Arnold

• USA Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

M.i.k.e

tříhodinový festival plácaní po zádech, který ve třech tematicky oddělených epizodách přinese stručný průřez Arnoldovým životem. Fanoušci se z něj sice nic nového nedozvědí, ale díky tomu, že svůj příběh vypráví a komentuje sám Arnold jim to asi (stejně jako mě) nebude moc vadit. Určitě by se tomu dalo vytknout, že se nejde víc do hloubky a o negativních věcech se tu nemluví buď vůbec a nebo jen velmi diplomaticky a ne moc dlouho (Arnoldovo nemanželské dítě), ale ono se asi ani nic jiného čekat nedalo...80% ()

Kwaichi

Ako futbal mal Zlatana, tak kulturistika mala Arnolda, Hollywood mal Arnolda a aj politika mala Arnolda. Pozoruhodný životný príbeh plný energie, sily a motivácie. Len málo osobností sa dočkalo podobného spracovania ich cesty ešte za ich života. Teraz podobný dokument potrebuje ešte Sly a budú si zas rovní:) ()

noriaki

Mám s tím stejný problém jako asi každý. Část o kulturistice je suverénně nejlíp natočená a nejlépe sestříhaná. Filmová část je s přehledem nejzajímavější, ovšem braná strašlivě v poklusu, a pasáž o politice je rozháraná a trochu utahaná. Lepší než podívat se na film, je přečíst si Arnieho paměti Total Recall. Tenhle dokument je jejich zhuštěnou verzí. Ne tak pohlcující, ne tak vyčerpávající a ne tak výmluvný. Ale hýbe se to a mluví to, což bude pro dost lidí plus. ()

BMW12

Velmi povedený dokument o nejlepším kulturistovi, akčním hrdinovi a politikovi. Dokument je velmi kvalitně zpracován, rozdělení do tří epizod je fajn, i když každá ta epizoda mohla být kratší, dohromady to má přes 3 hodiny a to je už trochu moc. Např. dokument o Slyovi se mi líbil ještě více. ()

Mo.

Nemyslím si, že se tohle dá označit za dokument. Arnold měl zcela zjevně velký vliv na to, co se pustí ven a co ne. Jinými slovy měl tvůrčí kontrolu. Výsledkem je, že specielně první dva díly nejsou nic moc jiného, než konstantní proud sebechvály a plácání se po zádech, jaký je to kabrňák. To neznamená, že Arnie není mašina a neuvěřitelně schopný člověk, který dosáhl absolutního vrcholu ve třech různých zcela odlišných odvětvích lidského snažení. Nicméně chybí pohled, který by jeho snažení zasadil do nějakého kontextu a reálného rámce. Každá epizoda je v podstatě stejná a tvrdí, že jediné, co se stalo je, že Arnold chtěl, Arnold se snažil, Arnold zvítězil. Přítom je evidentní, že to bylo s největší pravděpodobností trošičku složitější. Například přechod od Arnolda, co neměl peníze na nájem k Arnoldovi, co má miliony na účtu je odbyt doslova jednou větou. Stejně tak jeho filmová i politická kariéra je popsaná stylem "Něco jsem chtěl a povedlo se mi to." Dokument se navíc soutředí primárně na Arnieho pohled a dozvíme se jen velmi málo informací od jiných lidí a úplně chybí perspektiva těch, kteří by byly k Arnoldovi jakkoliv kritičtí. ()

• Vůz, ve kterém Arnold Schwarzenegger jede v úvodu epizody, je Steyr-Puch Pinzgauer. Jedná se o rakouský vojenský terénní speciál vyráběný v letech 1971–2000. (sator)