Gen V - Season 1

(série)
USA, 2023, 6 h 15 min (Minutáž: 39–59 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

warrenur

Hoci serial vychadza s vynikajucich The Boys, v mladsom prevedeni na "skole pre nadane deti" (Hogwarts) to je castokrat obohrata tinejdzerska drama, ktora je nastastie vyvazovana brutalitkami, wtf-momentami a i trochou toho ero-obsahu. Mladsie publikum bude zrejme nedsene. Nebyt tych par 10-tok sekund v zavere poslednej epizody prvej serie, kedy sa na kamere ukaze najmocnejsi blondacik z The Boys bolo by to vyslovene slabucke. Niekolko SUP-ov malo zaujimave schopnosti, ale pre mna to zabijal mnohokrat slaboduchy scenar, ci ubohe herecstvo niektorych z ustrednej skupinky, ci len genericke dialogy. Slaby priemer snaziaci sa podojit uspech povodnej francizy. Nedostojne a pre mna sklamanie. 40% ()

studiobadguy

I v těchto dobách temna, kdy Disney kurví jeden superhrdinský projekt za druhým se objevuje Garth Ennis a spolu s Jeffem Bezosem, Ericem Kripkem a Craigem Rosenbergem opět ukazují, jak se tyhle superhrdinský věci mají točit (protože ty lopaty u Mickey Mouse viděli kameru maximálně ve výloze v Datartu). Gen V je v podstatě Riverdale…se superhrdiny… kterej píše Quentin Tarantino  a točí režisér Srbského filmu. Stejně jako u The Boys zde naprosto excelují neznámý talenti, kteří dostali svou “první šanci” se poradně někde ukázat. V The Boys se takto hvězdně předvedl Anthony Starr nebo Jensen Ackles. Tady za mě naprosto exceluje Lizze Broadway v roli Emmy, Maddie Phillips v roli Cate a Asa Germann v roli Sama (výkon tohohle týpka je na cenu Emmy ale pochybuju že vyhraje). Scénář je oproti The Boys trošičku slabší. Ono je to dobře napsaný a finále se podle mě povedlo. Já mám spíš problém s pár menšími věcmi. Zaprvé mi vadí, že Marie je celou dobu tak nějak prezentovaná jako hlavní postava, i se kolem ní točí celej děj ale… ona podle mě není hlavní postava a ani tak moc nefunguje. Já bych ji přirovnal ke Frodovi. To je random vesničan, kterej čekal, že po Bilbovi zdědí velkej barák, nakonec zdědil jen prsten a ten ještě k musel nést na nějakou sopku a málem u toho umřel… ale hlavní postava je Aragorn. Marie je to samý. Je to random holka s divnou superschopností, která je ze dne na den nejpopulárnější člověk na škole (a mně to ani nedává moc smysl proč je najednou tak populární) a ona najednou určuje tempo celého dění seriálu a i finále je vlastně víc o ní než o jiných postavách. Za mě hlavní postava prostě měla být Cate a i v rámci celého finále by to dávalo větší smysl (a hlavně Cate se Samem mají v rámci seriálu největší charakterní vývoj). Stačilo by, abychom od začátku sledovali Cate (jak objevila superschopnosti, jak se dostala na školu atd…) a pak by náhodou v příběhu třeba díky Emmě potkala Marii. Dávalo by to mnohem větší smysl a i celé finále by fungovalo daleko lépe. Druhý problém jsou klišé. Hlavně otravný “byl to jen sen” klišé. Ooooo ufff, to jsem si oddechl, že to byl jen sen. Já už se bál, že se děje něco strašného. Bohužel tohle klišé je použité minimálně jednou za epizodu a ….prostě to kazí celý zážitek ze seriálu. Slovy Lennyho ze Simpsnů “jako když líbáš holku a ona si krkne”. V závěru nezbývá, než Gen V doporučit, protože je to i přes klišovitej scénář prdel a skvělá půda pro čtvrtou sérii The Boys. ()

MartinTerran

Dobrý spin-off, stejně brutální a krvavý. Příběh taky není nejhorší a klasický WTF moment na závěr - jak já to nesnáším! Herecké obsazení dobré. Musím pochválit super songy na konci každého dílu. Těším na 4. Boys a potom bude lehce navazovat dvojka Gen V. Hodnocení: 82/100. ()

Recenzon

Jako odreagování během čekání na čtvrtou sérii bandy to fakt ujde. Ano, není to naše banda, ale jde vidět, že to je ze stejného světa a že si nad tím někdo dal záležet (navíc můžeme vidět i nějaké původní postavy z bandy). Škola superzmetků navíc z tohoto světa zní sakra dobře. Seriál obohacuje celkový svět a doplňuje i nějaké informace, které nás zajímaly. A to, že se Gen V odehrává tak nějak po třetí sérii, a dokonce se i zde mluví o ději z bandy je taková třešnička na konec. ()

Mamutol

Beru to jako výplň při čekání na Bandu 4. Krví se tady nešetřilo, ale jinak je to takové nevinné a prostinké pobíhání po Godolkinově univerzitě pro diváky puberťáky, aby mohli o čem povídat ve škole o přestávce. Patrick Schwarzenegger by mohl občas zajít do fitka (tatík Arnold by mu jistě poradil, jak na to), aby nehrál druhé housle v takových trapárnách, jako je tahle. ()

muti

Seriál je skôr pre amerických teenagerov čo si radi pozrú tradičný US College komédiu so všetkými klišé ktoré formát ponúka. Chýba snáď len Adam Sandler. Neskôr sa seriál aj tak zlieva s the boys, na čo vlastne aj tak čakáme, a ukončí seriál za pár sekúnd. Trošku Deus ex machina, ale tak to chodí keď sú v hre the Supes. ()

Peter.Coney

Slabší odvar The Boys, což jsem tak nějak očekával. Místy nápaditý a poutavý, ale samozřejmě obsazení trochu zaostává oproti předchůdci. Nelituji toho, že jsem to viděl, byl to příjemnej zážitek, avšak docela zapomenutelnej. ()

david141474

Další seriál ze světa The Boys je na světě a dopadlo to...? Za mě hodně solidně. Pochyboval jsem jenom chvíli a pak se na to vrhnul a musím konstatovat, že to je sice slabší jak původní The Boys, ale svoje kouzlo to neztratilo. Brutality tam bylo opět dost. Hektolitry krve taky nechyběly. Postavy byly zajímavý a dobře napsaný. Herci hráli kvalitně. Samozřejmě, že není nic perfektní a pod školou se samozřejmě děje něco nekalého, něco spojeného s panáky. Jak nečekané, navíc když je to ještě pod školou. Děj taky nebyl špatnej, sice to mělo slabší rozjezd, ale postupem času to bylo lepší a lepší, přesně jako u The Boys. CGI je pěkný. Camea jsou perfektní a finále je hodně kvalitní. 8/10 Jumanji! ()

Woitisek

No paráda! Spin-off The Boys, jednoho z nejlepších seriálů se super hrdinskou tématikou, z prostředí školy pro super lidi funguje přesně tak skvěle, jak to zní. Ano, je to místy slabší než původní seriál a samozřejmě měli tvůrci za úkol prodat nové ústřední uskupení postav. Seriál jako celek je však parádní. Je to přesně tak brutální, nekorektní a odvázané jako The Boys. Perfektně to celé zapadá do The Boys univerza skrz výskyt několika známých postav, všech možných odkazů a podobně. Zápletka je ze začátku takovou záhadou, která se později rozuzlí, změní se vztahy mezi postavami a to celé pak končí finále neskutečně lákající na dění v druhé řadě. Pokud máte rádi The Boys, určitě se nenechte o Gen V připravit. ()

kukumen

Gen V je na The Boys krátké ve všech směrech, stále se ale jedná o solidní dobrý seriál, který nám dává nějaký ten další pohled do univerza The Boys. Musím vytknout bohužel některé herecké výkony... hlavně Jaz Sinclair v hlavní roli. Už se na ty její ksichty nemůžu fakt dívat, škoda že nevybrali někoho lepšího do "hlavní role". ()

Tomulka

Moc se to plácá na místě. Tempo je hrozně pomalé. Na to o jak průhlednou zápletku se jedná je to hodně natáhnuté. ()

matous20063

Dalsí kvalitní seriál ze světa The Boys. Je to prakticky furt to samé z nových příběhem a novými postavami. Akorát tentokrát z lokace středoškoláků. Nechybá to mu nic, krev, akce, erotika, twisty, nechutnosti. Vůbec nic. Jediné co mi lehce vadí jsou nedokonené vedlejší linky, je to samozřejmé že v tomto protředí bude hodně vedlejších postav a příběhů. Ale některé věci zůstaly nedořešenné. 80% ()

Sashmen13

Takhle, popravdě je to spíše 3,5 v nečem je to docela dobrý, někde to hodně pokulhává za Boys. A to by nebyl takový problém, kdyby tyhle seriály nebyly záměrně propojené. Podle mě to bylo příliš uspěchané, pokud máme tohlé téma, škola atd. Tak je lepší nejdříve trošku zajet do školních kolejí, trochu se usadit a pak teprve začít drama. Takhle to byla prostě jízda bez pásů a na to jsme u Boys zvyklí, jenže tohle nejsou Boys a zbytečná brutalita to nezmění. No nic, aspoň seriál odpověděl na pár otázek z Boys (pop hlavy třeba). ()

Tom10000

(POZOR! SPOILERY! A navíc, přebírám tento text s menšími úpravami ze svého Deníčku). Jedná se snad o jeden z nejlepších seriálů, jenž jsem měl možnost za poslední půlrok spatřit. Nejzajímavější dílo, jež mne velmi uhranulo, a kvůli němuž bych doslova a do písmene "vraždil". Tím narážím na Sama a Kate, dvě postavy, jejichž společná cesta seriálem byla sice dosti těžká (de facto na sebe narazili až na konci série, a už dosti pozdě) ale bez nichž bych si toto dílo nedokázal představit. Zbytečná jest Marie, a napůl i Jordan. Dokonce i napůl Emma, ač tvoří zajímavou dějovou linii, a bez jejíž dopomoci bychom se se Samem nikdy nesetkali (...). Ale dost už zbytečných řečí,, a šup na seriál. Ten pojednává zpočátku o černošské dívce Marii. Je nutné poznamenat, že žijeme ve světě, kde jsou superchopnosti na denním pořádku, a k jejichž zdokonalení potřebujete navštěvovat jakoukoliv dostupnou akademii. Třeba tu Godolkinovu (...). Začátek, čili prvních dvacet minut moc nenadchne, je strohý a nudný. Ale poté se seriál slibně rozjede (...). Chudá osmnáctiletá Marie, jež v dětství zabila rodiče, ovládá krev. Kvůli tomu je všemi (i mezi svými) považována za zrůdu. Ne však pro roztomilou blondýnu Emmu, k níž se na univerzitě nastěhuje. Emma se umí zmenšovat, a to skrze... zvracení. Nic moc, viďte? Ale snad právě proto se k sobě obě holky hodí. Tedy, hodily by se. Nebýt jejich vzájemného studu před druhou (narážka na Wednesday, blondýna a černovláska s rozdílnými povahami?). A nenadálým okolnostem ve škole. Marie se chce přihlásit na oddělení boje proti zločinu. To vede profeosr Blink. Jenže ten ji odmítne. Během této doby se černošská dívka stane obětí jistého Golden Boye, čili Luka, jemuž se Marie pro její dovednosti zalíbí, a chce s ní (a se svými přáteli, čili nejlepším kamarádem Andréem a jeho holkou Kate!) vyrazit na oslavu (lehký nádech After, i když se schopnostmi. Stydlivá holka míří mezi smetánku). Po ní se však všechno zvrtne ještě více. Golden Boy Blinka zabije a poté spáchá sebevraždu (...). Všechno se hroutí ještě více. Marie se seznámí mimo Emmy ještě s Jordanem, poradci Blinka, (má v sobě dva lidi, dívku a kluka) do nichž se zamiluje, (ach ano, bohužel. Je nutné zase sem strkat mimo černochy, i bipolární poruchy v praxi) a též lépe se zbytkem Lukovy party. Kate umí ovládat mysl a vůli ostatních, André má schopnost manipulovat s předměty (X- men jako na dlani). Všichni mají jednu starost. Kdosi provádí pod školní budovou pokusy na studentech. Dosti nechutné (Mengele? Jako fakt? Spíše Winter Soldier a projekt s Black Widow). Jak s obětmi naložit? Zachránit je? (Na Captain Amerika se zde vůbec nehraje, ne...). Po dlouhých, ale zábavných šesti dílech přichází na řadu jasná rozhodnutí. 1) Za vše může děkanka školy. S ní si musíme poradit (jak jinak?). 2) Chce zničit všechny nadpřirozené bytosti. Tomu musíme zabránit. 3) Máme u sebe Sama, bratra Luka, do nějž se zamilovala Emma. Je však nebezpečný (a máme díky němu pár peprných scén...). Ale pomůže nám. Co však hrdiny rozděluje, je způsob, jak se vším naložit. Navíc, Kate, dosud milá, odhalila tajemství. Spolupracovala s děkankou. Čili se Zlem. Ač nedobrovolně. Či ne? (tato záhada mne odrazí od místa "dobrý seriál" na "úžasné veledílo"). Prozření přichází vzápětí: dokud ji držela s léky, jednalo se o hodnou nevinnou dívku. Bez nich ale dala najevo svoji Temnou stránku (nádech Captain Marvel a jejího čipu na zádech). Zabila ji. A chce totéž provést i ostatním (tentokrát zase Jane Greyová a její návštěva Vesmíru) (...). Sam se s ní spojil, jelikož taktéž prožil mnoho utrpení, a to chce ze sebe dostat pomstou. Chybělo málo, a ještě by se ho vzdal. Nebýt Jí, Kate, jež mu "podala" pomocnou ruku, a díky níž přišel o emoce (z veledíla mistrovské veledílo) (...). A tak dále, a tak dále. Poznámka pod čarou: ač se nejedná přímo o příběh na bázi Erity z Letopisů, či Clary z Lovců stínů, dává nám Kate, blonďatá mrcha, najevo vše, nač jsem opět dlouho čekal. Jako malá dívka trpěla. poté se spojila s mrchou, děkankou školy, a tu po dlouhé době zabila. Zbavila se léků, a tím dala svým schopnostem svobodu. A nálsedně si našla někoho, komu odebrala city (zřejmě narážka na Upíří deníky) a kdo jí může dobře posloužit. Ať už se schopnostmi, či sám se sebou (...). Sam už třeba nebude šílený, když nemá výčitky. Emmy se vzdal. A Kate je, upřímně, velice hezká (a zatím ne loutka!). I když prohnaná. Navíc, a to je důležité, tím příběh neskončil. Za a) společně neprohráli, (jako kdekoliv jinde) protože jim pomohl neznámý hrdina. Možná se mu budou muset zavázat, (a tím vše zkazit) možná ho ale společně zabijí a dostanou se ještě výše. Za b) dostali své nové nepřátele na kolena, čili zřejmě do Lesa (geniální návrat na původní problematiku, a otočení pozic Dobra a Zla, jež vydrželo až do zdárného, a výjimečného "špatného", ale svůdného konce). Za c) příběh skončil otevřený ve chvíli, kdy se dostali na vrchol slávy. Ještě z něj nespadli. A to hlavní, čili za d) čeká nás druhá série. Ta sice vyjde asi až za půl roku, ale... nač čekat? To nejlepší nás teprve čeká. A díky tomuto faktu budu míti (alespoň já sám) trpělivosti dost a dost (...). 95 procent. Díky posledím dvěma dílům se mé hodnocení zvýšilo o dvacet pět procent. A posunulo Kate a Sama do TOP 1 a TOP 2 postav. Samotný seriál je na TOP 3. Rozhodně doporučuji zhlédnout, nebudete litovat! () (méně) (více)

jirikzaboj

Gen V využívá osvědčených prvků The Boys a zároveň se drží více teen adult žánru. Občas dokážou tvůrci tuto tematiku využít v prospěch Sups a jejich schopností a dočkáme se i šílených situací, kde se dějí velice bizarní věci. Na poli chemie postav, jejich vzájemných lásek a sympatií je to poněkud slabší, protože jsem si nedokázal za celou sérii vytvořit větší vztah k jakékoliv postavě a především ta hlavní role, tedy Marie je zajímavá naprosto nejméně. Samotná dějová linka je moc fajn a zapadá do celkového světa The Boys. Nadprůměrný spin off, který by měl ale ještě zapracovat na psaní postav a možná na lepším vedením herců, kteří občas sklouzávají svými výkony k průměrným teen seriálům. ()

ReproBoy

Ale jo, než jsem viděl jakejkoliv díl, řekl jsem si, že na to ani nebudu koukat, protože se bude jednat o podovnou genitáliovnu jako je ší halk, nakonec jsem to solidně zhltnul a musim říct, že tam bylo víc, než pár votafak momentů, za což jsem v dnešní době rád. Je vidět, že se to teprve vyvíjí a poslední díl už jenom ukazuje, jak hodně se těšíme všicí na tu 4 serii The Boys, kde by konečně mohl dostat ten sráč přes hubu.  Celkově 85% a 5 Anthony Starrů :D ()

MatyRock

Gen V je povedeným přírůstkem do světa The Boys, který se sice na svém starším a o něco vyzrálejším předchůdci veze, přesto na něm jen hloupě neparazituje. Scénáristicky to není úplně pevně uchopeno, dost často se tvůrci uchylují předvídatelným směrem, ale musím přiznat, že to i tak má své kouzlo a ke školnímu prostředí to ve výsledku sedí. Postavy se na poli osmi epizod vyvinou ve funkční a komplexní charaktery, po většinu času se dá rozumět jejich motivům, kde zamrzí jen nepochopitelné završení ve kterém se střídají strany jak na kolotoči. Chybí tomu větší koherentnost a především velmi otevřené finále mrzí. Jako výplň mezi 3. a 4. sérií The Boys to funguje více než dobře. Samostatně už o poznání hůř. 8/10 ()

Dannyss

Náramně zvládnutá odnož výborného seriálu The Boys, jenž je sám o sobě geniálním počinem využívající prvky, které jen těžko najdete v jiných snímcích. Tvůrcům se zde opravdu povedlo udržet laťku, kterou nasadili již s partou superhrdinů okolo Homelandera a nadále se absolutně nedrží zpátky z aktivizací perverznosti, neustálého krveprolití a docela solidně zvolených scénáristických pasáží. První dva díly mě přesvědčily, že zvolený styl bude pokračovat již ze zmíněné Bandy a ačkoliv jednotlivé díly občas nenabídly až takovou pecku, jak jsem možná očekával po hodně povedeném začátku, tak přesto těchto osm dílů zvládá rozšířit svět hrdinů, jen teda s mírně slabší intenzitou zážitku, než byl prvotní výtvor ze strany tvůrců. 7,9/10. ()