Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

Motinski

Film o vyobrazení doby. Ukážka amerického lifestylu pouličných motorkárov, neviazanej chuti po slobode a pocitu niekam patriť. Jednoduché, na nič sa nehrajúce, svojim spôsobom osviežujúce ak sa správne naladíte. Taká menšia reinkarnácia starých klasik. Hardy, Butler, Comer výkonmi zatieňuju zvyšok osadenstva a napriek dĺžke aj pomalšiemu tempu nejde o nudný film. Chýbal mi lepší ťah na bránku, finále má jeden silný moment ale nič viac. Aj vzťahy medzi postavami neboli tak prekreslené ako si námet zaslúžil a príbeh je iba súhrn rôznych epizód zo života rebelov, kamarátov a ich stretov s bežnými problémami. Nechcem povedať že ide o pohodovú oddychovku ale nečakajte ani niečo extra vyhrotené. Viem si predstaviť aj kvalitnejšie prevedenie. ()

Devadesát Dva

Nevím, odkud se vzal impulz natáčet zrovna takovýhle film dnes. Ne že by motorkářské gangy neměly po 'Sons of Anarchy' svoje zastoupení, obvzláště v Americe, ale už je to dekádu pryč, stejně jako to nadšení (a navíc tady jdeme opět zpátky, do druhé poloviny šedesátých let). Vzpomínal jsem na Huntera S. Thompsona, který psal o 'Hell's Angels' a jezdil na motorce (dodnes jsem tu jeho knihu ale nepřečetl), ale jakoby člověk viděl každý prvek, všechno v tomhle filmu někde stejně a lépe už x-krát. Nic nového. 'The Bikeriders' jsou taková typická dvougenerační motorkářská sága. Tom Hardy, kterého po dlouhé době zase v něčem rád vidím a nevím proč působí najednou tak sešle - speciálně v interviews, jeho slízající vlasy, zároveň jsem si ale říkal, že by byl skvělý jako Glanton, vůdce gangu, v 'Krvavém poledníku'. (...) Johnny (Hardy) je vůdce klubu Vandals, který sám založil a je to podobnej bitkař jako jeden jeho člen, Benny (Austin Butler). Oba mají "ten respekt", protože jsou to stejní osamělí magoři, co nejdou pro ránu daleko, když je potřeba. A to nás přivádí vlastně k tomu, jak na sebe Benny jednou upozorní tím, že bez ostychu napadne pár týpků, co si myslí, že hned vyzívají jeho kámoše. To na Johnnyho udělá dojem. Ale není to v takovým tom teatrálním slova smyslu. Všechny přechody jsou velmi rychlé. Jak se z Johnnyho a Bennyho stanou kámoši. Jak se Benny dá dohromady s Kathy. Vždycky se tomu dá jen krátký moment a ten to prodá jako samozřejmost po zbytek filmu. Z malého klubu se stane velký gang. Jako lusknutím prstu. Johnny chce, aby Benny pokračoval v jeho práci a vedl klub. Benny se zrovna zotavuje, když mu jeden ze dvou borců, co se do něj pustili, v jednom baru málem odsekl nohu rýčem. Benny to nechce. Johnny už ale cítí, že taky ne, přetahuje to. Stárne. Klub se začíná rozrůstat - mladí, hladoví, fetky, huliči. Vandalové jsou tak big, že se dělí na odnože. Příběh tak trochu retrospektivně vypráví Jodie Comer, Bennyho přítelkyně Kathy, kterou si můžete pamatovat třeba z 'Posledního souboje', 'Free Guy' nebo 'Killing Eve'. Jenže ve filmu se toho moc nestane. Jediný, co je na filmu boží je banger casting motorkářů: Tom Hardy, Austin Butler, Michael Shannon, Norman Reedus, Damon Herriman, i Boyd Holbrook je relativně známé jméno, ale nikdo tam nějaké moc zapamatováníhodné scény nedostane. Film tak nějak projede, jako motorky vždycky, z jedné strany na druhou. Hardy je v závěru vyzván na souboj klukem, kterého předtím zpráskal a poslal do prdele... a ta horká-mladá hlava, he took that personally. Benny není o vůdcovství, ale o ježdění na motorce, proto se sebere a někam zmizí, odjede. Johnny to začal protože ho bavilo o motorkách kecat a jezdit na nich. Ale vyklubalo se to v něco většího, co nešlo držet tak, jak bylo dřív. Konečný souboj, ve kterém ironicky staří Vandals vlivem zimy už ani nedorazí na motorkách, ale auty, je jen očekávanou tečkou... Benny se pak vrací a ačkoliv mu motorky zní v hlavě, vlivem nejspíš traumatu a viny vůči Johnnymu se usadí s Kathy, aby žil obyčejný život. Hardy a Shannon to drží herecky asi nejvíc. To napodobování Branda Hardym, když sleduje 'The Wild One' v bedně bylo fajné, dva ikoničtí herci, meltnutí do jedné scény... zrovna včera jsem náhodou rozečetl Brandovu knihu, asi se na něco s ním brzo podívám. () (méně) (více)

EvilPhoEniX

Je to docela slabé. Paradoxně, tam kde film končí měl začínat. Protože až posledních 10 minut, se dozvíme, že gang se rozjel naplno ( Prostitutky, drogy, vraždy), to co jsme tedy chtěli vidět, tak se rozjede v sequelu, který nepříjde. Když už teda nedošlo na chlapský gangster shit, tak jsem doufal, že si člověk užije alespoň těch motorek, ale NOPE dokonce i těch je tu poskrovnu. Hlavně, že je potřeba opět řešit vztahy. Hardy a Butler si své odehrály, ale krom jedné vypálené hospody a "malem" rape se tu za 2 hodiny nestalo nic zajímavého a to po slibném traileru vnímám jako podpásovku. Úplně jsem netrpěl, ale teda  s výsledkem nejsem spoko ani náhodou.  Potěší alespoň mini camea známějších tváří.5/10. ()

Blackhand47

Nudný avšak řemeslně natočený film, který ukazuje život americké spodiny jezdící na motorkách. Herecky se tomu nedá nic moc vytknout, ale ty přízvuky mě neskutečně sraly. Člověk si na ně v průběhu filmu zvykne, podtrhují onu buranskost, ale nemůžu říct, že by mi postavy nějak extra přirostly k srdci. Hardy i Butler si to ale dávají a bylo fajn vidět i Holbrooka, Shannona nebo Reeduse, kterých bylo na takové vedlejší postavy možná i škoda. Zajímá mě, jak moc to odpovídá realitě, když čerpali z fotografií a knížečky... ale co jsem si dohledával, tak minimálně gang motorkářů přejmenovali... asi aby jim nevypálili studio. Hodnocení: 60 % ()

agentmiky

Od prvního traileru jsem byl docela natěšený. Vše vypadalo perfektně. A ten kasting! Tam člověk lepší jména současného Hollywoodu nepohledá. Ale mírně mě to ve výsledku zklamalo. Což o to, technicky film vypadá na úrovni, dobovou atmosféru Ameriky během války ve Vietnamu se za mě podařilo zachytit nesmírně autenticky. Ale vleče se to. I na mě to už překročilo to pomyslnou mez snesitelnosti. A taky se za celý film nestane tolik zásadních momentů, které by s vámi coby diváky pořádně zamávali (možná tak jedna sekvence ke konci, která po emoční stránce zafungovala na jedničku). Alespoň herecky film nezklamal. Hardy nepřekvapivě skvělý (co jiného by člověk čekal). Jinak Comer ve vedlejší roli opět zazářila (tahle herečka od snímku Poslední souboj od Scotta nepřestává svými výkony udivovat). Takže...Jedná o solidní podívanou. Ale znovu to vidět fakt nepotřebuji. Za mě dávám 6,5/10 P.S. Viděno v rámci ČSFD předpremiéry v Cinestar Černý Most ()

• Pôvodne mal byť film uvedený v kinách už 1. decembra 2023, ale bol stiahnutý a dátum sa posunul až na 21. jún 2024. Hoci sa za dôvod uviedol štrajk SAG-AFTRA, ktorý trval do novembra 2023 a bránil hercom v propagácii filmu, isté zdroje zvnútra hovoria, že v skutočnosti bol film odložený kvôli uvedeniu filmu Renaissance: A Film by Beyoncé v rovnaký deň, ako aj obavy z tržieb, keďže Stvoriteľ (2023) od New Regency mal v kinách veľmi zlé výsledky. (Arsenal83)
  • Televízne reklamy odstránili cigaretu, ktorú postava Toma Hardyho fajčí v scéne, kde hovorí svojmu kolegovi motorkárovi, aby podpálil bar, aby sa tým nepropagovalo fajčenie. (Arsenal83)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)