Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Sled dalších událostí změní život jak Nině, tak její rodině. Thriller #annaismissing je volným pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020. (Aerofilms)

Luq

Tak toto mi neskutečně sedlo, pecka! Chytrá a citlivá režie, uvěřitelní hlavní herci a celkově perfektní zasazení do dnešních reálií. Po skvělé Třídě smrti, Lesapánu a #martyisdead je tu celovečerák - a vše drží, jak má. Dává to smysl, překvapuje a hlavně to probouzí emoce - místy jde člověku mráz po zádech a film ještě dlouho doznívá. Jen tak dál! ()

cubas

Klobouk dolů. Velmi nečekané překvapení. Aneb jak lze natočit aktuální evropský film s velmi střízlivým rozpočtem. ()

hony23

Volné pokračování seriálu #martyisdead zaútočilo bez jakéhokoliv zájmu médií na kina, což je určitě škoda, protože moc lepších českých filmů letos neuvidíme. Ale chápu, většinový divák raději půjde na nějakou uslintanou komedii s Langošem, než na mrazivý thriller s neznámými herci odehrávající se z velké části v kyberprostoru. Sledujeme příběh dívky Niny, která se snaží objasnit zmizení známé influencerky, jejíž fotku náhodou objevila v otcově mobilu. ()

Puxina

Seriál #martyisdead  mě dost bavil, takže jsem pojal podezření, že se povede i tohle a měl jsem pravdu. Na česko slovenské poměry je to nadprůměrný film. Detektivní thriller, který mě fakt bavil. I když některé věci se daly vytušit dopředu, ale i tak si to s divákem hezky hraje. Díky za to. ()

KaterinaSkop

Velice povedené české drama, které se drží trendů a dokáže zaujmout. Oceňuji také kratší stopáž jelikož nejsem moc fanoušek filmů co mají dvě tři hodiny. #Martyisdead byl za mě asi o chlup lepší, ale pořád si to zaslouží pět hvězd. ()

Grimaldi

Už jsem viděl hodně, ale tak kvalitně zpracovány český thriller snad ještě nikdy. Debutující herečky v čele s Viktorií Vítovou pod režijním dohledem tvůrce seriálu #martyisdead předvádí naprosto úchvatné filmové řemeslo. Ať už se jedná o vizuální stránku, správně dramatickou hudbu, věrohodnou komunikaci mladší generace či skvělý a logický děj, který i tak dost překvapí, to vše mi od začátku dělalo nesmírnou radost. Nakonec bych rád ještě jednou vyzdvihl herecky výkon představitelek Anny a taky Robina. I vedle svých zkušenějších hereckých kolegů dokázali zazářit. Upřímně doufám, že se jím díky tomuto snímku podaří výrazněji uspět a já jako divák je budu na plátně kin či televizních obrazovek potkávat častěji. ()

Bejrys

Člověku se ani nechce věřit, že tenhle film je z české produkce. Má to nápad, napětí i solidní zápletku. Do toho dobrá kamera a za mě perfektní střih. Navíc neokoukaní herci, což je v českých filmech v posledních letech extrémní problém, protože Kostková a Pauhofová are everywhere. Rozhodně jeden z nejlepších tuzemských snímků za posledních 10 let, snad se prosadí. ()

Ondrew

Na ceskoslovenske pomery vskutku unikatny thriller, ktory jasne dokazuje, ze sucasna generacia tvorcov sa snazi o novy, sviezy pristup k filmarcine. Nuz... to to trvalo, ale ako sa hovori, radsej neskor, nez nikdy. A, hoci samotny namet nepatri k tym najoriginalnejsim (s ohladom na snimky typu Searching ci Missing), scenaristka ho zvladla skvelo rozviest. V globale ide o remeselne dokonale dielo, kde do popredia vyskakuje najma vynikajuca kamera, presvedcivy vykon hercov alebo slusna hudba. Ak uz zajst do kina na nieco z domacej produkcie, tak na tento film. 85%. ()

rigby

V jediném týdnu už druhý film na podobné téma v podobně "nereálném" světě. Aneb co všechno dokážou sociální sítě a vůbec dnešní virtuální žití. Ale musím říct, že film Missing byl mnohem povedenější. Ale v tomto případě se příběh odehrával i v reálném světě, i když to místy s logikou hodně skřípalo, viz "jediná chata v okruhu 5 km" a souřadnice ukazují na Máchovo jezero do kempu pod Borným. Jinak hromada nepřekvapivých klišé, až ke konci to trochu nabralo tempo. Ale snaha natočit dobrý film byla vidět a musí se ocenit. ()

vavsek

Minisérie, kterou zvládnete jedním vrzem za večer nebo odpoledne. Každým dílem stoupá napětí a střípek po střípku získáváte další indicie na rozlousknutí celkového příběhu. Bude všechno nakonec ale jinak, než jak se zdá nebo je to tak, jak to na první pohled vypadá? Fajn kamera i scény. Seriál nenudí, ale atmosféru bych klidně zkousl trochu víc temnějšího, drsnějšího charakteru, ale to jsem asi až moc náročný divák a rozumím tomu, že seriál má být ponaučení a přístupný pro větší škálu diváků, aby měl jakousi schopnost osvěty. Těchto děl, které mají divákovi něco předat s podobnou tématikou internetu, by mělo vznikat více, především v dnešní době. ()

Crust

#annaismissing je další povedené dílo z dílny Pavla Soukupa a chvíli po shlédnutí jsem uvažoval i o pěti hvězdách, tak silný dojem ve mně zanechalo. Nechci úplně srovnávat s martym, ten mě asi bavil víc, ale třeba si anna ještě víc "sedne". Nicméně ten použitý koncept z martyho a vůbec celé to pojetí vycházející ze života, slovníku a zálib dnešní mládeže už se mi začíná docela zajídat a i když sázka na současnost je jistě komerčně zajímavější, tak si stejně v duchu přeju, aby se Soukup vrátil k mýtickým postavám typu Lesapán, Domovoj nebo Krampus a nadělil nám celovečerák. ()

Fender

Musím říct, že po shlédnutí jsem byl opravdu nadšený, tohle byl hodně zajímavě pojatý film a vypadá to, že česká kinematografie má naději a začíná se pomalu vzpamatovávat. Samozřejmě nemohu nezmínit určité aspekty, které ve filmu vůbec nemusely být a dost mě iritovaly, jako např. postava nebínárního cosi, to je prostě úlet, který se snaží inspirovat zahraničními extrémně progresivními snímky a naopak to filmu spíš uškodí, to by si filmaři měli uvědomit, je zbytečné to do filmů obecně cpát a jestli si někdo myslí, že to pomůže menšinám, tak se obrovsky mýlí. Nebo bych zmínil přehnanou "moderní" mluvu některých postav, to se mnohdy fakt nedalo poslouchat, ale možná to tam bylo schválně, těžko říct. Každopádně kromě toho má film vlastně hodně předností a jednou takovou je třeba atmosféra, která je postupně docela hutná a nabaluje na sebe další části. Scénář je opravdu povedený a musím říct, že to není vytvořeno jednoduše, kdy hned od prvního okamžiku uhádnete podezřelého, naopak tady si film tak trochu s divákem hraje a výsledný efekt záleží asi na vkusu diváka, ale řekl bych, že vydařený rozhodně je, celou dobu totiž prostě nevíte, co se to vlastně stalo. Jsem rád, že někteří naši filmaři se nebojí vyjít z řady a natočit něco jiného, než jen trapnou romantickou komedii, takhle by to mělo vypadat. Je mi jasné, že se plno lidem nebude film líbit kvůli negativním aspektům, které jsem výše zmínil, protože ruku na srdce, úlet to prostě byl i pro hodně tolerantního člověka, jako jsem já, ale film má jiné tahouny a podle těch by se to mělo hodnotit, protože to kvalitou rozhodně je. ()

Pan.Antonin

Pomalejší rozjezd následovala docela napínavá střední část filmu, avšak závěr se mi teda vůbec nelíbil a myslím že snímek by si zasloužil lepší finále. Režisér Pavel Soukup je dobrý v tom, že i z méně známých nebo mladých herců dokáže vytáhnout hodně dobré výkony, avšak předchozí Marty byl přeci jen o něco lepší. Čekal jsem o něco víc, ale i tak tomu dávám lepší tři hvězdy. Plánuje se pokračování??? ()

DAJAAAA odpad!

Svět je plný uchylaku a za to taky můžou ženy, které je zbytečně dráždí. Takže jsou spolupachatelky, když nadrženému chlapovi jebne v koulích a něco provede. Ještě, že jsem impotent a tyhle blbé pitky mám u prdele.  Dobré tak na vytření podlahy.A jako bonus kopanec do řiti.😝Jinak snímek, opět jak už se v posledních 20 letech dá očekávat od tuzemské kinematografiie,žádná hitparáda není.Je to zbytečně zdlouhavé a nudné. ()

Saxos

Vždy jsem rád, že můžu náš národní /tedy Česko Slovensko/ film ohodnotit, když ne plným počtem, těch pro film vysněných ☆, tak co nejblíže. #anna je celkově velmi podařená moderní krimi - sociální sítě, influenceři, nevěra, svědomí, pomsta, vražda, rodinné i mediální následky. K tomu vhodný soundtrack. 85%. Závěr: doporučuji. ()

Tomas_PO

Tak toto bol brutál, ktorý si prižmúrením jedného oka zaslúži plných 5 hviezd. Je úžasné, ako česká kinematografia vie z času na čas aj v dnešnej dobe vytvoriť aktuálny film, ktorý ako námetom, tak aj spracovaním z diváka doslova vyžmýka dušu. Vysoko aktuálna spoločenská téma sociálnych sietí a ich enormného vplyvu na správanie a život (no aj smrť) mládeže (a nielen tej), doplnená o viaceré vrstvy, ktoré z ťažkej drámy vytvoria dokonca napínavý thriller. Bez škrupúľ porovnateľný s miliónovými Hollywoodskými produkciami. Veľký palec hore za edukatívny prínos, ktorý namiesto stotisíc článkov a pseudopyschologického "ceplého vzduchu" zo sedení všakovakých psychológov, v krátkych 2 hodinách dokonale zilustruje všetko podstatné. Dopad na emócie diváka veľmi podobné ako pri obdobnej slovenskej produkcii Kto je ďalší? (2018). Návšteva kina s týmto filmom by proste mala byť súčasťou kurikula II. stupňa základných škôl. Klobúk dole pred tvorcami... ()

fafejt001

No tak slušně natočeno . A ty moderní technologie jsou tak zneužitelné až hrůza . No  a  mládež , některá ,  je už v podstatě ztracená . Viktorie dost uvěřitelná . Drsná scéna jak puboši zkopali toho otce . HOVADA .  A vlastně byl nevinný . On tu mladou nezabil . Ale společnost už v tom měla jasno . A tak je to i v životě . Mnozí si myslí , že ví VŠECHNO. A vlastně vědí houuuno!!!  Ovšem tohle jako film  dooost dobré . Od začátku až do konce .  To se stává u českého filmu málokdy . ()

charles3

Na debut velmi dobré! Chytře a zručně vymyšlené, zrežírované, nasnímané, sestříhané, navíc dobře obsazené a zahrané. A závěrečný zvrat mile překvapil a potěšil. ()

ShadowCree

Výborný český progresivní thriller. Je škoda, že tomuto filmu se nedělá kampaň jak prase, protože se nevyužije celý potencionál. Výborně zahrané a to jak od mladých herců, tak od prověřených známých tváří. Výborně zvládnutá thrillerová atmosféra, dobře udržované napětí. Zároveň scénář je napsaný dobře tak, že je zde hned několik podezřelých postav, přičemž si člověk u každé dovede představit, že mají se zmizením Anny něco společného. Co dodat, jsem nadšený a je to pro mě velmi příjemné překvápko. ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD