus jsou tam použity záběry z natáčení TENET, kdyby někdo pochyboval.

A pro změnu nemystifikační video("esej"): https://www.youtube.com/watch?v=Y87ILGuHet8 .

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

meti

meti: "Oskari, Globy, Grammy, Čeští Lvi a Slavici... dokonce i Nobelovy ceny jsou pouze politickou taškařici."

Já: "Vyjmenované ceny nemohou být ,politickou taškařicí´, když jednotlivé hlasující organizace nejsou spojeny s žádnou konkrétní politickou stranou anebo stranami s jedinou jasnou profilací."

Takže různé organizace, předávající ceny, jsou v různých zemích "politickou taškařicí". Co na tom, že ani jedna není napojena na politickou stranu anebo hnutí. Co na tom, že v daných organizacích jsou různí lidé-hlasující s různými politickými preferencemi. (Dokladem toho třeba je i to, jak se různé tuzemské herecké celebrity přidávají k fakt různým politickým osobnostem.) Co na tom, že dost dobře nelze šmahem odmáznout různé organizace v různých zemích a fungující různě jako "politická taškařiče". Co na tom, že pokud jsou jednotlivá předávání explicitně politická, tak jsou nejčastěji právě v opozici k převládající politické moci, takže těžko mohou být "politickou taškařicí", pokud se tím míní podřízení převažujícímu politickému uspořádání.

Prostě jsi napsal nesmysl, ale nejsi schopný to uznat. O míře blábolivosti svědčí už "Kvalitní dílo si dělá jméno samo v kroužku odborných kritiků." jako nějaké vymezení vůči těm "politickým taškařicím-cenám", mezi nimiž jsi ale uvedl i Glóby (ceny zahr. novinářů v Hollywoodu!!!).

No, nedočetl, nepochopil, popojedeme.

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Tohle byla dobrá diskuze, než sem zase přišel někdo s kulturními válkami. Viník je sice primárně jeden, ale hoši, nechcete se s tím sebrat a jít do piče?

Bluntman

Tak já v první řadě nikde netvrdil, že jsou ceny provázané, jak jsi hned na začátku snažil podsunout ty. Dál než za první odstavec už jsem to ani nečetl.

meti

Sranda je, ale zjevně sis nevšiml, že na tvůj úkor. Bylo by fajn mi nepodsouvat něco, co jsem ani netvrdil, ani to jakkoliv nevyplývá z mnou napsaného, zvláštní osobo. Nikde jsem netvrdil, že se s výsledky cen shoduji (což ani nelze s ohledem na jejich rozmanitost napříč roky), ani si nemyslím takový nesmysl, že by jakékoliv ceny mohly být jakkoliv objektivní. Já sepsal několik důvodů, proč to, co jsi v jednom postu tvrdil, je jednak fakticky zcela mimo (tj. ani nelze moc o čem diskutovat), jednak si napsané vyloženě protiřečí.

Tudíž jediný, kdo zde uhýbá, jsi ty, protože jsi nezareagoval pořádně ani jeden z uvedených bodů. S výjimkou jednoho, který se týká gramatiky. Mohl sis všimnout, že ta je mi jedno (každý dělá chyby), pokud daný pisatel není shodou okolností někdo s nacionalistickou rétorikou (pak jsou gram. chyby vyloženě olol), potažmo někdo, kdo se nepřímo a v dalších postech i přímo staví do pozice někoho inteligentního (pak je dělání chyb v kombinaci s nabubřelostí vyloženě olol, potažmo rofl).

Něco k Oppenhaimerovi, ať zde není jenom hrdé ignorantství: https://www.youtube.com/watch?v=Afzmkhd-Akw

Bluntman

Pokud věříš daným institucím a jejich výsledek je shodný s tvou volbou, je to tvoje věc. Každý se může rozhodnout sám za sebe. Jestli věříš v jejich objektivnost už pak před ostatními na tomto fóru udělá dostatečný obraz o tvé zvláštní osobě.

Že tu zase zkouší starou známou písničku s gramatikou a uhybas horem dolem také mnohé nepřekvapí.

Alespoň je tu sranda.

meti

Pokud napíšeš hloupost, musíš očekávat, že si z toho budou druzí buď dělat legraci, nebo se nad tím pozastavovat, zatímco si budou klepat na čelo. Jsi na netu.

Na místo toho, aby ses zabýval životem někoho jiného, se zamysli nad tím, co jsi napsal za nesmysly:

1. Vyjmenované ceny nemohou být "politickou taškařicí", když jednotlivé hlasující organizace nejsou spojeny s žádnou konkrétní politickou stranou anebo stranami s jedinou jasnou profilací.

2. Nelze tvrdit, že si "dílo dělá jméno samo", přitom jmenovat Glóby, které jsou postaveny na cenách kritické obce.

3. Dělení na nějakou kvalitu (implikovanou napsaným) a popcornové snímky je jednak dávno překonané, považované za tupě elitářské, a hlavně dokazující, že pisatel neví ani trochu, o čem píše. Už proto, že na všechny uvedené ceny byly v historii nominovány tituly velkorozpočtové, potažmo nákladné s ohledem na specifika národní kinematografie.

4. Psát o inteligenci, přitom nasekat několik hrubek (včetně zhůvěřilostí jako "Potemkynovou"!), je jenom takové doťuknutí toho, že pisatel neví, ale má názor, který projevuje značně nedůvtipným způsobem.

5. I když se tedy odhlédne od tupé provokace s "bělochem" (místo člověkem), blbě jsi napsal blábol.

Bluntman (hodnocení, recenze)

Meti tím chtěl dát najevo, že nemá bílý pigment. ;)

A letos je Oppenheimer, tj. nový Nolan, nový Ridley Scott (Napoleon) a nový Michael Mann (Ferrari), a tak by to snad mohl být povedený velkorozpočtový ročník, když nebude až tak zamořen superhrdinskými snímky.

TheDarKnig

To  je takový interní vtípek od kluků, co se vrací z kurzů USA, narazejici na praxi a zároveň "hon na čarodějnice". Zároven je mi jasné, to místní humanitne prevzdelana část zdejší populace nezkousne, jakožto brutálně rasistické.

V neposledním bodě tím skutečně minim belocha. Jsem běloch, stejně jako 99%občanů ČR.

Co na to říkáš rytíři lidských práv?

dr.horrible

Oskari, Globy, Grammy, Čeští Lvi a Slavici... dokonce i Nobelovy ceny jsou pouze politickou taškařici, Potemkynovou vesnicí, kterou samostatně myslící, průměrně inteligentní běloch nemůže brát vážně.

Kvalitní dílo si dělá jméno samo v kroužku odborných kritiků. Naproti tomu stojí popkrornove akce nevzdelane primitivní masy. Konec konců i takové "oceňování" je pro mnohé dobrý busyness...

na příspěvěk reagoval dr.horrible, TheDarKnig

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

Sepp37

takže začneš s tým, že oscary nikoho na svete nezaujímajú, cez môj argument prejdeš radšej ku glóbusom, potom sám seba presvedčíš, že je to pôvodná téma diskusie a nakoniec, že ja sa nimi riadim? 😃

ty sa za chvíľku v tých argumentačných klamoch utopíš.

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

11.03.2024

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)