Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

verbal

Film především pro ty, kteří xmrti rádi čumí na to, jak Sábliková otravně sáhodlouze a na chlup stejně obkružuje ovál, načež těsně před cílem hodí těžkou držku a medaile po vší té prudě v hajzlu. I nynější hlavní závodnice, Ňouma Rampičová, je neméně přitažlivá mužena, čili je zjevné, že má odborná, filmově teoretická komparace tohoto unylého rychlobruslení s plytce retardovaným dějem a pateticky přitroublou pointou opět sedí jako pitkáče na disproporčně mastodontních stehnech libovolné očepelované larvy s brýlemi. A ne, milí zdejší falešně altruističtí šulínci, už je jaro, tudíž se na Ukrajině fuckt nebruslí. Stejně jako se třeba v Iráku neběhalo po džungli, když dávali Avatara, a nikdo tu procítěně neskučel. Navíc Švédsko se na přirozenou solidaritu s Ukrajinou připravovalo už od 16. století, kdy si schválně načmáralo modrožlutou státní vlajku, tudíž demonstrativní patetické cajdáky opravdu točit nemusí. ()

bourec

Film působí v současnosti bohužel hodně reálně. Začátek se skvělou atmoškou sliboval po oznámení plánu operace neskutečnou jízdu. Ta se ale nekonala v takový míře, jak sem čekal. Jo, jsou tam asi dvě nebo tři scény podle mýho gusta, ale jako celek podivný, s ne zrovna atraktivním koncem. Na druhou stranu pro Netflix spíš  lepší z toho, co poslední dobou stvořil. 60%. ()

xLIGHTx

Nie je to výnimočné, ale inak celkom zaujímavý postapo švédsky projekt s Noomi Rapace. (No áno, Švédi i Fíni sa asi teraz, najmä teraz cítia byť ohrození, čo je v súčasnosti duplom pochopiteľné, už nejaký čas údajne chceli a i teraz chcú do západných obranných štruktúr, hoci sú voči nim smerované vyhrážky, ale ani niet divu, že takáto snímka vôbec vznikla.) Niektoré nápady sú originálne a má to celkom spád. No, na závere si mohli dať však viac záležať. (Nerozumiem, ako si Noomi Rapace, čiže Edhová vo filme - celú dobu udržiavala v  tak perfektnom stave trvalú v takomto temnom svete, asi mala tajného postapo kaderníka v teame spolubojovníkov, nevedno. ;) Tak za tri kadery Edhovej, teda, tri hviezdy. ;) ()

Lacike

Zaujímavý námet, ale spracovanie nie je dostatočne pútavé, aby to utiahlo celovečerný film. Pritom technická stránka je ok a kto má rád filmy odohrávajúce sa v zime, tak si užije prestrelky krasokorčulujúcich snehuliakov s protivníkmi na ceste z bodu A do bodu B vo vojne v ktorej ani poriadne nevieme o čo ide a kto je vlastne na tej dobrej strane. Celkovo proste ďalší priemerný film z Netflixu. 5/10. ()

TheEvilTwin

Když člověka film absolutně nezajímá už od prvních minut, asi je něco špatně. Když k tomu současně přidám faktor, že jako jeden z mála mám k Noomi Rapace poměrně velkou averzi, většina jejich rolí ve filmech (i když dobrých) mi přijde průměrná a celkově je mi nesympatická, je na světě celkem průser. Dějově nestrhne a herecky ani akcí také ne. Film měl předpoklady dobýt akční žánr novým nápadem, ale paradoxně je výsledek úplně opačný. ()