57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

hanzi_111

Podle mě lepší než 1. díl. Cameron to vzal po svém a dobře udělal. Zklamaly mě trošku vizuální efekty, které bych i přes dobu natáčení čekal, zvláště od Jamese, lepší. Trošku mi vadil závěr, uvažuju, jestli to neměl Cameron ukončit bez malé holčičky. 95% ()

jizvoun

Sice už trochu víc akční než jednička, ale i po letech vynikající podívaná. Myslím, že jméno Vasquezová zná snad každý:) Hlavně doporučuji prodlouženou verzi, která příběh doplňuje o dost podstatných věcí. ()

BaseDallas

Hlboké osemdesiate roky zasiahli aj Votrelcov., tvrdí mariňáci a ich silácke reči ale neubrali nič na výsledku. Z mimozemských kreatúr stále naskakuje husia koža a tiesnivo-klaustrofobická atmosféra funguje výborne, dozvedáme sa nové skutočnosti a tak sa príbeh posúva kupredu. Sigourney diktuje, top scény s transportérom a boj v exoskelete s matkou. ()

Filatov

Ještě dodnes si pamatuju na ty traumatizující stavy, když jsem jako malé děcko po shlédnutí Aliens usínal a v noci jsem se budil hrůzou, že už si pro mě jdou. Vetřelci ve mě v mládí zanechali opravdu děsivej zážitek a i dnes nabízejí skvělou hororovou atmosféru. V ději se vracíme na LV-426 a opět se jedná o tu hrůzu, když se na radaru začnou objevovat, že už jdou. Tomu ale předchází opět připravující hodinka, kdy se všichni chystají do akce. Všude jinde bych kvůli tomuto zpomalovaní a zdržování ubral hvězdu, ale tady ne, protože Cameron dokáže tak báječně pracovat s atmosférou, že vás i ta úvodní hodina hrozně baví a už se těšíte až tým v kolonii přistane. Prostředí kolonie a souboj člověka s Vetřelci na jejím omezeném prostoru filmu prostě sedl a vždycky jsem oceňoval to, jak je člověk v oproti nim v defenzivě a že Vetřelci jsou mašiny na smrt. Scény typu "už jdou zavař dveře" nemají chybu. No a na Vasquezovou, Ripleyovou, Hickse nebo Hudsona jsme si hráli jako malý takže pokračování Vetřelce je rozhodně na 100%, i když už dneska takovou hrůzu nebudí. ()

shinlove

Společně s jedničkou můj oblíbený díl. Je to prostě pořád to skvělé sci-fi, které mě i po letech na Vetřelci fascinuje. Je jedno, jestli režíruje R.Scott nebo J.Cameron, ve výsledku na mě působí oba filmy stejně skvěle. 5* ()

Robbie

Pre mňa dosť rozporuplný film. Po temnom prvom Alienovi, za ktorého atmosféru strachu z neznáma vďačíme z veľkej časti vtedajším obmedzeným možnostiam špeciálnych efektov, prichádza druhé pokračovanie s najdokonalejšími efektami aké som kedy videl, ale na úkor tej úzkostlivej atmosféry, ktorú na Votrelcovi tak milujem. Aliens už nie je sci-fi horror ale akčné sci-fi, dokonalé cameronovské akčné sci-fi, ktoré nám predstavuje nie veľmi originálnu zápletku. Najväčším plusom filmu sú jednoznačne už spomínané dokonalé efekty Stana Winstona, predstavenie kráľovnej so vskutku nádherným, monštruóznym dizajnom, dynamický scenár, takže sa divák naozaj nenudí a napínavé finále. Mínusmi sú drsní mariňáci, ktorí patria do Predátora, votrelci, ktorí sú zrazu trošku dosť neinteligentní, príliš ľahko zlikvidovateľní a kosení ako šváby (ťažko uveriť že sú z tej istej vetvy ako ten pášák z jednotky, ktorý sám zákerne vyvraždil celú kozmickú loď) a Ripleyová, z ktorej sa stal Schwarzenegger. Celkovo je to ale po každej stránke veľmi ťažko tromfnuteľný sci-fi akčňák, aj keď pre mňa z votrelcovskej série asi najmenej obľúbený. ()

montel

Ellen Ripleyová (Sigourney Weaver), která jediná přežila boj s Vetřelcem, je po několika desítkách let spánku ve své lodi, konečně nalezena jinou lodí a míří zpět domů. Na palubě vysvětluje co se stalo s její posádkou a její zachránci rozhodnou, že na planetu kde byl vetřelec a kde byli spatřeny stovky vajíček, ale kterou nyní obývají kolonisté, pošlou vojáky a chtějí, aby je Ripleyová doprovázela. Ta zprvu nesouhlasí, ale kvůli lidem, kteří na planetě jsou nakonec odletí s nimi. Planeta však po jejich přistání vypadá opuštěně, avšak nakonec přeci jen někoho najdou. Tím nalezencem je mladá dívenka, která tvrdí, že Vetřelci zmasakrovali všechny obyvatele planety. O chvíli později naleznou vojáci jejich těla a vzápětí se musí bránit mohutné síle mimozemských nestvůr...Přímé pokračování Vetřelce, tentokrát bez většího napětí, avšak s více akčními scénami, které mi na filmu asi vadili nejvíc. Dvojka se mi nikdy nelíbila jako jedička a jednička se mi nikdy nelíbila jako trojka, takže jsem možná asi jediný, komu se nejvíce líbí z celé vetřelčí série, třetí díl. Ale herecké obsazení je tu parádní. 60% ()

Robino15996

Tak Cameron to pojal úplne inak a myslím, že urobil veľmi dobre. Zatiaľ čo pri Riddleym Scottovi som mal čo robiť aby som vydržal 116 minút pozerať tu mi ani 154 minút vôbec nevadilo. Osobne vôbec nerozumiem ako je možné, že tieto dva filmy sú hodnotené skoro rovnako...podľa mňa Cameronov Votrelec je o triedu lepší. 85% ()

filutaBLACK

Po hororově atmosférické vyvražďovačce (chodí xenomorf okolo, nedívej se na něho ) , kdy málo viděné zlo (chytrý tah, jedna scéna s pohybujícím se alienem by chtěla vypilovat, ale jinak znamenité) zlikvidovalo za den celou posádku Nostroma (není se co divit - primitivní zbraně proti organické mašině na smrt), je zde pokračování, které přepíná do polohy hard military SF. Ripleyová se vydává s jednotkou dokonale vyzbrojených mariňáků zjistit, proč se odmlčela kolonie na LV-426 (stále mě udivuje, že až po 20-ti letech objevili podkovovitou havarovanou loď Inženýrů... ) . Alienů si zde užijeme v plné smrtonosné kráse, a hojném množství. A jako třešnička - sama královna matka. Po 18-ti letech stále výborný film, s hláškujícími vojáky( Hudson: "Vasquezová, už si tě někdo spletl s chlapem?" Vasquezová: "Ne, a tebe?" ) a jednou z největších žen-bojovnic Ripleyovou. ()

Great.Gatsby

Bohate sa vyrovná jednotke. Akčnosťou aj hororovými časťami. Cameron to natočil perfektne. Veľa hier a filmov sa muselo týmto kúskom inšpirovať. ()

sousenk

Jedničku jsem viděl ještě jako děcko na VHS a do té doby jsem se u žádného jiného filmu tolik nebál. Na vetřelcích už jsem byl v kině a je to jeden z mála filmů, který můžu vidět kdykoliv a viděl jsem ho tolikrát, že to ani nejde spočítat. Rozhodně nejlepší a nepřekonaný díl z celé série a řekl bych i ze všech hororů (jasně, můžu se leknout u nějaké duchařiny, kdy po minutě ticha vyskočí ze tmy nějaká zdechlina a záběr je doprovozen zvukem, kdy málem prasknou reprobedny, ale to je asi tak všechno). Až na prequel Prometheus byly další natočené díly o ničem. ()

Dumaru

Po pozretí Votrelca som si ešte ako junior povedal, že čo môže prísť lepšie ako jednotka?A veru prišla, dvojka Votrelci. Viac akcie, viac votrelcov, viac vystrieľaných nábojov, cudzia kolonizovaná planéta a napätie v celom filme. Čo viac som si mohol priať ako milovník sci-fi a hororov? Ale vrátim sa na chvíľu ešte k jednotke, málokto si uvedomí že aj efekty a príšerky vytvorené v 1979 môžu byť kvalitné, samozrejme že vo Votrelcoch sa to len znásobilo. Dávam tomuto kultovému filmíku 5 hviezdičiek,,, ()

Snakefinger

Oh yes. Tady opět milník sci-fi žánru. Propracovaný, šokující až na závěr, velkovýpravný. Superlativů by se našlo mraky, ale proč vlastně. Každý kdo nemá zrovna IQ houpacího koně, prominte, vetřelce, už to viděl nejméně desetkrát. Tohle je jeden z mála opravdu nesmrtelných filmů. ()

bjehna

Vynikající. Od začátku mě ihned stáhnul do celého dění a nepustil. V posledních pár minutách jsem cítil, že ani nedýchám a čekám, až se z toho Ripleyová dostane. Ačkoliv jsem věděl, že se odtamtud samozřejmě dostane, i tak jsem byl napnutý jak podprsenka 60A na hrudi stopadesátikilového Helmuta... Řadím nejvýše. Perfektní. Brutální. Akční. Skvělý. 98% ()

Strid

Výbornej film ale doporučuju se nejdriv podívat na první díl a až pak teprve na dvojku jinak to nemá smysl ()

Dupac

Zatímco u Ridleyho nepřekonatelného Vetřelce dodneška funguje klaustrofobický pocit, že vás TO sleduje někde blízko, Dvojka je udělaná tak, abyste se těšili, až se ty slavné zrůdičky konečně objeví, aby je parta militantních bezmozků mohla efektně vystřílet. Režisérská verze je navíc v tempu ještě víc rozkolísanější než ta původní a triky jde jen stěží označit za novátorské. V Top 200 může být tenhle testosteronový osmdesátkový odvar leda tak ze sentimentu. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)