Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

Ironhead

Naprosto přepálená a nereálná akční béčková blbina, tedy spíš western z Laponska v době konce WW II. Sice je to děsně přepálený, ale zároveň i celkem zábavný, takže jako takovou jednohubku na zabití večerní nudy rozhodně doporučuju ;) ()

rigby

Čekal jsem něco hlubšího, nehostinějšího, mrazivějšího. Ale nakonec těch devadesát minut uteklo jako nic. A i když hlavní hrdina pronesl jedinou větu, a to na konci, po celou dobu jsem se neskutečně bavil. A to až k smíchu. Ta silná nadsázka nesmrtelného Kostěje mě prostě bavila, i když jsem místy měl pocit, že se dívám na komiks. Stylově hodně podobné prvnímu Kill Bill, jen mnohem prostodušší. 3+ ()

delapena

V dnešnej dobe keď môžete ráno vstať a rozhodnúť sa pre zmenu pohlavia,sa ruský tank T-55 rozhodol že sa stane nemeckým Tigrom :)) neskutočná volovina a na toto chodil niekto do kina? ()

DJMaroko

Skvělý film i akce a nakonec oproti neohroženému lovci Pampalinimu aka Johnu Wickovi mě tohle to neskutečně bavilo. ()

mouzi

Sakra, mělo to na víc. Byl jsem u vytržení, když jsem narazil na snímek tohoto ražení původem z Evropy, ale bohužel nevyužitý potenciál. Slabé 3. ()

yourhead

Tohle mohlo být hodně kvalitní béčko, ovšem použití logiky a fyzikálních zákonů z kreslených filmů spadne hodnocení na céčko. Takže tady máme hodně kvalitní céčko na nedělní odpoledne kdy máte mozek v režimu letadlo. ()

Grimaldi

Akčních filmů není nikdy dost, a proto jsem si pustil Sisu, velice chváleny film z nedávné doby. Tato westernovou atmosférou nasákla jednohubka se sice neodehrává ve zvlášť zajímavém prostředí, ani není nijak velkolepá, ale i tak je skvělá. Nesmrtelný hlavní hrdina s cílem získat své zlato zpět toho moc nenamluví, ale v rámci krátké stopáže ukazuje celému světu, že i na pevnině našeho kontinentu lze natočit zajímavé a vážně pojaté akční hody. ()

Holly_Molly

Béčková akční jednohubka, plná krve (když už teda dojde na nějakou tu akci) a Finský pustiny. Neurazí, nenadchne, neohromí, ale zabavit na tu hodinu a půl dokáže, když od toho člověk neočekává nonstop akci ala John Wick :-) ()

gogo77

6/10 ... Rok 1944 - Laponsko ... byvaly vojensky zoldnier sa vydava na cestu do banky kde chce vymenit najdene zlato ... a vaetko by bolo ok keby mu cez cestu nepresiel tan a dva nakladiaky plne náckov ... nuz co mal chudak robit ... jedneho po druhom ich zacina likvidovat .... tento chlap je totiz zabijacka legenda (citaj John Santa Wick) a zabijanie si priam uziva ... film velmi pripominajuci Inglorious Bastards vsak pobavi ... len skoda ze hlavny hrdina povie za cely film tak 3 slova ()

ouki81

Špinavé, krvavé, přepálené a neuvěřitelně zábavné. Finové se rozhodli natočit akční film s westernovým nádechem a povedlo se jim to. Nebudu řešit podružnosti typu neodpovídající typ tanku apod. Není to dokument. Z hlediska diváka-konzumenta jde o výborně strávený čas v kině a nelitoval jsem peněz za vstupné. Náckové jsou špinaví a brutální, hlavní hrdina, nemluvný Korpi je ještě brutálnější. Akce a humorné momenty jsou vcelku solidně vyváženy. Není to film, který by se bral vážně a popravdě by jej neměl brát vážně ani divák. Když srovnám Sisu a čtvrtého Johna Wicka, Sisu vyhrává na celé čáře. "Ty opravdu věříš,že je nesmrtelný?" "Ne, on prostě jen odmítá zemřít." A fakt by mne zajímalo co se stalo s tím psem. ()

555borac555

Sisu je v principu jednoduchý akčňák. Nemá nějak převratný děj a neobsahuje nic co by jsme neviděli v nějakém jinem podobném filmu, ale pokud máte rádi filmy ala John Wick tak zklamaní nebudete. Zasazení do druhé světové války a do Finska je přeci jen pro průměrného českého diváka neokoukané. Největším lákadlem filmu jsou opravdu vymazlené akční scény kde finský šedesátník postupně kuchá nacistickou četu. Film je chvílemi velice brutální, takže pokud si na to potrpíte budete spokojení. Kamera je často z kreativního hlediska použita na vysoké úrovni. Kdybych to nevěděl tak bych nevěřil, že je to evropský film. Produkčně se to plně vyrovnává hollywoodské produkci. Hodnotím na 8/10. ()

Slepejsek

Že jsou skandinávští germáni máklí krví a nadržení hrůzou je všeobecně známo již delší dobu. Finové jsou sice jiná větev lidského pokolení, ale, jak se zdá, sever dřív či později dostane každého... Tohle není film pro normální lidi. Musíte být buď na tripu anebo zamindrákovaní mimoni. To není nic proti síle vůle, ale čeho je moc, toho je příliš. (Tady vede demarkační čára přes osiřelou venkovskou pumpu.) Že to chce míň zapšklosti a víc nadhledu? Jasně, je to přece jenom film. Legenda. Nebo, chcete-li, pohádka. Pořád se mi ale nedaří zaplašit otázku: kde končí hra a začíná úchylka? PS1: měl jsem jenom mžitky před očima, když jsem v titulcích četl: scénář: Kwentikoskin, režie: Tarantinainen? PS2: a hádejte, co přes všechny ty "potíže" udržel nesmrtelný finský (???) Kostěj na hrudi? Že by tašky se zlatými valouny? Kam se hrabou Sundance Kid a Butch Cassidy... PS3: ovšem scéna popravy ženským komandem z vedlejšího náklaďáku má ambice na nezapomenutelné v mé müsly... ()

Trageeed

Brutální, přímočaré a překvapivě oproti traileru s minimem humoru. Prostě neberte finskému pradědovi Johna Wicka zlato a radši se sami oddělejte, ať máte jistotu, že to bude míň bolet... ()

Polux

6/10 | Ve scénách, ve kterých se řeší likvidace nacistických parchantů na všechny možné i nemožné způsoby, rozverně nekompromisní a velice zábavné (už Indy prokázal, že není nic lepšího než sledovat, jak dostávají nacisti na prdel, dvojice Dead Snow to doložila i pro jejich zombie verze a tady se to znovu potvrdilo:-)). Ve scénách, ve kterých se řeší cokoliv jiného než likvidace nacistických parchantů na všechny možné i nemožné způsoby, poměrně rozvleklé a velice nudné. Takových scén sice není ve filmu mnoho, ale nějaké se přece jen najdou (úvodní hledání zlata, veškeré rozhovory nacistů mezi sebou, nebo veškerá interakce skupiny ženských zajatkyň s nacisty, případně hlavním hrdinou) a tenhle sympatický showreel kaskadérů, trikařů a maskérů, roztažený na celovečerní stopáž, zbytečně táhnou k zemi. | Bohužel v některých ohledech se film drží trochu zkrátka, přestože by nemusel (nacisti mají v průběhu děje tuny příležitostí, jak hlavního hrdinu konečně a definitivně poslat pod zem, kterých samozřejmě nevyužijí, respektive hlavní hrdina přežije naprosto vše, protože jinak by film skončil po půl hodině) a lpění na žánrových klišé (pes a zástupkyně něžného pohlaví nesmí zemřít, ať se děje, co se děje) taktéž není vždy k užitku. Málomluvnost/nemluvnost hlavního hrdiny je sice na první pohled stylová, na druhou stranu to z něj dělá totálně jednorozměrnou figurku a to ještě v mnohem větší míře, než je tomu u ostatních, podobně prázdných, postav. Škoda, že se nevytáhlo pár es z rukávu po stránce pravidel nazi exploitation podžánru, nějaké ty vězeňské nebo koncentrační tábory a likvidace/mučení nebohých civilistů a/nebo zajatců (jakožto další motivace pro hlavního hrdinu se o to brutálněji pomstít) by se sem určitě hodili. | V součtu na plnohodnotné Inglourious Basterds ve verzi one man army malinko nedotažené, ale jako nízkorozpočtová braková jednohubka pro fanoušky podobných žánrových laskomin (navíc z evropské produkce, což se musí ocenit) docela výživné a chutné. V případném sequelu (nebo ještě lépe prequelu z období Zimní války) by bylo záhodno důkladněji zapracovat na postavách a obecně na scénáři, případně nemít v něm nic jiného než likvidaci nacistických parchantů na všechny možné i nemožné způsoby, navýšit budget a může z toho být přímo delikatesa. | PeZet ()

Hombre8

Dvě hvězdičky za docela slušně (i když často pomocí počítače) natočenou parodii na válečné supermany, tentokrát made in Suomi, v níž si nikdo s realitou hlavu neláme. Hovadin neúrekom, z nichž používání tanku T-55 Wehrmachtem je jen banální lapálie. Na druhé straně to ale mohl být od tvůrců dobrý prank, protože stejně značené tanky se teď prohánějí na východní frontě.  Éro je ukořistěný Lisunov Li-2? ()

Knifeos

Vše je od začátku pevně stanovené. Ocitáme se za války v nádherné, opravdu nádherné finské přírodě. Tam borec všech borců, finská Baba Yaga, vykope své jmění a vyráží s ním směr banka. Bohužel, spousta nácků dostane natolik špatnej nápad, aby se na něj jen podívali, ba dokonce víc než to. A v tomto duchu dalších 80 minut. Sisu je strašně úderný a nápaditý film, který přes svou takřka němost předkládá jednu infarktovou situaci za druhou a z pohledu našeho divokého hrdiny řeší každou z nich nepředstavitelně originálně. Mělo to onu kouzelnou esenci současných akčních pecek, mělo to esenci Mad Maxe, mělo to hromadu špíny a surovosti, jen pár věcí mi výrazně scházelo. Tím nedostatkem, který u mně citelně sráží body, je vztah k hrdinovi, který jsem po celou dobu vlastně neměl. Mimo to, že jsem mu samozřejmě fandil, tak se jeho počínání brzy stalo standardem, strach o něj opadl a já pak tu parádní akční jízdu "pouze" viděl, ale necítil. Z jednotlivých konfrontací a epizod na mě nebyla ani jedna příliš, než došlo na konec a závěrečných 15 minut mě svojí přehnaností poměrně zchladilo. Je ale na každém, aby zrovna tady posoudil, jestli je to za něj furt OK, nebo ne. Já se kvůli tomu ovšem o kousek přikláním k nižšímu hodnocení, které tuhle akční pecku vůbec nemusí trápit. Kéž by byla vzorem pro ostatní evropské tvůrce. 7/10 ()

Raziel811

Snímek má velkou výhodu, že těží z velmi zajímavé krajiny, která filmu spolu s hudbou dodává velmi temný, ale zajímavý nádech. Jorma Tommila je v roli charismatiského "Kostěje" extrémně uvěřitelný a film jako celek utíká rychlým tempem k cíli a to i přesto, že se jedná defakto o Céčkovou story a s nulovými hereckými výkony. Většinu času člověk jen vidí, jak postavy někam jdou/jedou/hledí :) ()

Kritickej

5/10 Převládá spíše zklamání. Jakoby se film stále nedokázal rozběhnout do těch správných otáček, i když k tomu reálně nic neschází. Vysloveně promarněná příležitost, která jde na vrub režisérovi. Tentokrát vynechané návštěvy v kině nelituji. Mimochodem, *SPOILER* přežít dlouhé minuty pod vodou, uškrcení a nakonec i pád letadla je dost i na Rychle a zběsile:-( ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD