Předlohou filmu je skutečný příběh o splněném přání dospívajícího hráče videoherní závodní série „Gran Turismo“ Janna Mardenborougha, jehož herní dovednosti a výhry ho dovedly až na dráhu skutečného profesionálního závodního jezdce. (Falcon)

hmyzovrah

Tak sprcha, umejt předkožku, navoňat a šupky do kina na film s týpkem, co vypadá jako krajní zástupce LGBTQ komunity. Jeho herecký výkon, byl průměrný, takže takový, jaký jsem očekával. Neil Blomkamp režisér Sci-fi filmů, si pro tentokrát lajznul režii v "končícím" auto průmyslu a musím říct, že až na předvídatelný děj, kterej byl prozrazenej už většinou v traileru, se mu tento snímek relativně povedl. A popravdě nechápu, že Indiana Jones, měl větší návštěvnost, než tenhle snímek. Závody aut, prostě bomba. David Harbour, nejlepší postava ve filmu. Přítomnost Českých vlajek, také plus. Režie, střih, také supr. Romantická zápletka nefunguje a je zbytečná, jako ve většině filmů. Můj pohled na věc mezi konkurencí zní: Lepší než Le Mans a horší, než Rivalové, ale Le Mans podle mého poškozuje zbytečně dlouhá stopáž. ()

Lukango

Po špatných trailerech to zas tak špatně nedopadlo, jak jsem si myslel, na druhou stranu to nějaká pecka taky není. Asi hlavní problém filmu je, že mu chybí duše, vše je takové šedé a jde vidět, že se tvůrci opravdu nesnažili, aby docílily něčeho jako jsou Rivalové nebo Le Mans´66, a to je velká škoda. Děj filmu je recyklát závodních filmů a nesnaží se o nic vlastního či nového. Krom klišé děje a dialogů tu jsou také klišé postavy a vztahy mezi nima, respektive jsou natolik ploché, že bych je dokázal napsat i já. Myslím tím hlavně tátu hlavního protagonisty, který odříkává jednu klišé repliku za druhou. Tvůrci nedokázali prodat ani jednu postavu. Dobře, máme tu Davida Harboura, ze kterého sálá charisma a hraje asi z herců nejlíp a film z části nese jen on. Hlavní postava se chová jako loutka, za kterou všichni tahají a on jen dělá co se mu řekne. Ani jeho herecký výkon není moc uvěřitelný, chová se nijak, nemá charakter a nijak si mě nezískal, abych mu ve filmu fandil. Orlando Bloom jako markeťák ujde, ale jak říkám za herecké výkony je za řeč pouze David Harbour. Kromě nevykreslených hlavních postav tu jsou také ostatní závodníci, kteří jsou nezajímaví, mstivý, bez emocí či lepšího prokreslení a nemají žádný charakter. Co filmu alespoň z části pomáhá je dobrý zvuk, který samozřejmě při závodech má svoje místo, na druhou stranu bych si u tohoto druhu filmu ten zvuk představoval o dimenzi lepší, jako tomu bylo v Le Mans´66. Bál jsem se efektů a cgi, které naštěstí nejsou tak špatné. Může za to střih, který cgi scény nechává jen na takovou chvíli, aby si je divák nemohl důkladně prohlídnou. Ale i tak se tu najdou horší cgi momenty, které v závodním filmu nemají co dělat. Co filmu sráží nohy je reklama, která lpí v téměř všech scénách a opakuje dokola, že Gran Turismo není hra, ale simulátor, že přesnější simulátor neexistuje, že se i ty můžeš stát závodníkem díky Gran Turismu atd., samozřejmě to z části platí i o značce Nissan, která se taký párkrát zvýrazní. I když záporů je hodně, tak nesmím filmu zapřít, že je zábavný a díky skvělému hudebnímu doprovodu, který přehluší i nudné místa si film pravděpodobně užijete. Dále tu máme závody, kterých je hodně, a i když to není nějaká špička, tak může i tak nabít mírné napínavosti a ještě mírnějších emocí. Celkově se jedná o celkem dobrý závodní film, který by byl něco extra nebýt super reklamy doprovázející celý film, plochých postav a dialogů. Známka: 6/10 ()

jara12

Nasazení hráče závodních her do reálného auta na skutečný okruh? Zní to jako skvělý nápad, který nakonec vychází průměrně. Na film se dobře kouká a hudba je skvěle vybraná. David Harbour si to opět dává a herecky překonává ostatní. Můj problém začíná s hlavním hrdinou, který není tolik sympatický. Snímek je také dost předvídatelný a na dvouhodinovou stopáž se utne hrozně rychle. Tempo celého filmu je takové zvláštní, nemluvě o konstantních reklamách napříč celým filmem. ()

555borac555

Tahle adaptace hry je trochu jiná než ostatní. Je to totiž adaptace skutečného příběhu související s danou herní sérií. Tento až inovativní nápad byl opravdu skvělý. Jako velký hráč videoher jsem se skvěle dokázal vcítit do hlavního hrdiny, jenž chtěl vlastně hrát svoji oblíbenou hru i v reálu a povedlo se mu to. Snímek je skvěle natočený z hlediska práce s kamerou, střihy a podobně. Zajímavě film pracuje i se záběry, ve kterých se snaží podobat záběry z Gran Turismo videoher. Z herců mě nejvíce oslovil David Harbour. Neříkám, že ve filmech ve kterých jsem ho viděl hrál špatně, ale tady se herecky ukázal fakt dobře. Oproti podobným filmům má snímek až překvapivě hodně scén přímo ze závodění. Většinou se takové filmy prezentují hlavně příběhem a závodních scén tam bývá vlastně jen pár. Za mě celkově velká spokojenost. Dávám výherních 8/10. ()

JetFly

Dobře zpracovaný film o závodění, efekty na mne působily příliš uměle. Za mne by bylo lepší kdyby film působil více realisticky a nestylizoval se tolik do hry GT. Velmi dobrý herecký výkon v podání Davida Harboura, který v podstatě celý film táhne. Trošku filmu ubližuje časová posloupnost, z děje máte pocit že se všechno odehrálo během 1 týdne, i když mezi stěžejními událostmi uběhlo několik let. A to nemluvím o faktických nepřesnostech.  (3,5/5* nebo 70%) ()

Petrval

From zero to hero. Klasické sportovní drama postavené na skutečné události(videoherní jezdec závodí v reálném autě ) a velká reklama na  PlayStation a Nissan. Ze začátku trochu nuda ale nakonec druhá půlka zařadila na vyšší rychlost a bavila mě i když to končí až moc předvídatelně. Technicky precizně provedené a užíval jsem si přechody z realu do animací a do herního prostředí Grand Turisma. Role D. Harbora jako šéf inženýra mě velice bavila, ostatní podali dobrý výkon. Pro automobilové nadšence povinnost, ostatní se nebudou nudit. Proč ne. Přes mé počáteční pochyby slušné 3* ()

milos82

Gran Turismo je jeden ze zcela nadprůměrných závodních filmů. Způsobuje to především skvělá práce s kamerou a drony, při průběhu závodů. To že se ve filmu jako hlavní protagonista neukazuje až tak známá osobnost naprosto nevadí, protože Archie Madekwe se své role zhostil velmi dobře. Fanoušek prožívá každý závod s velkým napětím a pocitem stresu ze situace na dráze. Je zde jedna výtka, kterou bych vystihl a tou je jistá předvídavost co se může stát. Film potom působí trochu jak podle zažité šablony. Celkově film hodnotím 9/10. ()

Flashback

Sůl do očí pro všechny kdo někdy jeli rychlejším autem, nebo byli na okruhu. Takhle naivní a hloupé závodní scény už by se v AAA produkci neměli objevovat. Nakonec bohužel jen odpadní škvár pro třináctileté hošíky. ()

Judovik

No ty**le! Tak tohle je brutální. Kdybych si kousal nehty, tak už je nemám. Perfektně natočeno, perfektně sehráno.... Tento film nemá chybu! Napínavý od začátku do konce! ()

humusak

Všetci títo smradi čo ubližujú prírode ma už serú. Exhaláty ktoré vypúšťajú pri pretekoch spôsobujú globálne oteplenie. V polovici filmu ma to tak vytočilo že som sa rozhodol protestovať proti počasiu A to radikálne. Prilepil sa ksichtom k hajzlu. Bohužiaľ som si zabudol mobil takže po dvoch dňoch strávených na záchode a nezhojiteľných jazvách na tvári som mohol film dopozerať. O trochu lepšie ako dosratý a došťatý na zemi v kúpeľke. Aj moja osobnosť zažila upgrade - teraz som petrolhead a chodím na protesty za počasie, nie proti. Dokonca som mu prispel na Starteri. Tomu počasiu. Nie filmu, až taký dobrý nebol. Tak asi tak. ()

Zaks

Nádherne spracovaná pocta závodných simulátorov a zaujímavého príbehu prelínania sa virtuálnej reality s motoristickým športom. Malo to všetko, čo správny film o pretekaní má mať: napätie, adrenalín, famózne technické spracovanie a sympatického hlavného hrdinu, ktorému skvele sekunduje David Harbour. Scény, kde sa realita mení na hru a naopak, patrili spolu s nervy drásajúcim zápolením k vrcholným častiam filmu. ()

lukas.pukas.

Prekvapilo me ze to neprodukovalo sony picture . Zvazoval jsem jestli dat 3nebo4 * ale nakonec docela dobre zvladnuty kousek herecky i scenaristicky , No proste to klapalo jak svicarske hodinky . ()

mety6

Odkial ma toto aktualne hodnotenie 80%? Takto zle postrihany film si ani nepamatam. Sceny sa prelinaju jedna radost ale emocie absolutne negraduju a postavy su tak nezazivne, ze mi je uplne ukradnute, kto je kto a clovek, ktory sa neorientuje vo svete videohier a motosportu nema absolutne ziadnu sancu sa dostat do deja. Okrem Harboura su vsetci herci na smiech a cele je to az privelmi hrane. Povedal by som, ze aj pretekarske hry s pribehom su lepsie zvladnute ako toto. Na mna to posobilo tak, akoby mali zrobeny 5-6 hodinovy film ale museli to narychlo osekat a vzniklo z toho taketo čudo, ktore nevie, co chce povedat. ()

Jittulle11

Skvělé, řadím mezi mé oblíbené top závodní filmy :) ( Le Mans, Rivalové). Líbí se mi propojení virtuálních a skutečných záběrů, herecké obsazení, hudba. ()

sml41

najlepši zavodny simulator aky som kedy hral...to je pravda ale film najlepsi nie je, celkom sa mi pacil vykon mladeho Janna na rozdiel od ostatnych postav, ani tým citovím výlevom medzi otcom a synom som neuveril.. ja len dufam, že teraz nebude kazdy jeden gamer jazdiť na aute jak blazen...lebo "on nato ma" ()

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Gran Turismo nabírá obsazení

Gran Turismo nabírá obsazení

17.09.2022

PlayStation produkce filmů podle her se pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky a jeden projekt, který nyní studio Sony prioritně tlačí před kamery, je závodní Gran Turismo. To před několika týdny… (více)

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)