Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) býval hvězdou svého oboru, dokud se při jedné obzvlášť náročné akční scéně cosi nepokazilo. Následkem nekontrolovaného pádu z velké výšky skončil Colt s pošramoceným tělem i egem. Rozhodl se dát filmovému průmyslu definitivní sbohem, a dokonce kvůli tomu dal kopačky krásné a nadějné režisérce Jody (Emily Blunt). Po roce poflakování mu ale otrne, a tak celkem vděčně přijme nabídku ambiciózní producentky na roli dubléra akční hvězdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v připravovaném ambiciózním sci-fi filmu. Když se ale dozvěděl, že ten film točí jeho bývalá láska Jody, určitě si řekl: „Kdybych to býval věděl, tak bych sem býval nechodil.“ A to není jediný malér. Celé natáčení míří do kytek, protože klíčový herec Tom Ryder se vypařil neznámo kam. A Colta pověří jeho nalezením, protože umí rány rozdávat i přijímat a nikomu nebude chybět, když i on náhodou zmizí. To vše rázem postaví Coltovy životní priority na hlavu. Uvědomí si, že mu svět filmu strašně chyběl, že režisérka Jody je jeho životní láska a že když nenajde hvězdu jejího filmu živou a práceschopnou, možná jí to zničí kariéru. Na jednoho obyčejného kaskadéra je to hodně slušná nálož. Protože jak sám říká: „Nejsem hrdina, jsem jen dublér.“ (Cinemart)

jirikzaboj

Originální blockbuster se záměrem uctění řemesla, které se ukazuje na kameře každou chvíli, ale je vlastně pořád za kamerou. Tedy poctění řemesla, které jen tak někdo neuctívá a rozhodně ne běžný divák. Ten si chce spíše smlsnout na příběhu, pobavit se, dát si popcorn a jít spokojeně domů. To všechno v tomhle filmu najdete, ale k tomu navíc i okatě a záměrně klasické kaskadérské kousky, natáčení zákulisí tohoto prostředí a především popkulturní narážky všeho druhu, které jsou určeny především pro znalejší fanoušky filmu, či samotné tvůrce. Všechny ty kulervoucí Jean-Claude psí kusy, Phill Collins, nihilistické slaniny apod. mě pobavily fakt na vysoké úrovni a věřím, že všechny na place v čele ústředního dua Gosling x Blunt kteří mají neskutečně přirozenou chemii, která je v posledních letech v romantických filmech nevídaná a přitom neměla být dominantním atributem, alespoň ne záměrně. Takové blockbustery potřebujeme nadále, jen škoda toho propadu v kinech, to si talentovaný D. Leitch nezaslouží.   PS: Aaron Taylor mě poslední dobou moc baví v záporných rolích a i když byl tady spíše takovou karikaturní postavou, tak mu to stejně sedlo. Myslím, že tyhle role mu budou nabízené čím dál tím častěji. Minimálně v to doufám. ()

Troglodyte

Nepamatuju, kdy jsem se naposled u akční komedie takhle nudil. Chtěl jsem, aby se mi to líbilo, Gosling je super, ale ani jeho šarm a komediální talent neutáhne špatnej scénář a pacing filmu, kterej je o 45 minut delší, než měl bejt. ()

Olicsfdias

Když jsem tady mluvil o Babylonu jako o snímku, který sklání neuvěřitelnou poklonu filmu ze všech sfér, tak jsem byl nadšen, že takovéto honosné snímky vznikají a nemají pouze hodnotu výpovědi ve své úctě k minulosti, ale taky hodnotu samotnou, kterou si vytvořili pro svůj vlastní epický děj. Kaskadér sice není epickým bijákem, který by vás uhranul svými uměleckými záběry či originální hudbou, která doplňuje celek filmu. Kaskadér vyjadřuje poctu řemeslu, které ke kinematografii neodmyslitelně patří a jeho důležitost není nijak zásadně ukazována či oceňována. Zanese vás tak na filmové natáčení, kde poznáme kaskadérské triky a vidíme jak je tenhle job těžký a nebezpečný. Vidíme kaskadéry jak dělají kaskadérské triky pro kaskadéry s filmu kaskadér, abychom tyto kaskadéry mohli ocenit díky kaskadérům. No zkrátka v tohle filmu se kaskadérskými triky nešetří. Je to prostě akcí nabitý flák, který vám bude neustále podávat další a další tríčky zaobalené v milostné zápletce s prvky komedie. Když už jsme u děje, tak ten je vystavěný spíše ve stereotypních akčních kulisách, která však fungují velmi dobře. Celý případ filmu je spíše průměrným honem kočky a myši v kabátku detektivního hledání, které se malinko zvrtne. Leitch dokázal, že i tyhle nudnější opakující se příběhy jdou podat na vysoké formě, kdy si tuhle vyhlídku na vraždu královsky užijete i díky humorem nabitému Ryanu Goslingovi v titulní roli, Emily Blunt, Aarona Taylor-Johnsona, Hannah Waddingham či Winstona Dukea. Zkrátka a jednoduše David Leitch nám dal zase něco jiného, staré idylky obalené do nového obalu, stejně dobrého a našláplého jako byl Bullet Train. Filmařské řemeslo se nedá popřít a kaskadéři dostali po mnoha letech čestné uznání. Teď už jenom, aby si společně s Chadem Stahelskim vybojovali oscarovou kategorii, i když se od roku 2026 bude předávat oscar za nejlepší casting, kde právě nějaký ten podíl tvoří i tento nebezpečný kousek filmařiny. ()

tein

Nedivím se, že to byl kasovní propadák. Toto je vyloženě film na úrovni Netflixu a jiných stream ovacích hovadin, na které se člověk podívá z úplné nudy tak maximálně jednou, jen tak ze zvědavosti, protože se o tom mluví, a už nikdy víc. Akce sice občas dobrá, vizuál taky, hudební a zvuková složka už je na tom hůř. Třeba stále se opakující stejná melodie je po čase už hodně otravná. Nejhorší je ta rádoby vtipná část, přitom vyloženě cringe, a taky ta extrémně trapná a převážně nudná romantická část. Chemie je mezi hlavními postavami nulová, stejně tak jako humor většiny scén, což je opravdu problém v tzv. romantické komedii. Mnohé dialogy jsou pak vyloženě WTF. Tento miš-maš se opravdu nepovedl a působí to jako když pejsek a kočička vařili dort. Kdyby se tvůrci nesnažili z toho za každou cenu dělat romanťárnu tak to možná mohlo fungovat na úrovni ztřeštěných Béčkových filmů z 80-90tek, ale takhle to opravdu nefunguje. Škoda, protože třeba takovej Bullet Train je minimálně o třídu výš. ()

EricNor

Moc me to nebavilo. Dejove rozbity, porad se to snazi byt zajimavy dialogama v neobvyklych situacich. Kaskady jsu fajn, ale je jich moc. Ani se nedivim, ze na to lidi nechodili, je to strasnej mismas a Gosling me nikdy nezaujal. Nejlepsi jsou zabery z nataceni na konci a Emily, ktera je dobra vsude. Bullet train se povedl milionkrat lip. ()

Mart4s

Kaskadér, jako spousta jiných filmů doplatila na obrovský trailer HIPE, který byl úžasný, ale samotný film zaostával. V kombinaci s né přívětivými prvními recenzemi bylo jasné, že kina nebudou praskat ve švech. A je to docela škoda, protože se jedná opravdu o poctivě odvedenou práci, ale stále tomu něco chybí. Osobně jsem se bavil a film beru jako příjemnou jednohubku. Doufám, že to Davida Leitche neodradí a bude dál do kin posílat takto originální snímky. ()

JohnDark

The Fall Guy, Akčná komédia, USA 2024, R: David Leitch, H: Ryan Gosling, Emily Blunt, Aaron Taylor-Johnson, Hannah Waddingham, Teresa Palmer, Stephanie Hsu, Winston Duke, Ben Knight, Jason Momoa, Zara Michales, 60% ()

Harding164

Neuvěřitelná nuda. Pod zatraceně tenkým pozlátkem akčňáku se skrývá tradiční romcom pro čtyřicátnice z Kauflandu. Obzvlášť první polovina filmu je naprosto tragická. Kdybych se na to nedíval s rodinou tak jsem to kolem čtyřicáté minuty vypnul a dal bych odpad. Druhá polovina se trochu rozjede ale až na finální akční scénu není o čem povídat. Goslinga mám opravdu rád a ani tady nezklamal, ale začínám se silně obávat o jeho budoucnost. Myslel jsem si, že Barbie byl jen úlet, ale zdá se že ne. Sice na tom ještě není tak špatně jako můj druhý oblíbený herec, Nicolas Cage, ale celkem rychle se propracovává na stejnou úroveň. ()

hypnos11

Akčí nabitá pocta kaskadérům. Akce je jako vždy u Leitchovým filmů skvělá, ač přehnaná. Vadil mi tu ten divný, ale prostý příběh. A hudba. Kissáci oukej, ale ten zbytek.. a hlavně ten cover Kissáků byl úděsnej. Příšerná hudba v rádoby blockbusterech se stala již normou, navíc.. jsou i horší věci, které Vás mohou potkat. Třeba sledování Ulice, nebo poslech Evy a Vaška. Taky mi vadila postava toho otravného herce. Ten byl otravný sice záměrně, ale otravný byl tak moc, že kdykoliv se objevil v záběru, zprotivil mi i vše okolo. Když to sečtu, vychází mi z toho 3*. Jenže to by tam nesměla hrát Emily Blunt.. ()

CHIPOSS

Naprosto totální pecka bomba šupelenice! A v opravdovém Metalstormu vypadá hlavní hrdina jako Aaron Taylor-Johnson! Třeba Universal opravdu natočí remake... Vypadalo by to skvěle! ()

Nellaron

Ide o romancu na pľaci, ktorú sa snažil Leitch okoreniť pomerne jednoduchou a priamočiarou zápletkou. Vopred viete, ako film skončí a úprimne, ak by tam nehral výborne hrajúci Gosling s Bluntovou, mal by nižšie hodnotenie. Azda najviac zabavili kaskadérske kúsky, ktoré edukačným spôsobom odkryli zákulisie tohto džobu. Vítam odľahčený humor, veľa odkazov na iné filmy. Príjemná jednohubka. ()

maxi_tom

Podarená akčná komédia s top ústrednou hereckou dvojkou. V kine sme si to s partnerkou užili. Gosling je proste borec. 8/10 4* ()

martineek

Film byl v celku dobrý, děj byl tak nějak splácaný dohromady, ale rozhodně jsem se nenudil. Bavil mě humor, akční scény, odkazy, atd. Scény byly dost random. Overall to byl americký film s vysokým rozpočtem, spoustou výbuchu a plný dobrého humoru. Doporučuju ()

Duffman 97

Krásný příklad toho, že lidi neví co chtějí. Pořád se remcá jak je Hollywood neoriginální a když něco originálního z Hollywoodu přijde, lidi na to kašlou. To je bohužel případ i jinak skvělého Leitchova filmu Fall Guy. Filmu, který si sám ze sebe ( potažmo z Hollywoodu celého ) dělá celkem brutální srandu. A to se dnes málokdy vidí. Ryan Gosling i Emily Blunt si své role naprosto užívají a je mezi nimi skvělá chemie. A ta je ve filmu potřeba, protože kromě vynikající akce, fungujícího vtipkování film nabízí i dobrý příběh, který je poctou kaskadérům.........lidem, kteří kvůli filmu nasazují životy. Za mě naprostá spokojenost. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí