MIKI je příběh muže, který se vrátí ze zahraničí zpět do své rodné vesnice, do země, která se rychle mění a ve které se otevírají nové velké možnosti i v oblasti organizovaného zločinu. Miki, původním povoláním řidič autobusu, v sobě postupně objeví a aktivuje schopnosti k tomu, aby vybudoval jednu z největších a nejobávanějších mafiánských skupin v zemi. (Cinemart)

Diskuze

morbn

V USA by bol po smrti len preto, že tam bol zlatý vek organizovaného zločinu asi 50 rokov a postupne sa medzi sebou postrieľali 😁 Niektorí ale skončili aj v base s doživotím. Tých ktorý zomreli prirodzene a na slobode by si asi spočítal na jednej ruke...

Uživatel Adminer smazal svůj příspěvek.

JUWA

Osobne som sa na Mikiho tesil a vcelku som spokojny. Bral som to ako zaujimavy namet, a mne to nejako nevychadza zeby z neho robili hrdinu. Mozno prve sceny pride postava ako sympaticka a postupom casu sa meni a v zavere je aspon z mojho pohladu jasne vidiet v prerod na monstrum. Ale to je moj nazor.

Uživatel hawkins smazal svůj příspěvek.

pkno

pkno (hodnocení, recenze)

morbn

Dúfam, že takto odsúdiš aj náckov bojujúcich na ruskej strane, viď zakladateľa Wagnerovej skupiny Dmitryho Utkina s vytetovanými SS insígniami.

obregon

Ja si pamatam ako dieta z juhu, ze tu bola radost zit a to som nevyrastal priamo tam. Ale ludia co odtial pochadzaju hovorievali ze sa pomali bali vyjst aj von

morbn (hodnocení, recenze)

pkno

Co je podla teba AZOV a iné zoskupenia v UA armáde? Ešte si sli robiť náborové turné, ktoré im inde zakázali, iba Praha z nášho teritória nie. Takže tak to bolo myslené. To sú fakty. Nič to nemení na fakte, že vojna je hnus, ale nácek bude vždy len náckom. A poľuďšťovať masového vraha, ktorý žije, k tomu tesne predtým, ako o jeho prepustení má rozhodovať súd...

na příspěvěk reagoval pkno

AdamesWWE

AdamesWWE (hodnocení, recenze)

Ľudia sa pohoršujú že nebudú pozerať film o vrahovi a podobné kecy.. ja sa ale pýtam.. a nevadí vám ospevovať iné projekty o vrahoch zo zahraničia..to je v poriadku, to tým ľuďom už nevadí? Dahmer, Bundy atď.

Veď to boli ešte väčší psychopati a dobre že ste sa nepo*ebali z toho keď vysol na netflixe Dahmer.. fakt nechápem

morbn (hodnocení, recenze)

Za takúto "kultúru" protestujú v Blave? Normálne už na plagáte z neho spravia Tarzana. Keďže ide o skutočnú osobu masového vraha a nie fikciu, je to poľutovania hodné. "Chudáčik", čo zamordoval desiatky ľudí, chorá doba toto. V USA by bol po smrti, tu ho dobreže neglorifikujú. Ale keď im nevadia ukrajinský náckovia, nevadí im aj masový vrah.... Divná "progresia".

na příspěvěk reagoval pkno, karloszK, Real Tom Hardy, Sepp37

stanyko

stanyko (hodnocení, recenze)

anabol

Presne tak, keby ho aspon vykreslili realisticky ako sociopata co pre pekne hodinky zabije cloveka. Ale nie, oni ho potrebuju adorovat, spravit neviniatko, uplny chudacik to je.. Nenormalne. Ten film by mal byt zaradany do sekcie fantasy.

one2

one2 (hodnocení, recenze)

Je tam troska aj citit styl Chritophera Nolana,kedy pri scenach,ktore maju v cloveku viac eskalovat pouzije priliz hlasitu hudbu.Aspon mne to tak evokovalo.Ale nevadi,ak je prave to pozicane no zaroven urobene vkusne a nie stale sa opakujuce je to OK.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

tron

Ja s tebou v podstate suhlasim, ale mohli a mali ten film nazvat inak. Takto si myslim, ze hoci nechtiac to bude len a len napomahat k budovaniu kultu jeho osobnosti. Aby nakoniec Mikulas este nekandidoval na prezidenta o pat rokov... A co sa tyka Mlcania jahniat, tak jeden dozivotne odsudeny vrah sa nim inspiroval, aj ked je pravda, ze vrazdil uz aj predtym ako ho videl. Teraz si nespomeniem na meno, ale bola mu venovana jedna cast Najvacsich kriminalnych pripadov Slovenska.

tron (hodnocení, recenze)

Zamotávame sa, reagoval som na anabola. Som presvedčený o tom, že tvorcom šlo o zachytenie špecifickej doby, o sebareflexiu brutálnych deväťdesiatok, pripomenúť, ako to u nás chodilo a nezatvárať pred tým zbabelo oči. Určite to nie sú chorí psychopati, ktorí by stavali mafiána na piedestál. A už desaťnásobne ho nebudú dávať za vzor mládeži. Zaráža ma, že existuje niekto, kto si to môže myslieť, to už sme niekde na úrovni „recenzentov“ zo strany SNS. Čiže to, že Hopkins hral sériového vraha a kanibala znamená, že tvorcovia Mlčania jahniat tým chceli povedať, aby aj ostatní ľudia páchali vraždy a praktizovali kanibalizmus?

na příspěvěk reagoval m.a.t.o.

zhulo

zhulo (hodnocení, recenze)

tron

Skor si myslim, ze aj ked mozno Cernak nedostane priamo podiel z trzieb tohoto filmu, tak to je dalsi pocin, ktory prispieva k budovaniu Cernakovho kultu osobnosti, ktory uz za tie roky ma medialne vybudovany dostatocne na to, aby si po prepusteni z vykonu trestu mohol uzivat lepsi dochodok, ako 99% ludi, ktori cely zivot poctivo pracovali. Staci byt masovy vrah a nasilnik. Ci je to moralne spravne a skutocne mu ide o to, aby odradil ludi od mafianskeho sposobu zivota nechcem hodnotit, kazdy nech si spravi nazor sam.

anabol

anabol (hodnocení, recenze)

Psychopat, mäsový vrah,výpalník. Nestačilo , že oňom napísali knihu ešte natočme film. Ved dajme mu ešte zarobiť, že zobral kopec životov. Drbnutý slovenský národ.

na příspěvěk reagoval tron, stanyko

m.a.t.o.

A čo si myslíš že "mafián" robí? :D Požičiava peniaze za výhodné úroky a rozdáva chudobným? Gravano sa priznal že pre Gottiho zabil 19 ľudí (vrátane Franka Fialu, českého mafiána z New Yorku, dúfam že o ňom niekde spravia film) a koľko je o Gottim filmov.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

hawkins

Mas pravdu. V zahranici vzniklo mafianskych filmov vela, lenze tuto vidim problem hlavne v tom, ze Cernak nebol "iba" mafian, ale aj najmasovejsi vrah v historii Slovenska.

na příspěvěk reagoval Sepp37, obregon

Sepp37 (hodnocení, recenze)

Komentéri na facebooku už sú filmom pohoršení. Som zvedaví čo spravia až si na Markíze pustia nejaký film od Scorseseho...

na příspěvěk reagoval hawkins

hawkins

Toho sa obávam aj ja, no a keď sa pozrieš na Kronerove filmy tak ten ma priemernú stopáž okolo 90 minút. Videl som ale na nejakej fotke, že to má 112 scén takže uvidíme, ale snáď to bude mať aspoň cez 2 hodiny.

A Ondrík vyzerá fakt vynikajúco a verím mu, že Černáka stvárni perfektne.

na příspěvěk reagoval hawkins

xRoseq

Jedineho coho sa obavam je stopaz, aby nebola taka klasicka slovenska a dej bude skratkovity. Ale tak verim ze nie, lebo co som cital rozhovor so Šifrom hovoril ze to bude dlhe a materialu je aj na dvojdielny film. Ale to si nemyslim ze bude mat, ked uz dali premieru filmu na Maj/2024

na příspěvěk reagoval xRoseq

hawkins

Ten Miro Šifra chodieval aj za Černákom do basy, takže ak z toho čo mu porozprával napíše dobrý príbeh aj s dobrými postavami tak by to bolo super.

na příspěvěk reagoval hawkins, hawkins

hawkins (hodnocení, recenze)

Vsetko zalezi aj od danej Látky. A zas uz ukazal v inych projektoch ze rezirovat vie, a ked ma ukazat co v nom je, teraz je spravna prilezitost. Ja mu verim, ale tak uvidime

na příspěvěk reagoval xRoseq

xRoseq (hodnocení, recenze)

Režisér čo spravil Šťastný nový rok? No neviem neviem, ale snaď to nedojebu