Sting

Za chladné a bouřlivé noci v New Yorku spadne z nebe záhadný objekt a prorazí okno zchátralého činžovního domu. Je to vejce, z něhož se vyklube podivný pavouk. (TommyZR)

FrAnn_Kie

Náhodou, mně to bylo velice sympatické. Francouzské Vermines jsem zatím neviděl, ale tohle byl zajímavý mix hororu a komedie, který mi prostě sedl. ()

Easykill

"Nikdy tě neopustím." V pořadí druhej, letošní, pavoučí horůrek... Sting! A ten má bohužel tu smůlu, že před ním tady byla "havěť", která sklidila úspěch. Takže srovnávání se přímo nabízí, ale v jádru jsou oba filmy úplně odlišné. Jediná malá spojitost je pavouk a barák, tím to končí. Sting vlastně není pavouk, ale alien, kterej si to přisviští přímo do paláce pro panenky. Kde je bohužel hned odchycen šachetním thiefem charlotou, která začne okamžitě s krmením... Mno, toliko k ději. Sting se nebere nijak vážně, je to dost odlehčený, chvílemi i komediální, dětský horůrek se CGI (které není ani moc dobré a Sting nenahání strach) pavoukem. Vlastně to není ani tak horůrek jako rodinné drama s hororovými prvky. Rozjíždí se to celkem pomalu, ale nenudí. Ovšem to "pravé" pavoučí řádění začne až v poslední půl hodině. Celkem jsem se bavil, ale je to spíš taková blbůstka na nedělní nůďo. ()

Miroslav.Zac

Výborné letošní překvapení. Po Havěti jsem nečekal, že letos ještě nějaký animal horor uvidím. Máme tady sice jen jednoho pavouka, ale atmosféra je skvěle temná a tísnivá a samotný pavouk vypadá přesvědčivě. ()

Little_Sawy

Nie, najhoršie to nebolo, bolo to celkom zaujímavé, dievča si od babky odnesie pavúka, ktorého začne prikŕmovať a čím viac dostane maškrtu, tým viac porastie a jeho apetít bude vyžadovať väčšie a lepšie žraníčko, ďalej tam je vedec Kung fu kebab, ktorý si pavúčika vezme na starosť, ibaže sa mu to mierne výmene z pod kontroly a začne jesť všetko čo sa hýbe. Trochu mi tam vadila tá malá ehm, hrdinka ktorá si zamyslela, že dokáže celú bytovku ochrániť. Ale zase, tá senilná babka, bola celkom dobrá, jej reakcie boli vtipné, čo mi pomohlo nebrať film až tak hrozne. ()

Polux

5/10 | Samouk Roache-Turner dokázal v minulosti pobavit dvojicí šílených post-apo akčních béček za pár korun s hordou nemrtvých (pokud se mu v budoucnu podaří zkompletovat trilogii, tak bych se nezlobil:-)), tentokrát to zkouší s monstr hororovým béčkem za pár korun s jedním pavoukem, přičemž dopadl víceméně podobně. To znamená žádná strhující jízda se nekoná, ale podmínky pro nenáročnou žánrovou jednohubku na víkendový večer to víceméně splňuje. | Víceméně proto, že Roache-Turner opakuje stejné chyby, kterých se dopustil kolega Vaniček s konkurenčním Infested. Expozice vyplněná povinnou seznamkou s postavami a následně rodinnou/sousedskou vztahovkou jednak trvá zbytečně moc dlouho a jednak sama o sobě příliš nefunguje, protože se během ní nic zábavného nestane a samotné postavy jsou snad až na hlavní dětskou hrdinku (Browne je fajn stejně jako v nedávné Furiose) nezajímavé figurky, jejichž osud je divákovi ukradený. Roache-Turner se v průběhu filmu párkrát blýskne docela stylovou kamerovou jízdou a některým scénám nechybí prvek napětí a náznak hutné atmosféry (pavoučí procházky spletí bytů, chodeb a ventilací, doprovázený hromadami slizu, připomenou trojku Critters), ale skutečně strašidelných momentů je ve filmu pomálu a na nějaké "výživné" gore efekty při pavoučí čistce mezi obyvateli činžáku moc často taktéž nedojde (navzdory eRkovému ratingu). | PeZet ()

jarmil8

I při té délce to začne být strašná nuda. Napětí a atmosféra minimální, děj se zvrhne do rodinného dramatu a pavouk (ehm) z vesmíru je sice nebezpečný, ale ve své digitální nepřirozenosti moc děsivý není. V porovnání s tímto je francouzská Havěť o dost akčnější. ()

Henry

Ve srovnání s nepochopitelně nadhodnoceným odpadem Havěť (2023) je tento film přímo oskarovým kouskem. Už jsem se chystal dát mu nejvyšší hodnocení, když se v posledních 20ti minutách přepnul do dětského módu, což mě při skvěle rozehraném ději a budované atmosféře značně zklamalo. ()

Hexx

Za poslední krátkou dobu tu máme druhý pavoučí horůrek, skoro stejně dobrý jako francouzský Vermines, kde však to bylo ještě o level výš. Ale i tak si arachnofobisti jistě přijdou na své, až se budou vzbouzet v noci s propoceným pyžamem. Zde řádí pouze jeden vesmírný exemplář, na rozdíl od Vermines, kde jich bylo... hodně! Dokáže vydávat zvuky, roste nadměrně rychle a je děsivější a děsivější. Začíná na švábech přes kočky a psy a končí jak jinak než na lidech. Škoda za pomalejší rozjezd, ale i tak velká paráda! ()

lubosco

Trocha taká blbosť, pavúčik z vesmíru, že. Rovnako mi nesedelo, že to bolo trochu komediálne líznuté, až na ten koniec.  Film rozvííja aj akúsi sociálnu drámu obyvateľov činžiaku, ale len povrchne. Pavúčik spočiatku rastie, až neskôr sa to vymkne z pod kontroly a začne prebiehať lov na všetko živé v baráku. Neviem vlastne ako toto hodnotiť, celkom fajn atmosféra, ale herci mi úplne nesadli a trochu aj ten vizuál tak z rokov 80tych. Keď to porovnám s Vermines, tak mi to príde kvalitatívne podobné, čiže to mohlo byť aj lepšie. ()

Dakota1978

Krom toho, že se jejich premiéry odehrály v průběhu několika měsíců, nemají snímky havěť a sting mnoho společného, no snad ještě toho superpavouka. Pokud bych si měl vybrat, asi bych zvolil sting a to především proto, že postavy zde byly barevnější, propracovanější a vůbec dostaly větší prostor se divákovi představit. Zbytek je řemeslně velmi dobře zpracován, vše odsejpá a divák se nenudí. Pár dobrých lekaček, jinak jsem pavouka zvládal lépe než u zmíněné havěti. Nevím, zda stále rostoucí pavouk požírající vše kolem měl být nějaká filozofická metafora, pokud ano, nepůsobilo to nadbytečně/uměle/trapně a mentorsky. Doporučuji... ()

dieWildeK

"Havěť" se mi líbila, ale "Sting" ještě víc. Možná proto, že můj nejmladší syn je ve věku Šarloty, nevím. Pěkně natočené, i vtipné, prostě dneska mi to sedlo :-) ()

Dalajlada

Kromě temnější atmosféry nepřinesl tento film vůbec, ale vůbec nic. Všechna klišé jsou zde koncentrována, až je z toho člověku zle. Jsem strašlivě zklamán. Ale děvčica to zahrála pěkně. ()