Režie:
Vladimír ČechScénář:
Vladimír NeffKamera:
Rudolf Stahl ml.Hudba:
Dalibor C. VačkářHrají:
Karel Höger, Ludmila Vendlová, Zdenka Procházková, Zdeňka Baldová, Svatopluk Beneš, Bohuš Záhorský, Jiří Dohnal, Jiří Steimar, Rudolf Deyl ml., Antonín Rýdl (více)Obsahy(1)
Agitky pronikly do netušených oblastí. Tentokrát je hrdinou malíř, jenž vyznával lidu nesrozumitelné pseudoumění tak dlouho, dokud jej sympatická a samozřejmě uvědomělá dívka nepřivedla na správnou cestu - aby maloval každému pochopitelné obrazy podle regulí socialistického realismu. (oficiální text distributora)
Hrají
Karel Höger
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Malér (1965) (TV film)
Půlpenny (1974) (TV film)
Baron Prášil (1961)
Ludmila Vendlová
Československo
Nejlepší filmy:
Stříbrný vítr (1954)
Z mého života (1955)
Objev na Střapaté hůrce (1962)
Zdenka Procházková
Československo
Nejlepší filmy:
Daleká cesta (1948)
Mrtvý mezi živými (1946)
I ve smrti sami (2004) (TV film)
Zdeňka Baldová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Eva tropí hlouposti (1939)
Roztomilý člověk (1941)
Svatopluk Beneš
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Dobrý voják Švejk (1956)
Lucerna (1967) (TV film)
Bohuš Záhorský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Jiří Dohnal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Naši furianti (1971) (divadelní záznam)
Tetička (1941)
Poprask na laguně (1966) (divadelní záznam)
Jiří Steimar
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Happy End (1967)
Kdo chce zabít Jessii? (1966)
Rudolf Deyl ml.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Lucerna (1967) (TV film)
Antonín Rýdl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Divá Bára (1949)
Z mého života (1955)
Bomba (1957)
Miloš Nesvadba
Československo
Nejlepší filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Poslušně hlásím (1957)
Ukradená vzducholoď (1966)
Elena Hálková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Vajíčko (1968) (TV film)
Miloš Nedbal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Miloš Vavruška
Československo
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
František Filipovský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Vladimír Pucholt
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Černý Petr (1963)
Lásky jedné plavovlásky (1965)
Svatba jako řemen (1967)
Václav Postránecký
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Antonín Hardt
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Gabriela Bártlová-Buddeusová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
„Pane, vy jste vdova!“ (1970)
Tři přání (1958)
Máte doma lva? (1963)
Jiří Němeček
Československo
Nejlepší filmy:
Rozčarovaní (1982) (TV film)
Lokis (1986) (TV film)
Waterloo (1967) (TV film)