V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

vilis_11

Villeneuve je bůh. Amen. Nedíval jsem se na sci-fi, vplynul jsem do reálného příběhu do roku 10 191 a přežil. Velkolepé, strhující a ... nebudu opakovat to, co tu už všichni ostatní uvádí ... dokonalél. Duna si na velký film a na sci-fi nehraje, ona je. Viděno v Theatre de lux v Cinestaru. Villeneuve je bůh. Amen. ()

MathLover

Velkolepé (co do kostýmů a scény), ale (pozor spoiler) v závěru chyběla Alia a celkově mi v téhle verzi (v části jedna i dva) chyběly ty nejzásadnější scény s politikařením. Klidně bych z toho nadbytku akčních scén vynechala nějakou tu bitvu či souboj (ty bitevní scény jedna za druhou se vám stejně po čase slijí do jedné...).    Ale jako vizuální zážitek to bylo působivé (v tomto je to úplně jiný level než verze od Lynche nebo seriál;-)). ()

Tomas129

Woooow. Cooožeee? A já, že takové filmy už dnes nevznikají. Dnes existuje kvanta filmů, které vám zážitek vždy nějak pokazí. Ať už něčím bizarním nebo hloupými vtipy. Toto je však film, který je toho všeho zbaven. Příběh se vší vážností. Bojové scény úchvatné. Lidské chyby jako z reálného světa přirozeně přítomné neboť většina neznáme budoucnost a následky našich činů nás mohou vždy překvapit. Duna se stává mým nejoblíbenějším filmem a nahrazuje tak Avatar, který u mě bohužel mírně klesl kvůli 2. dílu. Duna 2 byl opravdu nářez!! Úžasný zážitek! ()

handz

Tak nadšenej jako z Part 1 nejsem, asi bych si rozvržení délky jednotlivých částí příběhu představoval trochu jinak - to je za mě základní kámen úrazu a proč nedávám 5* (narozdíl od Part 1). Závěr je trochu uspěchaný a neuspokojivý. Hudba to opět hodně táhne a funguje bravurně.  Uvidím co druhé hlédnutí. PS: celkem mě překvapil humor s kterým je tam k mesiáštví chvílemi přistupováno.Edit pár dní po shlédnutí: Je to horší než jsem čekal, těch opravdu do očí bijících špatných věcí je tam neskutečně moc a přebíjí ve mě to dobré. Part 1 je ve všem lépe fungující film, Ten naprosto šílenej hajp a záplava 5* hodnocení je opravdu tragédie. Ten film nemá na to být ani v top 50. Warning - může obsahovat Spoilery.Stilgar jako comic relief tupoun.Senilní Císař Walken.Střih v některých scénach který naprosto zabíjí atmoféru (utne akci i hudbu) Strašné.Neustále se motání kolem a vysvětlování moci náboženství, mesiášství a manipulace s tím spojené - otravné. Harkoneni - v každé scéně musí někoho zesvých poddaných jen tak zabít protože - jou zlí! Atomovky - nevím už jak je to v knize, ale asi bych tamnějak zmínil že to jsou nějaké "eko"atomovky, které nezamoří okolí na stovky let, protože očividně ne, ale jsou to "atomovky" tak jako divák nevím co si o tom myslet.Gourney Halleck - Ahoj,  my jsme celou dobu tady, to je náhoda. Opět v knize to je myslím nějak lépe vysvětlené, tady to působí jako naprosto wtf deus ex machina. ()

SenseiTiger

Duna: Část druhá je za mě ještě lepší jak první půlka. Bude to tím že příběh už má rozvinuté postavy a konflikt, tudíž se může soustředit na příběh. Nevím co bych měl říci o hudbě, vizuálu a hercích, tam jsem byl se vším spokojen. Co na to říct, je to velkolepý 9,5/10 ()

jirikzaboj

Není náhodou, že v mojí TOPce sci-fi filmů se posledních deset let objevuje hlavně Villeneuve. Ať už jde o velkolepost příběhů, vizuální revoluční nápaditost či pompézní a bezkonkurenční výpravu na poli scífek. Mohl bych napsat tisíc a jeden superlativ o tom, proč je druhá Duna skvělá, ale ve stručnosti jde o víc než naplněné očekávání, které započal první PART. S tím rozdílem, že se tentokrát nejedná jen o  táhlé expoziční záběry a poznávání světa Duny, ale o jeho rozšíření v podobě nakopnutí příběhu a osudovosti postav. Na poli stopáže si Villeneuve dokázal opravdu vyhrát se spoustou detailů. Dostaneme velice silný a organický přerod hlavní postavy, zodpoví se zásadní otázky visící ve vzduchu a písčitý Arrakis nás vtáhne svou dokonalou vizuální imerzí do epických bitev, které se svou formou odlišují od všeho, co jsem doposud mohl vidět. Audio doprovází dokonalé navázání dunění Zimmera a silných vokálů, které už perfektně excelovaly v díle předchozím. Greig Fraser opět posouvá svou vlastní laťku na novou úroveň v pohybu a expozici kamery. Sjíždění písčitých skal s červem byly vrcholem preciznosti a technickým milníkem, který jen tak z hlavy nevymažu. Velké props patří také vedoucím castingu, kteří přivedli tu nejtalentovanější mladou krev současného Hollywoodu dohromady. Florence úchvatně nádherná, Butler neskutečně nechutně skvělý záporák a samozřejmě opět a zase Timothée, který už pomalu přebírá hvězdu slávy po DiCapriovi a je obdivuhodné, jaké projekty nám dokázal naservírovat teprve v tak mladém věku. Nejlepší sci-fi od Arrival a to si dám rozhodně za rámeček a budu doufat, že Messiah to ještě překoná! ()

Broomen

Asi mám nějakou emocionální rýmičku, ale k postávám jsem opravdu většinu času nic necítil, jen si užíval kvalitní vizuál a sound. ()

Krebs

Timothée Chalamet by Paula Atreida dokázal zahrať aj v druhej polovici filmu, o čom som presvedčený nebol. No to je asi jediné, silno teoretické, pozitívum Duny II. Villeneuve a Spaihts scenáristicky zlyhali (bez prezrádzania deja to rozviesť nejde) a filmové umenie režiséra to zachrániť jednoducho nedokáže.  Alebo je to celé inak a prosto to nie je film pre mňa. ()

JayVr

"Chomik, jaky k.... fajny".  V prvním aktu filmu, jsem se bál, aby to dostalo nějaký větší drive. A dočkal jsem se. Jako celek to byl skvělý zážitek. I přes vysoká očekávání, které první díl nastavil, jsem odcházel spokojený. Ale jakožto zastánce a propagátor malých kin musím říct, že se vyplatí jít do většího kina. Už kvůli zvuku, který je nedílnou součástí filmu, který vlastně není film, ale jeden velký zážitek. ()

Frankie86

1/3 70%, 2/3 65%, 3/3 60%. Perfektní zvuk, podmanivá hudba, špičkové efekty. Příběh jako takový jede podle klasické šablony - hrdina/vyvolený, zničená rodina, utiskovaný národ, hrdina se učí nové věci, aby to pak zloduchům nandal; kult uctívání i pochyby (je on ten vyvolený nebo ne?); to celé přelité digitální omáčkou, nějaká ta láska a zlomené srdce a trochu toho fetiše z bodání do lidí. Snaha o epický každý záběr působí místy až vtipně. Herecké výkony jsou kvalitní, jen ta Zendaya působí většinu filmu, jako kdyby jí právě došly vložky. Nějaké emoční vzruchy jsem u sebe nezaznamenal a to jsem citlivý a vnímavý člověk. Trošku to působí, jako kdyby scénář napsala ne úplně nejnovější generace umělé inteligence. ()

Elisan

Tyvole……jiná slova nemůžu nalézt. Tohle je za mě nejlepší sci-fi co jsem za tvůj život viděla. Jestli první Duna byla dobrá, tak tohle Vás úplně posadí na prdel. Totálně nadupaný příběh, neskutečně promyšlený a úžasné lokace. Když jsem viděla první Dunu, tak jsem byla silně zmatená na co koukám a musela jsem se ještě 2x podívat, abych příběh pochopila celý. Ale jakmile pochopíte pointu a příběh, tak nemáte šanci přestat. Druhá Duna je neskutečná podívaná a herecké výkony jsou vynikající. Samozřejmě hudba génia Hanse Zimmera je odrovnávající, ale ve filmu to je jiný kafe. Myslela jsem si, že ten hype bude trochu komerční, ale tyvole to prostě musíte vidět. Upřímně jestli mám čekat na třetí Dunu ještě klidně další století, tak sakra budu vědět, že dostanu ještě lepší podívanou než tohle, takže si s radostí počkám. ()

Kecupak

Nejepičtější sci-fi za hodně dlouhou dobu. Totalec ve všech směrech. Villeneuve strašně underrated režisér, chci toho od něho více a více. A to, co Zimmer znova vymyslel je neuvěřitelné. ()

ElessarSand

V skratke - Dune Part Two - bolo to veľkolepé, a ako pri Návrate Kráľa som sa po rokoch naplno vžil do deja biblických rozmerov. ... Dlhšia verzia môjho hodnotenia: Veľmi úprimne hoc maľujúc si terč na hruď, dávam tomu 10 z 10.Takmer celý deň som spracovával to, čo som videl. Čítal som mnohé recenzie, rozprával som sa o tom s množstvom ľudí a akosi som dospel k tomuto. Áno, vynechalo sa tam dosť vecí, ale to presne urobila aj Dune Part One a predsa len ten film zreje ako dobre víno, takže mi to ani nevadí, hoc veľmi mi tam niektoré scény a pasáže chýbajú - a verte mi, že veľmi. Tiež tam prevrátili dosť vecí, hlavne vzhľadom na niektoré časové linky, to by mohlo každému vadiť o niečo viac. Ale také niečo sa stalo aj v trilógii Pána Prsteňov a niekoľkokrát. Keď sa s tým naučili žiť mnohí fanúšikovia kníh, myslím, že pre ortodoxných Duna čitateľov to bude tiež ako tak časom znesiteľnejšie. Ja som Dunu čítal dávnejšie a tiež to len prvú časť a Mesiáša, akosi som sa nedokopal ešte k zvyšku, hanba mi, áno - o to sa posnažím počas tohto roku. A nie som v tom až tak znalý ako iní, takže by som ale popri týmto tvrdeniam vyjadril rešpekt knižným wurma Duna fans a naslúcham im v prvom rade.Čo sa výsledného filmu Dune Part Two týka - bolo to veľkolepé, a ako pri Návrate Kráľa som sa po toľkom tom čase vcítil do deja biblických rozmerov.Mladšia generácia, ktorej som súčasťou má v rámci žánru sci-fi prvykrát taký grandiózny moment ako mali ľudia, keď zhliadli prvykrát Vesmírnu Odyseu, Blade Runnera alebo Lawrence of Arabia - všetko filmová inšpirácia pre režiséra snímku. Denis Villeneuve nás vedie tento žáner celou svoju kariéru, ale pri Dune je to o veľa levelov vyššie. Každú sekundu filmu som miloval, chcel som, aby to trvalo dlhšie a naopak nechcel som, aby sa to skončilo. Napriek toľkým zmenám oproti knihám snímok obstál a po kinematografickej stránke je výborný.Film sa staral predovšetkým sám o seba a vo finále si myslím, že to urobil správne. Dej, svet, celkový lore Duny transformoval na svoj obraz a svojou čarovnou technikou "show, don't tell" obrazom zaujal celú terajšiu populáciu. Taktiež pozýva do tohto hodnotného sveta všetkých čo to ešte nečítali ale aj tých, čo áno, aby znovu prežili tento príbeh ktorý je nadčasový nie pre svoje sci-fi prvky, ktoré sú stále realistické a veľmi možné, ale pre politické, kultúrne či náboženské zvraty, ktorým ľudstvo vlastne čelí od nepamäti, hoc si to neuvedomujeme. ()

Bobby_Fisch

Tu jednu hvězdu za audiovizuální porno. Absolutně chápu potřebu majitelů Warner Bross a Hollywoodu točit v této předválečné době absolutně válečné filmy, ve kterých dvě třetiny tříhodinové stopáže probíhá pouze vraždění. Co ale Absolutně nechápu je potřeba lidí takové filmy spotřebovávat a hodnotit 92%. Holt kdo chce kam... Ještě jen poznámka pro probuzené... alegorií na současnou světovládu snímek obsahuje dostatek, taktéž inspirací ze židovské mystiky, zejména HaZohar - "The Leap of the Way" (Rabbi Shimon bar-Yohai) a dalších zde není zrovna málo. ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)