Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

Milda003

Nevím co si o tom myslet.. Celkem dobrá řežba od začátku do konce.. Ale pokud má člověk aspoň trošku rád filmy, hledá v nich nějaký hlubší smysl.. Tady logiku určitě nehledejte.. Kdybych tu měl vypisovat co všechno nemá smysl a je doslova nereálné, byla by to hodně dlouhá recenze... Můžu však napsat co bylo dobré, toho je pomálu.. Líbila se mi hudba a surovost, dost to svištělo a kosení nácků má každý rád.. ()

Kebabkony

Surová řežba, která sice nepřináší do žánru nic nového, ale zábavý a překvapí zároveň. Každé zabití jednotlivého nácka si užijete a budete chtít víc. Za mě je to překvapení roku. 7,5/10 ()

kubas369

8/10. Jeden z mála filmů, kde obsah a forma naprosto splynou v naplňující celek. Je to šíleně přímočaré, audiovizuálně poutavé, brutální... no prostě, tak nějak podivně finské. Člověk se ptá sám sebe, jestli krumpáč versus letadlo není už moc? No a není, je to prostě SISU. Hlavní hrdina skoro celý film nepromluví a vy stejně cítíte naprosto každou emoci co se mu mihne ve tváři, načež na konci promluví a kouzlo zmizí. Škoda. Já bych film utnul v okamžiku vydrápání se z močálu, nádech a konec. Scény s tankem plným amazonek a návštěvou banky jsou naprosto zbytečné. Ale panebože děkuji za každý takový film. ()

borohub

Takový John Wick z Wishe kosící úplně retardované nácky. Film je naprosto absurdní v dobrém i špatném slova smyslu. Záporáci jsou naprostí slizouni (každopádně jako Němci skutečně vypadají), avšak inteligence a střeleckého skillu moc nepobrali. Klaďas je naopak sympaťák, ale náckové jsou trošku v nevýhodě, protože je téměř nesmrtelný. Příběh ne moc nápaditý, zabíjení efektní, kamera krásná (díky překrásné krajině). Film hodně torpéduje ta absurdnost, která byla mnohdy fakt za hranou. Co mě ale vyloženě iritovalo byla ta T55, ale to je tím, že se o techniku WW2 docela zajímám, většina normálních lidí to nepostřehne. Taková jednorázovka, podruhé to asi už vidět nepotřebuji. 55% ()

WolfIssen

Dvě velké vady tento mnou velice očekávaný počin má a to scénu, kdy se Jorma zasekne do letadla krumpáčem a následně, už za letu, se "prokope" do letadla :-D A druhá velká vada nebo spíše škoda je, že bojuje proti Němcům, místo Sovětů, do historie by to více zapadalo a do hrdinova předchozího života také. Filmaři také mohli pořídit tank, který německá armáda opravdu používala... ()

Mamlas

Brutálně krvavá pohádka o dědovi, který kosí nacisty, u které se docela nasmějete. Teda aspoň já ano. Myslím, že Chuck Norris má nyní rovnocenného partnera. :)) (47%) ()

SAINTS

Štart filmu je ako vystrihnutý z artového filmu. Akčná zábava príde až neskôr. Film sa delí na kapitoly. Každá nesie príznačný názov, zosobňuje dianie alebo pointu, ale neprezradí úplne všetko. Režisér nám dopraje aj bizarnejšie scény. Sisu je brutálny film a v prvej polhodine už búchajú telá, lietajú utrhnuté nohy či vidno nejaké vnútornosti. Je to síce stupidná zábavka, ale v ramci možností poteší. ()

DJ Kritik

Aj Fíni majú svojho nesmrteľného bojovníka, A tento je ozaj nesmrteľný. Inak pri pohľade ako si obesenec prepichne železným tŕňom telo je veľmi nepríjemný. Ale v tomto filme ide tak nejak o akciu, kde sa aj Tarantíno musí učiť. ()

Pitryx

Jo. To bylo něco pro mne. Málo keců, hodně akce, občas gore. Co víc si mohu přát. Až na ten konec s letadlem prostě pro mne pecka. 90 %. ()

adamix

Úprimne čakal som viacej. Fínsky John Wick dostal pravdepodobne väčší hype ako si zaslúžil. Logika a uveriteľnosť opustila palubu a berie sa to s väčším nadhľadom, akoby sa malo. Jorma Tommila je sympaťák, aj keď nevysloví ani jedno slovo (ehm...), zvyknete si naňho. Budovanie legendy ohľadom jeho nesmrteľnosti je skvelo nastavené a páči sa mi, že každú ranu, každú bolesť, každý zárez prežíva presvedčivo bolestne čo koniec koncov pôsobí uveriteľne, nakoľko sa mu tu stane toľko vecí, ktoré by za nič neprežil (pád lietadla už ani nekomentujem). Aksel Hennie je pozitívnym prírastkom do tejto režby ale Amon Goeth to nie je a ani osobnosťou nie je tak zaujímavý. Podobná prkotina ako Violent Nightktorá mohla byť niečím viac ale aspoň zaujala. Za mňa 60%. ()

Picoun7

Z počátku si u mě dokázal tento finský "goldmajnr", vykoledovat celkem slušné množství jednotek mé pozornosti. První čtvrtina totiž zaručuje atmosférické hody, záběry na Laponskou planinu, které jsou tučným písmem podtrženy v podobě impozantní kostymérské práce, to jsem myslel, že budou zárukou kvalitního komorního dramatu, jako subžánru mnou oblíbeného. Jenže, s etapou času a eskalací akční jednotky jako paliva, probíhá turbulentní proměna ve vyvražďovací magořinu s absencí komplikovaných dialogových scén. Nemluva Aatami Korpi, ten bere za otěže a mění celoplošný večírek, který byl pořádán mezi lety 1939 - 1945, do svých rukou. Tato, v mých očích deeskalace, probíhá po zbytek stopáže, takže se nakonec nebudu moci vyjádřit kladným způsobem. Nacističtí projíždějící jsou vcelku zapamatovatelnou skupinkou, avšak nepříliš inteligencí oplývající, takže tu od "Kostěje" dostávají solidní peklíčko a také promrhávají svých 437 možností k ukončení hlavního hrdiny, což je můj hlavní důvod k tomu, že nemohu s hodnocením výš. Tahle jednohubka se pak dále snaží předhazovat větší a větší bizarnosti, které přetrvávají až do závěrečných titulků. Záměr tohoto provedení je zcela očividný, ale bohužel nejsem cílovou skupinou pro tento počin, takže -> 50%. ()

HEED

Krumpáč má ostrý, to jo. Huba mu ale moc nejede a akce taky nic moc. K Tarrantinovce se to nedá ani přiblížit, jelikož ten si potrpí na hodně mluvení a přímo skvostně vypointované scény. ()

JosefTomas

Čert vem, že Korpi začíná v pozdějším věku než Rambo, vydrží víc než John Wick se svým sakem a v soubojích jede na nižší úroveň, než Rake v posledním Extraction. Finové vrací úder a mají stejně nenápadnou bombou, jakou téhož času měla Indonésie s Raid. Pravda, na Garetha Evanse Jalmari Helander nemá a jeho Sisu je až příliš prosťoučkou zábavou, která nenabízí nic, co bychom neviděli jinde. Jenže ten zápal, absence zbytečné vaty a (někdy až moc jednoduchému) příběhu dokáže Sisu letošní akčňáky hravě strčit do kapsy. A bez ohledu na to, že je to celou dobu vlastně totální hovadina přitažená (nebo spíš vytržená) za vlasy, tak je to zábavnější než Extraction 2 a John Wick 4 dohromady. ()

farb

Podle traileru jsem očekával krvavou pitomost, což jsem taky dostal - a to řádně krvavou, totálně přestřelenou ( hlavní hrdina je asi vážně Koščej Nesmrtelný...), ale zároveň skvěle nasnímanou, v krásné krajině se odehrávající a se skvělým náckem Henniem. Je to totální béčko, ale přesně to jsem očekával, takže jsem s tím v míru. ()

PAVLIS

Čím to je, že v některých akčních béčkách mi nevadí nesmrtelnost ani dementní chování hlavního hrdiny i jeho protivníků a v jiných tohle bije do očí a čím dál tím víc otravuje? Nevím, ale tohle je bohužel ten druhý případ. ()

mrclTV

Sisu sisu, čo s tebou? Na prvý pohlaď film vyzerá ako užasne štýlový a drsný revenge movie, avšak na ten druhý pohľad zistíte, že to je síce štýlová, no vlastne tak trochu blbosť, lebo keby sa zabíjacke naci komando skutočne snažilo nášho hlavného hrdinu efektívne zabiť, film by trval asi päť minút. Lebo tunajší nemčúri si v každej jednej scéne vyberú snáď najhorší možný variant postupu a nehovoriac o šialenom "plot armor" pre hlavného hrdinu, na ktorého boli vystrieľané celé zásobníky samopalov doslova z pár metrov a kde nič tu nič. Ako oddychovka fajn, ale pri tomto filme radšej nerozmýšľajte (a keď vás takéto detialy nerozhádžu, pokojne si k hodnoteniu prirátajte dve 2 hviezdičky). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD