Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

Ender66 

všechny recenze uživatele

Nezemřu já od práce, nezahynu bídou, nezalknu se v oprátce, skončim syfilidou. Nezemřu já u holky ani na silnici. Zemřu volky nevolky klidně v nemocnici. Nezískal jsem za živa lásky skustky svými. Jeptiška jen šedivá oči zatlačí mi. Nad mou mrchou stáhne klaun tvář svou v smutnou masku. “Zemřel tady vilný faun na nešťastnou lásku.” František Gellner- Píseň zhýralého jinocha ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Tenhle film stojí v první řadě na Johnnym Deppovi. Asi po hodině a čtvrt projde drastickou maskérskou přeměnou, takže potom vypadá značně odlišně než na plakátu. Výborně hrají na menších plochách i jeho partnerky Samantha Morton a Rosamund Pike. Role Johna Malkoviche je bohužel malá, ale přece jen toho v ní zvládne hodně předvést. Pak ještě zaujme výprava, která 17. století zbytečně neromantizuje. V tom ji podporuje i úsporné svícení a tedy tmavší obraz (70%). ()

Reklama

shyster 

všechny recenze uživatele

Nuda. Film měl ukázat velmi svobodomyslného člověka, který prováděl odpouzující věci a neměli jsme ho mít rádi. To se bohužel nestalo. Film je natočen tak odtažitě, že ty negativní pocity k Deppovi (konečně hraje taky hajzla a ne pořád takový ty podivíný, které má každý rád) vůbec nemůže to pocíti. A tak na otázku Deppa v závěru filmu, zda ho milujeme, se nedá odpovědět. Skvělá písnička na konci. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Vzrušující přepis stejnojmenné hry Stephena Jeffreyse (autor napsal i filmový scénář). Zpráva o životě Johna Wilmota (1647-1680) provokuje svými tématy svobody, kritiky, satiry a prostopášnosti. Dobré herecké výkony, atraktivní prostředí vyšší společnosti, přetvářky, pokrytectví a samozřejmě divadla. Skvělá Samantha Morton zachytila zrání herečky Elizabeth Barry (1658-1713). Něžné výkony Ruperta Frienda a Rosamundy Pike. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Otravně slizký a nicneříkající mix středověkého soft porna a příběhu o rádoby výstředním prudiči, kterého značně těžkopádně ztvárňuje Johny Depp. Samantha Morton je ovšem fantastická herečka (viz Minority Report) a líbí se mi v každém filmu. Něco podobného předvádí i Rosamund Pike, u které jsem předpokládal, že se po debutu v Die Another Day propadne do rize komerčních a herecky nikterak náročných vod, avšak je to naštěstí trochu jinak. Kromě jedné scény (pomočení se) není žádná vyloženě strhující/drásavá. Zato oplzlých a neuvěřitelně nevkusných poznámek je tam až dost. Leckdy je to vyslověně samoúčelné a nijak nekonfrontující se strukturou děje, vyobrazení tehdejší pochmurné doby, či vnitřním (značně rozervaným) rozpoložením hlavního hrdiny. Tomu se bohužel po celou dobu trvání snímku nepovede dostat divákovi pod kůži. Tudíž je výsledek takříkajíc k zblití. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Tvůrci z filmu nakonec vystřihli scénu, kde se Johnny Depp a Rupert Friend políbí. (HappySmile)
  • Dva týdny před natáčením přišel Libertin o třetinu svého rozpočtu. Na vině byly změny v britském systému daní. (Karlos80)

Související novinky

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Reklama

Reklama