Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

yakoob

Hezké zakončení roku...Jeden z mála filmů, za který si člověk nemusí vyčitat, že utratil peníze za lístek v kině...Krásná kompozice záběrů, ještě hezčí příroda Islandu (či z kterých končin světa to bylo)...No a nebojím se říct, že komedio-drama založená na nesprostém humoru a lahodném příběhu...Kdybych měl vystihnout jednou větou tento film, použil bych citaci jednoho z protagonistů: "Krásné věci se o naši pozornost neprosí"...A tak je to i s tímto filmem... ()

Philippa

Já si nemohu pomoct, ale jako bych pod obrazem cítila tolikrát odvyprávěný příběh...něco jako Alchymista...největší poklad stejně najdeš doma :-).....ale obrázky byly krásný, to zas jo! ()

schizmo

Walter Mitty je spíš než komedie, takové to drama na hollywoodský styl. Když je něco k smíchu, koutky se vám zvednou v úsměv, ale zase se rychle vrátí do neutrální pozice, ve které jsou po většinu celého filmu. Teprve až vývoj příběhu vlastně ukáže, že tady se opravdu moc nenasmějete (jak by jste u Stillera asi čekali), za to vás cirka poslední půlhodinku pálí na prsou a u titulků jste nuceni uznat, že to byl vlastně krásný film, který vás nutil, stejně jako hlavní postavu, putovat po světě a zažívat velké věci proti vlastní vůli, protže vaše / jeho malost mu je nedovolovala prožívat, ale pouze snít. Sladkobolný konec vás chtě nechtě přesvedčí o tom, že spravedlnost existuje, stejně jako že v malém člověku dříme velký duch... Já bych k tomu jen dodal, že většina z toho na mě působí trochu účelově a je záměrně ohraničeno mantenily a zdmi z hollywoodského klišé... ()

mad_ness

Yep, Ben to stále má aj po všetkých tých kravinách, na ktorých sa podieľal (a za ktoré ho uznávam). Film nemal ani dve hoďky, a asi preto som očakávala možno viac dobrodružstiev... Neva, tento čas aj tak dokázal využiť naplno. Vyzeralo to všetko tak jednoducho a miestami až instagramovo dokonale nastajlované, ale čo tam po tom. Popri všetko mu kvitujem hlavne to, že love story tam naznačil len tak decentne. Proste sa mi to ľúbilo. Ďakujem za Davida Bowieho. ()

Adasin

Asi tak první půlhodinku mě sužoval pocit, že jsem něco pila, i když jsem dnes opravdu neměla jedinou kapku alkoholu - to střídání reality a Walterových (velmi humorných) představ na mě bylo trochu moc rychlé, a kdybych si nepřečetla, o co půjde, asi bych brzo přepnula na jiný kanál. Ale nakonec se z toho vyklubal příjemný, pohodový a hlavně velmi pozitivní film. A takových není nikdy dost. P.S.: Nejenže nejlepší film, který jsem se Stillerem viděla, ale i nejlepší film, který si Stiller sám zrežíroval. Dobrá práce. 8/10 ()

hous.enka

Ano, od Tropické bouře je tenhle film dozajista posun v režisérském umu Bena Stilera, ale přesto jde o jeden z nejpřeceňovanějšísh filmů, jaké jsem v tomto roce viděla. Není to špatná komedie o snílkovi a jeho dobrodružném světě, ale nic víc v tom nenacházím. ()

maddy

V jednoduchosti je krása a Walter Mitty sa nebojí priznať, že je len takou „rozjarenou rozprávkou“, ale za to nadmieru efektnou. Oslavuje radosť zo života a zároveň si ho užíva plnými dúškami. Optimistická jednohubka, z ktorej srší pozitívna energia a pohodová atmosféra, ale kvôli banálnej story, rovnako ako jej rozuzleniu a dosť prostoduchým myšlienkam sa k nej vracať asi nebudete. To v tomto prípade však až tak nevadí. Je pre mňa prekvapivé akým schopným režisérom je Stiller a ani raz počas dvoch hodín nespadol za hranicu pátosu, ku ktorému mohol v tomto filme hravo skĺznuť. Miestami do neho zakomponoval veľmi decentný, nesilený humor (scény s „Viete kde je Eyjafjallajokull?“ sú snáď najúsmevnejšie za tento rok) a ustriehol si aj prvotriedne vypiplaný vizuál. Má úchvatné scenérie s prekrásnymi zábermi prírody a dianie navyše hravo dotvárajú nápadité fantasy scény z Walterovej mysli, ktoré nikdy nestiahnu film do prepálenej frašky (otravná je jedine „superhrdinská“ naháňačka v uliciach zo začiatku filmu, ktorá silne evokuje časy prepálených Stillerových komédií). Je to taký vyvážený pomer strelených fantasy scén a prikrášlenej reality. Nechýba tomu pár trefných nápadov (napr. rőntgenová bitka) a celé je to dotvárané energickým soundtracom (napr. Dirty Paws od Of Monsters and Men). Navyše veľmi slušný Ben Stiller v hlavnej úlohe, ktorý dokazuje, že najlepšie vie zrežírovať sám seba a po mnohých otravných rolách v podpriemerných komédiach (česť výnimkám) mi vôbec nevadil, práve naopak sympatizoval som s ním v každej sekunde. Prekvapivou úlohou je následne tradične skvelý Sean Penn v závere. Vznikol tak jeden „good-feeling movie“, z ktorého cítiť radosť a hľadať v ňom hlbší zmysel alebo silnejšie myšlienky je úplne zbytočné. Stále je to viac menej „klasický Hollywood“, ale v tej najpríjemnejšej presladenej forme. Režijnú tvorbu Bena Stillera odteraz sledujem s veľkými očakávaniami. Nech sa vykašle na účinkovanie v tých trápnych komédiach, ktoré servíruje posledné roky a vrhne radšej na réžiu (Ben Affleck buď mu príklad, ktorý sa z priemerného herca vypracoval na prvotriedneho režiséra). ()

agentmiky

Když jsem po zhlédnutí zjistil,že si film také Stiller režíroval,tak mě to velmi zaujalo,protože film byl hodně dobrý.Ben Stiller se na tu roli hodil a zahrál ji dobře.Ty jeho snící představy byly velmi zajímavé,třeba ta protéza pro psa.Pak byl také dobrý Adam Scott.Sean Penn si ve filmu zahrál jen pět minut,ale asi ho nějaké ty šestáky,které si vydělal,neomrzí.Také mě překvapilo,jak je Ben Stiller celkem malý.Ale je to velký herec.Za mě možná jedna z nejlepších komedií v roce 2013.Hodnocení:80% ()

depony

Začátek rozvláčný, Walterovy úniky do světa snění byly úsměvné, ale dost obtěžovaly v pragmatickém přístupu k ději. A pak, najednou ... se to celé rozjelo naprosto úžasným směrem. Benův hlavní hrdina získal sexappeal, šarm a mužnost a byl i vtipný. Nakonec můžu říct, že to bylo kouzelné a zábavné. ()

zahubicku

Hezky natočené scenérie a slušný soundtrack podráží předvídatelný příběh a na můj vkus až moc nucený humor (kontrola na letišti? BIACH PLZZZ) ()

SaNcHeZ_cz

Ben Stiller a jeho ideální ranhojič na špatnou náladu na konec roku. Walter Mitty a jeho tajný život je velmi příjemným snímkem, který i přes absenci jakéhokoliv hlubšío smyslu nebo významu, dokáže vyvolat nejen úsměv na tváři ale předevím navodit naprosto perfektní atmosféru nejen po dobu samotného snímku. Snímek do pohody, který si budete chtít dát znovu. Nemluvě o skvělém soundtracku a výborné vizuální stránce[80%] ()

Alqarin

Feel-good smršť ze všech stran a zasloužený metál za čisté lidské sympatie navíc, plus koží soundtrack (Arcade Fire a Rogue Wave rulujou) spolu dohromady hrajou na ultra milou notu, ale asi jsem na Waltera vyrazil přesně v tom nemilym rozpoložení, který nedovoluje si ho užít. Náhradní pokus je již teď jistý. EDIT: A náhradní pokus stál za to. Obyčejná nadšenecká pouť světem za obyčejnou krásou, ze který sem cejtil strašnou upřímnost, takovou, jako málokdy. ()

kareen

Ben Stiller jako režisér skutečně překvapil, když opustil pro něj známé (a vydařené) území satirické parodie a své tvůrčí úsilí tentokrát vrhl na "regulérní" film, kterým dokázal, že je o mnoho všestranějším tvůrcem, než jsem si doposud myslela. Walter Mitty je skutečně krásným snímkem a nejde ani tak o příběh samotný, ten je v podstatě jen další variací na nesmělého, všedním životem ubitého losera, který se před všední realitou schovává ve svých snech a teprve až nepředvídatelné okolnosti ho donutí vylézt ze své ulity, prožít všechno o čem snil a navrch k tomu všemu získat dívku svých snů. Příjemné, vtipné i hřejivé, ale ve svém důsledku nikterak objevné. To co ho u mě povyšuje nad podobné filmy je styl, jakým byl natočen, ať už Walter proskakuje okna v domovském New Yorku, skáče do rozbouřených vln ledového moře v Grónsku, sjíždí na skateboardu nebezpečnou trasu k islandské sopce nebo hraje fotbal v Himalájích, vždy jde o dechberoucí podívanou, at' už jde o dílo šikovných triků nebo přírody a je úplně jedno, jestli se skutečně točilo na všech jmenovaných místech, rozhodně to tak působí a to se počítá. Pokud jde o Bena jako herce svých vlastních filmů, tak tentokrát odhodil expresivní styl hraní a jeho pozvolnou proměnu z umírněného snílka na větrem ošlehaného dobrodruha jsem mu lehce uvěřila a musím vedle tradičně dobrého Penna zmínit také Kristen Wiig, jejíž Cheryl je přesně takový typ obyčejné, sympatické dívky, jenž dokáže chlapovi rozsvítit den už jen svým milým úsměvem. Stillerův třetí režisérský počin mi vlastně svou přirozeností a úspěšnému vyhýbání se patosu připomněl nedávno viděný Lásky čas a bylo by nespravedlivé dávat mu menší hodnocení než této romantické komedii, takže za pět...Jo a málem bych zapomněla na muziku, je výborná a dodává všem těm scénám to pravé grády, určitě doporučuji sehnat si soundtrack. ()

Rosana

No, nápad o snílkovi, který vyrazí do světa je zajímavý, ale film celkově byl děsně nudný a zdlouhavý a vlastně o ničem. ()

Korbitch

Nejkrásnější, nejlidštější a nejpříjemnější film za posledních deset let. Vynikající soundtrack to umocňuje tak silně, že i s mou dnešní dobou zkaženou a cynickou duší to zacloumalo tak mocným způsobem, že jsem vyzvracel všechny duševní sračky na hromadu a ponechal smrdět svému osudu. Bene Stillere, dostal jsi mě!!! Kdo nepochopil poselství, jeho škoda. ()

Paxxx.cz

Podle mě zatím nejlepší film od Bena Stillera jakožto režiséra, byť pravda předešlé filmy (zoolander, cable guy, tropická bouře) laťku moc vysoko nenasadily. Příběh měl něco do sebe, kde kdo se nechává unášet svými představami, ale co si budem povídat není nad to něco skutečně zažít a tak to i je i v tomto filmu, protože od doby co začal Stiller cestovat začal mít film šťávu. Snímku trochu ublížila delší stopáž, ale jinak jde o solidní pohodovku na víkendový večer...6/10. ()

MartinezZ

Příjemné a milé dobrodrůžo a komediálno. Kdo by to byl do Bena řekl. Doufal jsem, že po Sandlerovi bude Ben další z émerických komiků, který se pokusí o něco vážnějšího, lepšího a... skutečnějšího, než trapný humor v pitomých komediích. Ale nebyl jsem si až do spuštění filmu moc jistý, co vlastně vzejde z téhle moderní adaptace jakési krátké povídky a jak moc volná ta adaptace bude. předem jsem ale věděl, že se Secret Life of Walter Mitty to nebude mít nic společného. Na plátna ovšem přišlo něco, na co se moc pěkně kouká, má vtip, který není křečovitě odporný a příjemně to plyne. Na nějakou hlubokou zápletku zapomeňte. To, co tu Walterovi dochází celý film víc divák takřka od začátku (pokud kouká a myslí ;), ale je to zase o pěkných obrázcích, nápadech a výborném zpracování. Tohle si totiž Ben odrežíroval, odprodukoval a odehrál (a možná ještě víc) skvěle. Škoda tak, že se téhle linky nebude nadále sám držet a pokračovat v ní. Ostatně stejně jako Sandler, který po Reign Over Me zase spadl do hnoje hnusných komedií. ()

javak810i

Původní verzi s Borisem Karloffem jsem zatím neviděl, takže budu hodnotit pouze Stillerův počit. No, co o Waltru Mittym napsat? Koncept úniků jednoho novináře ze svého nudného obyčejného života do fantasy představ je zajímavý, stejně tak jako skutečnost, že čím víc dobrodružných zážitků prožívá, tím menší má potřebu snít. Musím se přiznat, že díky tomu se ve filmu objevilo mnoho velmi vtipných momentů a pár guilty pleasure "over the top" scén. Dle mého názoru by jich ale mohlo být více, aby byl naplno využit tento snový potenciál. Každopádně jako největší přednosti vidím krásné kamerové záběry, které byly očividně plánovány s citem, a pak velmi dynamický soundtrack. Samotný Ben Stiller, ačkoliv nepatří zrovna mezi mé oblíbené herce, mi tady nijak nevadil. Bohužel jako celek mi přijde film trochu "chudý" a emocionálně na mě nezapůsobil tolik, abych mohl dát vyšší hodnocení. Za mě slabší 4*. ()

Tayen

Milá komedie o překonávání sebe sama. Nehrají tam žádní superkrásní lidé a Stiller nekašpárkuje, ale hraje obyčejného chlapa s neobyčejnou fantazií, ve které uvízl, a pak z nouze musí překonat strach a pomalu se začne přibližovat svému snu. Žádná ze situací není absurdní - snad až na střet se žralokem, i když jejich kombinace už nepravděpodobně působí. Optimistický film, po jehož skončení máte chuť se vykašlat na sobotní úklid nebo posezení u pivka a jít konečně dělat to, co jste vždycky odkládali. ()

PF 2014

PF 2014