V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Dánek

Film mě po chvále ze všech stran trochu zklamal. Přišlo mi to moc dlouhé (místy jsem se trochu nudil a koukal na hodinky) a zároveň kdybych nečetl knížku, tak vlastně vůbec nepochopím děj. Rozhodně to není špatný film, ale aby to bylo v top 10 all time film - to fakt ne. Solidních 85% ()

Jane18CZ

Velké zklamání. První díl byl mnohem lepší. Druhá část je "příběhem bez duše". Žádné emoce, žádné napětí, hudba sice pěkná, ale chyběla jí hloubka. Nekonaly se žádné scény, kde by se tajil dech,nebo bych si říkala "wow"... a prosím vás, rozhodně to nesrovnávejte s bitvama z Pána prstenů... tohle Pánovi prstenů nesahá ani po kotníky... a žádná velkolepá závěrečná bitva se nekonala. ()

M.Niccals

Já a pan Villeneuve si dlouhodobě velmi rozumíme v otázce, jak udělat audiovizuálně atraktivní a nepovrchní scifi film. Tohle byla laskomina na n-tou. ()

Zagros

Po třech letech jsem se konečně dočkal a filmové zpracování jedné z mých neoblíbenějších knih je komplet. Jak už naznačila první část, dílo se povedlo téměř dokonale, já byl po návštěvě kina nadšený a má mysl se přenesla na několik následujících dnů na Arakkis. :-) Pomalé tempo příběhu, dlouhé nájezdy kamery, klidné pohledy, komunikace beze slov, indoktrinace náboženstvím, nevyhnutelná svatá válka, … to všechno se mi moc líbilo. Navíc gradace některých okamžiků je přímo uchvacující. Konečně je v kinech výtečný film pro dospělé, kde nenajdete vtipy a hlášky pro dvanáctileté americké puberťáky! Asi dál nebudu chválit jednu složku za druhou. Denis Villeneuve zkrátka stvořil ucelený a funkční filmový svět, který má sílu diváka uhranout. Ač jsem si například některé postavy přestavoval jinak, tvůrci mě castingem i hereckými výkony nakonec přesvědčili. Mladé vycházející hvězdy Timothée Chalamet i Zendaya to daly skvěle a staří pardálové (Bardem, Broslin, Isaac, Bautista a Skarsgard) perfektně sekundovali. Tvůrcům rovněž odpouštím drobné změny v příběhu. Ve filmu má všechno smysl a myslím si, že mohou být spokojeni i fanoušci předlohy i diváci, kteří knihu nečetli. Nemám, co bych vyčet. Pětkrát bravo pro všechny tvůrce, a pokud se tvůrčí tým v tomhle složení vydá na další dobrodružství na Arrakis, budu se velmi těšit. ()

Chmur

První Duna mi přišla lepší. Ucelenější, bez hluchých míst, emocionálnější. U druhého dílu  mi bohužel úplně nesedlo tempo a dynamika vyprávění. Čas věnovaný začleňování Paula do skupinu Fremenů a jeho vnitřním pochybnostem mi přišel zbytečně dlouhý a utíkal hodně pomalu. Naopak střet s imperátorem působil příliš uspěchaně. Ve filmu jsou k vidění skvělé herecké výkony. Chalamet předvádí svůj standard, pro roli Muad'Diba se narodil. Mě však nejvíce zaujali Rebecca Ferguson a nový záporák Austin Butler. Pokaždé, když se objeví na scéně, tak jejich charisma dominuje. Nejslabším hereckým článkem mi přišla Zendaya. Na konci filmu, kdy má vyjádřit zklamanou ženu, působí spíše jako ublížené děcko. Nejsilnější stránkou filmu je dle očekávání audiovizuál. Nicméně v první části působil mnohem silněji. Možná je ale Duna 2 ten typ filmu, který si člověk vychutná pořádně až napodruhé. ()

Wally

Stejně jako u prvního dílu jsem čekal skvost, ale že to bude až tak dobré...mít k dispozici více hvězd, tak neváhám! Neuvěřitelná dokonalost! Tomuhle se říká audiovizuální orgie! ()

Sancty

Takže takto: neviem, ktorého blbca napadlo vyvoniať sálu hajzlovou dezinfekciou. Po dvadsiatich minútach mi prišlo tak zle, že som musel doslova zdrhnúť zo sály aby som nevrhol rovno pred plátno. Ako bonus ešte aj slovenský dabing. Za tú nevšímavosť si môžem iba sám.  Ponaučený až tak, že ma tam už neuvidia. Repete streda v Trenčíne. ()

kukuuuc10

Duna není film, Duna je životní styl! Konečně jsem se dočkal dalšího epického počinu mého oblíbeného režiséra, který vyšperkoval výkony herců na špičku pyramidy možností. Celá stopáž nabízí krásnou podívanou a pořádnou porci emocí zakončenou otevřeným koncem. Vidět tento film v kině považuji za povinnost! Vřele doporučuji.  Lisan al-Gaib pi*o! ()

HydraCZ

První Duna působí ve srovnání s druhým dílem jen jako prolog. Teprve až druhá část totiž začíná vyprávět epický příběh Paula coby fremenského válečníka Muad'Diba a spasitele Duny. Pokračování je tak o dost velkolepější, akcí nabitější a divácky přístupnější blockbusterovou podívanou a naprosto vtahujícím audiovizuálním zážitkem, který by si neměl žádný fanoušek Sci-Fi žánru nechat ujít. Po prvním filmu, který jsem si postupem času a po začtení se do knihy naprosto oblíbil, jsem nečekal jak majestátní, dějově bohatý a zvraty nabitý druhý díl bude. Tam kde jednička sázela na postupné budování prostředí a vztahů postav a měla méně výrazných akčních momentů, tam je dvojka šíleným obratem a těchto highlightů servíruje nespočet. Jízda na červovi, vztah Paula a Chani, souboj v harkonnenské aréně, útok na těžební vozidlo, Paulův mesiášský proslov anebo závěrečný duel s Feyd-Rauthou. Timothée Chalamet s Božským komplexem i psychotický Austin Butler tady hrajou jak nikdy, Zimmer přinesl opět nadpozemský soundtrack a nebojím se říct, že Villeneuve společně s Fraserem za kamerou vyprodukovali jeden z nejlepších science-fiction zážitků posledních let. Bezchybný film a ohromující blockbuster, jenž se pravděpodobně během několika dalších let žádné konkurence nedočká. Chci víc! 10/10 ()

ruhebitte2010

Už dlouho jsem z kina neodcházel s pocitem, že jsem právě viděl něco výjimečného. Dnes však ano. Jistě, i v tomto případě by se našly nedostatky. Minimálně ke konci se možná skutečně až moc spěchalo a některé postavy se nepředvedly tak moc jak by člověk čekal, přesto se jedná o výjimečné i když ne dokonalé dílo. ()

MnamBuchta

Když jsem byl malý a hrál jsem si na pískovišti, tak jsem nikdy nevěděl jaký potenciál se skrývá v písku. Jde vidět, že Denis Villeneuve si na pískovišti hrál celý život, protože takhle natřískaný a pompézní film, by dokázal natočit jen pravý KRÁL PÍSKOVIŠŤ. Film je po audiovizuální, emocionální a herecké stránce úplně na jiném LEVELU, Hans Zimmer jim pravděpodobně ukradl nějaké koření z natáčení, jelikož síla a epičnost hudby je nepopsatelná. I přes to, jak nadšený z tohoto filmu jsem, tak se zde našla i věc, která tomu lehce ubírá na hodnocení, tou maličkostí jsou dialogy, které byly za mě někdy lehce zbytečně dlouhé a někdy i zbytečné celkově, důvodem je asi to, že Denis umí PERFEKTNĚ vyprávět obrazem a dialogy jsou jeho druhá kolej. Jeden z nejlepších kino zážitků. MUST WATCH 9/10 ()

Milan25

Stejně, jako první díl, to výborně vypadá, skvěle se na to dívá a má to super zvuk. Ale zase mi to přišlo jakési prázdné. Oba díly dohromady představují téměř šest hodin bez jediného epického momentu, který by diváka zařezal do židle, což je dost škoda. A nějak nechápu úplnou absenci Kosmické gildy, kromě jedné věty v úvodu předchozí části. ()

GavlaDan

Kvůli takovým filmům existují kina. Většina problémů, které jsem měl s jedničkou zde odpadla. A prakticky vše prošlo zlepšením. Musím ocenit, že Denis začal trochu experimentovat s color gradingem. Doslova je zde planeta, na které neexistují žádné barvy. Z trailerů jsem se bál, že se zde bude víc tlačit na velkolepou akci, přičemž se na ten zbytek bude zapomínat. Ale to se naštěstí nestalo, akce zde slouží příběhu a nikdy to není naopak. A když už tam ta akce je, tak se vší parádou. Hlavní jádro filmu je ovšem příběh, který je dokonala napsaný a vystavěný. Všichni herci hrají tak dobře, že vás ani nenapadne přemýšlet nad hereckými výkony. Prostě vás ani nenapadne, že by ty postavy ve filmu měl někdo hrát. Mohl bych do nekonečna vychvalovat hudbu, kompozici,… Ale k čemu? Tohle všechno už známe z jedničky. Jenom tady je to všechno využité na samotné maximum a je zcela mimo moje chápaní, jak to vůbec může takhle fungovat. Ještě nikdy jsem necítil takové emoce při opuštění kina, jako právě u druhé Duny. Sice se nejedná o něco, co bych zařadil do svojí Top 10, ale i tak musím dát 10/10. ()

SpaceOdyseus

Epické vyvrcholení jedné z mých nejoblíbenějších knih. Vizualně opojné, zvukově omamné a režijně neskutečně vtahující. Kdybych měl být hnidopich, tak bych si postěžoval, že se Villeneuve mohl v závěrečné bitvě na způsob Jacksona trošku více porochnit. Jinak je vše správně. Teď bych proprosil pana režiséra do třech let o třetí díl. ()

Knowho

Lepší než jednička, ale žádný zázrak (Teda mimo vizuální stranku) se dle mě fakt nekoná. 7,5/10 Btw, Butler slušně trumfnul Stinga z původní Duny. Klobouk dolů. ()

Frantisek.Fu

Duna je takřka dokonalé sci-fi s perfektním vizuálem, hudbou a celkovou atmosférou, která vtáhne a nepustí. Jediné co musí opravdu vytknout je prostřih mezi několika scénami, kde je vidět, že zde chybí jeden nebo více obrazů. Což se dá samozřejmě vyřešit prodlouženou/režisérskou verzí, v kterou upřímně doufám. 10/10 ()

Orthank

Nečakane mystické až religionistické uchopenie, ktoré sa síce celý čas tvári príliš poloticko-pragmaticky a prakticky nestíha nič viac priblížiť z celej tej obrovskej mýtológie, pretože Villeneuve sa trochu pozabudol v dialógoch ústrednej dvojice a nestíha rozvinúť zaujímavé mohutnejšie dejové linky, ktoré by budovanej atmosfére dodali potrebný "mýtológický" presah. Záverečná konfrontácia dychberúca, avšak na moje nepríjemné prekvapenie sa v strižni stratilo minimálne ďalších 10 minút. Vizuálne opojné, hudobne "zimmerovsky" mrazivé, no v dobehu a presahu nedotiahnuté.... 😉 ()

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)