Třiadvacetiletá vrcholová sportovkyně Andrea se připravuje na olympijské hry v Atlantě. Jako mistryně republiky ve skoku do vody nic jiného než tvrdý svět tréninků a závodů nezná. Až do chvíle, než si poraní páteř. Její sportovní kariéra náhle končí. Touha po úspěchu ji ale přivede ke kariéře pornoherečky. Stejně jako své tělo ovládala a využívala ve sportu, využívá jej při natáčení pornofilmů. Má slávu, peníze, komfortní život, nezávislost. Nakonec ale přece jen musí zpomalit…
Film je inspirován příběhem Andrey Absolonové, která byla v 90. letech jednou z našich nejúspěšnějších skokanek do vody a posléze neméně úspěšnou pornoherečkou Leou De Mae. (Bontonfilm)

POMO

Nulová psychologie postav i režijní invence. Pouze autorsky neangažované sledování kuriózního životního příběhu. Jako kdybych si četl povrchní bulvární článek nebo koukal na průměrný televizní produkt. Ale vidět detail vaginální penetrace na velkém kino plátně, i když jenom na dvě vteřiny, zážitkově potěšilo a překvapilo odvahou tvůrců. ()

honajz2

Mohl to být film o tom, že soutěživost z nás dělá mrchy, které (pod)vědomě soutěží i tam, kde souboj s ostatními rozhodně není primárním. Jenže není. Mohl to být film, který by byl reflexí české pornografické kinematografie, o které u nás žádný film doposud nevznikl a tak by se mohl bez problémů vydat směrem kladné, neutrální, nebo záporné. Jenže není ani jedno. Mohl to být pozoruhodný psychologický životopis nadějné sportovkyně, která kvůli úrazu nemůže pokračovat v kariéře a místo toho skončí v pornoprůmyslu. Tak se to i prezentuje, jenže... zase není. Co to tedy je? Počínání plochých postav v plochém světě s plochými problémy, jejichž vývin je jasně nalajnovaný. Výsledek jako by sázel na meziřádkovou sílu a psychologii, která všemu dá silný pevný celistvý tvar a zůstane chytře neutrální ke všemu, jenže pro to zde je minimum možných snah a tak na mě Císařovské debut působí jako film, který se o tohle sice divným způsobem snaží, ale nemá na to a je z něj jen unylé cosi bez názoru. Vlastně i dost lhostejný, jelikož věci se prostě nějak dějí, mezi tím nic navíc, tudíž mi zde veškeré vztahy a dějové linie přišly poněkud prázdné. Nakonec asi šlo hlavně o upevnění Andreinina vztahu se sestrou a obecně obnovení pevného pouta její rodiny, ale jestli hlavní pointou bylo, že rodina má držet pospolu, tak je docela fascinující, že film s takovým potenciálem a originálním prostředím ze sebe nevytříská víc než poselství, které vám řekne většina animáků pro děti. Zbytek jsou takové možné myšlenky, které se na chvíli zjeví a zase zmizí, takže pornoprůmysl zde zabírá výraznou část stopáže, ale vlastně se o něm vůbec nic nedozvíme. Tak jsem tomu držel palce, než jsem viděl ty průměrné reakce a když už jsem to konečně viděl, je mi drobátko záhadou, proč to v takové podobě vůbec vzniklo. Řemeslně vcelku klasické a neurážející, byť určité ambice např. skrze využívání naturalistických sytých zářících světel zde jsou a herecky to taky funguje, byť vedlejší role jsou výrazně slabší. Ale co z toho? 2* ()

Djoker

Absolonová toho za 27 let zažila hodně (skoky do vody, úraz páteře, porno, rakovina), takže je škoda, že si její příběh vzala na paškál zrovna debutantka Císařovská, která jen proskákala jednotlivá témata a nedokázala hlavní postavu vůbec zhmotnit. Germani sice přiráží jako o život, což potěší asi každého heterosexuála, ale vývoj tam není žádný. Vystačit si s pouhým konstatováním, že život je někdy pěkná svině, na celovečerní film opravdu nestačí. ()

PKD

Další náhodný film ze série ,,co budeme dělat, zatímco běží představení a my čekáme, až zavolají techniku na přestavbu´´. Zdůrazňuji, že já ty filmy či tv s. nevybírám. Většinou příjdu a něco zrovna, běží. Shoduji se s většinou, která píše, že film jen klouže po povrchu a nejde vůbec do hloubky a tudíž neříká skoro nic o ničem a sám je v podstatě k ničemu. To posl. už říkám já. Ale zase, nějká hrůza to nebyla a v rámci možností to kór nenudilo. Jediné, co mě docela šokovalo (neb jsem si před premiérou četl dlouhý rozhovor s rež., která tvrdila, že sice regulérně explicitní porno scény natočila, ale do kino verze to samoz. nepůjde) právě scény, kde se šlo doslova, natvrdo. To bych v tzv. mainstreamu, nečekal. Vyvalil jsem na to bulvy a byl to takový dopad, že tu 3. hvězdu dám ze ten shock. Jinak za 50%. A co se týče mé reakce, jak jsem se tak díval na zbývající 3 kolegy, ti na tom byly dosti podobně a to je 1 z nich  v rámci XXX žánru není žádný nováček, jako já. Jenže tohle jak říkám, v nenápadném mainstreamovém filmu do kin, nikdo z nás nečekal. Posl. věc ještě k tomuto. Bylo ze zpětného pohledu dosti zajímavé, že ti, co vím, že XXX prakticky moc neholdují (takový ti moralisti, co dělají doma satan ví jaké prasárny) zachovali kamenný xicht, zatím my os. XXX sběratelé/diváci, jsme z toho měli málem infarkt. Zajímavé. A na celém filmu, asi to nejzajímavější. Bod za odvahu, tvůrčí týme. Jak zde již zmínili i jiní. A od baby, která má vskutku srandovně naivní názory na porno průmysl, což mě v tom článku, spolehlivě rozesmálo. Taková ta brejlatá knihomolka, co zná max. 2 polohy a z análu by měla zřejmě, celoživotní trauma. Ale, třeba klame tělem. Doslova.;-) To je taky možnost. Ale kdo ví, jako verzi jsem viděl. Třeba se nakonec natočily 2.  Relativně pobaví (dost lidí, kteří jako já tohle od ne XXX filmu, nečekali) šhockuje a neurazí. To posl. se týká jen těch, kteří ví, do čeho jdou a nemají vysoký odpor k jistému žánru. ()

Willy Kufalt

Nečekaně silný zážitek. Těší mě, že se v uplynulém roce urodilo více českých filmů otevírajících nezvyklá témata a ač lehce půjdu proti davu, tohle se mi líbilo víc než Úsvit. Příběh úspěšné sportovkyně, která po těžkém zranění rozběhla novou (ještě úspěšnější) kariéru v pornoprůmyslu a do třetice zemřela mladá na zhoubnou nemoc, byl často již součástí propagace, takže jsem se jeho znalosti předem nevyhl. Přesto mě naplno přikoval: scény z tréninků a příprav na olympiádu braly dech, po chvíli je vystřídává fyzicky nepříjemné drama smíchané s dramatem osobním a záhy přichází úspěch v branži vyvolávající tak rozporuplné pocity. „Myslíte si, že i pornem se může předávat nějaké poselství...?“ Já si to nemyslím, nicméně náhled do pornoprůmyslu a jeho zákulisí plného lesku, bohatství a současně (morální) špíny byl nečekaně poutavý, i se scénami typu natáčení sci-fi porna ve skafandrech a kulisách kosmické lodi... a byť bych za jiných okolností mohl osud hlavní postavy brát jako morální pád na dno, režisérce se spolu s hlavní herečkou podařilo, abych s Andreou soucitil a spíše ji navzdory vybraným reakcím z okolí přál dosáhnout toužený úspěch. Ve chvílích opětovného shlédání s matkou nebo k závěru jsem vedle jisté tísně pocítil i kousek uspokojivého štěstí, že i za tak velmi krátký, ke konci se neodvratně blížící život dokázala silná hrdinka pro svou vytrvalost cosi dosáhnout a pozitivně zanechat, ať už šlo o oblast jakoukoliv. Výkon plný proměn se Natalii Germani v hlavní roli neskutečně povedl, ve scénách pózování u focení působí i sexy a ač ji registruji v poslední době jako často obsazovanou herečku, podařilo se mi vnímat během filmu především Andreu jako postavu. Hodně na mě zapůsobily i výkony ve vedlejších postavách (sestra a zejména rodiče) a emotivně smířlivý závěr. Přestože porno tvorbu nesleduji, souzním s pohledem na film ze strany NinadeL[85%] ()

• „Když jsme například natáčeli v obýváku, kde byl sex dvou pornoherců, tak oni měli takovou radost z toho, že mohou souložit v opravdovém filmu, že to rozjeli naplno se vším všudy,“ prohlásila režisérka Natálie Císařovská. „Majitelka bytu, kde se natáčelo, si mě pak vzala na kobereček s tím, že toto by opravdu nešlo, takže jsme málem skončili naše natáčení,“ dodala ještě. (Duoscop)
  • Po diagnostike zhubného nádoru v júli 2004 mala byť pre Andreu jediným východiskom operácia na mníchovskej klinike, no bolo na ňu potrebných minimálne 150 tisíc dolárov. Príbuzní preto založili finančnú zbierku, na ktorú prispeli aj Andreini kolegovia z pornopriemyslu. Pomoc ponúkol i vydavateľ pornomagazínu Hustler Larry Flynt. Nakoniec sa podrobila operácii, no už v decembri 2004 Andrea ochoreniu podľahla. (Biopler)