V den své plánované popravy se odsouzený sériový vrah setkává se svým psychiatrem. Během sezení vězeň prohlásí, že je démon a uvádí, že než jejich čas skončí, psychiatr sám spáchá tři vraždy. (geofre)

BoPo

Úvodné putovanie po väzenských chodbách pripomenie Mlčení jehňátek. Následne sa odohrá dvojmužný súboj viery a logiky. Bavil ma ten civilný prístup k existencii démona. Jeho argumenty, uvažovanie, všetko to dávalo zmysel. Pripomínalo mi to film Pozemšťan (2007). Sean Patrick Flanery tu predvádza presvedčivý výkon. Keďže však táto konfrontačná cesta má finále bez akejkoľvek nadstavby, tak sa všetky nazbierané dojmy zrazili o level nižšie. ()

borec999

Malý zázrak na to, v akých pomeroch sa pohybujeme (neznáma režisérska dvojica ktorá predtým nič zásadného nenatočila a v hl. úlohe S.P.Flanery  ktorý sa bežne pohybuje v akčných béčkach pochybnej kvality). Žánrovo skôr triler, i keď nájde sa aj pár funkčných hororovejších momentov. Celkovo však ide najmä o veľmi ukecaný film, kde však práve obsah dialógov medzi psychiatrom a sériovým vrahom (Flanery) plynule prepínajúcim v móde démon a normálny človek, je to zaujímavé. Scenár totiž veľmi podnetne zabŕda do veľmi veľa tématík (i aktuálnej doby), núti k premýšľaniu, a to bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste katolík, či veríte na nebo a peklo, dobro a zlo, anjelov a démonov atď. Spomínaný S.P. Flanery zvládol svoju úlohu výborne a podal azda prvý kvalitný herecký výkon kariéry (evidentne to že hrávate neustále v otrasných filmoch ešte nutne neznamená že ste otrasný herec) a bol som až sám prekvapený ako ma toto filozofovanie a čiastočne i hádanie, či Flanery je blázon a snaží sa vyhnúť trestu smrti alebo naozaj prevtelený démon, bavilo. Možno je budúcnosť filmov o posadnutí a exorcisme, ktoré už roky nevedia ponúknuť nič nové, práve v takýchto filmoch... Slabšie 4* a príjemné prekvapenie, 70%.  PS: palec nahor za štýlový a napínavý záver. ()

Marze

Je to teologicka, filosoficka a metafyzicka diskuse vlozena do zanru psychologicky thriller, psychologicke drama. Pritom je inzerovan horror, ale neobsahuje zadne desive okamziky. Pro nekoho muze jit o propagaci pravicove viry, pro jine konzervativni propaganda s tematy potraty, euthanasia a trest smrti. Svet debatu ateismus versus moralka potrebuje. Ale film brzo upadne do opakovaciho rytmu, ktery je unavny. A zaver nema moc velkou pointu. ()

EvilPhoEniX

Slušné psychologické Drama lehce řízlé Thrillerem. ( O horor se nejedná!). Musím uznat, že na to, že jde o nenápadný a neznámý počin, který plul pod radarem, tak Nefarious rozhodně neurazí, především ty, kdo rádi konverzační filmy. Celý film se odehrává v jedné místnosti, kde sedí odsouzený vrah čekající na svou popravu, kterého navštíví psychiatr, který má posoudit zda je nemocný či nikoliv. Vrah však tvrdí, že je posedlý démonem a také vyřkne verdikt, že psychiatr sám spáchá dnes 3 vraždy. Má to jednak nádech thrillerů z 90. let a menší Mindhunter vibes, Sean Patrick Flanery ( za mne jeho nejlepší film jsou Pokrevní Bratři) tu podává velmi dobrý herecký výkon. Jeho výraz tváře, tiky i dialogy jsou velmi přesvědčivé, ale mluví natolik rychle a je tu tolik úvah a filosofování, že jsem z toho filmu i trošku unavený, je potřeba se hodně soustředit a angličtina je také náročnějšího rázu, ale to druhým vadit nemusí. Kdo má rád cokoliv se sériovými vrahy, především zkoumání jejich psychologie, tak tohle by Vás mohlo určitě zajímat. Slušný malý atmosférický konverzační film, jehož největšími kvalitami jsou herci a scénář. Přidat nějaký ty vraždy a Gore a byl bych nadšen i já .. :D 6/10. ()

Gilmour93

Zatímco schránka, pokud má věci zrovna pod kontrolou, chce žít, zlý parazit vyhlíží její smrt a chce jít o hostitele dál. Zřejmě proto se tam tak často mluví o Carpenterovi.. Až na jednu noční grilovačku se jedná o konverzační christian drama, které řeší všudypřítomné dobro a zlo, či chcete-li Boha a Ďábla a při tom se snahou neurazit přemítá, jak pod různou optikou mohou být tyto pojmy relativní. Nač to všechno ale balit do teologie, když stačilo říct, že my všichni jsme jen ignorantské pytle masa.. Dva nové poznatky jsou, že se Flanery přihlásil do klubu vězeňských chameleonů k Nortonovi a že poslední jídlo odsouzeného k smrti se musí vejít do 25 dolarů. To by Kašpárek s Forejtem nedali.. ()

• Sean Patrick Flanery v rozhovore vysvetlil, že scenár bol tak dobre napísaný, že z jeho strany nebola potrebná žiadna improvizácia, okrem „možno dvoch slabík“. (Arsenal83)
  • Napriek démonickej téme filmu a prítomnosti skutočných kňazov a exorcistov na pľaci Sean Patrick Flanery aj Jordan Belfi vyjadrili, že sa počas nakrúcania na pľaci necítili v žiadnom nebezpečenstve. (Arsenal83)
  • Podľa spoluscenáristu/režiséra Caryho Solomona bolo jedným z dôvodov, prečo sa rozhodol nakrútiť tento film, prieskum, podľa ktorého 7 z 10 ľudí verí, že majú nejakú formu duševnej poruchy, pričom 4 zo 7 veria, že je to spôsobené "démonickou" entitou. (Arsenal83)