Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

Ant_Antony

Bylo to skvělý, být kouzelnická rodina... Jen některé radši vynecháme a na pár zapomeneme... Jinak to bylo fajn dětství... ()

ArthasKarfa

Série, která kromě miliónů diváků přivedla ke knihám milióny čtenářů a dala vzniknout největšímu magickému příběhu všech doba. Daniel, Rupert a Emma možná zažili nejkouzelnější dětství ze všech dětí, mohli společně žít příběh, o kterém sní každý, kdo HP někdy viděli. Příběh který svým magickým půvabem dodnes přitahuje všechny, kteří chtějí na krátký čas vstoupit a žít do světa, kde vládnou kouzla, pije se máslový ležák a poštu vám nosí sova. Nikdy nezapomenu na čas, kdy jsem filmy viděl poprvé a jakou stopu ve mne vždy po shlédnutí zanechaly a zanechávají po shlédnutí do dnes. ()

Marys

Určite lepšie než Friends Reunion. Aj keď to malo prioritne vyžmýkať z látky Harryho Pottera nejaký ten dolár naviac, malo to aspoň hlavu a pätu. Malo to svoj scenár, ktorý kopíroval jednotlivé filmy, poskytol zaujímavosti z natáčania a stretnutia obľúbených hercov. Škoda, že ich tam nebolo viac. ()

TheSpearCZ

Očekávání se naplnila a 20 let od prvního dílu dostáváme tenhle dokument, který není ani tak o nových informacích a poznatcích, jakožto především o celkové nostalgii, která je tady cítit ve velkém. Řemeslnicky tady není o čem, opravdu se na to kouká skvěle, odsýpá to a highlightem je pro mě emocionální vyvrcholení na konci, kde se udrží jen málokdo. Já patřím k těm, kdo na celé sérii vyrostli, takže se dokonale ztotožňuju s hlavní trojkou, protože 10 let je dlouhá doba a jsem rád, že jsem toho mohl být také součástí. Pro fanoušky HP jednoznačná povinnost. Čisté 4* ()

AndieSpark

Už z principu nemůžu dát míň než 5 hvězdiček. S Harry Potterem jsem vyrůstala a je to nedílná součást mého života.. Nikdy nezapomenu na to jak jsem s rodiči šla na první díl do kina a s herci jsme byli stejně staří.  Jediné co mě na tomto dokumentu mrzí a celkem i hodně štve je vyškrtnutí samotné tvůrkyně J. K. Rowling bez které by nic z tohoto nebylo.. ()

jerenymo

Nezačalo to špatně, člověk zavzpomínal na Harry-mánii. Pak, ale s postupujícím časem, se vše jen opakovalo, obzvlášť  Emma umí být "upřímná" jako správná neherečka, to mi lezlo krkem (ty její slzičky). Čekal jsem více příběhů a zvláštností z natáčení. Jen samé klady, ale to, že se pomalu nikdo z nich nedokázal pořádně uchytit mimo Potterovskou ságu asi není třeba zmiňovat :) A to, že Rowlingovou nepřizvali je zas jen obrazem americké homofóbnosti aneb svoboda projevu existuje jen se o ní nesmí mluvit. ()

warrenur

Kvoli tomuto kusku som opat vzhliadol vsetkych 8 filmov, aby som sa opat pocas sviatkov zabavil a prezil pribeh a hlavne svoje divacke pocity s nostalgiou. A musim priznat, ze som bol dojaty a neskutocne osloveny tym, co sa tvorcom podarilo tymto dokumentom vyjadrit. A nejde len o to, co clovek prezival (ci dospieval) spolu s ustrednym detskymi predstavitelmi, ktori spolu za 10 rokov vytvorili neuveritelne pevne puto. Netusil som, ze Helena Bonham Carter (Bellatrix) ma taky dokonaly huronsky pekelny smiech aj v reale. :) Absolutnym "klincom",co ma oprel do kresla bola uplne posledna minuta rozhovoru, uz zial nebohych, Dumbledora (Richard Harris) so Snape-om (Alan Rickman). "After all this time?"...."Always." Odporucam tento dokument kazdemu, ktoremu univerzum Harryho Pottera prirastlo k srdcu. 90% ()

B.Wilde

Taková hezká nostalgická chvilka, pro fanoušky série povinnost. Bylo hezké vidět většinu herců po letech a také známá místa z filmů. Každopádně za mě teda bylo velké zklamání, že v dabingu jsou zcela jiní dabéři a vůbec nevyužili potenciál, aby měli dabing z filmu aspoň tak, jak by to bylo možné. A ten překlad se mi na pár místech zdál taky takový všelijaký. Takže určitě se na to mrkněte raději v originálním znění. ()

FeriusParfax

Dostala jsem asi tak to, co jsem čekala. Horní hranici 3*. Mihlo se tu pár zajímavostí, známých tváří, vzpomínek a nějaký ten vtip, o který se postaral hlavně T. Felton alias Draco Malfoy. Už u jeho knihy jsem se dost nasmála. Úplně se mi trefila do chuti a  stylu humoru. Ke konci už tento dokument sklouzával k sentimentu a několikrát omílaným myšlenkám. Pro fanoušky HP ovšem doporučuji a rozhodně zklamaní nebudete. Jen bych možná ještě přidala kapitolu "hudba". ()

Kopi1

Velmi hezké ohlédnutí zpět za celou ságou, hlavně intro bylo pěkně udělaný. Stejný případ jako u Přátel, kde herci vzpomínají na různé scény a na privilegium hrát s ostatními herci a jaké to bylo hlavně pro všechny děti vyrůstat v tomto odvětví. Zajímavé jsou hlavně i poznámky od všech režisérů. ()

P.J.2

Setkání po letech, které je jako jít po covidove době do hospody s kámošema. Těšíte se na ně a moc rádi je vidíte, společně se zasmějete, povyprávíte historky a odcházíte naladění do dobrou vlnu. ()

Gaia.M

Ano, nedozvěděla jsem se nic, co bych dávno nevěděla. Všechno, co v tomto dokumentu zaznělo, my fanoušci, už dávno víme. Ale víte co? Mně to je fuk. Bylo to skvělé. Bylo skvělé ty lidi vidět, jak sedí v křeslech a povídají si a objímají se. Bylo bezva se vrátit do dětství a ještě jednou to prožít. Zajímalo by mě, zda už to byla ta definitivní tečka, nebo zda ještě něco přijde. Uvidíme. Každopádně, jsem měkká. Brečela jsem už u cca desáté vteřiny a bulela jsem až do konce. ()