Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Sled dalších událostí změní život jak Nině, tak její rodině. Thriller #annaismissing je volným pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020. (Aerofilms)

departed

Tohle je na poměry české produkce snad až moc dobrý. Normálně nestačím zírat, jak moc dobře dokáže film působit ve všech aspektech, když vás režisér správně vede. Byl bych nejvíc rád, kdyby se Anna skrze distribuci dostala nějak i do zahraničí, aby filmový svět i diváci měli ponětí o tom, že i v Čechách umíme točit opravdu solidní filmy. A tenhle byl nadmíru solidní. ()

iz67

Asi nedávám 4* s úplně čistým svědomím. Ale když vezmete v potaz, že český thriller je protimluv, tak si to ty 4 zaslouží. Odsýpá to, velké logické fauly to nemá, řeší to věci, které řeší dnešní mladosi (snad, bych řekl). A to, že to napětí je tam jen na 50%, tak za to může asi ta česká tradice. ()

Solverino odpad!

Naprosto souzním s komentářem kolegy Othella a Arsenal83, nejdřív jsem se "hláškám" smál, pak mi to přišlo až trapný. Otřesné jsou i "herecké" (ne)výkony všech protagonistů. Ze sociálních sítí je mi pak vyloženě na zvracení. Fascinuje mě i to, že někdo musí natočit film o zcela zjevných věcech, tedy že např. na síti vůbec nevíte s kým komunikujete a čí hloupé příspěvky čtete. Také mě fascinuje svět "lidí na síti", kteří chodí na rozumy k náctiletým teenagerům, kteří jim "zasvěceně" radí jak se mají v životě chovat i když o tom sami vědí úplné hovínko. (blijící smajlík) hnus! Vrcholem všeho je pak Robin(ka) odporně nesympatická lezba v podání Magdaleny Čečo. ()

Kebabkony

Nejdříve Bod Obnovy a pak tohle. Česká kinematografie občas dokáže překvapit, stejně jako tento film. Hlavní příběh má fakt silné základy a perfektně funguje až do samotného konce. Nebyla tu sekunda, kdy jsem se na to koukal v klidu, neustále jsem byl napnutý a chtěl jsem se dozvědět více. Je tu opravdu nepříjemná atmosféra, která se každým momentem stupňuje a ve finále doslova exploduje. Občas to kazí humor, který se třeba do dané situace moc nehodil, ale zasmál jsem se nebudu lhát. Postavy jsou hodně uvěřitelné a na konci si říkáte, že přesně víte, kdo za to může, ale ve skutečnosti nevíte nic. Tvůrci to skvělé udělali. Opravdu poctivě natočené drama. 9/10 ()

MartinTerran

Rozhodně povedený snímek, ale s přehledností hlavně ze začátku je to bída. Prokládat 2 časové linky bez jediného náznaku a poté ještě operovat s přesným datem a neříct kdy se příběh odehrává je velmi nešťastné. Jasně postupně to začne dává smysl, ale každý ten film vidí někdy poprvé a je to dosti nepřehledné. Ukazuje se zde mnoho sociálních problémů včetně stigmatizace podezřelý = vinný. Herecky dobře obsazeno i zahráno. Hodnocení: 86/100. ()

Pete

Mladší sestřička #martyho je poněkud dospělejším thrillerem. Platí, že Soukupova napínavá režie je příjemně svižná, a s herci to umí. Tady jsem měl lehce problém s nepřirozeně znějícími, rádoby cool teenage dialogy, co byly asi opsané z facebooku, ale vkusnými dějovými zvraty si to scénárista zase přecejen vylepšuje. Film mi místy připomněl Hřebejkovu Nevinnost, #anna je však tématicky více rozvětvená. Zasazení příběhu do vyšších sociálních vrstev, kde má snad každý luxusní barák a auto, realističnosti také nepřispívá, a měl bych i další drobné výtky k uvěřitelnosti zápletky, jenže hodnocení za 3* by bylo nespravedlivé vzhledem k tomu, jak moc mě to celé na poměry současného českého filmu bavilo. Sdělení je tu od minula komplexnější, a řešení tak není jednoduché - jedině snad radši všechny ty internety zakázat. ()

Bublaga

Ne. Nemůžu si pomoct, prostě #annaismissing je o prkenných nebo zcela nevýrazných výkonech všech (bez ohledu na věk). Téma výborně aktuální. Ale krimi zápletka na téma úskalí digitální doby a online (ne)gramotnosti v podání hereckého ansámblu je úsměvná. Barbora Bočková je výborná divadelní herečka. Tady funguje jako naprogramovaný nevěrohodný kyborg. Výrazový repertoár Marka Němce jsou dvě podoby: Blue Steel a Blue Steel Light. Dialogy pokulhávají neméně! Například výslech na policejní stanici je spíš groteska. Moc nechápu tak vysoké hodnocení. Nebo je to za to, že se #annaismissing tématem tak liší od průměrné české produkce? ()

shinbone

zajímalo mě jak to dopadne s tim otcem. marek němec ho zahrál dobře. jinak tam ale moc dobrýho hraní nebylo, a ten dicpic mě málem donutil odejít z kina. velmi nevkusný to tam takhle dát. ()

tsatsiki

Na Marty is dead to nemá.Ale rozhodně to je dobrý.Dobře napsaný a taky dost dobře zahraný.Ma to spoustu zajímavých zvratů, trochu temnou atmosféru, potěšující bylo, že tam byly rodiče z Martyho, ale škoda že tam nebyl Marty a Matěj Havelka. Pavel Soukup ty seriály a dramata umí. 70%. ()

wowylgu313

Seriál/Film #martyisdead jsem neviděl. Samozřejmě kdyby se nejednalo o volné pokračování ale nějak příběhově navazující tak by to zřejmě bylo nutností. Musím uznat že jsem byl velmi skeptický ohledně tohoto filmu z CZ/SK distribuce. Nakonec ... ? Tleskám. 75-80% si to reálně zaslouží. Dostanete solidní dávku nečekaných zvratů. Pořádnou porci ponaučení pro dospělé ale hlavně pro dnešní mládež. (Těm bych to dal jako povinnost, to vidět). Herecké obsazení bylo víc než přijatelné jak vedlejší role tak hlavní. Udržuje si to své tempo, jistou míru dramatické scény. Spokojenost! ;-) ()

Pan.Antonin

Pomalejší rozjezd následovala docela napínavá střední část filmu, avšak závěr se mi teda vůbec nelíbil a myslím že snímek by si zasloužil lepší finále. Režisér Pavel Soukup je dobrý v tom, že i z méně známých nebo mladých herců dokáže vytáhnout hodně dobré výkony, avšak předchozí Marty byl přeci jen o něco lepší. Čekal jsem o něco víc, ale i tak tomu dávám lepší tři hvězdy. Plánuje se pokračování??? ()

ZHODNOTITEL

Hezky natočené i sestříhané. Ale některým představitelům (spíš těm mladším) jsem to nevěřil. U jiných jsem čekal, že se dozvím, proč jednali tak, jak jednali. Zdánlivě jednoduchá dějová linka přeroste do obludně nepochopitelného uzlu. Konec byl jak od Cimrmana, Vítr z hor. Na druhou stranu je fajn, že se točí o takových tématech, a když na to děti půjdou se školou, tak to třeba svůj efekt mít bude. ()

Derseus

Aktuální, napínavé, emoční... Sice jsem měl v půlce filmu chvilku, kdy jsem to chtěl  vypnout, s pocitem že vím jak to dopadne, naštěstí jsem tak neudělal a jsem příjemně překvapen s koncem. Společně se Zátopek (2021) nejlepší české filmy posledních několika let. ()

Z0MBi

Obrovské překvapení! Jsem opravdu rád, že to na mě samo vyskočilo a nechápu, ze jsem o tom nezaslechl dřív. Před filmem jsem si přečetl to ptedepe a čekal jsem další trapnou ostudu. Už po pár minutách mě to ale chytlo neokoukaným a šikovným obsazením spolu s nehloupým scénářem a technickým zpracováním. Paradoxně mi tu nevadil ani ten přiblblej slovník dnešní mládeže a jejich nejistota ohledně vlastního pohlaví. Nečekaně pasující hudba a dějový zvraty mě vážně bavily a po rozuzlení nemůžu jinak než 5*. Díky za zážitek a těším se na další podobně zdařilé ČESKÉ dílo. ()

DonBraso

A pak, že to nejde natočit světově. Tímhle Soukup podkopal všechny režiséry do slušný prdele. Frajer co natočí prvotinu a kdyby se ti tam nemluvilo česky, tak ti je i Macháč někde, protože ono to jde natočit a nemusíš mít za sebou budget jako magor. To, že to bere nějaký témata, má to až takovou severskou kriminální notu, ač se zde vlastně vyšetřuje úplně někde jinde, než by člověk čekal. Jo v tomhle tleskám ve stoje, protože kamera, střih a vlastně i herci skvělá věc. Co už víc zamrzí proč se do toho zase musíme šťourat v nose a koukat na Robina Rašku, který je pro diváka a mě jedna neznámá, ale jak tak koukám na film a nevím u třech lidí jestli je to chlap nebo ženská. Nevím co tím snímek chce naznačovat, ale dělá to až nesmyslně nuceně. Náhoda to není, ale fakt netuším proč. Scénář dělá co může a Pavel Soukup dokáže zamaskovat hodně věcí. Člověk by neměl těm českým kaprům úplně nadřazovat, ale v tomhle si člověk nepomůže. Vizuální prezenc je prostě kvalita a konec je takový , že další díl co by ne, ač to chytá malinko za paty. Jsem rád, že Mára Němec zahraje i tyhle dramatický sondy, protože jemu poslední dobou fandím, ač je bohužel v těch TV nesmyslech, tak je vidět, že stačí jen jít jinam a kouknout do jiného zorného pole. Ano, jsou tam občas nedomyšlené pasáže, ale téma je docela huge a něco je víc naťuknuto a něco vyprchá zbytečně uměle. Vcelku škoda, ale to se prostě holt stane. 85% ()

blondboss

Pokračovanie úspešného webseriálu tentokrát prenesené na plátna kín a treba povedať, že prúser to nie je. Prvotnému seriálu to len dýcha zozadu na chrbát, ale kvalitou je stále vysoko pri porovnaní s ostatnými filmami podobného žánru v našich končinách. Malo to spád, zaujímavé herecké výkony a aj vcelku hutnú atmosféru. Veľkým mínusom boli dosť chaotické flashbackové prestrihy a trošku kvalitu utrháva fakt, že už sa to neodohráva v čisto virtuálnom prostredí, ale inak spokojnosť. 75 % ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD