Je to divoké, je to kruté. Píše se rok 2009. Víte, co bude s vaším tělem? Automobilový závodník Alex Furlong (Estevez) je po své děsivé havárii vymrštěn ze svého kokpitu a vržen do budoucnosti. Je mrtvý pro přítomnost, ale zároveň bojuje o svůj život v budoucnosti. Stal se "freejackem", cizincem v nejpodivnějším světě. A nelítostný zabiják (Jagger) může získat za jeho kůži milióny. (Warner Home Video CZ)

petaspur

Bohatí lidé mají vždycky nějaké výhody. Takový pan McCandless není spokojen se svým zchátralým tělem a proto si objedná nové, do kterého zbývá nainstalovat pouze jeho vědomí. Na objednávku je tedy těsně před rozmáznutím o zeď z minulosti přeneseno vyhovující vysportované tělo závodníka Alexe Furlonga. Alex se však probere ještě před výměnou vědomí a nespokojen se svým osudem začíná prchat neznámým prostředím s charismaticky hláškujícím lovcem Vacendakem v zádech. Snímek mezi ostatními béčky počátku devadesátých let působil poměrně svěžím dojmem. ()

JayZak

Nechápu jak tuhle hovadinu můžou někteří hodnotit tak vysoko a taky dost dobře nechápu účast Anthony Hopkinse. Já dávám jednu hvězdičku pouze za drsně se tvářícího Micka Jaggera, jinak mě pořád stejný výraz E. Esteveze a rádoby napínavé scény vůbec nezaujaly. Škoda, že nebyl Mick obsazen do hlavní role, to by byla dost možná jiná káva :). ()

Z0oMb3E

Je rok 2010 a ja sledujem víziu budúcnosti z roku 1992 na rok 2009. Mick Jagger si to kalí na obrnenom transportéri cez ulice a mníška s brokovnicou v ruke privíta prišelca zo slovami "...nehovor mi sestra, sakra...". Ľudia si pochutnávajú na smažených potkanoch a strieľajú do seba len tak z dlhej chvíle. Poviem vám som rád, že sa táto vízia nenaplnila. Totálne odpadný! film bez nejakých ucelených myšlienok E.Estevez vyzerá celý film ako obliaty studenou vodou a Rene Russo nemám rád. Najpríjemnejšie prekvapenie za všetkých inak podpodpriemerných hereckých výkonoch podáva už spomínaný Mick Jagger. Hrôza strach a mizéria filmu sa na vás valí po celých 110 minút, a nakoniec si poviete, tích 110 minút mi už nikto nevráti a ja som ich zbytočne premrhal. Ja vám vravím HA!, ja som ho nedopozeral. Hviezdu dávam za snahu a veľký podiel na nej má práve Mick Jagger. ()

Anderton

V podstate podobný prípad, ako Johnny Mnemonic. Dnešnému divákovi film už nemá vôbec čo ponúknuť a jeho kŕčovitá snaha o predpovedať budúcnosť roku 2009 je vzhľadom na absenciu humoru už len smiešna. Vizuál nie je tak prepracovaný ako v Blade Runner, takže nemôžme hovoriť ani o autorskom počine a uveriteľnej paralelnej verzii budúcnosti. Príbeh mi príliš zmyslu nedával, chvíľami bol zjednodušovaný, finále zase prekombinované. Dizajn áut je obrovské wtf a vlastne je tým jediným, čo nám našepkáva, že sa ocitáme v budúcnosti, pretože tu pribudol len jeden síce extrémne vysoký, ale maximálne nevkusný mrakodrap. Film vás musí v prvom rade presvedčiť o uveriteľnosti fikčného sveta a v tom urobili tvorcovia základnú chybu. Stále ale celkom pozerateľné. 50% ()

honajz

Zvláštně nevyrovnaný film. Rene Russo vypadá už od začátku jako Estevezova maminka, navíc vyšší, takže jim ten vzájemný vztah nežeru. Ale zase je zde úžasná kamera, která z mála dokáže vykouzlit hodně včetně atmosféry potřebné pro tento druh filmu, skvěle to doplňuje jazzová hudba. Prima jsou všechna ta vozítka, honičky, a samozřejmě vtipy - ať slovní, nebo v obraze (několik nápisů na zdech nebo reklamní billboardy jsou vážně nadčasovými vtipy). Nesmím zapomenout na dokonalou jeptišku, ta je zcela odzbrojující! A ostatně - vize roku 2009, jenž byl tehdy budoucností, a my jej již prožili, je úsměvná. Přesto celkově - i když film baví, šlape, jak má, akce je co 15 minut - dávám jen slabé čtyři hvězdičky, protože neherectví Russo (když má vyjádřit výraz pochopení a vnitřní paniky, tak jen zkamení) a mírné přehrávání Esteveze jakýkoliv dojem ničí - ani jeden z nich nemá charisma a nadhled, aby svou roli utáhl. Snad jen Mick Jagger pochopil, oč jde. ()

• Zábery z automobilových pretekov boli natáčané na Road Atlanta za použitia vozidiel typu Formula Atlantic. (beso74)
  • Volná adaptace sci-fi románu Roberta Sheckleyho Nesmrtelnost, s.r.o., vydaného v roce 1958. (Fingon)