Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

Režie:

James Cameron

Scénář:

James Cameron

Hudba:

James Horner

Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates, Bill Paxton, Gloria Stuart, Frances Fisher, Bernard Hill, Jonathan Hyde, David Warner, Victor Garber (více)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

lapaix

Nechápu odpadová hodnocení, která řadí Titanic po bok "skvostů", jako je Major Maisner nebo Prďoši. Titanicu nechybí nic - je tam romantika, je tam katastrofa, herci jsou skvělí, po technické stránce je to zvládnuté dokonale... Navíc to muselo zasáhnout každého, kdo není naprosto bezcitný cynik. Podle mě opravdu povedený film. 90% ()

AlicaFox odpad!

TAKZE PRECO ODPAD??? Videla som to ako decko ale povedala som si ze si to kuknem ked uz bolo to 100 vyrocie potopenia Titanicu. Teda poviem Vam ze taky GYC akym je tento film som uz dlho nevidela (ako decko som to tak nevnimala samozrejme). Prva tretina bola uplne nudna a kludne mohla byt kratsia. Druha tretina bola plna bohacov co jedli, pili, fajcili a kecali o uplnych kravinach len aby divaka presvedcili ako super sa im zije. A aby som nezabudla tak sa tam vyskytol uplny dement (Di Caprio) ktory mal plno debilnych hlasok co vykrikuje z lode a zvadza bohatu slecinku. Tretia tretina bola najhnusnejsia zo vsetkych lebo sa mi snazila hrat na city. Ale nie tak nenapadne ale uplne okato!!! Tak strasne mi to vadilo ze som myslela ze asi hodim tycku. Zabery typu "mamicka cita rozpravku detom skor nez sa utopia" ma vazne vytocili do nepricetna. A ti dvaja dementi ktory sa nemohli zachranit obaja, lebo jeden kus dreva ich udajne nemohol uniest oboch ma vazne pobavili. Ked tak na to drevo pozeram tak je dost masivne a skor sa cudujem ze neslo ku dnu aj bez nej(aj ked mozno sa mylim, sorry nemam to odpozorovane). NA KONIEC ESTE CERESNICKA NA TEJTO TROJPOSCHODOVEJ TORTE: ten posledny zaber kde je ona znova mlada a bozkava sa s tym debilom na schodoch zatial co vsetci mrtvy tlieskaju, tak to ma vazne dojalo k slzam. Ale nie preto ze by to bolo take dojemne ale preto ze je dojemne ze niekto moze takuto gycovitu sracku vobec natocit. Cameron by sa mal utopit v oceane spolu s tym fiktivnym diamantom. Tento film je z historickeho hladiska VELMI nepresny! Herecke vykony na zaplakanie. Logicke chyby? Ani sa radsej nevyjadrim. Technicke prevedenie mohlo byt tiez lepsie. Jedine co ma zachranilo pred hysterickym zachvatom z pozerania tohto filmu bol Ioan Gruffudd ktory si strihol vedlajsiu rolu a snad, hadam najlepsie zahratu. Najprv som dala 2 hviezdy z nostalgie ale potom som si uvedomila ze tento blud si nezasluzi ani jednu. ()

Trinactka

Uznávám, film je natočen dobře (jak už bylo uvedeno), ale to je tak vše (alespoň u mě)... Doopravdy jsem se dokázala vžít do hlavního hrdiny v době, kdy skočili do vody, Jack zmrzl a Rose ho pak poslala ke dnu, to mi ho přišlo doopravdy líto... Nikdy jsem nedokázala pochopit, proč u tohoto filmu holky (tradičně) brečí.. Asi mi chybí nějaké to kolečko ;) ()

filmuska94

Najväčší film všetkých dôb, tento film určite nepatrí medzi odpad, i keď zrovna niektorí nemusia obľubovať romancu, avšak myslím že tvorcovia si dali dosť záležať. Musím podotknúť že Kate sa na rolu hl. postavy dokonale hodí, x krát som videla titanic ale pri niektorých scénach mám vždy husiu kožu, aj keď sa bránim akokoľvek záver filmu ma vždy rozplače. Som rada že sa titanic vrátil do kín min. roku (2012) v 3D, najprv som si myslela že 3D verzia nebude veľmi šťastné riešenie, nakoniec som bola ohúrená a s obdivom som si vychutnala svoj obľúbený film, dokonca presne 100 rokov po potopení titanicu. James Cameron odviedol skvelú prácu, jednak aj kvôli tomu patrí medzi mojich najobľúbenejších režisérov. (100%) ()

jimmyOMG

Předpokládal jsem, že mě romantická část filmu bude nudit a nezajímat, ale ono ne, film je opravdu excelentní a určitě patří k základům. Po dlouhé době jsem ho zase viděl.. :) ()

bivoj1970

Čekal jsem velkofilm a očekávání se splnilo. Čekal jsem špičkové triky a výpravu , očekávání se splnilo. Vzhledem k tomu že se jedná o film podle skutečné tragedie jsem čekal , že se na konci nebude tleskat jako ve většině amerických filmů. A oni to dokázali nacpat i sem , proto ty čtyři hvězdy. ()

Otarie

Nadávat na Titanic je oblíbené, protože je to komerční dílko pro široké masy a ještě k tomu love story. Jak jinak než komerčně zpracovat tak profláklou látku? Je to povedené, je to velké, je to krásné, je to fajn. ()

femur

Tak tohle je klasika. Je tam drama, napětí, romantika a láska, energie a náboj! I když je to 16 let starý film, některé novější se mu nevyrovnají. Kromě romantického příběhu nám film přiblížil i celou katastrofu, no a řekněte, není to nejlepší způsob, jak se o tom více dozvědět? :) ()

punkerka16

Když jsem Titanic poprvé viděla jako malá holčička, vyvolal ve mně neuvěřitelně silné emoce (to se mu ostatně daří dodnes) a já věděla, že na něj jen tak nezapomenu. A opravdu, zapsal se mi hluboko do srdce a tam také zůstane. Dokonalé filmařské dílo. ()

lenka26

Velice opěvovaný film, ale pro mě ne dokonalý, abych dala plný počet. Di Caprio je dobrý herec a mám s ním filmy ráda, ale do takto silně romantických filmů mi prostě nesedí, je tam velice mladý a nevyzrálý pro roli. Např. s mým oblíbeným Garym Oldmanem se nedá vůbec srovnat :). ()

Jennifer600

Tenhle film miluju, znám ho už nazpaměť, ale nikdy mě neomrzí. Brečím vždy, větší romantiku jsem snad nezažila. Leonardo DiCaprio a Kate Winslet to zahráli na jedničku, klobouk dolů. Mrzí mě že jsem to neviděla v 3D verzi, to musela být bomba a tento film to zaručeně posunulo o kousek výš.Zkrátka nejlepší katastrofický romanťák neznám ;-)) ()

Majez

Popravdě nemám rád tyto slaďáky, ale poctivá filmová práce mě uchvátila, detaily lodi, kostýmy a vše okolo je dokonalé. Nebudu zastírat 1. 1/2 filmu jsem se nehorázně nudil (naštěstí jsem na tom byl v letním kině) a druhou půlku se tetelil blahem, jak to všechno na plátně vypadá parádně. Podruhé si Titanic už nepustím, ale nelituji, že jsem ho viděl. Jen jsem doufal, že to tentokrát dobře dopadne :-)))) ()

CrazyAn

Titanic je film, který by měl znát každý. Titanic nikdy nezestárne. Je to film o životě, o lásce, o katastrofě, zkrátka to co k lidskému životu patří. Režiséra Jamese Camerona opravdu obdivuji. Určitě věděl co dělá. Dal do toho spoustu úsilí a peněz a film se mu dokonale povedl. Herecké obsazení mi také sedlo. DiCaprio s Winsletovou předvedli úžasný herecký výkon. Film jsem viděla už tolikrát, ale je to ten tip filmu, který bych mohla vidět třeba stokrát, ale stejně mě neomrzí. Skoro každý Titanic obrečel, divím se, ale i přes to, že jsem emocionálně založený člověk, jsem Titanic nikdy pořádně neobrečela. Možná, ale přeci jen u písničky My Heart Will Go On. Když jí slyším, vždycky mě dojme. Film hodnotím 5 hvězdičkami, jelikož je to jeden z filmů, který určitě zasáhnul a ještě zasáhne lidstvo. Jak už jsem řekla na začátku Titanic nikdy nezestárne! ()

Rossemary

Nádherný príbeh o skutočnej láske ktorý dostane každého za srdce. Pre mňa je to najlepší romantický slaďák ktorý môžem pozerať stále dookola a nikdy ma to neomrzí a samozrejme že slzičky nemôžu chýbať. Skvelý Leonardo Dicaprio ktorý je vždy veľký fešačisko a moja obľúbená Kate Winslet čo viac si môžem priať. ()

WerRysS

Ten film je podle skutečné události ;-) Je to hrozně smutné,že to tak dopadlo :-(( Aspoň víme co se stalo před 101 lety :-)) Smekám panu režisérovi :-)) ()

Kemkacek

Ach..Je to tak tři roky co už nemám náct a tento film jsem viděla poprvé asi před rokem..Dřív jsem na to prostě neměla odvahu. Sedla jsem si do křesílka a společně s mojí užasnou kamarádkou Hanou tento film pustila..Přiznám se že začátek mi přišel nudný ale jak by jste chtěli udělat jiný že. Pak sem to rozjelo...rok 1912 ...už z té užasné atmosféry jsem byla na větvi...Lovestory se mi moooc líbila ale ntrpělivě jsem čekala až příjde osudný náraz.....Konec byl uchvatný...Víte přece jenom přiznejte se že každý si myslel že Jack přežije a bude to jako každý americký film...Ale Cameron věděl že mi si to budeme myslet a dal aby nepřežil..Moji milí já se rozbrečela jak malý děcko...Už ta scéna jak zmrzlá Rose najde píšťalku mi přišla hrozně dojímavá....A když se na konci dívá na Sochu svobody...jedním slovem NÁDHERA ! ()

cibernetical

Romantický film, ve kterém uvidíte zemřít víc lidí než v kdejakém akčňáku. Ve finální scéně, kdy v moři plave několik stovek obětí jedné z nejslavnějších katastrof v dějinách lodní dopravy, budete dojati k slzám. Nikdy na tebe nezapomenu, Titanicu. ()

michael.film

Jack a Rose boli tak skvelý pár, že po Jackovej smrti som preplakal celú noc, čo mne sa ešte pri žiadnom filme nestalo. Film tak dojímavý, akční, jednoducho skvelý a geniálny že si musí získať každého diváka. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill