Žraloci v Paříži

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií. (Netflix)

Lucilay

Hnusnějšího CGI žraloka sem dlouho neviděla. Absolutně nelogické. Žralok se jen tak vyvíjí, jak se mu to hodí, jeho vyhýbání všem kulkám a výbuchům bylo supermanské. Policisti, starostka, vědkyně, armáda - všichni IQ tykve. V tom filmu neuvažoval logicky ani jeden ze zúčastněných. A to, jak vždycky "náhodou" začali všichni padat do vody, ať už v katakombách nebo na promenádě, na to se ani už nedalo koukat. To už má snad větší kvalitu Žralokonádo. ()

jprmusic

Lesbická aktivistická častuška naštěstí skončí smrtí obou panen, pak to začne bejt trochu ok. Dobrá pozvánka na LOH ()

Mamlas odpad!

Pohyblivá barevná přehlídka maximálně intenzivní debility. Jediným pozitivem byla kamera a triky a to, že žraloci zlikvidovali sympatické množství prozeleněných naivníčků. Jen tohle ale nemohlo pomoct, protože úplně vše ostatní byla idiocie na nejvyšší dosažitelné úrovni. ⬇️ 5% ()

Simo16

2,5 * Krásne zábery nočného Paríža,ale to je tak všetko,nudný dej,film o žralokoch bez žralokov,kde koniec a katakomby nezachránia tragédiu,ktorá sa konala. ()

Sebule

Já bych to nehodnotil tak kriticky. Ano, je to blbé, cgi je dost slabé a herci průměrn (až na Bérénice Bejo). Na druhou stranu jsem se bavil, je to zase trochu něco jiného ze žraločího prostředí. Krve bylo dost, několik slušných scén to mělo, začátek, katakomby, celkově konec byl fajn. Jako taková jednohubka, kdy člověk nemusí moc přemýšlet naprosto stačí. Hodnocení: 5/10 ()

a0001 odpad!

Tak tento scenár musel napísať anál-fabet, takto tupý a nezmyselný dej, kde každá zo scén nemá ani minimálny zmysel, ani logiku.. Veľmi úbohé. ()

johnsnow

Nápad fajn, prevedenie bohužiaľ dosť nudné. Ono trvá kurňa hodinu kým žralok začne svoje kilovanie a hoci to vyzerá dobre, tak predsa len to trvalo dlho. Záver podarený a pokiaľ má naznačovať, že z tohto vznikne potencionálna séria, tak akože why not, len to chce lepšie paprče. ()

Skrivan

Mohlo to být vcelku zábavné, nebýt toho, že se tam doslova všechny ženské postavy (a že jich tam bylo!) chovaly jako nebetyčně nesympatické krávy. Alespoň některých jsme se však zbavili. ()

hony23

Čas od času se filmaři nechají inspirovat kultovními Čelistmi a pokusí se na ně navázat nějakým novým hororem o zabijáckém žralokovi. Frantíci se toho nebáli a umístili hejno žraloků do Seiny přímo v srdci Paříže, kde jim jako krmivo připravili desítky triatlonistů. Pokud přežijete první hodinu filmu, která je spíše ekologickou agitkou než hororem, dočkáte se nakonec i solidně natočených krvavých lázní, byť samotný příběh je dost slaboduchý. ()

tobin

Od režiséra, ktorý má na konte dva špičkové horory som čakal rozhodne viac. Feminizmom presiaknutá eko dráma, kde ženy to majú pevne v rukách a muži slúžia ako krovie. Záverečná pointa o tom, že žraločie samice sa môžu samovoľne rozmnožovať nasadila tomu zlatú korunku. Blbý scenár vyvážila výborná práca s kamerou a vcelku sympatickí  herci. Za zistenie, že pán Gens nemá rád aktivistické lesby, má u mňa malé plus. ()

charles3

Natočit to takto Američané, šlo by o x-tou a prakticky zbytečnou variaci téhož, ocenitelnou leda jako nezamýšlenou parodii. U francouzského (u nás prakticky neznámého) tvůrce ale budu shovívavější a ocením i zachycení vedení pařížské radnice, které (navzdory absenci obvyklého alibistického titulku) jistě nemá s tím skutečným absolutně nic společného :-) ()

trickmaster

Tohle není horor, ale je to perfektně natočený. Miluji, když nějaký green savior dostane zadostiučiněním tím, co sám prosazuje. A ještě víc miluji, když to samý dostane ten, co tomu pouze přihlíží...jsem prostě cynik a je to. Ale od 1. snímku Čelisti uběhlo pár tisíc pátků a moc dobrých filmů se žraločí tématikou upřímně nevyšlo. Tenhle se ovšem povedl a upřímně nechápu tak nízké hodnocení. Akce, soundtrack, nápad, kdy se žraloci začnou přizpůsobovat prostředí je navíc dost brilantní a já ho kvituji i s porovnáním, jak to bylo vše pěkně natočeno...tohle není žádný Céčko, ale i do Áčka to má ještě daleko. 4/5 za hodně mrtvolek a závěr, který jsem nečekal!! ()

TesterX odpad!

Zdejsi solidarita vuci reziserovi ci filmum se zraloky je ocividna, protoze tohle je typicky zastupce smradlaveho odpadu. Dementni scenar, uplne vymastene postavy, naprosta nelogika a zoufalost ve vsem, co se tu prezentuje, jakoze uplne ve vsem. Kazda sekunda filmoveho policka je absolutni zverstvo a kdyby to aspon trosicku zavanelo nadsazkou, trapnym humorem nebo necim zajimavym, ale ono ne - ono se to jeste tvari fakt smrtelne vazne a dramaticky a to je mozna ten nejvetsi kamen urazu. Protoze kdyby se pominuly absolutne priserne cgi triky (docela mne zarazilo, ze to tu nikdo nezminil), tupost lobomotickych predstavitelu humanoidu, ci vylozene kun*oviny popirajici zakladni fungovani prirody a pridala se alespon tryskajici krev (na kterou filmarum asi uz nezbyly prachy), tak mohlo jit o cringe cecko odnasejici si alespon jednu hvezdu za par usmevu, ale tohle si nezaslouzi ani kopanec do otevreneho ritniho otvoru. ()

KukulienkaHO

Hodnotenia vyobrazovali totálnu sračku. Na podivenie to také zlé rozhodne nebolo. O čo sa vlastne jedná? No, v prvom rade tu máme výrazný kontrast dvoch žánrov, ktoré v tomto filme pôsobia ako dva odlišné elementy. No a mám taký pocit, že paradoxne vďaka tomu nezmyselnému kontrastu musím Sous la Seine hodnotiť ako mierne nadpriemerný počin (keby je možnosť tak udelím 3,5* - no na 4* to zas nie je). Na jednej strane snaha o ťažkú serióznu drámu. A na strane druhej veľmi podarený thriller. Keď to tak v rýchlosti prebehnem, dráma absolútne nefunkčná, mizerná. Zároveň sú tu isté momenty, keď to vyzeralo, že ono to tvorcovia spravili naschvál tak mizerne, respektíve to nechceli brať vážne (viz odkusnutá ruka s obrúčkou a gore celkovo), práve preto, aby vynikla tá thrillerová časť. Avšak, skôr sa prikláňam k variante, že je to jednoducho zbabrané. Vzťahy nefunkčné, postavy extrémne nesympatické až tak, že im ani nechcete dopriať zostať nažive. Správanie postáv taktiež velice zvláštne a nepochopiteľné. Ako keď sa niečo odohrá a po 5 minútach sa všetci tvária prekvapene, že sa predtým nič nestalo, tak ozaj neviem už. Starostka totálne prestrelená, ale okej. V každom prípade, do polovice je to nuda, ale že veľká (mimo prológ). Avšak po masakri v krypte (a najmä, vďakabohu, zožratí premotivovanej aktivistky) to razom naberie veľmi neočakávaný spád. Ja, samozrejme, nemám nič proti akémukoľvek eko-aktivizmu. Našu planétu si treba chrániť, naozaj to s ňou nevyzerá veľmi dobre... avšak všetko v zdravej miere (na čo aj samotný film poukazuje), lebo inak to spôsobuje opačný efekt. A vždy uvítam pokiaľ nejaký filmový či seriálový počin má aj takýto podtón. Áno, trebárs aj formou zmutovaného žraloka, ktorý sa rozhodne vzoprieť nevôli osudu, ktorý mu bol pridelený nezodpovedným správaním sa ľudí. Samozrejme, je to absolútny bullshit, ale prečo nie, možno aj takáto nezmyselná potenciálna hrozba vyvolá v niektorých jedincoch pud zamyslenia. Ďalšia podobná iniciatíva na ochranu prírody je aj vo filme Happening (rastliny nútia ľudí páchať samovraždy). To len tak na okraj. A teraz čo funguje. Ako thriller s prvkami hororu výborné. Atmosféra výstižná, navyše pozdvihnutá fakt dobrou hudbou. Od začiatku tvorcovia ukázali, že si rukavičky brať nebudú a fatalít je tu naozaj požehnane. Vizuál taktiež obstojný. Zábery pod hladinou, či už v kalnej Seine alebo vo Veľkom pacifickom koši, sú podarené. Žraloci síce nič prevratné, ale hanba tiež určite nie. A tých pár naozaj nevydarených klišoidných ľakačiek (prestrih a hlasný pazvuk) v pohode prehliadnem. No čo potešilo najviac (a zároveň aj velice pobavilo), je finále a titulky. Žiadny primitívny happyending. Apokalypsa, armagedon jak sa patrí (hoc, samozrejme, aj to treba brať s velikánskou rezervou). Takže asi by som to okomentoval slovami: The Age of Men is Over, the Time of the Sharks has Come! ()