Rivalové

• USA Challengers (více)

Ve filmu Rivalové od vizionářského režiséra Luca Guadagnina hraje Zendaya roli Tashi Duncanové, bývalé tenisové šampionky, která se stala trenérkou, jež se neštítí své hry na kurtu ani mimo něj. Manželství se šampionem, který je těsně na konci své kariéry (Mike Faist), Tashiina strategie na manželovo vykoupení nabere překvapivý směr, když se musí postavit vymydlenému Patrickovi (Josh O'Connor) - svému bývalému nejlepšímu příteli a Tashiině bývalému příteli. Jak se jejich minulost a přítomnost střetávají a napětí stoupá, Tashi se musí sama sebe ptát, co bude stát vítězství. (Vertical Entertainment)

Lanark

V podstatě to kopíruje moji náladu, když náhodou někde trefím tenisový zápas. Čím déle na to koukám, tím víc se nudím a celá ta monotónní hra mi nedává smysl. A že jsou špičkoví tenisté samolibý kokoti vim i bez toho, aby si dva z nich přede mnou museli dvě hodiny honit šuliny. A myslim, že ani scénarista nakonec nevěděl, jakou roli má Zendaya vlastně hrát a podle toho to pak i vypadá. ()

YumiOkami

luca guadagnino mě nepřestává překvapovat. jeho filmy jsou dokonalý. nejdřív krásný, romantický call me by your name, pak krutý thriller bones and all a teď tohle. challengers je o selhání, zradě a souboji probíhajícím na pozadí milostného trojúhelníku. dva kamarádi chtějí jednu holku. jeden kamarád chce toho druhýho kamaráda. ona nechtěla narušit jejich pouto, ale oni chtěli. pustili si jí k sobě a narušili tím svůj vztah. vím, jaké je to ztratit přítele a tak chápu, proč se stále snažili být si na blízku. když konečně zakopali válečnou sekyru, byli všichni zase šťastni… vztahy jsou komplikovaný. ale tenhle film nebyl. dvě hodiny utekly a já byla ohromena. je moc brzo říct, že tohle byl film roku? soundtrack byl úžasný. kamera nádherná. herci byli sexy. upocené tváře mi nevadily. spíš naopak. jednoduše pětihvězdičkový film. těším se na další filmy od lucy. grazie! … „You don't know what tennis is. It's a relationship. For about fifteen seconds there, we were actually playing tennis. And we understood each other completely. So did everyone watching. It's like we were in love. Or like we didn't exist. We went somewhere really beautiful together. ()

blackkocour

No co mám na čelendžrs povedať? Športové bijáky, ať už tenis, fotbal, golf, šachy (je to vůbec sport, možná jo ale potit se u toho moc nedá?), tak nemusím, nesnáším je, ale jedinou výjimkou je Vybíjená, nikoliv ta česká ale s Vincentem a Stillerem. Kurva, ale tady se navíc mrdá, a ne jen do Zenáji, ale do jiných řitných otvorů. Jinak, uvažovali jste někdy o tom, jak je erotika a nahota ve filmech tak kurevsky na hovno? Každý, kdo se někdy díval s rodiči na Rychle a chlupatě, nebo Teorii velkého šuku, určitě mi dáte za pravdu, že v ten moment kdy tam hot bikiny holka svlékne trochu víc šatcva a jsou ji vidět jen plavky, musíte dělat že se nekoukáte, protože riskovat že se to fotrovi bude líbit, a místo mamky bude ošahávat vaši prdel není dvakrát příjemný. Obecně bych ve filmech jen znázornil nějaké akty, a například takové Prcičky se ideálně tvářej jak honitba před spaním. Další věc, film je jen o milostném čtverci dvou přiteplených tranzistorů a jednom kapučínovém muffinu, a buďte si nadrženi jak chcete, ale Zendaya jako přistávací dráha není vůbec nejžhavější gate pro buzno airlynes. Ani v Euforii nepodává všelijaký výkon, a krom úlohy vypravěče tam nemá velkou váhu. Ale hekání si užijeme dost, ať na kurtu nebo v napérovaný posteli. Představte si Borga a McEnroea, co se moc neuměj rozhodnout jestli klovnou Venusy nebo Serenu, ale romantika je na úrovni 2 girls 1 stanley cup. P.S. - Soundtrackový jukebox po dlouhé době dost stylovej, až si nějaké star treky schovám do playlistu. ()

Streeper

Od tohoto filmu jsem očekávala vizuální masterpiece a to jsem i dostala. Vizuálně je to naprosto dokonalé, závěrečný tenisový match bude za několik let jedna z nejikoničtějších filmových scén. Dost mě překvapil Josh O'Connot, v reálu působí tak stydlivě a introventsky, že jsem byla překvapená, jak úplně rozdílný je v tomhle filmu. Zendaya nezklamala, femme fatale téhle doby. ()

Arbiter

Cílevědomí lidé dokáží být děsiví. ___ Žít v pravdě a tedy v souladu se sebou - kdo z nás to s jistotou dokáže? ___ Dětinská radost a povýšenost - z výkonů vlastního těla, ze síly a rychlosti, z vítězství, z moci. Ego dokáže sežrat úplně všechno. A vadí to? ___ Ti tři milovali a nenáviděli především sami sebe, až pak sebe navzájem. To díky svým propleteným závislostem si do detailu rozuměli a intenzivně se prožívali a dokázali energicky sdílet svoje bytí. Těch pár vteřin splynutí  jim za to stálo, stojí, bude stát. Než jim za rok dojdou síly. A co potom, s touhle hrou? Melodramatický až na půdu. C'mon! ()

• Hoci sa bežný zápas odohrá v rámci jedného dňa, tu sa zápasy točili aj v rámci troch filmovacích týždňov, čo spôsobilo, že sa tu striedajú všetky druhy počasia od slnečného po zamračeného a rozdiel teploty vzduchu bol tak výrazný, že v niektoré dni nebolo ani 10 stupňov Celzia, no v iné aj nad 30. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa začalo 3. mája 2022 v Bostone, kde sa konala kastingová výzva pre miestnych obyvateľov, aby sa zúčastnili konkurzu na tenisových hráčov, generálnych komparzistov a náhradníkov. Natáčanie prebiehalo vo štvrtiach Back Bay a East Boston a ukončené bolo 26. júna 2022. (Arsenal83)

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (více)