Když je mladá američanka poslána do Říma, aby začala sloužit církvi, narazí na temnotu, která ji přiměje zpochybnit vlastní víru a odhalí děsivé spiknutí, které doufá, že přivede zrození inkarnovaného zla. (Falcon)

Vabr

Komentář budu spíše směřovat na zážitek, jaký s filmem mám, než na film samotný. Minulý týden jsem strávil s bráchou na výměnném pobytu v Německu, a tak se nám shodou okolností povedlo se dostat do německého kina na film Das Erste Omen komplet v němčině bez titulků. No a to byla teda doopravdická výzva tomu všemu rozumět po tom, co se učím německy tři roky. Ve finále to šlo ovšem překvapivě docela snadno a většině dialogů ve filmu jsem tedy rozuměl a z celkového dojmu mi toho moc neušlo. To ale neznamená, že se První znamení kdovíjak líbilo. První znamení je za mě dosti béčkovým kouskem, v němž se to hemží předvídatelností, klišé a nudnými pasážemi, na druhou stranu zase uznávám, že se tu i urodilo pár parádních scén, které si z filmu odnáším (bláznění mezi protestujícím davem, podléhání ďáblu). Podtrženo sečteno fantastická návštěva kina - něco, co jsem si chtěl v životě vždycky zkusit -, z hlediska hodnocení za mě bohužel průměr. Vyhodnocení: A lístek stál pouhých 125 Kč! ()

FeriusParfax

Šestý film z filmového večera mě dost zklamal. Den předtím jsem viděla skvělý navazující snímek – Omen. I přesto, že mi spoilery nevadí a jednalo se o prequel, jsem se nedokázala do filmu dostat a užít si výrobu Ďábla. Líbilo se mi vysvětlení a nápad, jak nahnat nové ovečky do stáda a pár dalších ďábelských vychytávek. Jinak to ale bylo brutálně a zbytečně zdlouhavé. Horory by asi prostě neměly mít 2 hodiny… Všechno důležité se událo v posledních 30 – 40 minutách. Nutno dodat, že posledních 30 minut se mi dost zamlouvalo. Děsivostí, rozuzlením, hereckým výkonem. Opravdu dost pasáží by se ale dalo vystřihnout, aniž by to mělo jakýkoliv dopad na děj. ()

Johny M.

K dokonalosti tomu možná něco málo chybí, přesto jde o důstojnej prequel k The Omen a parádní zářez do týhle klasický série. Vizuálně i atmosférou neskutečně povedenej počin, ač bych uvítal trochu víc úmrtí a nejsem si ještě úplně jistej, co si myslet o samotným finále... 4,5* ()

Daiker

Satan přichází a já jsem chtěl celou dobu od filmu odejít... Herci a hudba jsou ok a atmosféra je občas nepříjemná. Jinak o ničem, je to dlouhé, příběh s Antikristem mě neoslovil a ke konci jsem se fakt nudil... Asi to někoho děsí, ale pro mě to není žádný horor ()

helraiser

Nečekal jsem to, ale vážně se to povedlo, i když to vysvětlení proč, je pro mě dost úsměvné, ale na druhou stranu originální, to se musí nechat. Má to slušnou atmosféru, pomalý způsob vyprávění a pár opravdu slušných scén. Spokojenost v každém případě a velké překvapení. ()

Alexandre

Velmi milé překvapení. Až mě mrzí, že jsem si snímek nechal ujít v kině. Tohle by pro mě byl zřejmě kinozážitek roku. Klasiku z roku 1976 mám velmi rád a od teď budu všude vyzdvihovat i tento prequel. Už dlouho se mi nestalo, že by se mi u hororu ježily chlupy hrůzou. Horor jak má být, dokonalý ve všech ohledech. Nepříjemná mrazivá atmosféra, kvalitní scénář, (pro mě) několik naprosto nepředvídatelných momentů (i když mi bylo jasné, jak film skončí, resp. musí skončit), několik lekaček, několik naprosto absurdních a šokujících scén (úvodní scéna, "pomoc" při srážce automobilem atd.), nervy drásající hudba a spousta nelibých zvuků. Nevím, co víc bych si měl ještě přát. Skvělá práce! 10/10 ()

Likan7

Oblibu série Omen stále nechápu. Jednička byla sice solidní, ale rozhodně bych ho nepovažoval za nějaký přelomový film. Bohužel všechno, co dál vzniklo, bylo ještě horší. Vrcholem byl pak seriálový pokus. První znamení má logický problém v tom, že se odehrává ještě před prvním filmem. Má tak jasně dané koleje, po kterých musí jet a nemůže uhnout, byť by možná chtěl. Hororové scény nejsou špatné, všechno ostatní stojí za starou belu. Dělalo mi problém neusnout. ()

oldy

Za mě jsou 2H moc. Ma to pomale tempo a přišlo mi to spíš na 4hodiny :D Vypada to na pokračovaní... 4/10 ()

ŠpetaMarek

Sorry jako, ale i ta blbina se Sidney mela desetkrat lepsi atmosferu, autenticnost a urcitou originalitu a dravost. Nejhorsi je, ze bych po tomhle ani tu Sydney nedoporucoval videt, pac je tam dost stycnych bodu, jakoby tu nekdo opisoval a udelal hur (scenar k Immaculate koloval po studiich od roku 2014) a videt to hned za sebou by nedelalo dobrotu Naroubovani na puvodni film tonu dalo tresnicku v podobe totalniho vysmechu. Odpad tomu nedavam za par slizkych scen a za pekny holky. ()

Fungore

Nečekaně příjemné překvapení. Snímek správně buduje atmosféru, dokáže překvapit creepy výjevy, které nejsou příliš okoukané. Masky jsou velmi povedené a herecké obsazení též neokoukané a zdařile fungující. Snímek úspěšně dokáže upoutat pozornost jak vizuálem, tak i temným hudebním doprovodem a v neposlední řadě samotným dějem. 3/4 filmu jsem chtěl dát plný počet, až tak dobré mi to přišlo, ovšem závěr filmu byl pro mě předvídatelný a zbytečně moc "hollywoodský" - ocenil bych, kdyby se závěr filmu držel více při zemi a naopak více překvapil promyšlenějším a děsivějším vyústěním. Závěr u mě tedy srazil hodnocení na 4 hvězdy, každopádně se jedná o jeden z nejlepších náboženských hororů a jako prequel k již dlouho zavedené značce slouží úctyhodně dobře. ()

Brmbolec

Príjemné prekvapenie. Čakal som, že to bude blbosť, ale aj napriek tomu, že sa nejedná o nič originálne, malo to veľmi slušnú atmosféru... ()

MovieGuy

Cirkevní horor fantas magořina. První znamení mělo za mě velký potenciál, ale bohužel nevyužit na maximum. Napřed chvála za Řím a atmosféru a celkově smekam všem Nerdum, kteří technicky film udělali na 5 hvězd. Opravdu tak dobře natočený horor v dnešní době zřídka najdeš. Dále chvála hlavní představitelce Nell Tygr Free, které jsem docela fandil. K negrativum přiřadim příběh a průběh děje. Přišlo mi že tvůrci prcali jedno páté přes deváté na sebe a často v tom byl zmatek jako v parku na hlaváku. Hororové prvky zde vymizeli, takže jsem si ani neuprd a spíš jako horor jsem to vnímal jako církevní speciál Harryho Pottera. Ovšem vracím se k technické stránce a díky tomu si film udržel moji pozornost do konce a uznávám, že některé scény byli natolik psychomasakroidní že mě zajímalo co z toho bude(analní díry utkví v paměti). Na pokračování se nějak netrhnu, ale nelituji zhlédnutí. ()

Sefik

Nelze srovnávat tuto slabotu bez náznaku jakéhokoliv nápadu s legendárním Omenem z roku 1976, jenž navíc fascinoval i neskutečně ladícím soundtrackem Jerryho Goldsmithe. ()

J.Mayen

Přeqapivě příjemný prequel. Když opominu to,že scénář musely napsat zhrzený feministky, tak co se atmosférý týče, tak minimálně u mě fungovala tak jak má. Dokonce jsem zde jednou zažil i infarktovou situaci (to mi nedělejte už mi neni 18 a riziko selhání z leknutí je čím dál pravděpodobnější). Za mě povedený prequel. ()

filmy_horor

Miluji originální film, miluji tento prequel. Při scéně s upálením jsem skoro nedýchal, něco tak děsivého a intenzivního dlouho nedostanu z hlavy. Film není vhodný pro slabší povahy. 9/10 ()