Reklama

Reklama

VOD (1)

Upíři v čele s Danicou Talosovou vyhledají v syrské poušti pyramidu, v níž spí superupír Dagon. Potřebují ho k boji proti Bladeovi a vzorek jeho krve k tomu, aby umožnili upírům pohyb na denním světle. Zatímco Blade zlikviduje další z upírských skrýší, nastraží na něj protivníci past. Její vinou se lovec stane středem pozornosti policie a bezpečnostních složek, takže zanedlouho vtrhne do Whistlerovy továrny komando FBI, vedené agenty Cumberlandem a Halem. V boji se sice Whistlerovi podaří zničit počítačová data, v následné explozi však patrně přijde o život. Blade je zajat, když však přizná vraždu více než tisícovky upírů a jejich přisluhovačů, je pokládán za pomateného psychopata. Psychiatr Vance, který je jeho případem pověřen, je však jedním z přisluhovačů a přivolá Danicou vedené upíry. V poslední chvíli Bladea nečekaně zachrání ozbrojený Hannibal King a odvážná lukostřelkyně Abigail. Patří k organizaci Nočních lovců, kteří stejně jako Blade bojují s upíry. V jejich štábu se Blade seznámí se zbraňovým expertem Dexem, slepou vědkyní Sommerfieldovou, která vymyslela virus proti upírům, a její dcerou Zoe. Aby byl virus účinnější, je třeba získat vzorek Dagonovy krve. Blade se s Nočními lovci neochotně spojí, začnou likvidovat přisluhovače upírů a pátrat po jejich hlavním sídle. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (516)

Nin 

všechny recenze uživatele

Tak od filmu, kde neherec Lincoln z Prison Break hraje Draculu, jsem čekal tak málo, že nakonec asi budu velmi shovívavý. Ve filmu je několik velmi otravných postav (upírka záporačka, ta trapka s lukem...) a celkově je film neuvěřitelně hloupý, až tupý. Jenže furt tam je Wesley Snipes jako Blade, který řeže upíry... A řeže je často. Na to se prostě kouká dobře. A k tomu naprosto nečekané překvapení ve formě Ryana Reynoldse, jehož postava hláškujícího mimoně je prostě perfektní a scény s ním patří k tomu nejlepšímu z filmu (úplně mě zahřálo u srdce, když tý nafoukaný rádobysexy upírce v podstatě řekl, že je pěkně hnusná). V tuhle chvíli jsem ještě neviděl Wolverinea, ale něco mi říká, že tamější Deadpool nebude Deadpool. Jenže Ryan Reynolds mě přesvědčil, že může být vynikající hláškující antihrdina, takže do momentálně připravovaného filmu s ním začínám vkládat velký naděje. Telegraficky kvality filmu: akce, Blade, akce, Ryan Reynolds, akce. S přimhouřenýma očima to pobaví - (5/10) ()

tron 

všechny recenze uživatele

Strašne fádne, biedne, nešťastné a po vizuálnej stránke až televíznym dojmom pôsobiace. Jednotku som videl v kine a bola to mega-bomba. Na dvojku som sa hrozne tešil (napriek podrazu s Whistlerom)... a bolo to hrozné sklamanie. A trojka? Aj mizerná pražská dvojka oproti nej vyzerá ako veľdielo. Trojka pôsobí podvyživene, nezáživne, mdlo, rutinne. Hoci postava Bladea všetkým priniesla slávu a peniaze, do trojky ako keby sa nikomu nechcelo - režisérovi, produkcii a v neposlednom rade hercom. Wesley Snipes už nie je elektrizujúci, miestami je až nechtiac smiešny. No stále stále stokrát lepšie, ako úbohý gauner so svojou bandou neschopných pucflekov. Kristofferson má len cameo. Nové postavy v podaní lukostrelkyne Jessici Biel a vulgárneho hláškara Ryana Reynoldsa síce zaujmú, ale hlúpy scenár, biedne akčné scény (s výnimkou cool prepadu policajnej stanice) a koniec-nekoniec tomu nenapomáhajú. Nechápem, ako sa po vynikajúcej jednotke séria mohla tak brutálne zvrhnúť. ()

Reklama

Sobis87 

všechny recenze uživatele

První Blade byl poměrně svižnou a efektní akční peckou, kterou jsem svého času sjížděl na kazetě furt dokola. Blade 2 zase převážně těžil z toho, že se na post režiséra usadil Guillermo del Toro, který ho vyzbrojil parádní atmosférou, stylizovanými a hlavně zábavnými postavami (Ron Perlman je v tom filmu prostě boží!) a opět více než solidní akcí. A třetí Blade? Tak to je doslova průser. Příběh sice nebyl nijak zvlášť objevný v žádném z předešlých dílů, ale tohle je už pěkně recyklovaná kaše. To by se ale dalo přežít, kdyby se David S. Goyer neprojevil jako naprosto neschopný režisér, který selhává v tom nejdůležitějším na tomto druhu filmů - akci. Pár kamerových fines hned nedělá dobrou akční scénu a v tomto případě většina z nich troskotá pod vlivem nulové stylizace, absence jakékoliv nápaditosti a průměrné choreografie. Goyer, zdá se, stavěl většinu akce na co nejefektivněji nasnímaném (i zde ale má dost velké rezervy) "zpopelnění" upírů, které sice opravdu hezky vypadá, na vybudování akční scény ale rozhodně nestačí. I ta Snipesova macho póza se začíná v Blade: Trinity poněkud zajídat a chvílemi vyvolává spíše úsměv, zato Ryan Reynolds příjemně překvapil v tehdy pro něho ne ještě tak typické vážnější roli, na Jessicu Biel se dívá lépe než na všechny ty triky a Parker Posey na sebe taky dokáže náležitě upozornit. Největším průserem je ale samotný záporák a jak se říká, film je stejně tak dobrý jako jeho záporná postava. Tentokrát si to Blade bude muset rozdat se samotným vrchním násoskou - Drákulou. No a ten Drákula, přátelé, tak ten je v podání prkenného Dominica Purcella navlečeného do disco košile a kožených kalhot mnohdy ještě více k smíchu než Leslie Nielsen s umělohmotnou zubní protézou v Brooksových Drákulovinách. O charismatickém grázlovi, jakého ztvárnil Stephen Dorff v jedničce, si můžeme akorát tak nechat zdát, tohle je čirá katastrofa a jeden z největších castingových přehmatů. Původně jsem chtěl hodnotit film přeci jen o trochu kladněji, protože, musím přiznat, pár scén nebylo zrovna nejhorších a zmutovaní psi mě docela dost pobavili, ale ta gumová příšernost připomínající Power Rangers, ve kterou se šampón Drákula promění, filmu totálně podkopla nohy...a ještě mu rozdupla vejce. 30% ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Lamia. Vrykolak. Upír. Vampír. Deti noci. Nesmrteľní. Ich existencia alebo neexistencia nedala ľuďom od nepamäti pokoj. Preto ich natrvalo zaradili do svojej kultúry. Európske národy z nich spravili svoj folklór, mystici sú presvedčení, že niekoľkokrát ovplyvnili históriu ( Vlad Tepes, Gilles de Reil, Alžbeta Bathory). Spisovatelia ich poňali romanticky (Stoker), filozoficky (Anne Rice) alebo v nespočetných fantasy románoch ako stelesnenie zla. Filmári tento námet spracovali buď kvalitne (Interview with the vampire, Coppolov Dracula a V tieni upíra) alebo dementne (Queen of the Damned, Underworld, Blade I,II a najnovšie IIInity). Ale k samotnému filmu. Je zlý. Prečo ? Tak po prvé dokonca i zubná kefka, keby tu nejaká bola v zábere, musí vyzerať ultracool. Po druhé okrem Snipesa sú herci nuloví tak v akčných scénach ako aj v scénach, ktoré majú tvoriť rádoby dej. Po tretie deti zas prežijú. Po štvrté nelogičnosti. Tie kričia z každého dialógu a scény. Príklad : Nightwalkers majú problém so šírením biologickej zbrane a potrebujú čistú Draculovu krv, ktorá je „bez stoviek špinavých mutácií“ aby vírus pôsobil aktívnejšie na tú krv so stovkami mutácií. Skrátka logika dostáva brutálne na frak. A propos Dracula. Tento pornoherecký prototyp má byť predkom všetkých upírov ? Ďakujem neprosím. Po piate zúfalo vykráda niektoré dialógy z kníh Anne Rice. Film má odo mňa jednu hviezdičku, ale berte to ako 10% . 3, 33% za hudbu, 3,33% za akčné scény ...... a 3,33% za Bladeovu odpoveď na otázku kto sedí v Bielom dome. Vizuálne film ničím nezaujme, zrýchlené zábery ulíc sú len vykrádaním prvého dielu. Od roku 1994 mám jeden dosiaľ nesplnený sen. Ír Neil Jordan sadne do lietadla, vystúpi v New Orleans, odvezie sa za mesto, zaklope na správne dvere a s Anne Rice napíšu scenár k filmu ktorý bude začínať asi takto : Za stolom sedí mladík s blond vlasmi po plecia v čiernej koženej bunde a la 80te roky. V ruke drží brko, namáča ho do kalamára a do toho hovorí hlas Toma Cruisa : I am the Vampire Lestat. I´m immortal . More or less. The light of the sun, the sustained heat of an intense fire –these things may destroy me. But then again, they might not. Kamera zaberie pero, ktoré rukopisom konca osemnásteho storočia napíše : The Early Education and Adventures of the Vampire Lestat. Dúfam, že sa jeho splnenia raz dočkám. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Tak se nám Blade pěkně vybarvil. Ani ne tak on, je pořád vyveden v barvě azayaka atlantic blue, pořád je to stylový, hláškující černoch, který si poctivě vede účetnictví, protože přesně ví, že k dnešnímu dni zabil 1182 lidí. Bohužel v polovině filmu začal trousit hlášky, které si tvůrci vypůjčili z filmu Řidič slečny Daisy, tedy: "Dostaň to ze sebe" (opakováno třikrát) a "Nenechej to zvítězit." Přiznám se, že jsem se na tento film moc těšil, o to větší bylo zklamání. Přišlo mi to jako nějaký rádoby stylový film pro studenty o studentech, studenty samotnými natočené. Jako bonus je tu Ryan Reynolds, který dovršuje veškerou trapnost, která do jeho zjevení jen tak pokukuje. S jeho příchodem vytryskne na povrch jako gejzír. Ne, tento mladík není akční hrdina a už vůbec ne hláškující hrdina. Ten humor tam byl tak moc suchý, že jsem u toho musel vychlastat celou nádržku mého záchodu Geberit. Nemá smysl dále vyjmenovávat všechny prohřešky proti filmařině jako takové, ani hledat chyby v nelogičnosti děje. Ten film je prostě špatný. Nešťastně zvolení herci, nesmyslně tříštěný scénář. Hloupě zaonačený příběh o Drákulovi v podání Dominica Purcella. Jeho pojetí Drákuly je snad na novou zkušenost s mým Geberitem, s tím, že teď bych nebral, teď bych tam spíš něco dával. Jedna hvězda za to, že to udrželi alespoň v „céčkové“ kategorii, mohli zabruslit do „zetkového“ stylu a lá Asylum, vůbec bych se tomu nedivil. Když totiž se dá něco podělat, tak se to podělá. ()

Galerie (176)

Zajímavosti (44)

  • Podle herečky Kate Beckinsale bylo v určité době zvažováno propojení sérií Blade a Underworld. (NIRO)
  • Při příchodu Abigail Whistler (Jessica Biel) a Bladea (Wesley Snipes) do jejich bytu, má Abigail v toulci dva šípy, avšak za chvíli jen jeden. (Pepy)
  • Režisér David S. Goyer původně zamýšlel umístit děj do budoucnosti, ve které by upíři převzali vládu nad světem a lidé by byli umístněni v táborech jako dobytek. Producentům se však tento nápad zdál příliš temný, a proto musel scénárista pro svůj režijní debut na filmovém plátně přijít s jiným námětem. (imro)

Související novinky

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (více)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (více)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (více)

Reklama

Reklama