Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Sled dalších událostí změní život jak Nině, tak její rodině. Thriller #annaismissing je volným pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020. (Aerofilms)

mdf

Predátorem se díky internetu,můžete stát velice rychle a někdy následky jsou docela fatální. Neokoukané tváře,tomu dávají jiný rozměr. Vzhledem k tomu jaké sračky se u nás točí poslední x let, je tohle opravdu svěží vánek. ()

Gelaos

Na české poměry kvalitní thriller pracující v rámci žánru a stopáže vcelku obstojně s moderními tématy (bezpečnost na internetu, sociální sítě, dospívání, vztahy v rodině). Scénář je místy sice kostrbatý, ale díky struktuře vyprávění, efektivnímu střihu a práci s obrazem je film napínavý od začátku až do konce. Dílčím kladem jsou solidní herci, kde střední generaci snaživě doplňují mladí a myslím, že např. Alexandra Vostrejžová před sebou má nadějnou budoucnost. Zahraničním pohledem není #annaismissing ničím zajímavá, ale v rámci české tvorby jde o jednoznačný nadprůměr. ()

Miroslav.Zac

Bál jsem se, že Král kraťasů Soukup tuhle výzvu nedá, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Je jen pár filmů, na kterých se s manželkou a dcerami shodneme, a tento je jeden z nich. Žrali jsme ho všichni a společně vytvářeli všemožné teorie o tom, jak to vlastně dopadne - a to se ještě nikdy nestalo. ()

pavlina.fleg

velké překvapení.. naposledy se mi český film líbil před 24 lety (Pelíšky) na české filmy nechodím, byla to náhoda a velké překvapení. Kamera, scénář, herci top. Tomuhle jsem musela dát 5* už jen proto, že si začínám myslet, že i český filmy nemusí být mrtvý. uvidíme co přinese bod obnovy:) ()

Belphegor

Musím uznat, že mě film překvapil. Námět sice není nic, co bychom již neviděli, tvůrci ho ale zvládli skvěle podat. Vypráví hned několik příběhů, jednak o zmizení jisté insta guru Anny, ale taky o dívce, která v telefonu vlastního otce najde její fotky, a protože to vypadá, že v tom je zapletený, snaží se dobrat pravdy. Snímek je dobře sestříhaný a hudebně podložený. Tempo je nastavené skvěle a dobře se to sleduje. Zároveň i prokladání s minulostí funguje báječně, čímž roste vypravěčská hodnota. Některé vedlejší postavy sice hrají prkeně, ty hlavní to ovšem zvládly na jedničku. Alexandra Vojstrejžova, Viktorie Vitková a Magdalena Čečo se mi zdají jako nadějné mladé herečky. Líbí se mi, že se snímek netváří černobíle a nepoužívá klasické stereotypy, na kterých jsou české filmy postavené. Scenárista i režie si s vyprávěním vyhráli a zaslouží si pochvalu, už jen za ladění celého filmu. Zbývá jen výtka k rozuzlení. To mohlo být totiž o chlup hlubší, nějaké slyšení, soudní potyčky a větší drama, než se divák dobere pravdy. Nicméně film je to skvělý a doporučuji! ()

Lu_k_as

#annaismisisng navazuje na úspěšný seriál #marthyisdead, který byl oceněn cenou Emmy. Jedná se o detektivku nebo až thriller. Tvůrci po seriálu chtěli svojí práci posunout dál, ale formát filmu není tolik přesvědčivý jako seriál. Téma influencerů oproti kyberšikaně u #marthyisdead má také menší  morální apel. Přesto se v kině člověk nenudí. Film má napětí, zápletky, ale i některé slepé uličky. Hlavní linkou filmu je pátrání po influencerce Anně, která se ztratila. Pátrá po ní Nina, která našla její fotku v tátově mobilu, a postupně se snaží zjistit, jak se tam fotka dostala a kde je Anna? Na Česko nadprůměrný formát, který zůstává sám sebou. Nepotřebuje žádnou hereckou hvězdu, která by táhla lidi do kina. Cením. Přesto skvělé herecké výkony. Marek Němec v roli otce je opravdový i když lže. Alexandra Vostrejžová v roli Niny pátrající po Anně táhne celý film a rozhodně nezklamala, ač je to její první velká role. 7/10 ()

foolofatook

Sledovat většinu 'moderních' českých detektivek je jak jet na kole bez sedla. Po polní cestě. Do Tachova. To nechceš. #annaismissing je zářná výjimka, pracuje skvěle: tahá za nervy, je zajímavě nasnímaná i nazvučená, herečky a herci (většinou neokoukaní) fungují, prostě paráda. Chci jet na Mácháč! Jasná 4 ()

tomkat

Myslím, že tenhle patří mezi filmy, které je moc dobře, že vznikly, už kvůli jejich tématu a poselství. Naše společnost se rapidně mění, a málo se o tom 1) točí, 2) povídá, 3) učí a vychovává. Tenhle film zaceluje Mezery - už proto palec hore. Otevírá otázky, kterým se dneska prostě nevyhnem.  No a umělecky vzato: dobrý příběh, jen místy překombinovaný (jen proto, aby diváka opakovaně překvapoval); herecky mladší generace přehrává tu starší (jen kolegyně z advokátky to dorovnává; a je fakt, že Marek Němec to měl hodně náročné - a jeho výkon je pořád slušný, i když ne skvělý); no a SKVĚLÝ střih a kamera - na tenhle film se krásně kouká, a digielementy zapracovává možná ne originálně, ale rozhodně elegantně a přehledně. Film má i díky nim solidní dynamiku, což pomáhá, když je zrovna příběh dýchavičný nebo přeplácaný (viz nahoře). Celkově - moc fajn dojem, jsem rád, že tohle vzniklo. ()

Keks

Film jsem viděl na Finále Plzeň a rozhodně nelituji, že jsem šel! #martyisdead jsem nevidel ale tohle jak sama scénaristka řekla je úplně samostatný příběh...práce s kamerou je naprosto špičková a stejně tak soudtrack...je to i plné mladých nadějných herců, kteří si myslím, že mají před sebou skvělou budoucnost! Na celý film jsem koukal s rukou u pusy, byl jsem napnut a někdy i znechucen (což není myšleno špatně, film se zabývá pár dosti nechutnými tématy a pracuje s nimi výborně)...a pokec s herci a scénaristkou po filmu byl taky mega fajn, všichni byli mega sympaťáci :) 5 hvězd hlavně proto, že je to české, česky to však vůbec nepůsobí! Chci více takových ambiciozních filmu od nadějných českých tvůrců! (pozn. Jsem opravdu rád, že se film v cenzurované verzi bude pouštět ve školách protože je potřeba o těchto věcech edukovat) ()

jirikzaboj

Nejprogresivnější český detektivní thriller za poslední roky. Martyisdead byl fajn, ale ta správná temnější atmosféra nastala v tomhle filmu, ve kterém je spousta pokřivených postav a zamotaných motivů. Tvůrci si mě povodili hned třikrát a to díky perfektně napsaného scénáře, sebevědomé režie a vynikající práce s momentem překvapeni, který na sebe nechá čekat až do poslední chvíle. Kamerou profesionální, hudbou hypnotizující až děsivé. Co víc byste chtěli od perfektní detektivky? Snad už jen, aby se takových v našich končinách točilo více. ()

Nikol45

Zrovna nedávno jsem si říkala, že Češi neumějí natočit solidní thriller a hop a je tu. Zajímavý námět a zpracování. Nenudila jsem se a konec pro mě byl překvapivý. Nečekala jsem to. Za mě super a víc takových filmů ()

negativ

Slušná práce, příběh není sice nic originálního, ale velmi dobře natočeno, až na výjimky i zahráno. Atmosféra se pěkně stupňuje, audiovizuál nadstandard. Děkujeme. ()

TeachMe

Mohla by to být zajímavá detektivka i se zajímavým přesahem. Někteří herci a herečky zajímaví a neokoukaní, jiní mizerní. Nina v hlavní roli bohužel umí mít pouze nasazený útrpný výraz, takže divák nemá šanci vůbec zjistit, jestli je třeba v něčem i sympatická či nesympatická, protože je pouze mučednice, což se za téměř dvě hodiny filmu poněkud ohraje. Dost mě rozesmívala rádoby teenagerovská, instáčová mluva, která z úst hlavních protagonistů zněla pouze směšně a vůbec nebyla cool, jak umí být cool v jiných kruzích. Přisuzuji to smutnému faktu, že herci prostě nepatří do tohoto světa, sami mu nerozumí a asi ani scénář je nemotivoval dostatečně k tomu, aby nové vlně dětí svištících na sociálních sítích rozuměli. Hermionino "Vingardium leviosa" tak zní mnohem víc cool a uvěřitelně, než "cringe, boomeři, stalking a shaming" vysloveny v podstatě z jakýchkoliv úst v tomhle filmu. Hvězdičky tak dávám spíš za snahu a oživení české kinematografie plné "Mužů v naději", "Babovřesků" a "Medvídků". Pokus o změnu na mě působí upřímně, přestože velmi amatérsky. ()

lineker

#martyisdead v tmavě červené. Je to rádoby silné po stránce rodiného dramatu a hlavně naší totalní neanonymitě skrz sociální sítě. Nejmíň mne kupodivu sedla ta thrillerová linka, která byla silně přepálená. ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD