Grimcutty

• USA Grimcutty

Dospívající dívka a její malý bratr z předměstí musí zastavit děsivý internetový meme, který oživila hysterie jejich rodičů. (Disney+)

JohnCZ

Bubákem je tu takový animovaný zubatý Gru na steroidech, který moc neděsí, ale je celkem zábavný. To už se ale nedá říct o filmu samotném, jenž je hodně, ale fakt hodně soft hororem a v tomhle pojetí je to dost nuda. Od povrchně naivního scénáře až po nezáživné postavy, které se poměrně často chovají úplně divně a jsou i divně zahrané. ()

Davies182

Tohle je asi tak druhej horor ever, kterej sem viděl bez předchozího zjišťování hodnocení a "kvalit" filmu. Takže za prvé to nevypadá vůbec špatně, a rejža má očividně žánr v malíku. Sice se to úplně nevyhne nechtěným sebeparodickým scénám, a postavy taky nejsou zrovna chodící Einsteini, ale jinak to mělo všechno, co od lehce nadprůměrnýho strašení očekávám, a to včetně sympaticky nechutnýho lomeno děsivýho monstra. Fandové žánru ať klidně ochutnaj. [Disney+] ()

J*A*S*M

Námět o monstru, které pohání rodičovská hysterie, je skvělý. Grimcutty jej bohužel nedokázal využít k ničemu víc než k sotva průměrné teenage žánrovce, která jen v několika málo scénách dává vědět, že z ní mohlo být i něco víc. Chtělo by to komplet přepsat (takhle, jak to je, to působí naprosto absurdně) a taky nadesignovat monstrum, které nevypadá směšně. ()

JASON_X

Úvodní scéna je působivá a v divákovi vzbudí zvědavost. A i potom mě film ještě dlouho bavil, jako by ve mně ožil zastydlý puberťák a já se nostalgicky vrátil někam do blahých VHSkových časů všech těch Poltergeistů, Elm Streetů a jim podobných "rodinných" soft horrorů. Bohužel v průběhu času nabere na síle slizký patos, a to na úkor mysteriózna a horrorovosti. A závěrečné "zenově" šeptavé influencerské video a angažovaný proslov prdelaté Sáry mě už znechutily natolik, že tu třetí hvězdu dávám opravdu jen a pouze za ty dejme tomu první dvě třetiny. ()

Morholt

Mě tyhle generační záležitosti moc nesedí. Prostě nechápu, proč bych si měl třeba polejvat hlavu vodou a dávat to na sociální sítě. A protože na něčem podobném je Grimcutty založený, šel jsem do toho trochu s despektem. A bylo proč. Jak tady už někdo napsal, záporák se asi nejvíc podobal padouchovi z Já, padouch. Ale i s tím se dalo pracovat, kdyby to mělo nějakou hlavu a patu. A alespoň trošku sympatičtější herce, kteří by se nechovali jak patentovaní idioti. Sem tam se tu sice objevilo pár slušných momentů, nějaká ta krev vytekla a ten tatrman s nožem taky občas dokázala zaperlit, i když vypadal jako animák. Ale marná sláva. Jediné, co mi utkvělo v paměti byla skutečnost, že Shannyn Sossamon vypadá jako typická mamina, což je asi to jediné, co mě překvapilo. 20% ()

• V čase 01:16:41 zmiňuje Amir (Usman Ally) jména Dylan Klebold a Eric Harris. Jde o studenty, kteří 20. dubna 1999 v Jefferson County (Colorado, USA) zastřelili 11 studentů a zranili dalších 24 osob. Následně spáchali sebevraždu. (pornogrind)