Studio 666

• USA Studio 666 (více)

Kvůli nahrávání dlouho očekávaného desátého alba se legendární Foo Fighters stěhují do tajemného sídla na okraji Los Angeles. Brzy se však ukáže, že v obrovském domě straší. Když frontmana Dava Grohla posednou krvežíznivé nadpřirozené síly, visí na vlásku nejen vydání nové desky, ale i životy ostatních členů kapely. (Cinemax)

bonovox

Poriadny úlet...Dave Grohl so svojou kapelou Foo Fighters bojujú s démonmi, miestami dosť komické ale aj poriadne brutálne, škoda dosť slabých trikov a hlavne topornych hereckých výkonov, celkovo to malo byť určite lepšie.. 50% ()

Tomas_PO

Ani čakanie na Halloween nepomohlo lepšiemu zážitku z tohto filmového úletu. Holt, Grohl sa zjavne potreboval realizovať aj na filmovom plátne, a zatiaľ čo pri Sound City (2013) a Sonic Highways (seriál) (2014) sa mu to podarilo, tu je to strela vedľa. Pobavilo zopár muzikantských frkov, schopnosti urobiť si zo seba srandu, no herecká zložka, najmä zbytku kapely, pokuľháva. Škoda, možno stačilo, aby boli sami sebou. Námet je však v pohode, ale žiaľ, spracovanie sa nepodarilo. Predsa len, ironicky spracovať explicitný horor nie je ľahké. ()

Draconian

Z filmu mám dojem, že si prostě Dave Grohl chtěl natočit film pro radost. Ostatně z filmu čiší ona radost. Ale na vynikající film to nestačí. Studio 666 je nejčastěji "béčkovým až céčkovým" horůrkem, přesněji slasherem. Členové kapely se snaží, ale herci to prostě nejsou - ani Dave Grohl - a je to znát. Na druhu stranu jsou tu i velice pěkné hororové momenty nebo zajímavé nápady. Nejlépe na mě film funguje, dkyž je spíše komedií, humor tu pro mě funguje velice dobře. Je dobře, že se snímek nebere vážně. Je škoda, že se neubralo třeba dvacet minut, protože kratší stopáž by prospěla. Stejně tak určitá překombinovanost. Cením i množství cameo rolí (třeba Lionel Richie je prostě boží). Studio 666 bych doporučil ale asi jen lidem, co mají rádi Foo Fighters. Já je rád mám, a tak jsem se dobře bavil a zavřel oči nad některými až amatérskými momenty. Je to hrozná kravina, ale dám klidně 65% ()

Kushina

Vlastně to byla docela prdel, když kapela natočí real shit horror o nich samotných. A co si budeme, v dnešní době vzniklo tolik hrozných hororů, že tenhle má aspoň něco do sebe. 50% ()

Franki69

Pokud máte rádi Foo Fighters, tak si to pusťte…Nečtěte recenze a rovnou si to dejte. Buďte připravení na všechno, není to jenom o muzice. Popiska horror není u anotace náhodou. Jinak je to hodně zábavná oddychovka a bohužel nechtěný hold umění zesnulému bubeníkovi skupiny Tayloru Hawkinsovi. Kdo jste někdy hráli v jakékoliv kapele, tohodle týpka byste prostě do bandu chtěli. Zemřel příliš mladý, vlastně nedlouho uvedení tohoto filmu do kin. Dávám 66,6% zas taková pecka to není…ale jestli je to nadprůměr? No tak to určitě!! P.S. Odpočítávání začátku písničky na lichá čísla zkusím prosadit..takže raz, tři, pět, sedm…jedéééém !! ()

nudlis

FF mám rád, ale tohle dílko je naprosto zbytečný. Herci z nich fakt nebudou a ne nadarmo se říká "ševče, drž se svýho kopyta". ()

vinducha

Povinnost pro fandy Dave Grohla a Foo Fighters. I když jde jejich muzika docela mimo mě , tak jsem se pobavil parádně. Fanoušky Slayer potěší zase kameo jejich kytaristy Kerry Kinga alias Kruga . Postelová scéna v cca 1:14:18 se stala pro mě asi nejpamětihodnější filmovou postelovou scénou . ()

Ondak

Po zhlédnutí traileru k filmu se mi na něj nechtělo ani dívat, protože byl hrozný. Nakonec je ale film taková průměrná jednohubka. Jedná se o hororovou komedii, kde si nikdo moc s příběhem a dějem nedal práci a pokud se hrálo, tak mě film vůbec neoslovil. Co se týká hororových prvků , tak ok. Sice se nejedná o nějaké lekačky, ale je to vyvražďovačka s pořádným gore, tedy s krví se opravdu nešetří. Jedná se o takovou jednohubku na večer, nic víc, film není ničím novým a pokud nemáte rádi horory, ani se nesnažte film zapínat. ()

Miroslav.Zac

Buď jsou Foo Fighters fanoušci hororu a splnili si svůj sen, nebo se svezli na momentálním zájmu o tento žánr a pokusili se rozšířit si fanouškovskou základnu i o "bednočumy" (lidi, co koukají na filmy a muzika jim moc neříká). Vzhledem k tomu, že jsou tady tací, kteří skupinu neznají i přesto, jak je světově známá, není ta druhá možnost úplně mimo. Film každopádně spojuje dvě věci, které mám rád - hudbu a horor - já jsem tedy byl spokojený (přestože bych si místo FF vybral jinou kapelu), i přesto, že film si nejvíc užili členové kapely při natáčení. K hereckým výkonům jsem přistupoval střízlivě, šlo přeci jen o muzikanty. Jediné, co mě tak trochu štvalo, byla ubíjející délka filmu. Myslím, že do hodiny by se v pohodě vešli a my bychom o nic důležitého nepřišli. No a ten konec se taky moc nepovedl. ()

Holly_Molly

Nahláškovaná hudební komedie, kritika degenerace hudebního byznysu a důstojná pocta Tayloru Hawkinsovi natočená hlavně pro radost a lásku k hudbě. Bohužel ho ocení hlavně fandové Foo Fighters, hudby obecně a muzikanti, pro který je v tomhle filmu absolutně nejvíc referencí (kdo se v tom nevidí, nikdy neměl kapelu :-D ) Rozpory v hodnocení budou zapříčiněný rozhodně kolonkou "horor", páč se o něj film opírá jen zlehka a gore, ikdyž je správně over the top a dost fajn, se šetří hlavně na poslední třetinu. Škoda, že se nezaměřili víc na komediální stránku, protože humor (když na něj dojde) je tu nosnej pilíř..:-) ()

Bednaa

Že se Foo Fighters dobře bavili je vidět po celou dobu stopáže u všech členů, a hlavně díky tomu je Studio 666 hodně příjemná blbina, která se nebere vůbec vážně, poctivě zabaví a rychle uteče. Není to reklama na nové album, pocta žánru ani žádná snaha o nějakou uměleckou hodnotu. Parta rockerů si prostě z nudy řekla, že si natočí film a třeba ho ocení aspoň část fanoušků. Nic víc v tom není. ()

Bion

Foo Fighters sa predvádza v celku slušne atmosferickom horore, ktorý však trpí prekombinovanosťou niekoľkými zle odvedenymi efektami, nehereckými výkonmi a hlavne prepáleným záverom ala Dave Grohl, ktorý na seba upozorňuje čoby hlavný článok kapely, takže ostatný členovia pôsobia len do počtu. Démonické bytosti okupujúce schátralý dom sú na filme asi to najlepšie, odhliadnuc od niekoľkých naozaj vydarených scesherovských pasáží. Škoda že ich vo filme nie je viac a rovnako škoda toho, že väčšinu u nich tvorcovia do filmu vložili doslova na silu. Po scenáristickej stránke obohratá platňa, avšak temná atmosféra sa filmu nedá uprieť. Škoda, že tie ostatné veci ju napokon utopili a z potencionálne kvalitného hororu nakoniec vzniklol fanúšikovský film o posadnutom frontmanovi a kapele, ktorá odovzdala svoje duše rockenrollu len aby o sebe dala vedieť. Škodahlavne toho záveru pretože väčšinu filmu som si fakt užil. ()

Deivy

Ja úplne nechápem prečo to pozerá NEfanúšik kapely. Z takého pohľadu by ma to vôbec nebavilo. Keďže Grohla dobre poznám a Foo Fighters mám veľmi rád, tak to bol naozaj zážitok. Hlavné prvá polovica bola dosť zábavná a aj tie tragické hororové scény tretej kategórie ma bavili. Naopak ma veľmi mrzí, že Taylor už nie je medzi nami, bolo zvláštne vidieť ako mu činel rozsekol hlavu s vedomím, že tu už nie je. Každopádne vďaka za takýto počin, je to niečo výnimočné vidieť svoje obľúbené hudobné osobnosti aj v inom svetle. Viac takých projektov. ()

patho666

Máte pred sebou totálne ale že totálne nudný večer? V tom prípade týmto kúskom nič nepokazíte, vždy lepšie ako pozerať na čerstvo vymaľovanú bielu stenu...aj keď výsledný dojem je nakoniec rovnaký... ()