Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

Diskuze

Susinnon

Susinnon (hodnocení, recenze)

na tento film som bola v kine asi ako štvrtáčka s rodičmi... vychovávateľka v družine si ich musela zavolať na pohovor a prehovoriť ich, aby mi to dovolili pozerať, lebo som vkuse vyrevovala, že chceeeeeem a chceeeeeeem :D a potom mi mamka zakrývala oči pri milostných scénach :D:D:D a tak som ho videla už v dovolenom veku a stále sa mi páčil...:D

Samuel7

Samuel7 (hodnocení, recenze)

Přesně jak tu bylo řečeno, nikdy se neokouká, prostě nádherný film, akorát nechápu proč prostě není v top 200.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

prochy10

prochy10 (hodnocení, recenze)

Tak tohle je naprostá klasika, skvělý romantický příběh s překrásnou lodí, výbornými a dojemnými pasážemi, které mě vždy dostanou, na tenhle film se můžu dívat pořád a neokouká se.

Aqualung

Aqualung (hodnocení, recenze)

Co k tomuhle dílku s velkým "D" dodat.Sladká, lahodná, pestrobarevná, ale vyčichlá limonáda.

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Titanic je po vsetkych strankach uzasny ale bohuzial je jednym z filmov ktorym hype okolo neho poriadne uskodil. A to skoda, zasluzil by si byt v TOPke.

Cortigon

Cortigon (hodnocení, recenze)

bylo by bezva kdyby sel titanic znova do kin.. určo bych naněj šel.. si zas zaplakat =) těd v TV to není nic moc.. hlavně na Primě.. prostě jste ponořeni do příběhu a najedniu na vás vybafne hnusná růžová reklama JUICY pak ta hrozná reklama na dementní Ošklivku Katku atd. atd. a těch reklam je tam božehnaně. Už delší dobu mám chut' si koupit originálku a koukat nato hezky na PCčku.. V tom kině by to bylo brutální.. sem si jistej že i velkýho chlapa by ten konec dostal.. hlavně to jak se kamera dívá na ty Roseini fotky, jak třeba jezdila na koni obkročmo atd... s tou hudbou to je něco neuvěřitelnýho! vlastně splnila vše co jí Jack tenkrát řekl i dokonce to že zemře jako stará v teplý postely.. a potom jak se imaginárně vráti zpátky za Jackem na Titanic.. to mě jako vždycky dostalo.. už sem si říkal že sem přeci velkej a ýe už to vídím už nejmín po 10x.. ale ten konec to se prostě nedá vyjádřit slovy.. v kině by to bylo něco neuvěřitelýho!

Carfait

Carfait (hodnocení, recenze)

Tento film musí chytit skoro každého za srdce. Ikdyž na tento film, kdybych se na něj kouknul dvakrát za měsíc tak podruhý nevydržim ani čvrthodinu. Ale 5* si zaslouží po právu. Skvělý

oLí

oLí (hodnocení, recenze)

A mohla by jít do kin prodloužená verze. Na DVD jsou vystřižené scény jen zvlášť.

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

No, 14 dubna 2012 tomu bude přesně 100 let od potopení lodi a kdyby přeci jen Cameron narazil s ambiciózním AVATARem, znovunasazení TITANICu do (celosvětové) sítě kin by klidně dalších pár set milionů dolarů přineslo, což by případné nespokojené červené čísla jeho produkční stáje vyvedlo z nouze..

Obecně bych uvítal kdyby se některé výrazné a významné filmy objevovaly deset let po své premiéře opět v kinech (jen z letošních bych rád na plátně uvítal Armageddon, Saving Private Ryan, atp.).

Kass

Kass (hodnocení, recenze)

Se mi zdá, že tady to hodnocení filmu neustále zřetelně stoupá... je to myslím nějak rok co tu bylo tuším 77%. Zajímavé kam se to vnímání (a hodnocení) tohodle filmu posune za dobrých 20, 30 let až to bude bráno jako vzdálená a regulérní superklasika :-)

Wendy

Wendy (hodnocení, recenze)

Tak že bych se na to dnes na Primě poprvé v životě podívala... :-)

Blackberry

Blackberry (hodnocení, recenze)

ja som si chvalabohu Titanic uzil az 2x v kine...ale to uz v roku 98, teraz by som ale dal veru reprizu

Dudek

Dudek (hodnocení, recenze)

oLí: Taky tak. Opravdu bych Titanic rád viděl na velkém plátně a to kina opravdu nemám rád.

oLí

oLí (hodnocení, recenze)

Kéžby to ještě někdy běželo v kinech.. nenechal bych si ujít !

Cortigon

Cortigon (hodnocení, recenze)

jo tenhle film je moje srdcová záležitost.. kdybych měl sepsat žebříček mích nejoblíbenějších filmů tak tenhle by v něm jasně a bezkonkurečně vévodil. Lidi, který mu tady daj hodnocení odpad nebo 1-2 hvězdy bych poslal na křeslo. - elektrický (za demenci) TO Renton: O tomhle vím už delší dobu.. já bych to rozhodně jako chybu filmu nebral.. ta scéna je dobrá a působivá! hlavně když ji vidíte poprví + tam hraje skvělá a ladící hudba. Možná je kapku nelogická ale rozhodně splnila svůj ůčel. TO skocan: Tebe chlape potkat v reálu na ulici tak končíš. To se namě nezlobte ale takový trapný keci může napsat jen ůplnej kretén.

LiborGondek

LiborGondek (hodnocení, recenze)

Když jsem jako malý viděl tento film, tak jsem si ho oblíbil, že ho mohu vidět znovu a znovu. Je to strhující příběh jednoho zaoceánského parníku a dvou mladých lidí. O kvalitě tohoto filmu svědčí i počet získaných oskarů.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

smolicek04

smolicek04 (hodnocení, recenze)

Ktorí blbec dá na tento film Odpad, a odôvodný to tým že to vôbec nebolo vtipné!!!! Ach kam ten svet speje???

Petike

Petike (hodnocení, recenze)

Prepáčte, ale ja sa skrátka vždy snažím napoly ignorovať tú až mierne gýčovitú romantickú zápletku... :-P Ale tie vedľajšie dejové línie a osudy reálnych aj fiktívnych postáv, to je niečo výborné na sledovanie ! Najsilnejšia scéna v celom filme ? Hudobníci pred odchodom z paluby ešte naposledy a potichu zahrajú... requiem... A počas neho skáčeme od jedného záberu k druhému, z ktorých sa na nás len tak hrnú slová bezmocnosť, katastrofa, zúfalstvo : Konštruktér Andrews nastavuje chronometer na presný čas potopenia sa lode, kapitána Smitha zalieva voda prenikajúca na mostík, starší manželský pár sa chystá na večný spánok vo vzájomnom objatí, mama číta deťom ich poslednú rozprávku na dobrú noc... Hlavne postavy hudobníkov tvoria v tej katastrofickejšej druhej polovici akúsi funkciu neutrálnych pozorovateľov a zároveň rozprávačov deja ako takého. Nik si ich síce nevšíma, ale ich rola nie je malá...

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill