Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ocas nebo hlava? 1) Jako lekce bad language dobré, 41letému Johny Deppovi (bisexuální básník a zhýralec John Wilmot) to slušelo, ale jinak jsem očekával mnohem víc. 2) Ovšem ty Wilmotovy verše, se kterými se ve filmu prakticky nesetkáme, nejsou marné: We have a pretty witty king / And whose word no man relies on / He never said a foolish thing / And never did a wise one. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Laurence Dunmore mi absolutne nic nehovori, a pribeh Libertinu ma taktiez prilis neoslovil. Pozor, netvrdim, ze hlavny herec Depp /mne je ten herec dost ukradnuty ....../ nevie hrat. To ani nahodou. Ale jediny film, ktory som s nim videl a pacil sa mi, bol Blow s Penelope Cruz. pribeh je strasna sucharina, neskutocne nudny, k tomu film je prilis pataticky. Rozhovory az na 2 - 3 priklady taktiez o hovne. 29 % ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Film s obrovským potenciálem který bohužel místy zadupal do země nezkušený režisér Laurence Dunmore, skoro až žasnete, že někdo takový dostane k dispozici tak náročný film, jak výpravou, tak hereckým vedením.Sexuální podtext je místy skoro až přehnaný, ale možná právě to dělá film asi nejvíce zajímavým, protože film jako takový nemá moc silný příběh ani emoce a celkově postrádá příběhově hlubší význam, což je vina hlavně režiséra.Ovšem dialogy jsou lahůdkové a Johny Depp hraje jako vždycky naprosto famózně,Libertin je takovým béčkem v poli historických filmů, nedokáže vás strhnout výpravou, bitvami ani příběhem plném intrik či zrady, Libertin vás zaujme komediální stránkou, nabušenými hláskami a skvělým Johnym Deppem. ,,Jsem čuramedán, hrát malou Klitoris je pod mou úroveň´´ :D 69%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nebudete ma mať radi. Páni mi budú závidieť, ženy budem odpudzovať. Poviem vám to na rovinu. Idem po tom. Stále. V jednom kuse. Nechválim sa. Konštatujem... Obskočím, čo sa dá.“ Johnnyho Deppa sa dá len ťažko nemilovať. Akonáhle začnete rozmýšľať, či to predsa len už štipku nepreháňa (VTEDY V MEXIKU) alebo či sa nezapredal komercii (PIRÁTI KARIBIKU), podpíše zmluvu na historickú drámu s kontroverzným „umeleckým vydedencom a skurvysynom“, odohrávajúcu sa v blate, ktoré režíruje debutant. Je pravda, že LIBERTINOVA premiéra bola odsúvaná. Jedna verzia šepkala, že štúdio je s výsledkom nespokojné a prestriháva (čo je vždy zlé znamenie). Iná,, že štúdio je síce spokojné, ale film nepúšťa do kín preto, aby v nich nebolo „predeppované“ (Johnny mal v tom čase v kinách viacero snímok). Tak či tak, výsledok ma zaskočil otvorenosťou, drzosťou, pôvabnou vulgárnosťou a pritom poetickosťou „rozbahneného sveta, kde hneď chytíte kvapavku a odpadne vám penis“. Výborné herecké výkony (Samantha Mortonová), výborná atmosféra, skvelá výprava, oplzý humor... mne sa to hrozne páčilo. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/159664/Libertin-80.html ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

ústredná hviezdna dvojica film naozaj utiahla a režijná koncepcia ma tiež očarila, žiadne "hranie sa" na dobodý film v štýle "ukážme veľké scény, architektúru, počítačom rekonštruované dobové stavby, masové scény" a podobne . . . naopak, ručná (takmer dogmovská) kamera pohybujúca sa vo večnom šere, pare a pochmúrnych priestoroch a zábery len zriedka ukazujúce niečo viac ako detail či polodetail, to vytvorilo naozaj hutnú atmosféru a možno ešte viac dobovejšiu, ako pri iných filmoch. čo však tomuto filmu uškodilo je, že postaviť tému na kontroverznej postave, ktorá nie je po všetkých formanových postavách alebo markízoch de sade či iných až tak veľmi kontroverzná, nie je zárukou úspechu, ak nemáte nejakú tajnú kartu v zálohe. postaviť to na láske k divadle by takouto kartou mohlo byť, keby to bolo rozpracované omnoho viac. a to je asi ten základný kameň úrazu - scenáristicko dramaturgické ukočírovanie tohto filmu bolo, napriek vysoko potenciálnej a nasadenej réžie, zvládnuté mizerne. niektoré scény či súscénia doslova a vyslovene nudné, niektoré pasáže akoby prilepené na film a celkovo akási chaotická štruktúra. pár dobrých scén som si tam našiel, ale film je komplexný celok (až na pár úzko špecifických výnimiek - a jedná sa o prípady, kedy dotyčný režisér je buď blázon alebo génius alebo oboje, takže to dokáže dokonale zladiť - viď monty pythoni alebo wes anderson či pán lynch) takže by sa k nemu v prípadoch ako je tento malo aj komplexne pristupovať. tie dve hviezdy sú veľmi dobré, zaslúžené a spravodlivé, odniesla si ich atmosféra, herci a réžia - ale akonáhle sa na jedno ohnivko zanevrie, reťazová reakcia potopí výsledný pocit z filmu. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • John Malkovich, Lianne Halfon a Russell Smith domlouvali s Johnnym Deppem natáčení filmu už v roce 1996, ale různé finanční problémy zdržely výrobu filmu na několik let. (HappySmile)
  • Většinu natáčení se místo běžného filmového osvětlování používaly svíčky. Aby se udržel efekt svíčkového osvětlení a aby ale zároveň bylo dost světla, kameraman Alexander Melman navrh zvláštní vybavení - stojan s reflexivním podkladem, na kterém bylo umístěno nesčetně svíček. Na place se mu říkalo "narozeninový dort". (HappySmile)
  • John Malkovich pracoval s režisérem Laurencem Dunmorem na jedné reklamě a jejich spolupráci si tak zamiloval, že ho doporučil producentům pro tento film. (HappySmile)

Související novinky

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Reklama

Reklama