Havěť

• Francie Vermines (více)

Kaleb bude mít zanedlouho 30 let a nikdy nebyl osamělejší. Bojuje se svou sestrou o dědictví a přerušil vztahy se svým nejlepším přítelem. Fascinovaný exotickými zvířaty najde na trhu jedovatého pavouka a přinese si jej do svého bytu. Trvá jen chvíli, než pavouk unikne a rozmnoží se, čímž se celé místo změní na strašivou pavučinovou past. Policie zároveň uzamkne budovu a tím uvězní obyvatele uvnitř. Jediná možnost pro Kaleba a jeho kamarády je najít cestu ven a přežít. (Continental film)

johankazarku

Určite jeden z tých lepších a kvalitnejších filmov o pavúkoch, ktorí sú veľmi vydarení. Dobre zvolené prostredie sídliskového paneláka tomu pridáva na uveriteľnosti. Síce netrpím arachnofóbiou, no po pozretí som mala pocit, že tie pavúky sú naozaj všade, bŕŕŕ. ()

Marcecek

Nič pre arachnofobikov. Francúzsky režisér nám predostrel dôvod prečo sa znovu báť pavúkov, a čo si budeme, pre väčšinu ľudí sú jedným najnepríjemnejších stvorení na planéte. Snímok jednoznačne inšpirovaný obsahovo kultovou Arachnofóbiou, zasadením ešte kultovejším Recom spojeným s posledným Evil deadom a začiatok mi dokonca pripomínal najkultovejší Braindead, ale to len tak okrajovo. Každopádne čo nové vymyslieť s pavúkmi, premisa jednoduchá, zase ste niekde zavretí a nemôžte ísť von, ako inak, herci nie veľmi výrazní, ale nekazia celkový dojem, v takomto prípade sa musí hrať na atmosféru, napätie a nechutnosti /v dobrom slova zmysle/ a toto sa presne režisérovi podarilo do bodky splniť. Prvých cca 20 minút sa zoznámite s postavami, jedna z nich spraví chybu, veľkú chybu, nemajú potenciál na zamilovanie sa do nich, ale potom na tom až tak nezáleží, napätie pozvoľna stúpa, hutnie a ani sa nenazdáte a čoraz väčší pavúci začínajú vyliezať zo všemožných ľudských otvorov. Ide o ten pocit bezmocnosti, stiesnenosti, nechutnosti, averzie k všetkému čo má viac ako 2 nohy. Režisér toto vystihol a vytvoril pre nás nie až tak originálne ako atmosférické dielo, ktoré asi nebude známe nejakými legendárnymi scénami, ale ako celok funguje a zabaví, nemáte pri pozeraní filmu dojem béčkovosti. A opakujem, arachnofobici a slabšie povahy nebudú film schopní dopozerať. ()

vinducha

Odsejpá to , pořád se tam něco děje a filmařina bych řekl , že to je docela slušná. Nicméně pane Vaníčku , když už jste půlku filmu doje..l tim naprosto otřesným hiphopem , proč jste třeba do té 2. půlky nenacpal nějaké ještě o trochu víc otravné techno ? Jinak takhle sympatické postavy , to už taky člověk dlouho neviděl. ()

VelkyMrB

Fuj.      Fuj.    Fuj.  Fuj, fuj,fuj,fuj,fuj,fuj. Lituju lidí co mají arachnofobii. Já jí nemám, ale i tak jsem se kroutil v kině jak žížala po dešti. Hororů s pavouky jsem neviděl moc. Když už, tak to bylo béčko (jak jinak 😏). Ale Havěť rozhodně béčko není. Film má skvělou depresivní, nesympatickou a stísněnou atmosféru. Hlavní postavy jsou taktéž nesympatické a depresivní. Film nakoupil veškeré negativní věci co našel a uvařil tuto prvotřídní podívanou, která svojí stísněnou a uzavřenou budovou připomíná Vetřelce. Jedno z mínusu filmu jsou obří pavouci. Za prvé: už nejsou tak strašidelný a nechutný. Připomínají spíš pavouky z Harryho Pottera. A za druhé: kdyby nebyly tak obrovský, tak by to byla i vcelku uvěřitelná a víc nechutná podívaná. “V ohrožení dokáží svojí velikost desetinásobně zvětšit.“ I 30 cm velký pavouk nadělá velké vlhko v několika gatích. ()

marcel5

Regulérní horor, lekačka jak má být, dobře rozjeté, stupňující se napětí, jenže... Uvěřitelnost s velikostí pavouků klesla a chtělo to originální způsob, jak se z toho vysekat. Což se moc nepovedlo. Náš hlavní hrdina se mohl stát hrdinou, třeba... Rozhodně ale film neodsuzuji a čtyři hvězdy si zaslouží. ()

carebear

Áno,ide o zrejme najlepší horror s pavúkmi ,s tým sa dá súhlasiť. Aj s tým že postavy sú naprd. Technická stránka výborná, pavúky vierohodné až strach ,nutkanie škriabať sa bolo s ubiehajúcim dejom čoraz častejšie. Takže misia splnená, teším sa na ďalší Evil dead , pán režisér ukázal, že niečo vie - 70%. ()

brizak

Jak jsem se těšil, tak mě to nakonec vcelku otrávilo. Pavouci hezcí, ale tím to začíná a taky končí. Jinak nuda, nehledě na to, že to neustálé ječení a řvaní mě začalo postupně iritovat natolik, že jsem dokoukával prakticky beze zvuku. ()

lubosco

Film sa rozbiehal sľubne, vykresľovali sa postavy, zamotával sa dej. Ale čim ďalej som to pozeral, a čim viac bolo tých pavúkov, tým viac som sa nudil. Tá háveď sa za dejovú líniu filmu (čo bol tak deň-dva) namnožila do obludného množstva rovnako tak veľkosti, čo už bolo úplne absurdné. Chovanie postáv bolo tiež debilné a o závere nehovorím. Stačilo len ubrať pavúkov, vyšperkovať dej a mohol to byť slušný survival, čouž. ()

Lubikem odpad!

Nelogická hovadina, nesympatický herci, 1/3 nuda o ghette, potom nelogické chovanie sa hercov aj pavúkov, raz sa boja svetla, inokedy sa kľudne pohybujú v kúpeľni a v poslednej tretine sa režisér rozhodne uťať a skončí to proste bez vysvetlenia. Podotknem že sa v skutočnosti bojím pavúkov, ale tuto som sa skôr smial. ()

BStone

Průměrná pavoukovina, která má dobré i slabší chvilky, ale žánru ostudu určitě nedělá. Nejvíce hororových je pak prvních třicet minut ze života "typických" Francouzů, kdy nám rejža Vaniček intenzivním a hrůzostrašným způsobem ukazuje, že ve Francii jsou města a místa, která nejsou vhodná k životu. 50% ()

IgiPe

Jen díky zdejšímu vysokému hodnocení jsem dal tomuto filmu šanci, i když  se pavouků nebojím, francouzsko - arabský rap neposlouchám a už vůbec mě nezajímají pařížské vyloučené lokality. Po 20 minutách jsem zjistil, že hlavní hrdinové jsou absolutně nesympatičtí a je mi vcelku jedno, jestli je sežere třeba 1000 tarantulí. Navíc se všechno odehrávalo v takových světelných podmínkách, že zbyl už jen ten rap. Takže jsem vypnul TV a vydal se na louku, pozorovat křižáky pruhované. ()

habermann odpad!

Každej horor musí mít atmosféru a když se zadaří, i logiku. Tenhle film nemá ani jedno. Celý to působí jako špatnej videoklip se zoufalejma hereckejma výkonama i kamerou. ()

FawayitanaXX

Uuuu, tak tohle je fakt zajímavej počin. A jako fakt vaham jestli nedat ten plnej kvalt. Děj, zapletka, úžasně udělaný. Efekty taky fajn. Worth it, i když tam neni zas tolik jumpscaru, tak i kvuli te atmosce bych to za horor označil. Konec je trošku delší, ale tak mozna je to jen mnou, kdyz v polovine csfd projekce v Lucerne vypadla elektrina 4-5/5 ()

awerto

Ani oddech v podobe vypadku proudu (na ktery jsme byli na zacatku upozorneni) nemohl nechat takovou pachut z teto projekce. Sal, uvod i pavuciny na sedackach byly fajn, ale co fajn nebylo byl samotny film. Zacatek super a pak uz to jen padalo s nelogicnosti a urvanosti postav a jejich cinu. Jo a francouzky rap byl taky slusivy. ()

Dakota1978

Nutno uznat, že pro arachnofobiky velký nářez a možná nejen pro ně. Teď s odstupem pár hodin od shlédnutí to vnímám trochu jinak a zapojuje se mi racio, které se to hezky snaží shodit. Bezvadně natočená pavoučí fikce (nereálné super rozmnožovací a růstové schopnosti) ve francouzském paneláku předměstí Antibes - většího města na azurovém pobřeží, snímek je tak trochu i sociálně-demografickou sondou do života příjmově slabších Francouzů všech možných etnik. Skvělé triky, lekačky a fajn vykreslené postavy, které jsou sice trochu uřvané, agresivnější, ale asi odpovídající reálu. Doporučuji... ()

dimas1902

týpek si donesie exotickeho pavuka ktorý mu samozrejme utečie a začne sa rychlo rozmožovat...okrem toho že je jedovatý tak je evidetne aj dost inteligetný...tu sa nam začne survivall...kde evidetne nevie nikto použit telefon okrem svetenia baterky a všetky okná ,balkony sú asi zabetonované kedže jediný sposob ako sa dostat z budovy je vychod a vychod z garáži....policajti si idú svoje a ked daju pasky policia asi dufajú že to pavukov zadrží aj to nechapem prečo funguje ...tolko nelogických vecí čo  tam bolo až sa človeku hlava zastaví ...s prichodom viac pavukov ( ktorý su slušne spracovaní )  nám ale príde vypnutie mozgov a postavy ako keby robili hlupost za hlupostou......ak by som mal povedat plusy okrem pavukov je to pekne natočene a ma to aj atmosferu...a koniec ? no...presne tak...asi ktomu ani nemam čo dodat... 50% ()

jara12

Obchod s cizokrajnými živočichy je lukrativní byznys, ale někdy se to může zvrtnout. Francouzský horor Havěť, režiséra Sébastiena Vanička, nabízí mrazivý pohled na invazi smrtelně jedovatých pavouků v činžovním domě. Klaustrofobické prostředí a atmosféra strachu z pavouků fungují výborně, i když film trpí pomalým začátkem a několika logickými nedostatky. Přesto je Havěť napínavým a kvalitním hororem, který zaujme nejen fanoušky osminohých zabijáků. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)