Předlohou filmu je skutečný příběh o splněném přání dospívajícího hráče videoherní závodní série „Gran Turismo“ Janna Mardenborougha, jehož herní dovednosti a výhry ho dovedly až na dráhu skutečného profesionálního závodního jezdce. (Falcon)

NikiVai

Výborně zpracovaný film. Absolutně jsem netušila kdo Jann je a moc ráda jsem jeho příběh poznala, byl plný odhodlání, emocí a napětí. Skvělá práce. ()

Dodagrad

Za mě skvělé animačně a  novodobě zpracovány i dobře sestřihaný příběh, aby člověka držel napjatého. Děj je samozřejmě relativně předvídatelný, ale i tak sledování životní cesty Janna byla v tomto podání originálně dojemná. ()

LooX

Tak jako upřímně…. Ačkoliv jsem majitel PS5 a hraju Gran Turismo už od první generace konzole ( a tím nutně nemyslím že jsem hrál všechny díly, to fakt ne), tak jsem od toho nečekal…. No skoro nic. A totálně mě to dostalo. Fantasticky natočené (Blomkamp pořád umí), správně emotivní….. Woow! Pro mě překvapení roku! P.S.: Viděl jsem to v originále, takže hlášky se Schullinem mi zas tak trapně vtipné naštěstí nepřipadaly 🤣 ()

Woitisek

Perfektní zážitek skrz každou jednu minutu stopáže. I když nejste největšími fanoušky sportu, tak sportovní filmy mají něco do sebe, což Gran Turismo náramně dokazuje. Vše je tu vystavěno tak poutavě a jako divák si sami říkáte, jak šílený nápad je posadit hráče videoher do skutečných závodních aut i přes to, že je to dle skutečné události. Všichni zde herecky bodují, kdy absolutním králem se tu stává David Harbour, který si absolutně dává roli velice přísného, ale spravedlivého a starostlivého učitele. Velice originálním prvkem, jenž stojí za zmínění jsou skvěle vypadající přechody mezi hrou a reálným závodem, modelem a reálným autem či užití efektů z Gran Turismo do skutečného závodu. Tenhle příběh o velkém úspěchu nemůžu nic než jen doporučit. ()

Tomulka

Žel se moc nepovedl Casting a šlo to hodně poznat. Hudba naprosto špatně vybraná. A kamera se snažila o dokument. To vše přispělo k tomu, že emoce byli plytké a nevtáhli mne do děje. Člověk se nedokázal ztotožnit s hlavními hrdiny a tím celý film trpěl. Také stopáž byla dosti dlouhá na to jak nezáživně film pojal režisér. Velká škoda. Námět filmu je skvělý, avšak promarněný. ()

merten78

Scénář se během přeplňované stopáže ani nesnaží o předjetí té kolony klišé před ním.To leckdy nevadí, ale tady jsem ten zkratkovitej full trotl set-up, ve kterým je samotné závodění a dění kolem něj zobrazováno, ani přes plný kontra prostě nepochytal.I v Autech od Pixaru vypadly závody uvěřitelněji a bylo komu fandit.V GT hlavní představitel jakžtakž naplňuje korporátní zadání, nic jiného mu ale podhuštěnej scénář neumožní.Harbourovi řekli "hrej to jak dycky, ale v kombinéze" a Bloom se celou dobu tváří jak ohořelej Schulin uhašenej Staropramenem.Pro petrolheady z gaučů a herních seslí evidentně dostačující, za mě 3/10 a DNF. ()

Ondak

Tento styl filmů to má u mě hodně jednoduché. jako fanoušek automobilového sportu stačí do filmu přidat závodní auta a okruhy a min 3 hvězdy má film jisté. Dále stačí přidat zajímavý příběh a stává se z toho zábavný film. Sice jsem příběh znal, ale takto zpracované se na to dívalo dobře a film utekl. Co mi vadilo, je český dabing. Není to chyba filmu, ale hlavní hrdina byl nadabovaný tak, že pokaždé, když mluvil, mi to trhalo uši. Jinak se jedná o kvalitně zpracovaný film, který pro fanoušky určitě není šlápnutím vedle. Film jsem si užil, jen bych možná dal větší prostor tomu, že jezdci na reálné závodní místo museli opravdu dřít a opravdu to jen není od obrazovky do auta. Jezdec Schulin by také mohl dostat lepší péči v českém dabingu :-) ()

Pes

Nejakú dobu som rozmýšľal, aké hodnotenie dám GTčku. Z môjho pohľadu sa nechytá na Rivalov alebo Le Mans 66 avšak celý čas som ho pozeral a celkom sa pri ňom bavil. Je fajn tiež vedieť, že sa chce podobať vyššie spomenutým filmom keďže je podľa skutočnej udalosti. A naozaj ma to prinútilo si tie veci googliť a dohľadávať. Nie je to teda znak toho, že je film zaujímavý? Avšak napriek tomu, že som podľa niektorých zagamblený gambler, čo sa od PC nevie odtrhnúť uvedomujem si aj negatívum a teda pocit falošnej nádeje pri gamblistoch ako som ja - najmä tým jednoduchším. Že si dobrý v CSku ti nezabezpečí miesto v armáde a týpek bol jeden z miliónov. ()

WorldByAdam

Za mě naprosto skvěle napsaný, trochu předvídatelný film, který ale skvěle zachycuje emoce a vtáhne diváka do děje. Film je dynamický a to mu pomáhá být úžasný! ()

r3musko

Časy keď som na Playstation hrával Gran Turismo su davno preč, ale tento film mi ich trochu pripomenul. Celkový dojem z filmu je akoby to bola miestami videohra. Hudobne aj vizuálne to je určené skôr pre mladšiu vekovú kategóriu. Teenagerom sa to určite bude páčiť a možno aj presvedčia rodičov aby im kúpili hru. Tým dospelejším možno bude vadiť že film nie je veľmi realistický. Ale záleží na tom vôbec? Hlavne, že to je zábavné. ()

Vectrex

Zaujímavý pokus. Na jednej strane ma film bavil, každý jeden závod bol napínavý, ale prišlo mi to také trošku “málo do hľbky”. Jazdila sa “nejaká sezóna”, nikto tam nerátal body z jednotlivých velkých cien, fauly a strkanice boli “normálka” a kvalifikácia, tá sa nejazdila vôbec. A dokonca, pred závodom nebol na konkrétnych tratiach ani tréning, jazdci si trať nemohli pred závodom ani vyskúšať. Rovno na ostro, zahrievacie kolo a závod na pár kôl. Väčšinou z posledného miesta, ako vo videohre. A zápletka? Chalan jazdil profi ligu, aby získal licenciu a mohol jazdiť profi ligu (wtf?). Myslel som si, že tento film bude viac o tom, aký je svet skutočného závodenia vs simrace. Ale ten svet v ktorom sa to odohrávalo, mi celý prišiel ako jedna veľká simulácia. Myslím, že sa ten námet dal uchopiť aj lepšie. Jednoducho nemôžem uveriť tomu, že chlapec prvý krát v živote nasadne do závodného špeciálu LeMans minútu pred pretekom. ()

MarekTulen

Gran Turismo je krásný film, provedení je fantastické, má to skvělý příběh, výborné herce a tak dále. Problém u tohoto je takový, že se to furt opakuje, film ničím nepřekvapuje a na tento styl jsme tu měli už řadu filmů, vlastně možná jen tím že je to podle jiné skutečné události, podle hráče, jinak to ničím nevyniká. Jedná se o průměrnou jízdu a jednoduše filmy o závodění jsou tu i mnohem, mnohem lepší. ()

jirikzaboj

Neočekával jsem od Gran Turismo moc, po traileru už vůbec ne. O to větším a milým překvapením je pro mě výsledek, který na mě působí velice pozitivně. Filmu můžete přičíst leckteré výtky, které by ho mohly potopit. Počínaje přes vysoký product placement, glorifikace značky, ty nejvíce cliché praktiky či ověřené zkratkovité kličky ve scénáři. Což o to, kdyby nebylo kvalitních automobilových filmů jako šafránů a co víc, který by stály alespoň za tolik, jako právě tento film. Postavy jsou přesně tam, kde mají být a dělají přesně to, co se po nich chce. Do toho se vypráví parádní příběh, který motivuje nejednoho (ne) hráče závodních her, ale zabaví se nad tím snad každý. Technicky zdatně občas až vyšperkovaná podívaná s parádním mixem zvuku tak moc, že jsem cítil silné vrnění motoru až pod sedačkou. Všechny automobilové sekvence jsou tak úžasné a nápadité scény s prostřihy do motoru, který vůbec nevypadá jako digitální dodělávka a úměrným střihem dávkuje napínavosti závodu až do tak našponované atmosféry, že někteří diváci v kině zapomněli na to, že to je vlastně film a ve spoustě pasážích fandili a jásali nad osudem Janna tak moc, až je to zvedalo ze sedaček. Ultimátní kinozážitek mi tak nevytvořila jen audiovizuální stránka, či velice dobře zrežírovaný příběh. Ale také spoludiváci v kině, kteří jsou důkazem toho, že se jedná o velice svěží a konečně povedený film podle herní adaptace, který má potenciál zaujmout snad úplně každého. Nemusím už tedy znovu podotýkat, že pro fanoušky je to jasnou volbou do kina. (PS: David Harbour se už osvědčil jako skvělý mentor ve Stranger Things, ale tahle role mu setsakra sedla) ()

Tusak

Film je jedna veľká reklama na Playstation a Sony, ale zato ako fanúšik hier a motoršportu som si to užil. Na nereálne prvky som bol pripravený, čiže v tomto som sklamaný nebol. Občas tempo zaostávalo a inokedy bolo až príliš urýchlené, ale okrem toho je to ako som si to predstavoval. Solídny pretekársky film. 7,5/10 ()

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Gran Turismo nabírá obsazení

Gran Turismo nabírá obsazení

17.09.2022

PlayStation produkce filmů podle her se pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky a jeden projekt, který nyní studio Sony prioritně tlačí před kamery, je závodní Gran Turismo. To před několika týdny… (více)

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)