Okrást svatého Petra není jen tak. Zvlášť, když chcete přijít do nebe! Do krádeže klíče svatého Petra jsou zapleteni tři lidé: zloděj Vilém, podvodnice Emílie a Tobiáš, který je v tom ale úplně nevinně. Při přetahování o uloupené věci skončí všichni tři v zámeckém rybníku u vodníka jako dušičky. Když se ocitnou před nebeskou bránou, svatý Petr je pošle zpátky na zem, aby ve stanovené lhůtě našli jeho klíč, jinak přijdou do pekla. Pátrání je zavede na zámek, kde je čeká kromě krásné princezny a dobrotivého krále setkání se zrádnými kancléři a jejich proradnými plány. Výpravnou koprodukční pohádku podle scénáře Petra Hudského natočil Karel Janák v krásném prostředí Zvíkova, na zámku Sychrov a ve Slavonicích. (Česká televize)

unrocker

Nemůžu si pomoct Janáka jako pohádkového režiséra můžu a jeho tvorba mě baví, ale toto mi prostě nějak nešlo k chuti, od těch postav jsem prostě čekal více humoru, hlášek a kreativity... rádcove měli herecky dobré složení ale prostě tady se mi spolu nelíbily... princezna byla taková nijaka... co se týká kamery a výpravy tak ta se mi moc líbila, ale jinak ()

Pete

Hodně jsem se snažil, aby se mi tahle pohádka líbila. Velice slušná kamera pěkně snímá úžasné lokace, scény jsou dobře nastříhané. S herci jsem už spokojen nebyl, co však je naprostá katastrofa - zpackaný scénář plný nelogičností, klišé i vyložených nesmyslů. Dramarurgie nezafungovala, dialogy mdlé. Tak napřesrok zas další pokus? ()

MirkaP

Ten děj ... jak to dopadne bylo jasné hned na začátku, ale to u pohádky zase není tolik na závadu. V zásadě pěkný námět, ale takový nedotažený a přetažený zároveň. Např. role kancléřových byly úplně zbytečně pojaty ad absurdum, až bych řekla, že to asi té pohádce škodilo nejvíc. To nebylo ani zlo, to byla groteska na téma zlo, a mě to tam nesedělo. A logika toho, proč sv. Petr chodí do hospod, notabene s klíčem od nebeské brány, nebyla vůbec žádná. Prostě to tak bylo a hotovo. Nejsympatičtěji z toho vyšel vodník. Princezna z ulice ;) fajn, aspoň tady se tolik nešklebila jako v té Ulici. Nárožného král (a jeho rádoby vtipkování s kancléři) mě nebavil. ()

Tominni

Pohádka, která určitě neurazí, ale tak se nestane položkou na vánočním seznamu, kterou bude chtít vidět vícekrát a to je škoda. Exteriéry Zvíkova a Sychrova jsou fajn, ale......princezna přijede ze školy a vypadá, že by mohla být moudrá a králi pomoci, nicméně Janák ji trochu nepochopitelně po úvodu dá do pozice pouhé trofeje pro vítěze souboje, to mi prostě nesedělo. Stejně jako fakt, že mi přišel zajímavější vodník než Tobiáš. Ale i tak z toho Janák nějak vybruslil za tři hvězdičky. ()

Gig

Utrpení svatého Petra. Bez dynamiky, zajímavé zapamatovatelné hudby a nemluvě o kombinaci řady pohádek včetně Anděl Páně (a ano, je težké natičit něco nového). Ale aspoň vodník nešišlal. A závěr trochu vylepšil ten děs běs mezitím. ()

cimrman2.

Jestli se někdy někdo bude bavit a efektu motýlích křídel, tak ho odkážu na tenhle štědrovečerní počin České televize! Klouček náhodně zvedne na náměstí klíč, za chvíli už plká se svatým petrem u nebeské brány (s otřesnými SGI efekty) a zakrátko už "hrdinsky" bojuje o ruku princezny. Finální honička na jezeře je skoro tak napínavá jako final scenes z amerických blockbusterů (vypadá to jako sestříhané v capcutu na mobilu). Jediné co se tomu nezapře je krásná česká příroda, se slunečným počasím a pěkným hrádkem. S občasnými sympatickými postavami. Nelepí to, nefunguje to a je to děravý a trochu sympatický! Silnější 2* ()

walkingdead

Možná je to rušným Štědrým večerem (zvlášť dát psovi jako dárek fotbalový míč, který nejde rozkousat, takže s ním hodinu a půl nepříčetně řádí v obýváku, byl super nápad), že jsem pohádku sledoval tak napůl a nijak mě nevtáhla, ani herecky mě nikdo nezaujal. Princezna byla hezká, ale to neberu jako klad, spíš "povinnost" v případě pohádek, stejně jako dobře vypadající kostýmy. Už loňská Janákova pohádka byla dost nevýrazná a tahle je kvalitativně asi ještě o stupeň níž... tak zatím za 2 - uvidím, co s hodnocením udělám příští rok (jestli to teda uvidím...). ()

Nonna

Ale jo.Pohádka byla příjemně pohádková, král zkušeně skvělý, kancléřka reinkarnací baby Magi, kancléř se snažil, Tobiášovi to slušelo, jeho kumpáni byli skvěle hraví,vodník přitažlivý, princezna pěkná a někdy se třeba naučí i hrát, příběh mě bavil,hudba nebránila.Ráda se podívám znovu. No a nejlepší ze všech je pejsek.Tak byl prostě úžasnej. ()

Honzulik

Nesympatický princ a princezna u mě rozhodli... Proč se do hlavních rolí obsazují naprosto nezajímaví herci a kterým naprosto chybí charisma, je už poslední dobou podivné. Dost bylo Janáka, "zlatý" Troška!!! ()

Dixieboy

Příjemná koukatelná pohádka. Je akční, se zajímavým námětem. Divákovi dala vše, co mu pohádka dát má. Trojice hlavních postav je sympatická a celkově bych řekl, že je velmi příjemná. Velmi hezké exteriéry, interiéry, kostýmy a celková výprava je velmi dobrá... je ten CGI hrad a pár nedotažeností se malinko nepovedly. Neustálá kritika lidí na současné pohádky a ten podivný trend, že každoročně musí vzniknout nová, mě už upřímně začíná trochu štvát... Co mě uchvátilo, byla neuvěřitelná podobnost Simony Remundové s její matkou. Někdy jsem úplně zapomínal, že je to dcera a ne samotná Iva. Mimicky, hlasově a projevem je to až dechberoucí. David Novotný byl taky skvělý. ()

ostravak30

Vlastně bych mohl kopírovat komentáře u pohádek z minulých let. Je to, až na výjimky, pořád dokola. Nová pohádka vlastně nepřichází s ničím novým a otázkou je, zda se to ještě po tolika pohádkách vůbec dá. Zase tu máme proradné rádce. Někdo takový, kdo jen hrabe a špatně radí králi nebo ho chce připravit o moc je vlastně v každé druhé pohádce. Do chuti provdat princeznu se zamotá ukradený klíč sv. Petra a pak se vše spojí. Jenže...není tu nic navíc. Jediné, co skutečně zaujme jsou exteriéry, ale zdá se, že tohle je ta jediná věc, na které si tvůrci dávají záležet a zde opravdu nezklamou. Jinak ale pro filmaře a zřejmě i Čt jde prostě jen o továrnu na pohádky a tak chrlí každý rok jednu za druhou, což znamená, že někdy v průběhu roku se už musí natáčet, takže na jeho začátku nebo konci předchozího již musí být napsaný scénář. Dá se tedy předpokládat, že pod tlakem času tvůrci prostě něco vymyslí. Nejlépe, když okopírují postavy z různých pohádek nebo jich spojí víc dohromady. Klíč svatého Petra postrádá především humor, což je už tradiční absence každoročních pohádek. Nějaká ta veselá písnička by taky neuškodila, ale zřejmě když nepracují Uhlíř se Svěrákem, asi v Česku není nikdo, kdo by to dokázal. Tradičně výjimečný je Petr Nárožný, ale zřejmě proto byl do pohádky obsazen, aby zastupoval tu jedinou humornou složku. David Novotný je pak dalším, stejně jako Lukáš Příkazký, ale proč nemají alespoň vtipné dialogy? Každá pohádka je stejná. Rychle zapomenete o čem byla, neurazí, ale nenadchne a existuje jen proto, aby ji příští rok mohli reprízovat a jinak se diváci stejně budou vracet k tradičním a mnohem lepším pohádkám. Není načase, aby už Česká televize přestala vyhazovat koncesionářské poplatky oknem a zaměřila se jiným směrem? ()

jack_scott

Normálně na pohádky nekoukám, ale tohle nebylo zlé, mělo to celkem hezký design  - zvláště oblečení, a bylo to celkem originální. 65%. ()

Pan.Antonin

Proboha živého sežeňte si na tu štědrovečerní pohádku jiného režiséra, ten Janák je od poslední dobou horší a horší. Příšerná splácanina různých pohádkových motivů a nakonec se o ruku princezny uchází vodník a zombie. Ale hvězdičku tomu dám, na úplné dno to zatím nedosáhlo. ()