V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Streeper

Byla jsem v tom kině naprosto unešená. Bavila mě každá minuta a to se mi už dlouho nestalo. Vizuálně je to naprosto geniální. Je to napínavé, romantické a Austin Butler? Wow. Nepoznala bych ho. Jediná malinká věc, co bych vytkla je to, že vyloženě nevěřím té chemii mezi Zendayou a Timothéém. Nějak mi to tam nesedí. Ale jinak po dlouhé době plný počet hvězd a zasloužený. ()

C0r0ner

Audiovizuální bomba, místy epická jako prase, přesně moje krevní skupina..., ale dějově mi to přišlo strašně prázdné a pusté a přišlo mi, že za ty více jak dvě a půl hodiny se tam stalo děje tak na hodinu. Pořád je to dobrý film, o tom žádná, přesto ale obrovské zklamání. 70% ()

epicek

Trvalo to sice déle, ale o to víc to za to čekání stálo. Druhý díl posunul ještě měřítko o několik úrovní výš a jde to na něm vidět už od samého začátku. Je to nádherná vizuální podívaná, která je doprovázena naprosto ohromujícím soundtrackem od samého mistra. Karty už byly rozdány minule, takže o to víc se šlape na plyn a vygraduje to v až v samotném závěru, kde se teprve zpomalí a utnou vás jen samotné titulky. Timothée se tady ukázal v úplně jiném světle než ho známe a během obou filmů si prošel tak neskutečným vývojem postavy, který dokázal i dokonale přenést na plátno a role ultimátní alfy byla perfektně uvěřitelná. Pro mě je ale největší uchvácení v tom, jak Villeneuve dokázal celý ten svět Duny prodat a díky toho jsem naprosto fascinován a zaháčkován a chci prostě víc. Proto jsem neskutečně rád, že mám nový oblíbený svět, který se v klidu může zařadit vedle těch ostatních ikonických od Středozemě až po Bradavice. Myslím si, že něco takového se objeví v kině jen jednou za několik let a největší úleva je taky uvědomění, že kromě osvědčených veteránů, ještě poctivá a kvalitní filmařina v dnešní době úplně nevymřela. Nebál bych se opravdu tvrdit, že tohle je nová laťka novodobého sci-fi žánru na velkém plátně. Lead them to paradise. ()

FrankSusta

Co napsat o jednom z nejvelkolepějších, nejepičtějších, nejlépe natočených, nejkulervoucích, a celkově nejlepších filmů (co lze za poslední dobu vidět v kině - především pak v IMAXu, kde jsem byl mimochodem poprvé) všech dob? Vlastně nic moc. Tady se fakt už dá jen veskrz probrat to, co vše se mi to na tom líbilo a co se mi na tom líbilo nejvíc. Pokud vyjmeme ten samotný zážitek z toho, že jsem na první projekci (protože rozhodně počítám minimálně s jednou další) byl s kámošema, všema natěšenýma jak malý dítě na Vánoce (respektive jako my), z nichž mnozí šli studovat film čistě z důvodu existence prvního filmu (samo o sobě velkolepém a prakticky jedním z nejlepších filmů všech dob, minimálně co se technické stránky týče), kdy se mě podařilo ještě napsat test z fyziky a zastavilo nás protidrogový (nejspíš, respektive Můstek je strašně nebezpečný místo - a jako vesnický buran (který strašně se jen tak z hecu chtěl strašně zapojit do traktorové stávky) toto můžu potvrdit pro celou Prahu), kámoš ztratil průkaz, snědl jsem dva anglické rohlíky, potkali jsme dva oblíbené youtubery a já nedostal pověstný ''Duna-kelímek na popcorn'', tak to samo o sobě je prostě neuvěřitelný zážitek, který byste si užili i v případě, že jste v kině (zdůrazňuji, v KINĚ!) natlačený jak indové ve vlaku... ale tento film zkrátka zpraví úplně všechno a vy se reálně začnete po skončení titulků modlit - jak fremeni k Lisánu al-Khalíbovi, Kwisatzi Haderachovi, Úsulu Muad'dibovi či kolik těch jmen ještě vlastně má! - k Denisu Villeneuvovi, protože co nám nadělil je neuvěřitelné a zkrátka jsme si to pomalu až nezasloužili (až na mě, já byl ty dva a půl roku hodnej). A možná že by se to dokonce zvrhlo ve náboženské fanatické hnutí, jako ve filmu, který (přeci jen o něco více do očí bije než kniha) ukazuje to, že ani svatá postavička není vždy hrdina a že dokáže být pěkný hajzl - a když se na to tak koukám, tak si vlastně najednou během filmu říkáš, kdo je ve filmu asi největším klaďasem (spoiler: nikdo). V celém filmu je cítit ta velkolepost, to nebezpečí, zároveň jakési přátelství, hromada lží, nejasnost situace, zneužívání moci, absolutní moc, nadvláda, schopnost úplně všeho (jdi se zahrabat Avatare, vizuál není všechno). A v tomto bodě se dostváme k jednomu konkrétnímu bodu, který jsem chtěl určitě zmínit (protože vychvalovat kameru, výpravu, příběh (i coby čtenář předlohy jsem spokojen, jenom začátek byl takový trochu uspěchaný a lehce vtipný (a kamera oranžová, což nakonec vůbec nevadí) sakra, ten začátek mi trochu leze do těch všech kladů, protože jinak tu je jenom chvála), makeup, střih, hudbu, masky a kostýmy, efekty (sic samozřejmě velkolepé) a zvuk (vyjít o rok dřív Zóna zájmu má na Oscarech soupeře (a asi by toho litovala, protože na zvuku je prakticky postavena) a zcela pochopitelně by prohrála, protože tady ten mix, ta hlasitost, ty zvukové efekty, to všechno spojené se zvukem zkrátka dělá polovinu práce a taky největším důvodem, proč je to co se týká přáce na filmu tak odzbrojující), umí každý idiot): jsou jimi herci, kteří jsou samozřejmě všichni skvělý (reálně se podívejte na obsazení... nebudu je tu vypisovat), především pak ale Paul zahrán Timothéem Chalametem (kámo, jakto, že někdo, koho bych před pár lety disoval za to, že fakt super, další mladý zženštilý herec bez talentu (moc jsem o něm nevěděl), dokáže pouštět takový strach) a nováček Austin Butler, ze kterého ten strach prostě dýchá a jestli za tohle nezíská (nominaci na) Oscara, tak se fakt naseru. Já nevím jak ho vychválit, to se musí vidět. Což ostatně platí pro zbytek. Takže, abych se tu jenom nerozplýval nad tím, jak je ten film v každém ohledu skvělý, tak Vy uděláte nejlíp a okamžitě zajdete na tohle do kina. Hotovo. Tečka. Na konci filmu jsem dojetím z kvality brečel. 9,9/10 více ZDE:   DRUHÉ ZHLÉDNUTÍ--- k*rva, když to udělá takhle silnej dojem i na druhý zhlédnutí v ''pouhém'' Dolby Atmos'', tak to už něco znamená! () (méně) (více)

necisty

Denisi, dvě vyp*čené hodiny jsem čekal, než ti č*ráci vystřelí ty rakety a že jsem si těch 10 minut náramně užil. Tenhle film je skutečně to nejlepší mezi tou tunou sraček, co poslední 2 roky plní kina. Mě už to ale nebaví. Jednička byla dokonalá, ale tohle mé šesti leté já po hraní druhého dílu PC hry neuspokojilo. Nebudu se dívat na neuvěřitelně dlouhé politicko-náboženské žvásty, aby mi pak Fraser s Zimmerem v 10 minutách ukázali co nového se naučili, na to mi skutečně stačí trajler. Jděte už do do prdele! A Javier? Tak tomu už jsem opravdu chtěl dát za ty kecy přes hubu. ... GA Cinema DA ()

campix

Opět všechna čest. Villeneuve natočil výborné pokračování prvního dílu adaptace knihy Franka Herberta. Nicméně já se budu řadit mezi fanoušky prvního filmu. Měl jsem bohužel asi moc velká očekávání a zároveň mě úplně netěšil posun určitých postav a důraz na fundamentalistickou nitku. Samozřejmě je to podle knihy a Villeneuve ctí předlohu. Pokud bych četl, asi by mě to nemohlo překvapit. Jinak je to opravdu parádní audiovizuální podívaná i když na lokace a okolní svět poměrně strohá (což se ovšem dalo očekávat). Herecky vynikající. Všechny mladé hvězdy chtějí být u toho a tak se nám již ke známému obsazení přidává Austin Butler, Florence Pugh, Christopher Walken nebo třeba Anya Taylor-Joy. Všichni perfektně zapadají a odevzdávají jenom to nejlepší. To platí především pro Butlera. Snad nebudeme na třetí film muset čekat příliš dlouho. Podobné filmy totiž drží tento průmysl nad vodou. ()

Pajky3

Whiteley, 10.3.2024 - Je to epický příběh, který je vážně dobré vidět na velkém plátně a se špičkovým zvukem. Ale možná tím, že je to hodně podobné, tak pokračování řadím o malý stupínek níž než ten první díl, který uchvátil. Tady už člověk tak nějak věděl, co očekávat a taky to dostal, což není něco ke ztěžování, jen tomu chybí ten wow faktor. Už tak hvězdné obsazení se rozrostlo ještě o hvězdy jako Florence Pugh nebo Austin Butler, i když i tak je ve 3 hodinách těžké najít dost prostoru pro všechny postavy. Je to špičková podívaná a jsem zvědav na to, jaké bude uzavření trilogie, které nás určitě za pár let čeká. ()

Flynn

Viděno v Imaxu a za tu hromádku chechtáků to skutečně stálo. Jen teda neukáznění mamlasi na začátku projekce mi zvedali tepovku. Když už jste takový lumen, že dorazíte do kina fakt pozdě, tak se kua aspoň připravte a nečtěte si číslo sedačky z A4 vestoje uprostřed kina. No nic zpět k filmu. Film naprosto krásně navázal na 1.díl (už teď se těším na filmové maratóny s Dunou) a hned od začátku jede v příjemném tempu. Audiovizuál je prostě fenomenální a je fakt potřeba to vidět v kině. Věřím, že filmu padne hodnocení časem, až se na to lidi kouknou na TV Nova s českým dabignem prošpikované 10 sadami reklam, které z filmu udělají roztahanou nudu. Jděte do kina a zažíjte to tak, jak to režisér zamýšlel. Epické, hlasité a přitom místy komorní. Dialogy mají hloubku a smysl. Pletichy a tahání za nitky jsou husté a strategie vyhrávají a dostávají na prdel. Pro mne skutečný zážitek a už teď se těším na další promítání. ()

Martrix

Je zajímavé, jak je po bezmála šedesáti letech, námět knižní Duny aktuální. Dosaďte si místo koření ropu, místo Vladimíra Harkonnena, třeba Vladimíra Putina, místo náboženských fanatiků téměř libovolný stát blízkého východu, politikaření a intriky EU, USA, NATO... . Knihu jsem četl několikrát; naposledy před pár lety, ale mám ji čerstvě v paměti, takže některé scény pro mě byly jako její bombastická vizualizace. Z Duny jde cítit úcta k předloze...stejně jako ve všech filmech, které Villeneuve dělal. Za to má můj velký vděk, že se po vzoru mnoha jiných břídilů nesnaží tunit a exhibovat skrze vlastní "originální" nápady. Tím ovšem neříkám, že je to jen řemeslník. Svůj talent využívá nejen k dosažení nejlepšího možného audiovizuálního výsledku, ale taky aby z herců vydoloval maximum a aby vše dávalo dramaturgicky smysl. Má skvělý cit pro atmosféru, pnutí mezi postavami... . V tomto ohledu je dvojka lepší, než první film. A není to kvůli akčním scénám, kterých bylo o něco více, ale spíš díky příběhu, který má výraznější kontury a tentokrát opravdu ten úchvatný audiovizuál doplňuje...není jím válcován, jako v jedničce. Přesto....je to podivný hybrid... blocbuster s mnoha vymazlenými scénami, mixnutý solidním, ale přecejen nepříliš atraktivním příběhem. Jakkoliv jsem tím audiovizuálem ohromený, nemůžu říct, že by se mě Paulova rozpolcenost nějak zvlášť dotýkala. Nebo, že bych cítil účast s Fremeny. Je to parádní podívaná. Villeneuve je bůh, ale nejen že pět hvězd nedám...já dokonce snížím hodnocení i u jedničky. Ztotožňuji se totiž s nejčastější výtkou...přestože meteorit je to velký, svítivý a krásně vytvarovaný....emocionální dopad tomu není úměrný...vlastně je nepatrný. Ale nepovažuji to za chybu tvůrců. Vybrali si jen méně atraktivní látku, než byli třeba LoTR. Náboženský fundamentalismus muslimského ražení proti fašounským latexákům...člověk toho má v dnešní době dost (dvě probíhající války). Je to mnohem méně sci-fi, než bych si přál...to načasování mi jakožto amatérskému pacifistovi nepřišlo vhod. ()

Juto

Toto bolo dokonalé pokračovanie Denisovej prvej časti. Splnil všetky hlavné dejové body knihy a zároveň priniesol hviezdne výkony a vizuály, o ktorých väčšina filmov iba sníva. ,,Duna: Časť druhá" je inšpiratívna, vizuálne ohromujúci sci-fi pohľad a neuveriteľná kolízia mýtov, dobrodružstva a osudu v galaktickom meradle. Je to fantastický filmový žáner, ktorý sa v modernej kinematografii vidí len zriedka. 9/10 ()

PavelVanekArt

Duna 2 je skvělým pokračováním epického příběhu, kde režisér Denis Villeneuve opět předvedl svou schopnost vytvářet vizuálně ohromující světy a prohloubit fascinující vesmír Franka Herberta. Druhý díl přináší spoustu akce, dramatických zvratů a hlubšího rozvinutí postav. Nicméně, první díl byl pro mě o něco lepší. Jeho pomalejší tempo mi sedělo víc. Přestože Duna: část 2 nedosahuje stejných výšin jako první díl, stále je to vynikající film, který stojí za zhlédnutí a přináší uspokojivé pokračování jedné z největších moderně natočené sci-fi ságy všech dob. Vizuál, soundtrack, výprava, efekty, epika, to vše top, herci a jejich postavy nejvíc. Ale na poslední hvězdu to bohužel není. 4* a.k.a 85% ()

LasT_Olt

Ať už má Duna Franka Herberta jakékoliv kouzlo, na mě bohužel nefunguje. Ani po přečtení prvního dílu moc nepobírám ten všeobecný hype. Řemeslo je to perfektní, radost si zajít do kina na takhle dospělé scifi. V rámci tvorby pana režiséra je to v mých očích ale až za Prisoners a Blade Runnerem. Mohl bych tady vypsat všechny věci co mě sraly, ale pro jednou si to odpustím, byl bych akorát za debila co si vymýšlí hlouposti. Řeknu tedy jen tohle; nazývat to nejlepším scifi poslední dekády je přestřelené af, dont judge me. Z hloubky duše doufám, že jako další přijde Setkání s Rámou, to je přímo můj sen a vyměnil bych ho za tři Duny. ()

DragonnCZ

Fantastická podívaná, kterou prostě musíte vidět. A to nejlépe v kinosále na velkém plátně. Audiovizuál ani nekomentuju, ten mě prostě odrovnal. Režie ta je od kamery až choreografie dokonalá. Básnit můžu donekonečna, protože to se musí rovnou vidět! #DUNAHYPE ()

BoXBe

Přeji tomu filmu vše nejlepší. Co do rozměru světa a meziplanetárního souboje o moc,  by v žánru jen těžko hledal konkurenci. S hláškou Anakina Skywalkera "písek máš všude" na rtech využil Villeneuve prostředí dun a skal na absolutní maximum. Vizuální orgie, osudovost, gradující hudba. Všechno tu je. Nicméně přese to všechno jsem usínal, moc to Zendayi a chvílemi ani Timotheéovi nevěřil, myslel jsem na střihače a jeho slabost více řezat a na kameramany s režisérem, a jejich úpornou snahu z každé scény udělat poster. Prosil jsem několikrát, zejména někde v půli a dál, ať už konečně ze sebe vymáčknou rozhodnutí, informaci, cokoliv, co to posune rychleji dopředu. A paradoxně, kolem jinak zajímavých momentů musí režisér proběhnout jen tak okolo, aby se dostal k tomu, co chtěl nejvíce. Je to blockbuster. V kině je to audiovizuální bomba. Je to velké. Bude se to kulturně propisovat. Ale top to není. I třeba kritizovaný Napoleon (velké scény) nebo Tenet (hudba, vizuál) mě prostě baví o dost víc, Scott má ve svém filmu řádově více velkolepých scén, pokud jde o tohle. Takže Duna 2 cajk, ale pod vrcholem. Jestli to trojka zacvakne, řeknu dobrý a dám plnou palbu. Anebo taky ne a bude meditovat a vést divadelní dialogy a zase mě uspí. Update: Na druhé shlédnutí nemám důvod měnit názor. A zase jsem usnul...:-) Update: Třetí shlédnutí. Respekt, ale zásadní počin fakt ne. ()

čidlo

Villeneuva mám rád ale 91% za co? Pokud jsem dal prvnímu dílu za 80%4 hvězdy, který mě bavil o poznání více nemohu jinak než za 3..Po technické stránce super i herecké obsazení prvotřídní. U mě druhá projekce nehrozí. ()

CinemaRanger

Druhá část filmového zpracování první Duny kvalitativně navazuje na tu předchozí, v některých aspektech ji možná i převyšuje, ale já se prostě do toho tentokrát vůbec nedostal. První film miluju, mám rád i knihu, ale adaptace její druhé části se příliš táhne, akce je pomálu a ač je nápaditá, je velice krátká a postrádá krom vizuálna nějaké ty zapamatovatelné momenty, jako se stalo právě minule. A to že by se tu jen konverzovalo by mi nevadilo, kdyby většina dialogů nebyla jen o náboženství a hádání se, zda je Paul prorok nebo ne. Nuda to není, ale vzrůšo také ne. Druhá Duna je tedy opět vizuálně podmanivé dílo, které v kině nemá obdoby, ale jsem lehce zklamaný. Uvidíme ještě po druhé návštěvě kina. ()

Lachtaan

Měl jsem předem připravené hlášky typu "Bůh obdaroval člověka zrakem, aby mohl jednou vidět tenhle film", na konec s nimi prozatím šetřím, protože druhá Duna je epickým veledílem, na které se vyplatilo počkat a užít si ho na největším plátně, co v Česku máme, ale nemůžu se ubránit pocitu, že mě neroznesla na kopytech tak jako před 3 lety jednička a že opravdu slouží jako spojovací můstek v trilogii, kterou teprve završí to, z čeho nám všem bude padat brada. Pětka je tu ovšem naprosto na místě, nebyly ve filmu momenty, kdy bych přemýšlel nad jiným hodnocením, po stránce vizuální a hudební opět stojíme tváří v tvář milníku současné kinematografie. Tak snad Denis upřednostní dovyprávění rodu Atreidů před plánovanou Kleopatrou. [viděno v Cinema City IMAX Flora 1.3.2024] ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)