V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Drti-koll

Nádherná věc, vysoko nad očekávání. Viděno 2x v kině a pro mě je vrcholem Chameletův výstup před nastoupenou armádou fanatiků někde v jižní jeskyni, zde mi začne nekontrolovatelně cukat ve stehně dojetím a úžasem, film mě dostává a právě to miluju. Plné hodnocení a klobnouček pane Villeneuve, děkuji :) ()

valhallach

Pred príchodom do kina som mal veľmi vysoké očakávania. Musím našťastie povedať, že po skončení filmu som nebol sklamaný. Film si 5 hviezdičiek zaslúži. ()

Mudrlant

Ja su spokojeny. Obrazky se bybaly, hralo to, cervi lezli jak zjednani a ten zly na konci zemrel jako zvire. V pondeli deme zase, pojd s nama. ()

jizvoun

Neskutečné. Jak se všude píše, jsou to naprosto dechberoucí audiovizuální orgie. Ani jsem kvůli tomu nepostřehl nebo podvědomě přehlížel nedostatky, pokud tu nějaké byly. Oprávněně se tu píše o nejlepším scifi. ()

Johanidas

Tak toto bola naozaj poriadna jazda - doslova to bol pre mňa audio-vizuálny orgazmus. Atmosféra toho filmu sa mi dostávala poriadne pod kožu a dovolím si povedať, že ma to nadchlo asi ešte viac, ako prvá časť. Knihu som nečítal, takže nemôžem moc porovnávať, ale je to určite veľkolepé epické dielo. Postava a charakter Feyda Rauthu bola výborná psycho-depkoidná-krvilačná prechádzka "ružovou" záhradou (špeciálne časť s arénou) a vychutnával som si to s otvorenou sánkou, Austin Butler ho zahral fantasticky. Celkovo prostredie Harkonnenovcov tomu dodávalo poriadny náboj. Časť s Paulom Atreidesom a červom nadhadzovala tiež poriadne zimomriavky. Fakt spokojnosť, film by som hodnotil podľa môjho osobného/skromného názoru 6 z 5 ;), nenachádzam nič, čo by ma tam sklamalo. ()

ZiGi_

Po prvním dílu jsem se opravdu bál jít do kina na dvojku. Jednička totiž byla moc táhlá, nic moc se nestalo a samé politikaření. Což možná fanoušek knih ocení, avšak já jsem se hodně u jedničky nudil. Na druhou stranu druhý díl mě velice nadchnul a těším se na pokračování pokud se ho někdy dočkáme. Timothée předvedl úžasný herecký výkon a hltal jsem každé jeho slovo. Filmové efekty byly takové, jaké byste asi čekali od megafilmu, tedy dalo se na to koukat a užili by jste si to na velkém plátně. Za mě 5 hvězd a husina všude po těle v průběhu celého filmu. ()

Hall900

Typický Villeneuve.  Chladná podívaná, zaměřená čistě na vizuál, která si s nějakou diváckou satisfakcí, tedy pokud nejste náhodou fan,  absolutně neláme hlavu. Jestliže  jsem si do teď nebyl jistý že Duna je nezfilmovatelná, teď jsem si tím zcela jistý.  Filmu i celému příběhu chybí dvě zásadní esence : myšlenka a smysl existence.  Pokud je to být atrakcí, musím se ptát jak se Hollywood opětovně dostal do tohoto bodu kdy čeká na nové Čelisti a nového spasitele. I tak je to  nejlepší Villeneuveův film. ()

Thalin

První díl mě zrovna moc neohromil a sledovala jsem ho na několik pokusů, protože mě stihl dvakrát uspat. Ale všichni mi tvrdili, že dvojka je mnohem lepší! No tak jsem to zkusila. Pozitivem bylo už to, že mě tenhle díl neuspával. Ale pořád si myslím, že ta délka je zbytečně dlouhá a spousta scén je hrozně natahovaných. Herecké výkony jsou fajn, proti tomu nic nemám ( i když samotný Paul mě tu nijak neuchvátil, na rozdíl třeba od Butlera) a zrovna tak vizuál, který je opravdu povedený, hlavně kostýmy a lodě mě tu opravdu bavily, má to díky tomu správnou atmosféru. A konečně jsem neměla dějově pocit, že se tu vůbec nic neděje a vlastně mě to docela bavilo. Co mě ale iritovalo a měla jsem s tím problém i v jedničce, je ta uřvaná hudba. Ten hudební doprovod by byl fajn, kdyby to v okamžicích, kdy se nic tak extra neděje, dramaticky neřvalo jako kráva.  Mám Zimmera ráda, ale ta vyšroubovaná hudba mi fakt lezla na nervy. ()

Miroslav.Zac

Při shlédnutí druhé Duny musel Frank Herbert v nebi uronit nejednu slzu hrdosti, že se někomu konečně povedlo natočit jeho dílo tak, jak si to patrně on ve svých představách vykreslil. Já si to kdysi při čtení jeho knih sice představoval přeci jen trochu barevnější, ale co už. Spokojený jsem byl vrchovatě. ()

ArgeeMan

Rozhodně mnohem lepší než usínává jednička. Denis se poučil z předchozích chyb, a i do dialogů konečně dává silný original score a rychlejší prostřihy scén. Duna: Část druhá je pak o mnoho svižnější. Za mě byla nejlepší Zendaya. Z té se postupem času stává čím dál tím lepší a lepší herečka. Viděli jsme nejlepší VFX film roku. Tohle by překonal už jen Cameron se svým dalším Avatarem. ()

vojta033 odpad!

Když vidím zdejší hodnocení, nebudu plýtvat ani ani jednou. Odhlédnu-li od knihy, (ale naštěstí jí znám) nevím o co zde jde je to rozvleklé, nudné a nic neříkající. Žádná chemie mezi Paulem a Chani, která se svezla jednou na červíkovi, a i když on jí tvrdí, že jí bude milovat ona ho má někde. O červech a koření takřka ani hov* a kde je gilda? Bitvy o ničem a poslední souboj? Možná jsem blbě viděl, ale v jednom záběru má Paul nůž vlevo v oblasti žeber a v nakonec někde okolo klíční kosti? Hlavně, že to sype, ale jak se mi Blade runner líbil, první Dunu jsem kousl, tohle je srač** a ve srovnání s tímhle má mít starší koprodukční low cost miniserie 10* Prosím už další díly nechte být. Jinak bude pan Herbert v hrobě rotovat jak kuře na grilu. Závidím fanouškům Pána prstenů. ()

Leanov

Budu za kacíře a moji filmoví kamarádi mě asi ukamenujou (pozdravuju i do Brna), ale přidám se spíše k te menšíně, který tenhle film zrovna moc nenatchl.Příznam se že jsem se vezl na obrovské vlně hypu a neskutečně jsem se na druhou čast těšil. A opravdu po vizuálni stránce absolutni pastva pro oči, skvěla atmosfera, skvěla kamera, diky Stilgarovi i uvolněnější, ale u mě film znovu ztroskotal na soundtracku a tempu, zatimco prvni čast filmu byla pomalejší a se snažila budovat postavy, ta druhá sprintovala jak by ji šlo o život. Jako by si Villeneuve uvědomil, že do zbyvajiciho času mu zbyvá odvypravět jěště docela dost děje a tak přidal plyn. A najednou mi chyběly jakesi hlubši důvody proč postavy jednaly v druhe polovině filmu tak jak jednaly. A přídam dalši ? Fremení z pouštnich krys schovávajicích se v kdejake díře pod zemi, během chvíle nezastavitelní terminatoři! Harkonenové jsou tu jak stormtroopeři, absolutni blbečci, které se musí jen zabit, Baron ten se tu ukaže, aby ho Paul mohl zabit, Sardaukaři největší postrach galaxie, zabiti během několika minut, Paulova matka z odstrčene cizinky, během chvíle vůdkyně naboženské sekty, a mohl bych pokračovat. Na zavěr, pořád kvalitní a stvořeno do kinosalu. Ale ja s něho neodchazel naplněný, že by to byl film desetileti. Sorry. ()

Tomulka

Já jsem velmi zklamaný! První díl mne přivedl ke knize a tím ukázal jak Duna (kniha) skutečně výborné a propracované dílo! A bylo i po přečtení knihy vidět, že se D.V. slušně přiblížil knize a její myšlence. Na druhou stranu to co se odehrává ve druhém díle je smutné.  Druhý díl nemá nic co přetrvá. Je hrozně jednoduchý přímočarý a soustředí se na bezvýznamné věci a ty opravdu důležité smete během pár chvil. To se tvůrcům nepovedlo jestli to je chyba scénáře nebo režie netuším, ale protože to je provázáno skrze D.V. dávám to za vinu jemu. S důležitých okamžiků dal D.V. prostor snad jen první jízdě Paula na Shai-Huludovi to byla první scéná, kde něco cítíte a ztotožníte se s Paulem a to je dost pozdě. Jessica měnící vodu života měla být jedna z těch silných scén. U té scény si měl D.V. vyhrát s obrazem a zvukem a ukázat nám jak se mysl Jessiky a Alii propojuje skrze čas a prostor se svými předchůdkyněmi a jak to působí všechny ctihodné matky apod. Prostě chybí mysticizmus a to samé bylo vlastně aji když to udělal Paul to bylo jako kdyby někdo vystřihnul podstatnou část filmu. Ale hlavně , že jsme si užili chození Chani a Paula po písku v noci :(. Další velké Zklamání bylo obsazení princezny a hraběnky Fenring, rozhodně bych herečky prohodil! O absenci Hraběte Fenringa už ani nemluvím. Ale v neposlední řadě bylo velkým zklamáním obsazení Feyd-Rauthy. Nejen, že jeho nasazení přišlo o hodně později než mělo a bylo omezeno jen na pár chvil, ale také herec nesplnil nic z rysu této postavy (vizuálně už vůbec nic, ale to se dá odpustit), ale ani ničím jiným. Hodně mi druhý díl připomněl Hobita. Taky to bylo uměle natahované a rozplizlé přes nedůležité scény a to podstatné a zajímavé z knihy ve filmu nebylo a nebo to bylo opomenuto. Ale chápu pozitivní reakce. Protože výše uvedené cílovka neřeší :( ()

SantaCruz

Nerozumím hodnocení Duny 2 vs Duny 1.  A chybí ve dvojce rukopis Erica Rootha? Scénář ve dvojce bohužel skomírá. 1)kde se vzal tu se vzal Halleck a zrovna ve chvíli, kdy je potřeba směřovat další děj  2)Fremeni znají poušť do posledního zrnka písku, ale najednou z ničeho nic v místě, kde se potkají s Halleckem je místo, které zásadně ovlivní sílu impéria  3)proč Usul nepoužívá umění, které ho naučila jeho matka v prvním díle Duny, umění Bene Gesserit? 4)ehm, osedlat červa není jednoduché, ale jak nasedá a vystupuje karavana? ()

futislav

Dvojka se velmi povedla, na rozdíl od jedničky je svižnější, divák se netopí v kvantech postav a docela dobře koresponduje s předlohou. Příjemné překvapení. Ovšem chce to buď kino, nebo aspoň velkoplošnou obrazovku s dolby surround zvukem včetně subvooferu, jinak se ošidíte o skvěle udělané triky a podmanivou hudbu. ()

Kyrgyzstanec

Zdá se mi, že tyhle filmy poznamenává mýtus uměleckého génia - cargo cultu producentů, podle kterého člověk, který je podepsaný pod úspěšným filmem bude plodit další úspěšné filmy. Ve skutečnosti filmy vznikají symbiózou spousta talentovaných lidí. Duní série má skvělou atmošku (herce, hudbu, vizuály) ale scénář stereotypního akčňáku s vycpávkovými dialogy, které by reální lidé nikdy nevypustili z úst. Vilenůf sám zmínil, že dialogy nesnáší - dude, Holywood je plný lidí, kteří by pro možnost je napsat zabíjeli! ()

sibal

Nuda nuda a potom ale velká nuda nazévěr. Koukám se tři hodiny na lidi, co si hrajou v písku a ani nevědí kde a kdo jsou...sorry Fall out na hrad ()

Simonro

Druhá DUNA je pro mě stejná NUDA, jako ta první. Vizuál filmu bez debaty super, ale jinak mi to přijde hrozně steriliní. Žádná z postav neuchvátí, nemám důvod komukoliv fandit, emoce z toho necejtím… Z knihami zkušenost nemám, věřím, že svoji slávu nezískaly jen tak, ale tohle filmové zpracování nevnímám jako dobrou reklamu psané předlohy. 3 ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)