Krotitelé duchů: Říše ledu

• USA Ghostbusters: Frozen Empire (více)

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové. (Falcon)

Chen

Po přečtení některých recenzí a názorů jsem to čekal mnohem horší. Vlastně mi výrazněji vadila jediná věc a to přehnané množství postav a s tím spojená občasná roztříštěnost příběhu, ale jinak je to příjemně nostalgický výlet do universa Krotitelů duchů a byť jsem asi v menšině, tak mě to bavilo víc než Afterlife a to i díky tomu, že se více prostoru dostali původní Krotitelé duchů a Janine v uniformě je velký bonus. ()

oveckaoa

Nikdy jsem nebyl fanda Krotitelů duchů tak, že nemám na tohle ani nostalgii (na rozdíl třeba od Jurského parku) jednička byla asi nejlepší z dvojky si pamatuji maximálně Sigourney Weaver   ženská verze je zločin proti lidstvu se zrůdičkami a díl předtím se dal , ale žádná hitparáda tohle je spíše průměr. Režíroval Keenan co má na kontě V tom domě straší! (2006) nebo třeba remake Poltergeista (2015) tak, že spíše průměrný režisér a jde to vidět. 2/3 filmu jsou takové , že se zde buduje záporák a řeší jejich práce, že dělají velké škody  a , že ta 15 letá je moc mladá na krotitelku duchů (dejme tomu, že se to odehrává po roce od předchozího dílu  tam měla 14 a nevadilo to zajímavé) pak jsou zde další minimálně tři duchové , ale ty asi nevadí  . Ta 15 letá  má navíc kamarádství s   duchem holky co uhořela a ptá se jí jaké je to umřít, aby na konci z ničeho nic to zkusila  což předchozí děj popírá a je to asi tak podobné jako kdyby se Vás ptal vegan jaké to je jíst maso a na konci si ukrojil plátek šunky a ten duch holky je jaká to náhoda kamarádka i záporáka . Ten se zde objeví tak 15 minut z ničeho nic zabije jednoho chlápka , nasadí si rohy (tohle mě připomnělo záporáka z Black Adama (2022))   a jde bojovat tam se sestaví předtím celý tým staří a noví a porazí ho. Cením si , že stará sestava předvede více než v minulém díle a není tu pro smích (až na tu ženskou) a konec má trochu hororovou atmosféru záporák vypadá jako by si odskočil zatím z posledního Hellboe: Královna krve (2019) , ale má málo prostoru navíc je divné , že jednou mluví anglicky a jednou sumersky nebo jak to bylo. P.s. ta holka pomohla těm policajtům byly tam i svědci ano zničily se tam policejní auta , ale ona nemohla za to, že ten duch skočil na ně a oni je za to vyhodili a je ukončily navíc ukončili takovým způsobem , že jim dali pouze zámky na tu jejich pracovnu ani auta jim nezabavili.  P.s. 2 Rudd je zde příšerný byl i v minulém díle , ale tady ještě více a potvrzuje to co jsem psal už kdysi tyhle herci z Marvelovek kromě nich jsou příšerní tady bych dával zlatou malinku (horší je už pouze pán ohně)  jinak  oceňuji opět marshmallowce. P.s. 3 proč ty duchy vůbec vypouštěl vůbec mu nepomohli sám byl tak op, že je dal všechny  , ale asi si musí obhájit případně další díl   40 procent snad další díly nebudou. ()

Sludger

Film ťaží z nostalgie, je prepletený odkazmi na prvú časť, no všetko tam dlho trvá. Kým sa objaví záporák, prejde vlastne celý film a ako rýchlo sa objaví, tak rýchlo aj skončí. Pritom mi prišiel veľmi zaujímavý, ale nemal skoro žiadny priestor. Dej je veľmi priamočiary bez prekvapenia a veľkú časť priestoru majú aj staré postavy, hlavne Ray. Som trochu sklamaný, predošlý diel bol nabitejší. Tento mal len nostalgiu, nemal drive a ani zaujímavý príbeh. ()

Martrix

Nejspíš by to bylo fajn čtení pro teenagery. Díky lesbické romanci, zastoupení všech možných etnik a možnosti ztotožnit se s mladými hrdiny, by to jistě dnešní mlaďoši ocenili. Akorát by se autoři takové knihy, museli trochu víc rozepsat ohledně vztahů, motivů...prostě ten příběh propsat něčím živým. To je totiž největší problém tohoto filmu. Je to jakýsi scénáristický zombík, ve kterém jsou postavy posouvány od scény ke scéně, od rádobyfórku k trapnostem...jako šachové figurky, ale v partii orangutan vs makak. Všichni tam vlastně dělali křoví. Komu? To je právě to...nikomu, protože záporák je jen digitýpek s jednoduchým originem a (asi) hlavní postava Phoebe levitovala mezi všemi..akorát tak nějak bezprizorně. Nefunguje tady načasování, dynamika, chemie mezi postavami, nic se nebuduje...je to jen skládačka, která nemá dokonce ani pořádné finále. Žádné z témat, která se mihnou jen tak v řeči jako je rodina, boj s nepochopením ze stany starších, pocit užitečnosti starých...nic z toho nemá ani za mák uvěřitelnosti...žádnou energii vzbudit nějakou emoci. Celé je to jako epizoda animovaného seriálu, která byla omylem natočena masáky a z nějakého podivného důvodu nabobtnala na téměř dvouhodinovou stopáž. Cílovka 8-16 let...s telefonem v ruce. Krotitelé duchů: Odkaz posloužili jako solidní propojení mezi pamětníky a fandy bezmála čtyřicet let starého filmu a dnešní generací. Byl to vcelku vydařený pokus o restartování úspěšné franšízy. Dalo se čekat, že postupně se začne odhazovat to staré a najede se na modernější vlnu...zaměří se víc na cílovku, která dnes jede na něčem jako Wednesday, Stranger things, apod.. Jenže v tomto paskvilu se nic takového nestalo. Staré zůstalo, ale bez nostalgie a vtipu a pro novou generaci diváků, nic moc atraktivního nepřibylo. Jako by se dívali na film pro pamětníky, ale s lepšími triky a aspoň několika mladými herci. Za mě je to velké selhání především ze strany studia. Jak mohlo na takovou práci angažovat zrovna Gila Kenana?! Svěřit takový projekt někomu, kdo nemá žádný profesní kredit? Tímto selháním se ze slibně rozjíždějící frenšízy stala mršina, kterou se samozřejmě bude snažit studio i nadále oklovávat. Je mi jasné, že výrok...dostáváme zprávy z celého světa o paranolmálních aktivitách..., je předzvěstí otevírání nových poboček Ghosbusters...s novými členy...v různých koutech světa...možná vzniknou seriály... . A je to dobře, protože by byla škoda, aby to skončilo komatem značky, jako se povedlo třeba díky Muži v černém: Globální hrozba. Ale popravdě, pokud to tentokrát nesvěří do rukou někomu zkušenému, nebo aspoň s potenciálem, tak budu raději reprízovat některý z mnoha jihokorejských duchobijných seriálů. Krotitelé duchů: Říše ledu sice nejsou tak otravní/nudní, jako Krotitelé duchů (2016), ale to jen díky zakomponování staré gardy a sympatické Mckenna Grace. ()

blackJag

Afterlife mě málem rozbrečel dojetím, Frozen Empire, už jen tak mírně lechtají nostalgii. Námět se mi líbil, obsazení je v klidu, objeví se staří známí (Dan Aykroyd má v podstatě roli běžného rozsahu, jeho Raye jsem vlastně viděl úplně nejraději... a ještě Slimera :)), přesto nemohu si pomoci, ale těch dušších vylomenin je snad ještě méně, než v Afterlife, a to je rozhodně škoda. Scénář i režii bych osobně viděl v daleko lepší kondici, hudební doprovod mi přišel vyloženě mdlý... i přesto všechno hodnotím film mírně pozitivně. 60% ()

• Keď Gary (Paul Rudd) povie, že si vybral film na filmový večer, zdvihne VHS kópiu Cannibal Girls (1973). Toto bol druhý celovečerný film režiséra Ivana Reitmana, ktorý režíroval prvé dva filmy Krotiteľov duchov. (Arsenal83)
  • Kumail Nanjiani uviedol, že tvorcovia filmu čerpali inšpiráciu z animovaného seriálu The Real Ghostbusters (1986–1991), pričom poznamenali, že „chceli urobiť dlhú epizódu animovaného seriálu“. (Arsenal83)
  • Mckenna Grace povedala, že jej bolo zaťažko pracovať s pôvodným obsadením v porovnaní s Krotitelia duchov: Dedičstvo (2021), kde pôvodní herci prišli neskoro do filmu a boli na natáčaní len 2 týždne. V tomto prípade však pôvodní herci boli na pľaci 90% času a Grace priznala, že aj keď bola zábava s nimi pracovať a počúvať ich príbehy, cítila sa aj trochu vystrašená a znepokojená tým, že niečo pokazí pred chlapíkmi, ktorí to celé začali pred 40 rokmi. (Arsenal83)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (více)