Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

Goldbeater

Tak nám Ti West uzavřel svou volnou texasko-hollywoodskou trilogii a je na ní nyní vidět taková parabola. S X nás West oslnil velmi povedeným retro vizuálním stylem, ačkoliv prostoduchý scénář nebyl zrovna ničím úchvatným. Pak přišla Pearl, poměrně obdivuhodná hororová charakterová studie a highlight (nebo anomálie) celé trojice, potažmo rovnou režisérova celého katalogu. S MaXXXine se West opět spíše vrátil na začátek, tedy k vítězství formy nad obsahem. Působí to na papíře trochu nedopečeně, nevypilovaně. Možná už se režisér tak trochu autorsky unavil. Stále to je velká zábava, má to skvělý vizuál a zasazení do poloviny 80. let vypadá naprosto věrohodně. Ti West nikdy nebyl silný scenárista, ale má rád film, má rád tvorbu filmu a rád taky cituje ze žánrových klasik. Po skvělé Pearl mírné zklamání, přesto fajn nenáročná podívaná. [KVIFF 2024] ()

hroubek

Velmi kvalitní zakončení volné hororové trilogie od Ti Westa. X a Pearl jsou dobré filmy, a jsem rád, že totéž mohu napsat o MaXXXine. Režisér Ti West mi potřetí dokazuje svůj talent a jistou filmařskou vyzrálost. Každý film z této hororové trilogie si jde svou vlastní cestou, a po každé nabídne divákům něco jiného. X bylo hororové béčko, Pearl byla psychologický thriller, a MaXXXine je atmosférický thriller říznutý s detektivkou. West si s každým filmem hezky vyhrál a je radost sledovat, co nám nabízí. MaXXXine má skvělou retro atmosféru, výborně využívá Hollywood osmdesátých let - scény z ateliérů vykouzlí cinefilům úsměv na tváři, a nebojí se do děje zapojit Nočního stalkera. West moc dobře ví, jaký film točí, a nebojí se občas být přepálený, béčkový a zábavný. West chce diváky bavit a zároveň složit poctu hororům, Hollywoodu a konkrétním umělcům. Mia Goth v minulých dílech podala fantastické výkony a tady je opět skvělá a krade si scény pro sebe. Bohužel tady nemá tolik hereckých výzev jako v minulých filmech, ale i tak podala parádní výkon. Elizabeth Debicki dostala velmi vděčnou roli a zahrála jí s přehledem, a já si její výkon užil. Michelle Monaghan a Bobby Cannavale mají zábavné role a je vidět, že se dobře bavili. Lily Collins nemá tolik prostoru, ale i tak je moc fajn. Po dlouhé době jsem si užil Giancarla Esposita, který má velmi zábavnou a dobrou roli. Další, kdo má velmi dobře napsanou roli je Kevin Bacon, který přehrává jako o život a královsky se baví. Film mi dost sedl, a hodně jsem si užíval atmosféru, jednotlivé momenty, hororové scény atd. Jediné, co mi výrazně nesedlo je hlavní záporák. Jeho motivace jsou hezky uvěřitelné, ale nesedl mi po herecké stránce. MaXXXine je povedený a zábavný film a krásně uzavírá celou trilogii. ()

POMO

Slibně rozjeté uzavření trilogie X / Pearl / MaXXXine těší záludně zlověstným tónem, hororovými nechutnostmi, osmdesátkovým audiovizuálem a prostředím hollywoodských filmových studií, ale vyobrazení satanistického kultu a vyznění pointy film shodí do scenáristicky líného a fanoušky série nechtěného, laciného bludu. Navíc i přítomnost známého “Night Stalkera” (viz. výborný Netflix dokument) film nijak nevyužívá a pouze ho zmiňuje ve zprávách. [KVIFF] ()

matmanX

Tenkrát v Hollywoodu rated XXX. Po sedmdesátkové exploataci a hvězdičkách raného Hollywoodu z prdelákova si West bere na paškál satanskou paniku osmdesátek a pořádně se v ní výživá. Barevné neony vypalují sítnice nadšených návštěvníků videopůjčoven mířících přímo do sekce pro dospělé, aby si vypůjčili poslední biják Maxine v podání klasicky dokonalé scream queen Mii Goth. Škoda, že vedlejší postavy ne vždy dosahují jejích kvalit, i když za zmínku rozhodně stojí Espositův herecký agent za všechny prachy a Baconovo dokonale slizké soukromé očko. Vyprávění má trochu problém rozhodnout se, jestli chce řešit emoční cestu Maxine nebo vyšetřování vražd, což ochuzuje gradaci k jinak krásně ujetému finále. Zároveň MaXXXine nikdy nedosahuje psychologicky perverzních hloubek Pearl a spíš spojuje předchozí velice rozdílné filmy, než aby pokračovala v nastavené trajektorii. I tak jde o povinný biják pro každého fandu 80's excesu sexu a násilí. Zvlášť bych doporučil v double feature s De Palmovým Dvojníkem. ()

William_

4.5/10. Velké zklamání a nejméně povedený snímek z této pomyslné X trilogie. Nástup má film velkolepý a ladně mi úvodní titulková sekvence připomínala začátek Tarantinova Tenkrát v Hollywoodu. Tady se ale film zastaví, a až do finální scény ve vile je nudný a senilní jak bába Pearl ve filmu X. Jako pocta hororům 80. let to fungovat může, ale to je asi tak všechno. Je to těžce nevyužitý potenciál, protože když se váš film odehrává v éře 80. let v Los Angeles a máte k dispozici takovou sexbombu jako je Mia nebo Halsea a vyjde z toho takto podprůměrný film, je to k zamyšlení. Já jsem z kina odcházel zklamaný a i nadále pro mě bude X nepřekonané. PS: Povedený výběr osmdesátkové hudby to držel hodně nad vodou. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení