Stárnoucí Indiana Jones učí na univerzitě a žije poklidný život. Jsou však padesátá léta a Amerika zažívá hysterii ohledně sovětských a komunistických agentů. Jednoho dne ho unese právě skupina ruských agentů vedená podivnou vědkyní Irinou Spalko, již doprovází několik ruských vojáků, kteří hledají na americké základně podivnou bednu. Indiana se ze zajetí dokáže osvobodit. Celá záležitost mu přinese jen nepříjemnosti, když je vyšetřován americkou tajnou službou. V důsledku tohoto vyšetřování je Indiana vyhozen z univerzity. V té době ho však vyhledá mladík Mutt Williams, který ho požádá o pomoc pro svého otčíma, profesora Oxleyho, a svou matku Marion, kteří odjeli do Jižní Ameriky hledat tajemnou křišťálovou lebku. Indiana je informací o lebce ohromen a ihned s Muttem odjíždí do Peru, kde se Oxley a Muttova matka ztratili. Indianovi nedělá problém hrobku španělského conquistadora a v něm křišťálovou lebku najít. Zanedlouho nalezne i profesora Oxleyho. Jak se ale ukáže, Oxley se pomátl na rozumu a Indiana ani Mutt z něj nejsou schopni dostat nějaké souvislé informace. Ke všemu jsou v té době zajati Rusy, které opět vede Irina Spalko. Rusové mají v zajetí i Muttovu matku, Marion. Ukáže se, že Mutt je ve skutečnosti synem Indiany. Rusové po Indianovi a jeho doprovodu chtějí, aby je dovedli do tajemného zlatého indiánského města, které je legendou s lebkou spojené. Rusy doprovází zrádce Mac, který se nechal ke spolupráci s Rusy uplatit. Po krátké době se podaří Indymu a jeho doprovodu včetně Maca, který Indymu namluví, že pracuje pro CIA a Rusy tak monitoruje, utéci... (TV Prima)

rublik05

Návrat Indiana Jonese se nese opravdu ve velkém stylu, kdy hned od začátku diváka čeká divoká akční jízda, vtipné hlášky, ale především stále charismatický Harrison Ford, který krásně dokazuje, že na to stále má, i po těch letech. Mimo něj zde máme sympatickou dámu Karen Allen a jejího přidrzlého synka Shiu LaBeoufa, oba dva mě moc bavili, což se nedá říct o hlavním záporákovi Cate Blanchett, která mi přišla až trestuhodně nevyužitá. Vizuálně je snímek vyloženě nádherný, jde vidět, že na efektech a kostýmech se opravdu nešetřilo. Příběh je zajímavý, obsahuje plno odkazů na různé starodávné kultury, pohybujeme se v podmanivých lokacích, dočkáme se nejednoho zvratu, ale především velkého počtu akčních scén, díky kterým snímek téměř nenudí, neustále se něco děje. Největší problém mám se závěrem, který je podle mě totální úlet a do této série vůbec nepatří. Občas mi také přišlo, že to tvůrci s efekty už trochu přehánějí, některé situace totiž působily hrozně uměle. Jinak ale Indymu nemám co vytknout, opět se jedná o zábavnou, dobrodružnou, dobře natočenou podívanou, v daném žánru vynikající záležitost, která svým předchůdcům ostudu rozhodně nedělá. 8/10. ()

Nix

Není to už jako tenkrát. Je tu i mladé obsazení, které by mělo dát potřebnou krev a vylepšit vše. Ne, že by to nefungovalo, ono to má určité kouzlo i chemii, ale prostě když se Vám povede takové dílo jako Indy, horko těžce nějaký inovace zafungují, je jasný, že věk a čas nezastavíte a proto k oblíbenosti sérii se snažím být ne tak kritický, kdybych nenadržoval, určitě bych šel s hvězdou dolů, víc jak trochu lepší průměr nedostanete. ()

Hellknight12

Zaujímavé pokračovanie. Vo svojom veku za mňa veľmi dobre zahral H. Ford. Tiež musím vyzdvihnúť S. Labeouf ako jeho syna. Pekne doťahuje začiatky H. Forda a Ford už len dolaďuje celý film. Príbeh je zaujímavý ale hlavná pointa je pritiahnutá za vlasy. Pri dĺžke 122 min je to zbytočne natiahnuté. Mohlo to mať o pár minút menej. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Azrail

Indy 4 není zdaleka dokonalý film. Ani dokonalý Indiana Jones. Ale je to více než důstojný návrat legendy, který je nabušený zábavnou a klasicky "Jonesovsky" přepálenou akcí, kvalitním humorem a hláškami a především zde máme milovaného Indyho, který je stále v plné síle, i když Ford už zdaleka nebyl mladík a jako posily dostal navíc i stále skvělou Karen Allen a tehdy famózního Shiu LaBeoufa. Jistě, Rusové zkrátka nejsou Náckové a rozhodně z nich nečiší zdaleka takový démonismus, ale jako záporáci postačí. Mnozí vyčítají filmu totálně nerealistickou přepálenou akci, ale tu měl Indy vždycky a za hranicí reality se pohybovala velmi často. Důležité pro mě však je, že je natočená zábavně a dobře se na ní dívá. Nevadí mi ani to, že film je vlastně čisté sci-fi. Jediné, s čímž v kritice musím trochu souhlasit je samotný závěr, který byl trochu moc i na mě a hlavně nedával skoro vůbec smysl, když se nad tím člověk hlouběji zamyslí. Nadpřirozené prvky měl Indy vždycky, ale vždy byly podloženy náboženstvím, které zde není. Ale což, nebudu nad tím hloubat, já jsem zkrátka rád, že i když jsem dnes viděl Lebku už asi podesáté, stále jsem se královsky bavil a to je to hlavní. 7,5/10. ()

hrumsrt

Najdeme v režisérské tvorbě Stevena Spielberga hodně značek, které byly obrovskými komerčními hity, nebo mají za sebou velkou fanouškovskou základu, anebo dokonce uspěly i kvalitativně.. Ale je to právě série s Indiana Jonesem. která natřikrát zvládla pokořit všechny tři zmíněné cíle a stala se jasnou kultovní značkou. Skutečně Indiana Jones už zformoval hned několik generací a i po více než 40ti letech k sobě dokáže lákat další mladší diváky. Není tak nijak troufalé tvrdit, že jde o nejlepší dobrodružnou sérii všech dob, kdy samotný první film s legendárním archeologem je podle mě tou absolutní žánrovou špičkou.. Indiana Jones nikdy nebyla série, kterou měl Spielberg v plánu dělat, viděl se úplně jinde, o čemž jsem podrobněji vyprávěl především u prvního filmu ze série. Ovšem dnes po letech si tenhle věčně usměvavý chlapík, který pořád dokáže diváky upoutat svými novými kousky, naplno váží důležitosti Indiho v rámci svojí kariéry a těší se oblibě jakou má napříč generacemi.. Původní plány vždycky mířili k trilogii a to už vůbec než ještě vznikl první díl, proto nebylo nikdy na pořadu dne, že by se Indiana ještě vrátil, protože nebyla nikde ta klíčová Lucasova vize, který poháněla celou sérii. A tohle Spielberg respektoval a navždy bude svému kamarádovi vděčný, že mu všechno takhle krásně připravil.. Indiana Jones byla extrémně oblíbená série, a jak šel čas, tak ta generace, která jako malá vyrůstala na dobrodružstvích nejznámějšího archeologa, se dostala i v Hollywoodu ke slovu.. Takže se po letech občas nějaký mladší režisér připomněl do médií, že byl vždycky fanouškem a v šuplíku mu leží nejeden pracovní scénář.. Mezi nejznámějšími návrhy jednoho dílčího dobrodružství byl i třeba Chris Columbus.. Ale jak čas šel dál, herci stárnuli a nikdo nepřišel s nápadem ani odvahou obejít Lucase vypadalo to, že Indiana Jones se opravdu zastaví na plánovaném trojlístku.. Až se k tomu dostal David Koepp, který po důkladné rešerši všech návrhů od všelijakých známých tvůrců pospojoval svoji verzi čtvrtého dobrodružství, s níž jak Ford tak i Spielberg souhlasili a rozběhli celý projekt.. Bylo hodně možností, co představit, a jak k Indiana Jonesovi přistoupit, kdy tou nejlogičtější se asi zdálo dělat něco podobného jako v případě třetího filmu, tedy spojit starší a mladší krev, akorát že Ford byl ještě relativně ve formě i když ve skutečnosti o pár let starší než byl Connery v době natáčení třetího filmu.. A možná někde v alternativním vesmíru takový film vznikl a divák viděl prakticky podobný koncept jako v třetím filmu akorát Indiana Jonese zde byl v opačné roli. Ve skutečnosti se ale tvůrci rozhodli v takový mix a i když zde je mladší "Jones", tak původní Indi ho k ničemu vlastně nepouští a nějak spíše působí jako podobná vedlejší postava jako Kraťas, akorát bez veškerého kouzla... Problémem by ani tak nebyla tahle dílčí rozhodnutí, která se pokoušela vyrovnat předchozím filmům, ale nikdo nebyl ochoten nikde ubrat a něco změnit. Čtvrtý Indiana Jones má největší problém v příběhu a magickém předmětu okolo něhož se točí. Ve dvou předchozích případech (Chrám zkázy je trošku specifický) si tvůrci zvolili dostatečně atraktivní předmět, o němž navíc panuje docela dobré veřejné mínění. Tady se to nepovedlo... Křišťálová lebka je nic, nemá žádné poutavé tajemství nebo mystický příběh v pozadí. A diváka absolutně nefascinuje.. Proto i třeba motivace zúčastněných postav nejsou tak pochopitelné a ve velkém fungují vykonstruovaně jen pro potřeby filmu.. I když se třeba vrací staré známé postavy, tak jde někdy jen o takovou iluzi, kterou obecně u filmových sérií nemám rád. Mohli tvůrci přivést tolik postav, které se nám napříč předchozí trilogií představili, ale oni si namísto toho vyberou nové, které ale uměle poutají k minulosti hlavního hrdiny a diváka se snaží na základě ničeho přesvědčit, že mají s Indiana Jonesem nějaký vztah, či nevyřečenou minulost.. Ani nevím zda si všichni uvědomují, že už nejsme ve čtyřicátých letech, a proto není možné stát proti nacistickým vojákům, kteří zase měli pro svoji tužebnou honbu za mystickými předměty nějaký podtext, takže i když protivníci nejsou němečtí důstojníci, oni by jimi klidně být mohli protože prakticky nevykazují žádné typické znaky, aby tomu bylo jakkoli jinak.. Takže i když má zdejší zlo jasnou tvář v podobě bezpohlavní Cate Blanchett, tak za celou dobu dostatečně nechápu o co jim jde.. Čtvrtý Indiana Jones toho postrádá příliš, aby se vyrovnal svým předchůdcům. Nemá onu dobrodružně prozkoumávající část, která tu zase chybí třeba proto, že mytologie okolo Křišťálové lebky neexistuje.. Takže film se snaží sázet především na akci, která je opravdu docela nápaditá a má za cíl třeba hodně interagovat mezi postavami a vhodně míchat jejich vztahy, jenže jakoby pokaždé šli tvůrci o kousek dále než je vhodné, a tak nakonec působí úplně každá akce nějak nevkusně a dlouho přešlapuje namístě.. Je nakonec smutné jak prázdně a na zakázku čtvrtý film funguje, i když docela uspokojivě uzavírá životní cestu Indiana Jonese, o kterou jsem úplně nestál, nemám na celý příběh tolik vzpomínek a nevybaví se mi jeden vyloženě pozitivní moment ve spojitosti s filmem. Takže nějak spíš to jediné proč se nedá na čtvrtého Indiho zapomenout je až kontroverzní závěr, který definitivně překročil hranu mezi fikcí a reálností.. Ale že by mi vadilo, že film existuje rozhodně ne. Jsem rád, že se to tvůrci rozhodli zkusit, i když pozdě, i když zbytečně, umlčely diskusi.. 60% () (méně) (více)

Inozuka

Rozjezd kdesi v Mojavské poušti super, ale jak se děj přesune do jihoamerického pralesa, začíná film ztrácet kouzlo. Nějak tomu chybí šťáva nebo ta aura záhad a domrodružství, které měly všechny předchozí Indyho filmy. Ty správné ingredience tu sice jsou - honičky, vtípky, tajemství minulosti - ale je to nějaké sterilní a mechanické. Nějak jsem se nedokázal naladit na Spielbergovu vlnu a neuvěřil, že tenhle film je něco víc než snaha vytřískat z návalu nostalgie ještě nějakou tu babku. ()

excite

Uff, začali jsme jako ve Skále, pak tam opravdu chvíli byl Indy s bičem, ale ten dlouho nevydržel. Naopak byl ve filmu kdosi ještě nesmrtelnější než Jason Bourne. Takhle by se opravdu nemusel ve Chrámu zkázy namáhat se rvačkou na utrženém mostě, jenom by se pustil a odešel po svých. Navíc k ruce dostal stejně jako John McClane, mladíka, aby mu opakoval, že je starej dědek jednou nohou v hrobu a Indyho zápisník vystřídal blázen. Akta X nám plní honička z Dnes neumírej, zloduška (Svět zítřka) podlehne mimozemšťanovi (Já, Robot) jako ve Stargate, aby pyramida skončila jako v ? (kde odletěli vzducholodí). Bohužel je toho ještě mnohem víc, Indyho styl nepřežil přechod do nového století (pojetí filmu) a snad i Rocky se lépe rozloučil... ()

-henry-

Všechno je fajn, akorát se mi někam poděl spontánní ironický humor, který by nešustil papírem a stejně tak mi absentují překvapující gagy a pointy, který by divák neuhodnul dopředu. Očekávál jsem, že film bude nabitej podobně chytrýma a přirozeně zahranýma indyvtípkama jako ten závěrečný s kloboukem. Takhle mi to příšlo málo elektrizující a místama nudný i přes kvantum akčních scén. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Irina Spalko (Cate Blanchett) ... Přestože se nepovažuji za kodvíjakého fandu série, tenhle snímek mě pobavil a můj oblíbený režisér opět nezklamal. Celkové stylizaci snímku možná trošku nesluší přílišné digitální efekty v čele s divokou jízdou na řece (pro mě nejhorší část filmu). Naopak mimozemskou přítomnost v novém Indym vítám. Jde v podstatě pouze o náznaky a když už se emzáci ve finále dostanou do popředí, tak velmi stylově. Velkolepě a přesto střídmě. Tak to má být. Tenhle film totiž není o mimozemšťanech, ale o Indiana Jonesovi, který při hledání ne tak úplně pozemských lebek, narazí i na pořádný kus své minulosti a potká nejen svou dávnou lásku (vynikající Karen Allen), ale i svého syna a nástupce. A že je Shia talent k pohledání, o tom už asi nemá cenu kohokoliv přesvědčovat. Spielberg a rodina na prvním místě. A kruh se (doufám) definitivně uzavřel. A ještě malá poznámka k Harrisonu Fordovi. Ano, je starý, ale pořád je to Indiana Jones. Fyzičku má parádní, hlášky jako dřív a navíc si dělá legraci sám ze sebe. Vynikající. No a o roli si nesmírně užívající Cate Blanchett snad nelze napsat nic jiného než pozitiva. Tak jako o (téměř) celém filmu. ()

perutman

Ách jo. No nebýt to Indy tak jdu níž, ale právě proto, že to je Indy nemůžu jít výš. Čert vem ufony a veškeré nelogismy (brána, která se otevírá křišťálovou lebkou, ale jak ji odtamtud mohl někdo odnést, když žádnou neměl????), beru to, že Spielberg chtěl vzdát hold době 50. let. Co mi ale vadilo především je zběsilé tempo vyprávění a tak zatímco si oba Jonesové povídají ve vzducholodi, tady jsou podobné hovory odbyty během půlminuty - hele Indy ty jsi táta a konec. Nevím, řekl bych, že to byl do počtu slov nejméně obsáhlý díl. Škoda, obzvláště když zejména ve třetím díle byly dialogy vybroušené naprosto dokonale. Navíc se to tady zrovna nehemží vtipnými scénami, které padly za oběť akci. Ono se nakonec ukazuje, že to s tím vyprávěním á la 80. léta není až tak žhavé. Uvidíme po dalším shlédnutí za pár měsíců, protože rozhodně nemám v úmyslu dívat se na to znovu v dohledné době - radši si dám Seana. ()

Tythan

Naprosto perfektní podívaná. Tomu říkám výborný film. Má úžasné záběry, dokonale promyšlené otevírání vchodů a vstupů a hlavně, je to zábavně pojato. V některých chvílích se divák opravdu dobře pobaví. Tak například v knihovně, když radí studentovi aby neseděl a stále jen nečetl, nebo hned na začátku je výborná proměna, ale i na konci, když je vtipně naznačen nový "Indiana Jones". Tento film je opravdu naplněný humorem a dobrými záběry. Mám akorát jedno mínus a to je ve scéně s opičkami, to mi přijde hodně přehnané. ()

Bounded

Obsahuje spoiler. Názorově si rozumím tentokrát s POMEM. Indy měl skvělý úvod, ale ve chvíli, kdy se dozvídáme o mimozemšťanech, to jde více méně už jenom ke dnu. Věci co mi nevadí a co mě překvapily: Fordovi pokročilý věk vůbec nevadí, je to pořád skvělý Indiana Jones, LaBeouf hraje velmi dobře (sám se divím, že ho začínám s jeho obličejem uznávat jako herce), atomový výbuch byl podle mě vtipný a skvěle odrážel dobu, záběry přírody a vůbec práce s kamerou je na výbornou, parádně vygradované a nápadité bitky, narážky na předchozí díly (např. Křížová výprava - scéna na motorce: usměvavý Indy, Mračící se otec, tady - scéna na motorce: Usmívající se Mutt, mračící se Indy), vtipnost, až na pár vyjímek první půlka filmu. Věci co mi vadí málo až hodně: Cate Blanchett je opravdu málo drsmý protivník (jak psal kdosi na imdb, nemám vůbec pocit, že by byla pro Indyho hrozbou), Mutt co si hraje v pralese na Hanumana, když lítá na lijánách je prostě moc, o jeden záběr se zvířátkama víc než bylo třeba, hádka v zajateckém táboře, vykradená scéna s masožravými mravenci, honička v pralese je občas dost příšerně naanimovaná (Lucasovy efekty stojej za houby), přehnaná scéna se stromem a obojživelníkem, násilně naroubovaný vztah s Marion, který se příšerně rychle promění ve svatbu (která by ale zas tolik nevadila, scéna s klouboukem je dobrá) a konečně: zasraný mimozemśťani? No way. Indy se stane filmem, který si asi vcelku mockrát nepustím, první půlhodinku jako u Desperada proč ne, ale ten konec si určitě hodněkrát odpustím. K vlně nadšení z dynamického děje se tedy přdává smutek z příšerně vypointovaného scénáře. Celkově je to za tři, hrozně rád bych dal více, ale nelze. Když si vzpomenu, jakým filmům jsem dal tři hvězdičky, tak opět přemýšlím o přehodnocení, nikoliv však Indyho, ale toho zbytku. Pravdou totiž zůstává, že takový Tomb Raider nesahá Indymu ani po pas. Pozn. Nechápu Tetsua, obhajovat debilní vrchol filmu tím, že to frčelo v té době není na místě. Atomový výbuch by mohla být jedna vada na kráse (pro někoho), ale postavit děj na něčem, co je tak zoufale provařené a vlastně stejně nezajímavé nejde. ()

JamesLeon

Z kina jsem odcházel spokojený, i když trochu zmatený. Asi jsem čekal trochu jinou hlavní pointu. Ale Spielberg chtěl asi přidat něco navíc, což se mu sice povedlo, ale nevím, jestli ku prospěchu celé série... Harrison Ford mi přišel starý jen ze začátku, ale jakmile se naplno vysvlékl ze saka učitele a opět se vydal cestou dobrodruha a badatele, byl to podle mě starý dobrý Indy... Cate mě jako vždy nezklamala a Shia LaBeouf zahrál mladého Indyho příjemně... Opravdu jsem se nasmál při scéně v tekutém písku, ale i v mnoha dalších... Akorát ten závěr mi přišel trochu moc (chvílemi jsem myslel, že koukám na Válku světů). Jinak je to ale určitě poctivé filmové dílo, které ale po téměř dvaceti letech fanouškovského očekávání muselo od těchto tvůrců zákonitě přijít. ()

playboy_05

na nového Indyho sem se těšil už od začátku roku...po shlédnutí sem byl příjemně překvapen, co se tvůrcům všechno podařilo. Přece jenom vytvořit 4 pokračování něčeho jako je Indiana Jones nebylo jen tak. Harrison Ford opět exceloval, ale hlavně mě pobavila role Shia LaBeoufa, zase typickej frajírek s plnou hubou "drsných" hlášek, jako v Transformerech, na druhou stranu je ale škoda že v závěru Indy trochu spadl do žánru sci-fi, s těmi mimozemšťany to nebylo úplně ono, tak snad možná proto dávám "jen" 4* ()

keane

6/10 - totální průměr, což je vzhledem ke kvalitám předchozích dílů obrovské zklamání. Čtvrtý Jones překačuje tu neviditelnou hranici, která určuje, kdy vám všechny ty jeho neuvěřitelné kousky ještě připadají zábavné (a nezabýváte se jejich logikou) a kdy už si jen říkáte "no to snad nemyslí vážně!:-(". Začátek filmu je dobrý, ale postupně kvalita i logičnost děje (co je sakra s Indiho nesrtelností???) hluboce upadá. Jestli tohle trvalo vymyslet 19 let je to opravdu smutné. ()

zipacna

Pro mě získalo čtvrté pokračování svou mystikou nový význam. Předchozí Indy-filmy jsem sice viděl, líbili se mi, ale fanouškem jsem zrovna nebyl. Ale teď bych klidně bral i páté pokračování. :-) ()

Looka

Jak praví staré moudro: Nostalgie je pěkná svině. A v tomto případě to určitě platí. Nějak mi to přišlo celé utahané a akční scény málo nápadité. Jako bych se díval na X-tý díl Mumie, která vznikla prakticky inspirací původní trilogie. Ač se Indy snaží práskat bičem ze všech sil, tak nějak mu tentokrát ujíždí vlak i s celou zoologickou a do dalších eskapád (naznačených vtipnou pointou s kloboukem v závěru) už by se asi pouštět neměl. ()

doGof...

Indiana Jones se nikdy neměl dočkat jakéhokoliv pokračování. Směšná dvojka, slušnější trojka, katastrofická čtyřka. Série z které se dělá naprosto neprávem "legenda"! Zpět ke čtyřce. Jediná akční scéna je vložena do trapné honičky, kdy se obě strany přetahují o vzácnou lebku a tím to i končí. Vtip? No lednička to rozhodně nebude, to je šaškárna, která na začátku filmu dokáže pořádně zkazit náladu. Shia LaBeouf potencionálním nástupcem Jonese? Z jeho výkonu ani náhodou. Zajímavý příběh ovšem naprosto odfláknutá jeho realizace, jedním slovem NUDA. Kvalitu filmu dodává jen skělý H. Ford. [3/10] ()

Erian

Indianu Jonese jsem milovala...to, co jsem potom měla možnost vidět bylo poněkud matoucí a těžko definovatelné. Ta atmosféra se nevytratila, ale uvěřitelnost a pohádkovost, neskutečnost, kterou Spielberg vyhnal ad absurdum, to už bylo moc i na leccos uvyklého otrlého diváka. Začátek je prima (lednička americké výroby vydrží vše), hlášky správné, i Sheila jako Rafan je hustý a v té roli mu to vcelku dost sekne, všecko je tak nějak jak má být až do chvíle než nasadijou tu proklatou lebku na křišťálovou kostřičku. to se potom začínají dít věci, že jde jednomu hlava kolem:( V tom negativním smyslu ovšem. Létající talíře, nějaký centrální mozek lidstva či co Galadriel viděla až příliš mnoho a shoří jako papírový drak....cccc, to je příliš. Celý ten konec je nějak sešitý horkou jehlou a chutná jako když pejsek s kočičkou dělali dort a naplácali tam všelijaké dobré věcičky, které ve výsledku obrátí bříška naruby. A nakonec ten slaďák se svatbou? To je konec jako pro cukrovkáře, přeslazený až až. Copak Indy by se oženil? Indy se samozvaně spojil s dobrodružstvím, exotikou, prachem, pěstmi a podivnými artefakty. Teď bude tak akorát hnípat doma a bude z něj nudný patron. A to že si Steven nechal otevřená zadní vrátka na pokračování s Rafanem je podpásovka:( Indy je jenom jeden...i když ten poslední už trochu zavání. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

12.06.2023

Asi za dva týdny do kin dorazí Indiana Jones a nástroj osudu, pátý a prý poslední díl kultovní dobrodružné filmové série. Už teď se ale na veřejnost dostávají první odhady, jak by se očekávanému… (více)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (více)

Pátý Indiana Jones byl dotočen

Pátý Indiana Jones byl dotočen

28.02.2022

Hotovo, dotočeno. Pátý Indy má za sebou oficiálně poslední klapku a to znamená, že nyní přichází řada na náročný proces postprodukce, stříhání, a závěrečně dolaďování předtím, než snímek přistane v… (více)