Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

Godhaj

,,Vavra said for you to decide. So decide! They're both yours." Druhý film o britském agentovi připomíná spíš parodii na špiónské filmy, nevím však, jestli to byl záměr režiséra. Atraktivní prostředí Istanbulu nebylo příliš využité, což je opravdu škoda. Dějově není příběh nijak silný a ke konci se neuvěřitelně táhne. Hlavní záporák je opět takový nemastný a neslaný jako v prvním Bondovi, což je trochu zklamání. A babka s otráveným nožem v botě už na mě byla až příliš silné sousto! ()

Najt

Tak tady bych se rád vrátil ke svému komentáři u doktora Noa. Bond č.2, je mnohem jasnější a smysluplnější, je vidět, že u jedničky si výprava odnesla určité zkušenosti a ve dvojce to bylo znát. konečně se taky objevila první bondova hračka ( kufřík) .. Tento díl mě bavil víc než předchozí a to po všech stránkách. Edit : takže po druhém shlédnutí jsem zjistil, že první dr.no byl lepší. Asi to prostředí i James byly lepší, tady ty turci a vlak mě podruhé moc nechytl. Takže ubírám hvězdu. Bond song ještě nejspíše není, bond girl dobrá a bond hračky v podobě kufříku super. ()

celticek

O něco záživnější než Dr. No. Člověk se pousměje nad catfightem dvou cikánek a hlavně závěrečnou scénou s nožem v botě. Istanbul, Velký bazar a Orient express v pohodě. Zápletka dětinská, bond girl průměr. I idiot by poznal britského agenta. Pobavil fotoaparát Ljubitel. Spectre jako arcinepřítele mám rád. ()

teltri

Najslabšia bondovka pre mňa. Aj pre to lebo som to videl v angličtine a mnohým veciam som nerozumel. Všetci sa len rozprávali, niekam cestovali, žiadna špionážna akcia...? ()

helrohir

Druhý film o agentovi 007 je približne na rovnakej úrovni ako Dr. No. Sean Connery je samozrejme výborný, ale predsa len ešte nie je tým agentom, z ktorého charizma len tak prší. Taktiež ani záporák ešte nebol ten správny "zloduch", ako napríklad Goldfinger. ()

maoc

Mezi bondovkami vyniká uvěřitelným a konzistentním příběhem. Mušky by se našly (nový šifrovací stroj, po kterém HMSS a CIA už léta pasou, škoda psychologické nepropracovanosti postavy Beje a blonďatého zabikáka), ale není to nic, co bych u tohoto typu filmu neskousl. Když se k tomu přidá slušné filmové řemeslo a kvalitní akční scény, musím i já oproti debutu Dr. No hned dvě hvězdy přidat. ()

Havala

Děvkař a opilec, tak na mě působil tehdejší Bond. Žánr se vyvíjel a musím říct že moderní pojetí s Craigem mi sedí mnohem více. Některé scénky jsou neskutečně teatrální. Connery byl ale rozhodně fešák. ()

henrycruel

Další skvělá bondovka s Connerym, která patří k těm lepším. Zásluhu na tom má samozřejmě i krásná bondgirl Daniela Bianchi. ()

makakus

V conneryovské sérii bondovek patří tento kus k těm nejlepším. Pojetím připomene Hitchcocka, a to dokonce i přiznaně (těsné nálety letadla na člověka v opuštěné krajině vychází z North by Northwest). Do série přichází oddělení Q se svými skvělými vychytávkami a první bondsong. Krásný záporácký part pro Roberta Shaw, kterého později proslaví Čelisti. Nádherná lokace v Istambulu a vrcholně machistická scénka, kdy Bond dostane k využití dvě cikánky a má rozhodnout, která je lepší. Kde ty loňské sněhy jsou... ()

Joedas

Je to na hraně, ale zdá se mi to o třídu horší než Dr.No a už jen proto musím jít níž. Ať se film snažil sebevíc, nedokázal mě zaujmout. Dražší lokace ničemu nepomohly a upřímně mi dost nesedly ty výkyvy v tempu. To Bondovi nesluší. Současný Spectre má spoustu jiných problémů, ale v tomhle je Srdečným pozdravům z Ruska dost podobný. Ale oproti tomuhle mě Spectre i přes přestřelenou stopáž kupodivu bavil. ()

JackBurda

Malinko slabší než první díl, ale špatná bondovka to fakt není. Bond má proti sobě profi zabijáka a jejich finální střet ve vlaku je fakt supr. Navíc se objeví typické vynálezy, které Bond používá. Nemám důvod kritizovat. ()

subic

Začátek v Benátkách, československý šachista Kronsteen poráží kanadského Macadamse. Kronsteen je č. 5 Spectre. Tentokrát se krade sovětský šifrovací přístroj Lector. Jedeme do Istanbulu na pár hezkých dní. Turci jako spojenci využívají cikány a Rusové zase Bulhary na tu "špinavou" práci. Dlouhá cesta nudným vlakem do Terstu a potom lodí do Benátek. Poprvé se tu ukazuje Q, který přichystal pro 007 kufřík s několika vychytávkami. Nelze opomenout sličnou 21letou blond Italku Danielu Bianchi, která je podle mě nej bondgirl ze šedesátek. Jsem na vážkách, oproti předchozímu Dr.No je tu takový trochu pokles kvality i napětí. 75% ()

PlayEasy

Asi budeme v menšině, když prohlásíme, že se nám Dr. No líbil víc. Koneckonců, exotická Jamajka se s vyprahlým Balkánem (kromě Hrvatska, samo sebou ;) nedá srovnávat a trošku štědřejší dávka akce by taky neublížila. Na druhou stranu, tyto nedostatky byly alespoň zčásti vykompenzovány neutuchajícím šarmem Seana a přenádhernou Bond girl. 70% ()

Jehan

Roztomilá ptákovina. Elegance. Agenti už nikdy nebudou mít takový šarm a naivitu. A mladé ženy už asi nikdy nebudou mít takové nádherné figury jako v 60. letech. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)