Žraloci v Paříži

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií. (Netflix)

ilemas

Od filmu jsem očekával větší blbost a i když to blbost byla, tak se mě to dost líbilo. Klasický oddechový film na pobavení s vypmutým mozkem. ()

BoredSeal

Příjemná oddechovka jako zahřívačka před olympiádou. Xavier Gens sice pod taktovkou Netflixu neukáže ani pořádnou mrtvolu na delší záběr, ale film pobaví aktuálním zasazením do světa s aktivisty, plovoucími kontinenty z PET lahví a kariéristickou starostkou, která nechce provařit prachy na přípravu olympiády. Ústřední dvojice sexy říčního fízla a skeptické mořské bioložky je sympatická a závěrečné finále kouzelné. Škoda, že lepší žraloky než digitální už tahle filmová éra nezplodí, že? ()

M.i.k.e

Technicky je to na céčko ok a Paříž je tu nasnímaná hezky, ale to je tak nějak všechno. Zbytek je výplach oproti kterému je druhý Meg oscarové veledílo. Smysl tu nedává prakticky nic a nudilo mě to i jako kulisa…20% ()

BarryLyndon

Mne to bavilo. U Asylum by to byl nejkvalitnější film. Jo, je tam chyb jak máku, ale je to správně přepálený s pár dobrými nápady a scénami. A Berenice Bejo je kost i ve 47. 6,5/10 ()

Juto

Pravdepodobne je lepšie sledovať film o rádioaktívnom hadovi alebo krokodílovi s množstvom penisov, pretože aspoň by ste vedeli, že takýto film by nebol nikdy braný vážne. O tomto filme môžete povedať, že mal slušný rozpočet, ale to je asi jediná slušná vec na filme. Osvetlenie je dobré, herecké výkony sú prinajmenšom bečkové, scenár je hrozný a výsledok je len čistý chaos. 2/10 ()

bourec

Myslím, že to i trochu nadhodnocuju. Po nedávno viděném Farangovi jsem se na novej film o žralocích docela těšil. Gens je pro mě dost velkou zárukou. Nebo alespoň byl. Jenže je tady Netflus. ˇMinimum napětí a hororovejch scén. Žraloci jsou sice vidět, ale jsou doslova naspeedovaný. Opravdu ty rybky lítaj bezhlavě sem a tam. Požírání nebohejch civilistů je nedobře natočený, uspěchaný, a pohledy na ukouslý končetiny emoce a nervydrásající podívanou nezajistěj. Závěr tomu pak dal korunu. Nejprve závod se žralokem, to bylo jak z parodie, a pak katastrofickej filmek. Kravina, kterou si Xavier za rámeček nedá. 30%, a to je až moc. ()

Sludger

Tento rok má rozkvet animal horor. Po dvoch pavúčich hororoch (odporúčam hlavne Vermines) došlo aj na žralokov. A to rovno v Paríži. Film mal potenciál, dokonca si slušne pripravil pôdu (obrovské množstvo žralokov v kanály a do toho medzinárodná súťaž triatlonu) na riadne "jatky", no vôbec ho nevyužil. Niektoré scény sa vydarili, no dalo by sa viac "odtrhnúť z reťaze" a presunúť do hororu (alebo len ja túžim po niečom, čo autori nezamýšlali). U mňa film skončil v totálnom priemere. ()

oveckaoa

Tohle je snad nejdebilnější žraločí horor co kdy vznikl to i ty Sharknada měly pravidla co se dodržovala tady to něco nastaví a pak se na to sere četl někdo vůbec ten scénář , když to dal do oběhu? Samozřejmě je to feministické zabíjí samička v popředí jsou ženské a narveme tam i lesbičky (Netflix). Na začátku se dozvíme, že v Paříží je nějaké místo kde je moc odpadků   (zbytek filmu je to irelevantní jelikož se to už neřeší) potopí se tam 4 potápěči/ochránci zvířat a najdou mrtvou velrybu u ní jsou stopy   po žraločích kousnutích. Z ničeho nic (to jich nikdo dřív neviděl je to zvíře ne duch?)   se u nich objeví 10 žraloků z nich jeden má přes 10 metrů ačkoliv , když ho evidovali dříve měl 2,5 metru.  Ženská na povrchu po nich chce , aby z něho  vzali vzorek  a oni jsou fakt  tak blbí , že to udělají a on je sežere (to je jak kdyby po Vás někdo chtěl , aby jste šli do hořícího domu s pet flaškou vody a hasili a Vy by jste to opravdu udělali) ona skočí za něma a ten žralok chce zabít i jí , ale jen ji zatáhne hlouběji do vody kde přijde o sluch (i tohle už se neřeší později).Posuneme se v čase a sledujeme ji  jak přednáší v nějaké rezervaci nebo co to je a tam se jí jeden kluk zeptá jestli je pravda , že jí kamarády sežral žralok ona se nasere a odejde (vážně je někdo tak blbý , že v době  internetu je šokovaný tím, že si o ní někdo něco vyhledal?). Pak ji kontaktují jiní ochránci zvířat s tím, že ten žralok je v Paříži ona tomu nevěří , protože přece není sladkovodní   oni jí řeknou, že se nějak přizpůsobil taky jí řeknou  , že nějakým způsobem mají ty žraloky označené a pokud budou chtít můžou to vypnout (ona to ví a později s tím nic neudělá a sama je překvapená , že ten signál ztratí). Jinak nejsem odborník  , ale silně pochybuji o tom , že  by starosta Paříže nechal v Séně potopené auto jeden den a neřešil to  proč vůbec se nepotopili k němu ti potápěči nevzali  z něho vzorky a neposlaly je na analýzu rozhodně by to vyšlo lépe než se potápět k tomu žralokovi a hledat ho.  Ocenění je zde pouze za tu scénu v katakombách a na konci jinak pointu to má jakou , že se zničí Paříž a ani toho žraloka nezabijou a on se navíc rozmnoží? . P.s. jak chcete utajit tu smrt lidí bylo tam x lidí nemocnice je přijali existují i záznamy jelikož tam lidi natáčeli to prostě neokecáte. A , když jsme u toho co kdyby ty lidi domluvili a oni by to na kameru řekli?   20 procent ()

Johnny.ARN

Ja som si myslel, že to bude nejaká Cčková Asylum hahah kokotina a ono na začiatku Netflix logo a seriózny prístup. A to neni najhoršie. Koniec naznačil, že bude dvojka a až to ma skutočne desí. 1 z 5 ()

geklon

Když nemáte tvůrčí inovativní odhodlání a vizi podpořenou schopnou řemeslnou složkou, dejte tam, tak nějak od všeho trochu. Především ekologickou katastrofu a boj proti ní. Vyjde Vám z toho Žilí Leskotnádo. Blitka rozměrů Sény. ()

Trustme

Titulky z Le Figaro: Žraloci v pařížské Seině? Brutální napadení desítek triatlonistů během závodu megažralokem! Střelba speciální jednotky těžkými zbraněmi na motorových člunech a snipeři na každém mostu likvidující hejna bestiálních žraloků! Monstrózní výbuch dělostřelecké munice z druhé světové války na dně Seiny! Francouzský komediální thriller, který má pěkný začátek a režijní/divácké guilty pleasure finále, které trochu napravuje kokotismus zbytku filmu. My fanoušci žánru naughty shark opět nemůžeme jásat nadšením, ale jelikož už asi 8 let nenatočil nikdo v tomhle žánru nic pořádného, tak tomuhle dám silné 2 hvězdičky. Závěrečná scéna filmu nasvědčuje, že režisér má záměr stvořit jakousi variaci na Planetu opic (žraloků). ()

Lukyn007

Filmu by prospěly lepší triky. Ale je to jinak správně hollywoodsky přepálené a tupé. Na Netflix, byť francouzské produkce, solidní nadprůměr. ()

jefff

Mám rád žraločí filmy (tedy ne ty od Asylum), ale tohle...tohle je fakt hrozná konina. Ne moc koukatelná. Filmařská prázdnota, po technické stránce někdy rok 2000. Prostě Netflix. ()

sedm.1

Mě to tu začíná trošičku připadat, že se Netfix dostal u zde přítomných kritiků do takové pozice a nemilosti, že ať vyprodukuje cokoliv, tak už to předem bude stejně nekvalitní hnůj, urážející erudovanou odbornost místních uživatelů. Tím tedy nechci tvrdit, že konkrétně Žraloci v Paříži je nějaká super kvalitní podívaná, co posadí potencionálního diváka na zadek, nicméně ty Odpady a jednohvězdičkové hodnocení pro takovýto film považuji přeci jen ale za již dost neadekvátní. To je ale asi už věc každého jednotlivce, pravdou ovšem je, že i u mě Xavier Gens poprvé ve své tvorbě nezabodoval tak, jak bych očekával, přeci jen ho považuji za tvůrce sice béčkovějších filmů, ovšem filmů zatraceně funkčních, zábavných a přinášejících přesně to, co mám rád. Každopádně musím uznat, že diváci, co si potrpí na logičnostech a smysluplnostech ve filmu, tak zde jim museli snad slést hrůzou vlasy z hlavy, a holohlavcům nehty na všech čtyřech končetinách, jelikož i když já jsem k těmto věcem poměrně tolerantní, tak se tu objevuje skutečně dost scén, nad kterými zůstává opravdu až rozum stát a dost celý ten film tak znehodnocují. To je má asi nejzásadnější výtka k této žraločí podívané, k těm menším pak mohu snad jen přihodit ještě zklamání s malého množství brutálních scén, na které je Gens expert, tady se ale prostě držel dost při zemi a nerozjel tak žádné efektní krvavé inferno, jak to on umí. Co se jinak ale týče zápletky, tak tam bych zas až tak příliš přísný nebyl, ekologický podtext je fajn, celé je to dostatečně svižné, mnoho scén dokáže nabídnout opravdu funkční napětí, akce je spíš pomálu a není ani zpracovaná v nějaké úplně nejvyšší kvalitě, ale v rámci možností filmařů snesitelná je a postavy a jejich herecké představitele kritizovat též rozhodně nehodlám, a třeba konkrétně Nassim Lyes už v předchozím Gensově filmu dokázal, že má charisma na rozdávání a Bérénice Bejo je zatraceně sexy milfka, co navíc umí i docela hrát, takže v tomto ohledu za mě spokojenost, i přes neoddiskutovatelnou tuctovost všech ostatních přítomných postav. Nehappyendový závěr pak doslova vybízí k pokračování, tak jsem zvědavý, zdali k němu dojde, každopádně já si myslím, že i přes zmiňovanou hloupost celého filmu se jedná o sledovatelnou záležitost, která přinesla to, co slíbila, tedy nenáročnou a efektnější zábavu. ()

Lencha

Nebudu zlá. A to hlavně proto, že jsem se celkem bavila. I nějaká ta lekačka proběhla. Je to hloupé, je to naivní, je to nesmyslné, ale pokud to člověk bere jak to je, bez většího přemýšlení, na hýbající se obrázky se koukat dá. A závěr byl přepáleně fajnový. Dala bych tak lepší dvě, ale přidávám jednu hvězdu za hezkého říčního poldu. ()

DavidS. odpad!

Již český název vypovídá o tom, že to bude nebetyčná blbost...Ale mohla to být zábavná blbost...Takhle je to jen eko-fašos-lesbos agitka, protože i žraločí čelisti musí být woke...Pomatené a hloupé... ()