Geniální specialistka na boj proti teroru nedůvěřuje umělé inteligenci, ani co se za nehet vejde. Při zoufalém honu na zlotřilého robota ale možná změní názor. (Netflix)

JohnSmith

Tahle akční sci-fi jednohubka mě moc mile překvapila. Rychlé, vtipné, akční, moc pěkné triky. Sice na to brzy zapomenu, ale bavil jsem se. ()

Sany33

Príbeh: Umelá inteligencia sa postavila na odpor voči svojmu stvoriteľovi a tak je vojna medzi ľudstvom a strojmi na spadnutie. Jediný hýbateľ v tomto konflikte je Atlas. Členka analytického protiteroristického teamu, ktorá má ale aj súkromné dôvody prečo nenávidí AI. Herecké obsadenie: Jennifer Lopez je aj napriek svojmu veku veľmi sympatická a krásna žena, ale nikdy z nej nebude herečka, ktorá by emočne utiahla silnejší film. Inak tomu nie je ani teraz a táto kategória je bohužiaľ najslabšia. Prevedenie: Od Netflixu nikdy nič moc neočakávam a tak sa mu iba veľmi málo kedy podarí ma sklamať. V tomto prípade to bolo ale veľmi svieže, milá a zábavné prekvapenie. Príbeh bol už milión krát obohraný vo všetkých možných formách ale bavil. Pocity: Ja som veľkým milovník AI v kinematografii a najviac ma baví ak sa postaví na odpor. Tu dokonca pôsobili emócie na celkový look filmu a to bavilo ešte viac. Ak by nebolo všetko zabité sterilným dabingom a sterilnými gestami hlavných hrdinov tak by v mojich očiach ATLAS atakovala pokojne aj plné bodové hodnotenie. Škoda. Pridaná hodnota: Na Netflixovské pomery celkom kvalitné scifi o vzbure umelej inteligencie. 81% ()

blackJag

"JSME JEDNODUŠE VAŠÍ LEPŠÍ VERZÍ." Jako bývalý pařan různých her mi to přišlo vyloženě v pohodě. Žádné velké umění, žánrovka, CGI v rámci televizní obrazovky OK, dokonce i ta Lopezová nepůsobí rušivě, naopak, překvapilo mě, jak se do toho herecky opírá (ano, v několika momentech byla hysterická, ale vzhledem k zápletce to dávalo smysl). 60% ()

luksky

Tož dalo se na to dívat až do konce, Moc nad tím nesmíš uvažovat a užit si prostě jen akční scifi jízdu :-) ()

Lencha

Opět půjdu proti proudu, ale mně se to líbilo. Není to žádné velké dílo ze kterého bych si sedla na zadek, ale nečekala jsem od toho nic a ve finále jsem se pobavila. Má to příběh, vizuálně je akce sem tam krapet chaos, ale po chvíli se divák zorientuje. Možná už se na tenhle film nikdy znovu nepodívám, ale subjektivně ho hodnotím bezprostředně po zhlédnutí a nestydím se mu dát slabší čtyři hvězdy. ()

sedm.1

Atlas je zde zkrátka jen dalším ukázkovým příkladem zcela nesmyslně a přehnaně kritizované podívané, s hromadou mnoha uživateli naprosto zbytečně dehonestujících komentářů, většinou samozřejmě pocházejících z řad klubových a festivalových diváků, kteří se odmítají filmem bavit a chtějí od tohoto média jen umění,umění a umění. To ovšem Atlas očekávaně nenabízí, a proto ty drsné hejty, které jsou možná oprávněné, nicméně zároveň zcela nemístné. Atlas je totiž film, který je točený z důvodu cílového diváka pobavit a oslovit ho způsobem, který se opravdu neztotožňuje s potřebami intelektuálů a erudovaných filmových kritiků. Toť asi tedy k té všeobecně hloupé kritice a nyní již k filmu samotnému. Ano, Atlas skutečně nenabízí nic převratného, kvalitního, či v jakémkoliv ohledu výjimečného, na druhou stranu ale v ohledech, který by měl od takovéhoto typu filmu potencionální divák očekávat, tak v těch funguje více než spolehlivě, zábavně a přesvědčivě. Zápletku tak lze označit za opravdu svižnou a nenudící, jednotlivé tuctové postavy pak působí sympatickým způsobem, i když o věrohodnosti prdelaté Jennifer Lopez v ústřední roli by se nejspíš diskutovat dalo, ale že by vyloženě filmu ublížila, tak to ne, atmosféra a vizuální podoba filmu též vypadá dost slušně, no a co se týče toho nejdůležitějšího, tedy akce a efektů, tak je tedy poznat, že využití CGI tu sehrálo dominantní roli, nicméně alespoň pro mě rozhodně ne rušivou, navíc je důležité i zmínit, že vše po této stránce působí poměrně přehledně a dynamicky, a akce je vážně hodně a v závěru se to celé rozjede do vážně slušného inferna, které mě upřímně sakra bavilo. Abych ale zas jen nechválil, tak časté pokusy o emoce se zcela minuly s účinkem, no a pár vyloženě do očí bijících nelogičností se tu bohužel též vyskytuje, ovšem za mě ani jedno z těchto nepopiratelných negativ nemělo stejně nějaký zásadní vliv na můj výsledný dojem, který označím za velice uspokojivý. Atlas je prostě zábavná, efektní jízda, co sice příliš rozumu nepobrala, nicméně svůj cíl alespoň pro mě splnila na jedničku. ()

Azurose

Atlas sází na jistotu - jednoduchá premisa, dobré obsazení, kýčovité dialogy. Scénář není špatný, je napsaný tak, aby vždycky fungoval. Problémem ale jsou cringe dialogy a špatně vypadjící CGI. Špatně vypadající, ne špatné, všechno působí až pohádkovým vizuálem. Kdyby se tvůrci drželi premisy a vymáčkli z ní více, byla by to inspirativní podívaná, ale to se bohužel nestalo. Obsazení Jennifer Lopez je odvážnou volbou a dostává se průměrného hereckého výkonu. Dokázal bych si v její roli představit někoho jiného, komu bych to věřil více. Zkrátka průměrná podívaná. ()

iXtr3m3

Pre mňa osobne ako fanúšika, ktorý Titanfall 2 zahral celý do konca už asi päť krát, jednak povinnosť a jednak príjemné prekvapenie od Netflixu, ktorý inak tvorí čokoľvek politicky megakorektné, len na príbeh a spracovanie zabúda. Fajn CGI, fajn príbeh, fajn zasadenie do exotického prostredia cudzej planéty, dobré fighty, vychytávky, komunikácia s vlastným mechom rovnako ako v spomínanom Titanfalle. Slušný kasting na oboch stranách, rozumná dĺžka, skvelá akcia, čo viac si priať? Už len skutočný Titanfall s poriadnymi mariňákmi v kokpite ako sexi alebo predsa len Jennifer Lopez. Takéto snímky veru ja môžem, tak pôjdem proti prúdu a napriek nízkym hodnoteniam tu na ČSFD som asi čakal natoľko slabý snímok, že sa mi to normálne zapáčilo, jednoducho Brad Peyton sa nezaprie, skúsenosti získal na väčších filmoch typu San Andreas či Rampage alebo Journey 2, v podstate trio s The Rockom v hlavnej úlohe. Tak inak ospevované Jung_E plýtvalo potenciálom ďaleko viac, toto ho slušne využilo a vedel by som si predstaviť pokračovanie s úplne iným príbehom a zasadením. Za mňa teda viac ako len dobré štyri hviezdy. ()

GavlaDan

Čekal jsem fajn akční Bčko na jedno zhlédnutí, ale tohle je spíš Cčko. Scénář je méně propracovaný než moje slohovka do páté třídy. V tomhle snímku najdete prakticky nefunkční emoce. Jennifer Lopez, která je nonstop naštvaná a za celý film u ní skoro nevidíme žádnou jinou emoci. A pak absolutně debilní konflikt mezi lidmi a umělou inteligencí. Al se tady chová někdy podle logiky, někdy podle emocí a někdy úplně retardovaně, protože jinak by ten film skončil příliš brzo. Což mi připomíná - Atlas je mnohem delší, než by potřebovala být. Je zde absolutně triviální zápletka roztažená na dvě hodiny. Kdyby byla víc propracovaná, tak nic neřeknu. Kdyby se ten film zabýval worldbuildingem, tak taky ani nepípnu. Ale tady se neděje nic. Je zde jenom hromada digitálního bordelu, na který se sice koukat dá, ale žádná výhra to taky není. 4/10 ()

Untentrauer

Další efektně efektivní srajda se skvělými triky, zvuky a obrazem. Lahůdková jednohubka pro ty, kteří mají domácí kino se vším všudy. Očekávejte však trapné, zdlouhavé rozhovory Jennifer  s bojovým mechem a jejich budování vzájemné důvěry + neustálou synchronizaci. Jennifer je pěkná ženská, ale už má svůj věk a tak mi záběry na její obličej střídající jednu grimasu za druhou přišli, jako nekonečné a nudné. Obecně většina mechxteriérových scén byla absurdní. Závěrečnou defibrilaci bych tedy ocenil spíš já. Jako gamer si radši dám nějakou hru, než abych koukal na film, který je v podstatě cut herní scénou. Nadruhou stranu se rád koukám, jak někdo hraje, obzvlášť, když dělá pořádnej bordel! A tady ho sem tam dělali, pokud zrovna nesynchronizovali. 2,5* P.S. Kdyby tomu mechovi přidělali výkoný dildo vyspala by se s ním? A pokud ano bylo by to sebeukájení, nebo soulož? P.P.S Mají bojový mechové záchod? ()

filipvrbik

Atlas je nadupadá akční scifárna, která docela příjemně překvapila.. Bohužel mám menší problém s tím, jak se to snaží kopírovat Avatar (a Terminátora a nejnovějšího Stvořitele, atd.), a zároveň se to snaží o to, aby to jako kopie nevypadalo.. Efekty jsou celkem povedené a hi-tech, což se mi moc líbilo, ale trochu jsem nedůvěřoval obsazení Jennifer Lopez, ale docela to zvládla, i když bych tam spíš viděl někoho neokoukaného, ale nevadí.. Co se týče příběhu je strašně předvídatelný, a možná trošku moc akční- no prostě se to veze na současné oblibě AI a stříleček, někdy míň je víc.. Ale celkově převažuje spíš spokojenost, pár vychytávek tam bylo fakt super, a konec docela zajímavý...70% ()

mira007

Jennifer Lopez (nar. 1969) proti umělé inteligenci, aby se skamarádila s jinou umělou inteligencí, když spadne na jinou planetu... prostě sci-fi, které je jaksi nijaké - nezáživné, neoriginální, prostě nechytne. A určitě to po netflixovsku stálo balík peněz. ()

Wancohoff

cgi to malo na slušnej úrovni, ale čo z toho ked príbeh bol slabý a prehrávajúca antiherecká dôchodkyňa Jenifer to všetko ťahala dole.. nedalo sa na ňu pozerat... ()

Sunny.69

Podle recenzí a hejtu jsem to teda čekala daleko horší. A ono je to vlastně celkem v pohodě scifi Béčko. Jsou tam velicí roboti, zlí roboti, hodní roboti...Vizuály jsou super a celej film vypadá fakt moc hezky. Takže za mě dobrý. Jen je třeba brát výkon J.Lo hodně s rezervou. Ze začátku to působí, že ji k natáčení filmu někdo donutil a fakt tam nechce bejt, a tak to za každou cenu kazí... Ale v průběhu filmu se její výkon docela zlepšuje, a nakonec to není tak hrozný. Nečekejte od toho nic převrátného nebo nového, ale na druhou stranu.. Rozhodně to není tak zlý, jak se tady píše. :-) ()

Bozvav

Vizuálně docela pěkný snímek, který sice nic nového nepřinesl, vykradl kde co a se scénářem se taky zjevně nikdo moc nepáral. Nicméně dohady Jennifer Lopez se Smithem byly vtipné, akce dosti a stopáž nebyla extra přepálená. Díky tomu se to dalo shlédnout docela v pohodě. Jasně herci tam moc nepředvedli, i když Jennifer jako Atlas ušla a na ni bych řekla, že předvedla své maximum. Do kina bych na to nešla, ale na Netflix dobé. Za mne 55%. ()

loki5

Prvních cca 15 minut je závod v tom kolik klišé se dá narvat do úvodního prvního aktu a pak je to naprosto nesmyslná nelogická nuda. Hlavní hrdinka je na přesdržku a když se neustále dohaduje s oblekem aby dělal co má je to k nesnesení. Musím říct že jsem to v půlce vypnul. Tedy první půle 30% ()

warrenur

Dalsi z radu B-ckovych pocinov od Peyton-a so slavnou a cinorodou J-Lo v hlavnej roli. :) Nic proti, nech len toci...zvacsa su to len ludske, naivne a neuritelne pribehy popovej maminy. Ako sci-fi, kvantum CGI, klise a farbiciek a tak trochu i strata casu. Mozno vsak na zaver pohladi po srdiecku. Blbinka. ()